Niech passa trwa, Arsenal vs Leicester!

Niech passa trwa, Arsenal vs Leicester! 20.10.2018, 20:56, Kamil 1366 komentarzy

Stanie w korku w aucie, futbol amerykański oraz przerwa na reprezentację to trzy rzeczy, których szczerze nie lubię. Myślę, że co do tego ostatniego to zgodzimy się wszyscy. Dwa tygodnie trwa jak wieczność, a my chcemy przecież jak najczęściej oglądać swoich ulubieńców w akcji. Kolejna pauza na mecze kadry na szczęście za nami i wracamy do ukochanej Premier League. Tym razem podopieczni Unaia Emery'ego zagrają na własnym stadionie, a rywalem będzie Leicester City.

Arsenal jest na fali wznoszącej od początku sezonu. O ile mecze z Chelsea i Man City, lekko mówiąc, nie wyszły Kanonierom to do pozostałych spotkań nie można się przyczepić. Sama passa dziewięciu kolejnych zwycięstw robi niesamowite wrażenie. Tym bardziej, że Unai Emery nie ma do dyspozycji wielkich gwiazd, nie licząc kilku wyjątków, ale stara się stworzyć drużynę i robi to bardzo dobrze. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, morale na najwyższym poziomie, każdy się wspiera i motywuje. To zdecydowanie napawa optymizmem przed kolejnym spotkaniem z Leicesterem City.

Goście poniedziałkowego meczu znajdują się na dziesiątym miejscu w tabeli. Lisy po niezłym początku sezonu w ostatnich dwóch meczach zainkasowały zaledwie jeden punkt. Claude Puel zapewne ma jako cel zakończenie sezonu w górnej połowie tabeli. Jest to jak najbardziej do zrobienia jeśli się tylko spojrzy na skład. Od defensywy, gdzie prym wiedzie Harry Maquire, przez pomoc w której pierwsze skrzypce odgrywa James Maddison, po atak, w którym dobrą formę utrzymuje Jamie Vardy.

Unai Emery ma do dyspozycji coraz więcej zawodników. Do pełni zdrowia powracają Mesut Özil oraz Ainsley Maitland-Niles. Pod znakiem zapytania stoją występy Sokratisa oraz Petra Cecha. Kolejną dobrą nowiną jest coraz lepsze forma Laurenta Koscielnego. Kapitan Arsenalu już za kilka tygodni powinien być do dyspozycji po bardzo długim rozbracie z piłką. Claude Puel nie będzie mógł skorzystać z usług kapitana zespołu Wesa Morgana, który w ostatni spotkaniu z Evertonem zobaczył czerwoną kartkę, a kontuzje wykluczają z gry Demaraia Graya oraz Matty'ego Jamesa.

Bilans bezpośrednich spotkań zdecydowanie przemawia za drużyną z północnego Londynu. Arsenal wygrał 65 takich meczów, a Leicester zaledwie 30. W pozostałych starciach padał remis - 44. Warto przypomnieć ostatni pojedynek na Emirates Stadium, który odbył się w pierwszej kolejce ubiegłego sezonu. The Gunners odnieśli zwycięstwo 4-3 po niesamowitym horrorze, w którym obie drużyny co chwile wymieniały się prowadzeniem. Nie mamy nic przeciwko na powtórkę emocji z podobnym Happy endem.

To gospodarze poniedziałkowego meczu są zdecydowanymi faworytami. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Arsenalu będzie uznane za niespodziankę. Z drugiej strony nie można lekceważyć Leicesteru. Sensacyjni mistrzowie Anglii sprzed kilku lat cały czas posiadają w swoim składzie kilku piłkarzy, którymi nie pogardziłyby najlepsze kluby w lidze. Czy Kanonierzy odniosą dziesiąte kolejne zwycięstwo? A może to popularne Lisy zrehabilitują się za dwa ostatnie niepowodzenia i sprawią niespodziankę w północnym Londynie?

Arsenal - Leicester

Rozgrywki: Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Data:: 22 października, 2018, 21:00 - transmisja w Canal+ Sport

Skład Kanonierzy.com:: Leno - Bellerin, Holding, Mustafi, Monreal - Torreira, Xhaka - Mkhitaryan, Özil, Aubameyang - Lacazette

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.10.2018, 21:46

Co ten gościu ma ułożoną nogę to ja nie mam pytań...

Elastico07 komentarzy: 1255522.10.2018, 21:46

@Kanonier204 napisał: "Hahahaha ten kapeć strzela gola"
Narazie najlepszy zawodnik z pola więc wiecej szacunku

Oldgunner3 komentarzy: 973422.10.2018, 21:46

No w końcu świetna akcja

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29722.10.2018, 21:46

Ale on te bramy ładuje :D Jak od niechcenia :D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.10.2018, 21:46

Technicznie strzał przepiękny, bo podanie był z podbicia.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189922.10.2018, 21:45

W sumie to całkiem ładny ten kucyk Bellerina

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9222.10.2018, 21:45

Przypominam, że akcje rozpoczął TORREIRA.

Elastico07 komentarzy: 1255522.10.2018, 21:45

Tego nam było potrzeba,bramki do przerwy,teraz Auba na 2 połowe i jedziemy z nimi

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.10.2018, 21:45