Niech passa trwa, Arsenal vs Leicester!

Niech passa trwa, Arsenal vs Leicester! 20.10.2018, 20:56, Kamil 1366 komentarzy

Stanie w korku w aucie, futbol amerykański oraz przerwa na reprezentację to trzy rzeczy, których szczerze nie lubię. Myślę, że co do tego ostatniego to zgodzimy się wszyscy. Dwa tygodnie trwa jak wieczność, a my chcemy przecież jak najczęściej oglądać swoich ulubieńców w akcji. Kolejna pauza na mecze kadry na szczęście za nami i wracamy do ukochanej Premier League. Tym razem podopieczni Unaia Emery'ego zagrają na własnym stadionie, a rywalem będzie Leicester City.

Arsenal jest na fali wznoszącej od początku sezonu. O ile mecze z Chelsea i Man City, lekko mówiąc, nie wyszły Kanonierom to do pozostałych spotkań nie można się przyczepić. Sama passa dziewięciu kolejnych zwycięstw robi niesamowite wrażenie. Tym bardziej, że Unai Emery nie ma do dyspozycji wielkich gwiazd, nie licząc kilku wyjątków, ale stara się stworzyć drużynę i robi to bardzo dobrze. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, morale na najwyższym poziomie, każdy się wspiera i motywuje. To zdecydowanie napawa optymizmem przed kolejnym spotkaniem z Leicesterem City.

Goście poniedziałkowego meczu znajdują się na dziesiątym miejscu w tabeli. Lisy po niezłym początku sezonu w ostatnich dwóch meczach zainkasowały zaledwie jeden punkt. Claude Puel zapewne ma jako cel zakończenie sezonu w górnej połowie tabeli. Jest to jak najbardziej do zrobienia jeśli się tylko spojrzy na skład. Od defensywy, gdzie prym wiedzie Harry Maquire, przez pomoc w której pierwsze skrzypce odgrywa James Maddison, po atak, w którym dobrą formę utrzymuje Jamie Vardy.

Unai Emery ma do dyspozycji coraz więcej zawodników. Do pełni zdrowia powracają Mesut Özil oraz Ainsley Maitland-Niles. Pod znakiem zapytania stoją występy Sokratisa oraz Petra Cecha. Kolejną dobrą nowiną jest coraz lepsze forma Laurenta Koscielnego. Kapitan Arsenalu już za kilka tygodni powinien być do dyspozycji po bardzo długim rozbracie z piłką. Claude Puel nie będzie mógł skorzystać z usług kapitana zespołu Wesa Morgana, który w ostatni spotkaniu z Evertonem zobaczył czerwoną kartkę, a kontuzje wykluczają z gry Demaraia Graya oraz Matty'ego Jamesa.

Bilans bezpośrednich spotkań zdecydowanie przemawia za drużyną z północnego Londynu. Arsenal wygrał 65 takich meczów, a Leicester zaledwie 30. W pozostałych starciach padał remis - 44. Warto przypomnieć ostatni pojedynek na Emirates Stadium, który odbył się w pierwszej kolejce ubiegłego sezonu. The Gunners odnieśli zwycięstwo 4-3 po niesamowitym horrorze, w którym obie drużyny co chwile wymieniały się prowadzeniem. Nie mamy nic przeciwko na powtórkę emocji z podobnym Happy endem.

To gospodarze poniedziałkowego meczu są zdecydowanymi faworytami. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Arsenalu będzie uznane za niespodziankę. Z drugiej strony nie można lekceważyć Leicesteru. Sensacyjni mistrzowie Anglii sprzed kilku lat cały czas posiadają w swoim składzie kilku piłkarzy, którymi nie pogardziłyby najlepsze kluby w lidze. Czy Kanonierzy odniosą dziesiąte kolejne zwycięstwo? A może to popularne Lisy zrehabilitują się za dwa ostatnie niepowodzenia i sprawią niespodziankę w północnym Londynie?

Arsenal - Leicester

Rozgrywki: Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Data:: 22 października, 2018, 21:00 - transmisja w Canal+ Sport

Skład Kanonierzy.com:: Leno - Bellerin, Holding, Mustafi, Monreal - Torreira, Xhaka - Mkhitaryan, Özil, Aubameyang - Lacazette

Typ K.com:: 3-1

Zapowiedź autor: Kamil źrodło: Własne
Elastico07 komentarzy: 1255522.10.2018, 21:43

Mam nadzieję ze to jedyny mecz w PL Lichiego w 1 składzie

DyktatorArsene komentarzy: 220322.10.2018, 21:43

Jak tam nasza turecka panienka bo dopiero wlaczylem mecz?

tyson880 komentarzy: 1049622.10.2018, 21:43

Emery struga, z czego ma. Myślę, że po kolejnym letnim okienku będzie miał w pełni swoją drużynę.

Ranczomen komentarzy: 1233322.10.2018, 21:42

Jakby to strzelili to byłaby piękna bramka.

silvano95 komentarzy: 981122.10.2018, 21:42

0 progressu gramy jak wczesniej

Deiigloo (zawieszony) komentarzy: 144822.10.2018, 21:42

Jak holding może nie trafić w piłkę z czegoś takiego to nie jest ekstraklasa do ch...

ZielonyLisc komentarzy: 2028522.10.2018, 21:42

ALE AKCJA AAAAA LACA KOCHAM CIĘ

Mihex komentarzy: 2360422.10.2018, 21:42

Teraz ładna akcja

Elastico07 komentarzy: 1255522.10.2018, 21:42

Emery musi zareagować i wpuścić Ramseya i Aube od 46 minuty,nie widze innej opcji

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.10.2018, 21:42

Super akcja teraz.

Hirow komentarzy: 40922.10.2018, 21:41

Słabiutko zero zagrożenia że stałych fragmentów nie dokladnie grają miejmy nadzieję że odpala w drugiej połowie, bo kiepsko to wygląda...

Elastico07 komentarzy: 1255522.10.2018, 21:41

Miki jest bardzo niedokładny w rozegraniu

Womanizer komentarzy: 992022.10.2018, 21:40

Mkhitaryan to taka sama katasfrofa jak Sanchez. Zamienili jedną padline na drugą.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.10.2018, 21:39

Guendo za Xhakę. Z tyłu i tak siedzi Torro.

Mihex komentarzy: 2360422.10.2018, 21:39

Ci co ciągle płaczą, przypominam, Arsenal jak na razie w tym sezonie rozegrał 0 dobrych pierwszych połów. Zwykle dopiero w 2 zaczynamy coś grać xD

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 322.10.2018, 21:39

KRzaka to jest najgorszy transfer ostatnich kilku lat. Dlaczego taki slabiak ciagle gra w pierwszym skladzie?!

FanekAFC komentarzy: 511222.10.2018, 21:39

Laca i Torreira sa jedynie w grze, czas na zmiany w połowie.

TheBestGooner komentarzy: 358422.10.2018, 21:38

W drugiej wejdzie Welbzinho, Ramsey i Auba i gra się rozhula.

Ech0z komentarzy: 1041622.10.2018, 21:38

TOREIRA !!!

tyson880 komentarzy: 1049622.10.2018, 21:38

To nie wina szybkości Bellerina, tylko jego ustawienia. Szybki jest, ale beznadziejny w ustawianiu się i przewidywaniu sytuacji.

Pikinier komentarzy: 32422.10.2018, 21:38

Gdyby tak organizację powrotów na własną połowę Lisów przełożyć na nas.. Fajnie tak pomarzyć ;/

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 222.10.2018, 21:38

Wątpliwej jakości zawodnikiem miał być popełniający dużo błędów, nie zachowujący koncentracji i jeszcze młody Leno, a Lichsteiner miał dać jakość i spokój, a jest na odwrót, z wyjątkiem tej młodości.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.10.2018, 21:38

Najlepiej to gra Leno.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.10.2018, 21:38

Miki Xhaka Lichy dramat

woojt6 komentarzy: 6422.10.2018, 21:38

strasznie to rwane jest i dużo niedokładności....

Gofer999 komentarzy: 1470422.10.2018, 21:37

Xhaka to chodzacy dramat i w kazdym meczu to udowadnia. No i Ozil wrocil... :DDD

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189922.10.2018, 21:37