Niech passa trwa, Arsenal vs Leicester!

Niech passa trwa, Arsenal vs Leicester! 20.10.2018, 20:56, Kamil 1366 komentarzy

Stanie w korku w aucie, futbol amerykański oraz przerwa na reprezentację to trzy rzeczy, których szczerze nie lubię. Myślę, że co do tego ostatniego to zgodzimy się wszyscy. Dwa tygodnie trwa jak wieczność, a my chcemy przecież jak najczęściej oglądać swoich ulubieńców w akcji. Kolejna pauza na mecze kadry na szczęście za nami i wracamy do ukochanej Premier League. Tym razem podopieczni Unaia Emery'ego zagrają na własnym stadionie, a rywalem będzie Leicester City.

Arsenal jest na fali wznoszącej od początku sezonu. O ile mecze z Chelsea i Man City, lekko mówiąc, nie wyszły Kanonierom to do pozostałych spotkań nie można się przyczepić. Sama passa dziewięciu kolejnych zwycięstw robi niesamowite wrażenie. Tym bardziej, że Unai Emery nie ma do dyspozycji wielkich gwiazd, nie licząc kilku wyjątków, ale stara się stworzyć drużynę i robi to bardzo dobrze. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, morale na najwyższym poziomie, każdy się wspiera i motywuje. To zdecydowanie napawa optymizmem przed kolejnym spotkaniem z Leicesterem City.

Goście poniedziałkowego meczu znajdują się na dziesiątym miejscu w tabeli. Lisy po niezłym początku sezonu w ostatnich dwóch meczach zainkasowały zaledwie jeden punkt. Claude Puel zapewne ma jako cel zakończenie sezonu w górnej połowie tabeli. Jest to jak najbardziej do zrobienia jeśli się tylko spojrzy na skład. Od defensywy, gdzie prym wiedzie Harry Maquire, przez pomoc w której pierwsze skrzypce odgrywa James Maddison, po atak, w którym dobrą formę utrzymuje Jamie Vardy.

Unai Emery ma do dyspozycji coraz więcej zawodników. Do pełni zdrowia powracają Mesut Özil oraz Ainsley Maitland-Niles. Pod znakiem zapytania stoją występy Sokratisa oraz Petra Cecha. Kolejną dobrą nowiną jest coraz lepsze forma Laurenta Koscielnego. Kapitan Arsenalu już za kilka tygodni powinien być do dyspozycji po bardzo długim rozbracie z piłką. Claude Puel nie będzie mógł skorzystać z usług kapitana zespołu Wesa Morgana, który w ostatni spotkaniu z Evertonem zobaczył czerwoną kartkę, a kontuzje wykluczają z gry Demaraia Graya oraz Matty'ego Jamesa.

Bilans bezpośrednich spotkań zdecydowanie przemawia za drużyną z północnego Londynu. Arsenal wygrał 65 takich meczów, a Leicester zaledwie 30. W pozostałych starciach padał remis - 44. Warto przypomnieć ostatni pojedynek na Emirates Stadium, który odbył się w pierwszej kolejce ubiegłego sezonu. The Gunners odnieśli zwycięstwo 4-3 po niesamowitym horrorze, w którym obie drużyny co chwile wymieniały się prowadzeniem. Nie mamy nic przeciwko na powtórkę emocji z podobnym Happy endem.

To gospodarze poniedziałkowego meczu są zdecydowanymi faworytami. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Arsenalu będzie uznane za niespodziankę. Z drugiej strony nie można lekceważyć Leicesteru. Sensacyjni mistrzowie Anglii sprzed kilku lat cały czas posiadają w swoim składzie kilku piłkarzy, którymi nie pogardziłyby najlepsze kluby w lidze. Czy Kanonierzy odniosą dziesiąte kolejne zwycięstwo? A może to popularne Lisy zrehabilitują się za dwa ostatnie niepowodzenia i sprawią niespodziankę w północnym Londynie?

Arsenal - Leicester

Rozgrywki: Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Data:: 22 października, 2018, 21:00 - transmisja w Canal+ Sport

Skład Kanonierzy.com:: Leno - Bellerin, Holding, Mustafi, Monreal - Torreira, Xhaka - Mkhitaryan, Özil, Aubameyang - Lacazette

Typ K.com:: 3-1

Zapowiedź autor: Kamil źrodło: Własne
Ech0z komentarzy: 1041622.10.2018, 21:57

poraz pierwszy od kilku lat jestem przekonany ze po straconym golu wyrownamy a nawet wygramy

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466922.10.2018, 21:57

@Womanizer:

Wymienilismy jedna padline na drugą xDDDDD

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 222.10.2018, 21:57

Słaba pierwsza połowa. Mieliśmy mnóstwo szczęścia. Ale jest remisik do przerwy i kooejbe 45 min.

tyson880 komentarzy: 1049622.10.2018, 21:57

Wormanizer

W tym meczu może tak, ale ogòlnie ma dużo więcej do zaoferowania.

Elastico07 komentarzy: 1255522.10.2018, 21:57

Na drugą połowe się wyłączam z k.com i skupiam tylko na meczu,Arsenal zamyka kupon na 900 ale nie to jest najważniejsze, a 3 pkt.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52422.10.2018, 21:56

Iwobi jest niedokładny, ale robi to, czego nie potrafi dziś Mchitarian - napędza akcje Arsenalu.

patryksz komentarzy: 364822.10.2018, 21:56

@lays: jak Laca na boisku xd

helzing komentarzy: 327322.10.2018, 21:56

lol kto to Medley na ławce :o, chciałem zmiane w drugiej połowie za Holdina bo nie wytrzyma, ale Medley jedyny obrońca?!

ZielonyLisc komentarzy: 2028522.10.2018, 21:56

Treść komentarza

Kysio2607 komentarzy: 1336022.10.2018, 21:56

@Elastico07: gramy z niewygodnym rywalem, mając ciągle wielu piłkarzy w słabej formie, wygrywamy ale w kiepskim stylu i ten "fart" może się kiedyś skończyć. Wraca Koscielny, będzie Sokratis, Kolasinac, Monreal. Też marzy mi się zwycięstwo ale z remisu po prostu płakać nie zamierzam.

squarecube komentarzy: 74722.10.2018, 21:56

Leicester wyjątkowo dobrze poustawiany dzisiaj.

Ech0z komentarzy: 1041622.10.2018, 21:56

ale porownajcie sobie jak Leno ma pilke przy nodze jest spokoj a przypomnijcie sobie tetno gdy Cech ja mial

Leehu komentarzy: 1049622.10.2018, 21:55

@_marecki: Mam tak samo puściłem teraz nieprzychylny komentarz o Mikitaryanie i czekam na efekt. :P

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29722.10.2018, 21:55

Jak Bellerin mięsa nie je, to jak on ma biegać... Jedząc trawe to się nie dziwie :D

Ech0z komentarzy: 1041622.10.2018, 21:55

@popazona: gol byl samobojczy nie mial szans

lays komentarzy: 3987122.10.2018, 21:55

Wsparcie w postaci Laci dla Auby nieuniknione!

Womanizer komentarzy: 992022.10.2018, 21:54

Mkhitaryan oprócz strzału z obu nóg to nic więcej do zaoferowania nie ma. Szybkośc brak, dryblingu też. W dodatku mało dokładny z podaniami.

lays komentarzy: 3987122.10.2018, 21:54

Torreira mega grajek.szybko mysli,celnie podaje,odbiera. Brakowalo takiego pilkarza! Teraz opr od asystenta Unaia i wygrywamy to 3-1 w drugiej polowie

Leehu komentarzy: 1049622.10.2018, 21:54

Póki co słabo w obronie i przeciętnie w ataku z jednym błyskiem. Emery musi coś zmienić bo mecz nie jest pod naszą kontrolą. Ja proponuje Auba -> Miki, aczkolwiek nie wiem czy to może jakoś rozwiązać nasze problemy. Obrona gra głupio, Holding szybka żółta + zagranie ręką, jakby VAR był to karny na 99%, Mustafi głupi faul bez piłki, Bellerin zgubił krycie przy wolnym, na szczęście ocalił go Leno, Lichtainer nie błyszczy ale jestem w stanie to zrozumieć gra na nienaturalnej pozycji. Leno nieźle, Torreira też całkiem dobrze, Xhaka z głupim faulem w swoim stylu, ale jeden rzut wolny był przynajmniej celny, Mikitaryanowi zdarzają się głupie podania, o Lacazette'cie ciężko coś powiedzieć, kapitan Ozil powiedziałbym przeciętnie ale strzelił bramkę więc przeciętnie z plusem, a gra Iwobiego mi się nawet podoba. :D

depu (zawieszony) komentarzy: 21022.10.2018, 21:54

Dalej jestem optymistą, że będa 4 bramki różnicy !

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.10.2018, 21:54

Moim zdaniem gramy dobrze, ale Leicester również walczy zawzięcie. Brakuje Monreala, bo Lichtsteiner odstaje poziomem, a z ławki nie ma kto za niego wejść. Najbardziej podoba mi się gra Torreiry, bo odzyskał wiele kluczowych piłek w środku pola. W drugiej połowie Leicester pewnie cofnie się do głębszej defensywy.

_marecki komentarzy: 30422.10.2018, 21:53

Dobra pany kogo jeszcze publicznie skrytykować ? Zawsze jak to robię to potem dany piłkarz strzela gola. Dziś Ozil , kiedyś Laca i Ramsey :)

Kowal96 komentarzy: 1758922.10.2018, 21:53

TheBestGooner 6/5 warnów, nieźle.

helzing komentarzy: 327322.10.2018, 21:53

dziwne, ale widocznie taktyka, ze tak odpuszczaja i oddaja pole gry przeciwnikowi w 1 połowie

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.10.2018, 21:53

Bramke Ozila już mam z pl komentarzem.

Tak się robi :)

losnumeros komentarzy: 1318922.10.2018, 21:53

Ja bym zmienił Xhake i Mikiego

ProroK komentarzy: 86122.10.2018, 21:52

Jak by za Iwobiego wpuścić Aube to ciekawa kombinacja z Mikim i Lacca oraz Mesutem by była . Takie jeszcze nie było . Liczyłbym bardzo na zgranie Mikiego z Pierrem

Rowerinho komentarzy: 225222.10.2018, 21:52

Bramka Mesuta palce lizać, po prostu palce lizać. O takiego Ozila pisałem komentarze na k.com

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 222.10.2018, 21:52

Lichy to jest tragedia! Najgorszy piłkarz. Co ma piłkę to od razu strata. Nie wnosi nic ani do ofensywy, ani do defensywy. Już bym wolał Oseia Tutu :D

FIFAfanARS komentarzy: 16522.10.2018, 21:52

Ten koleś to nawet bramki strzela z mniejszym zapałem niż ja wstaje o 4 rano do roboty ;))

Ech0z komentarzy: 1041622.10.2018, 21:52

@imprecis: tak i Leno

thegunners101 komentarzy: 247722.10.2018, 21:52

Lichy to gra bezpiecznie i widać, że mu ciąży pozycja lewego obrońcy. Ogólnie połowa frustrująca, błysk Ozila tak naprawdę nas ratuje. Teraz dobre zmiany w style Unaia i ciśniemy z tymi kasztanami, bo naprawdę nie widzę tam wirtuozów w tym Leicester.

mistiqueAFC komentarzy: 2676922.10.2018, 21:52

Dawać Aube za Mikiego.Ormianin na boku jest bardzo przeciętny.

Elastico07 komentarzy: 1255522.10.2018, 21:52

@Kysio2607 napisał: "Remisik z tego meczu będę szanował,"
Jaja sobie robisz ? Tylko zwycięstwo,remis jest jak porażka.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.10.2018, 21:51

Ten powrót Bellerina jak zobaczyłem to sobie nie mogłem wyobrazić, że kiedyś ten gościu dobiegł do Pedro jak ten leciał sam na sam z Cechem...

no to jest jakaś magia co ten kolo przeszedł przemianę...

pumeks komentarzy: 2080822.10.2018, 21:51

A może zmiana Xhaka -> Guendouzi ?

Elastico07 komentarzy: 1255522.10.2018, 21:51

Mieliśmy koszmarny początek,po straconej bramce przejeliśmy zdecydowanie inicjatywe,mecz jest spokojnie do wygrania tylko potrzeba zmian,przede wszystkim Auba musi wejść,najbardziej boje się o lewą obronę bo po Lichym widać ze ma 34 lata,braki w szybkości i fizyczności,raz że go objeżdzają jak dziecko,dwa przewracają a 3 daje mało w ataku niestety,trzeba się przemęczyć ten mecz i na następny przygotować Monreala lub Kolasinaca,wiecie co z nimi ?

Danielo_Gunners komentarzy: 264322.10.2018, 21:51

Szybkie 45 min Oglądania.Nawet trybuny żyją dzisiaj

Kysio2607 komentarzy: 1336022.10.2018, 21:51

Remisik z tego meczu będę szanował, ale trzeba grać o pełną pulę. Auba na boisko, no i Ramzes za Xhake który ma kartkę.

DontCry komentarzy: 760822.10.2018, 21:50

Torreira jak zwykle ostatnio świetny, trzeba przyznać, że póki co ten transfer strzał w dziesiątkę.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 122.10.2018, 21:50

Torreira to przywódca środka pola, szkoda tylko, że Xhaka mu partrenuje.

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2422.10.2018, 21:50