Niech passa trwa, Arsenal vs Leicester!

Niech passa trwa, Arsenal vs Leicester! 20.10.2018, 20:56, Kamil 1366 komentarzy

Stanie w korku w aucie, futbol amerykański oraz przerwa na reprezentację to trzy rzeczy, których szczerze nie lubię. Myślę, że co do tego ostatniego to zgodzimy się wszyscy. Dwa tygodnie trwa jak wieczność, a my chcemy przecież jak najczęściej oglądać swoich ulubieńców w akcji. Kolejna pauza na mecze kadry na szczęście za nami i wracamy do ukochanej Premier League. Tym razem podopieczni Unaia Emery'ego zagrają na własnym stadionie, a rywalem będzie Leicester City.

Arsenal jest na fali wznoszącej od początku sezonu. O ile mecze z Chelsea i Man City, lekko mówiąc, nie wyszły Kanonierom to do pozostałych spotkań nie można się przyczepić. Sama passa dziewięciu kolejnych zwycięstw robi niesamowite wrażenie. Tym bardziej, że Unai Emery nie ma do dyspozycji wielkich gwiazd, nie licząc kilku wyjątków, ale stara się stworzyć drużynę i robi to bardzo dobrze. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, morale na najwyższym poziomie, każdy się wspiera i motywuje. To zdecydowanie napawa optymizmem przed kolejnym spotkaniem z Leicesterem City.

Goście poniedziałkowego meczu znajdują się na dziesiątym miejscu w tabeli. Lisy po niezłym początku sezonu w ostatnich dwóch meczach zainkasowały zaledwie jeden punkt. Claude Puel zapewne ma jako cel zakończenie sezonu w górnej połowie tabeli. Jest to jak najbardziej do zrobienia jeśli się tylko spojrzy na skład. Od defensywy, gdzie prym wiedzie Harry Maquire, przez pomoc w której pierwsze skrzypce odgrywa James Maddison, po atak, w którym dobrą formę utrzymuje Jamie Vardy.

Unai Emery ma do dyspozycji coraz więcej zawodników. Do pełni zdrowia powracają Mesut Özil oraz Ainsley Maitland-Niles. Pod znakiem zapytania stoją występy Sokratisa oraz Petra Cecha. Kolejną dobrą nowiną jest coraz lepsze forma Laurenta Koscielnego. Kapitan Arsenalu już za kilka tygodni powinien być do dyspozycji po bardzo długim rozbracie z piłką. Claude Puel nie będzie mógł skorzystać z usług kapitana zespołu Wesa Morgana, który w ostatni spotkaniu z Evertonem zobaczył czerwoną kartkę, a kontuzje wykluczają z gry Demaraia Graya oraz Matty'ego Jamesa.

Bilans bezpośrednich spotkań zdecydowanie przemawia za drużyną z północnego Londynu. Arsenal wygrał 65 takich meczów, a Leicester zaledwie 30. W pozostałych starciach padał remis - 44. Warto przypomnieć ostatni pojedynek na Emirates Stadium, który odbył się w pierwszej kolejce ubiegłego sezonu. The Gunners odnieśli zwycięstwo 4-3 po niesamowitym horrorze, w którym obie drużyny co chwile wymieniały się prowadzeniem. Nie mamy nic przeciwko na powtórkę emocji z podobnym Happy endem.

To gospodarze poniedziałkowego meczu są zdecydowanymi faworytami. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Arsenalu będzie uznane za niespodziankę. Z drugiej strony nie można lekceważyć Leicesteru. Sensacyjni mistrzowie Anglii sprzed kilku lat cały czas posiadają w swoim składzie kilku piłkarzy, którymi nie pogardziłyby najlepsze kluby w lidze. Czy Kanonierzy odniosą dziesiąte kolejne zwycięstwo? A może to popularne Lisy zrehabilitują się za dwa ostatnie niepowodzenia i sprawią niespodziankę w północnym Londynie?

Arsenal - Leicester

Rozgrywki: Premier League

Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium

Data:: 22 października, 2018, 21:00 - transmisja w Canal+ Sport

Skład Kanonierzy.com:: Leno - Bellerin, Holding, Mustafi, Monreal - Torreira, Xhaka - Mkhitaryan, Özil, Aubameyang - Lacazette

Typ K.com:: 3-1

Zapowiedź autor: Kamil źrodło: Własne
IGL komentarzy: 6722.10.2018, 21:50

Torreira zdecydowanie najlepszy!

DontCry komentarzy: 760822.10.2018, 21:50

Lichy gra słabo, naprawdę słabo, brakuje po lewej stronie gościa z lewą nogą. Laca potrzebuje więcej wsparcia.

Haxball komentarzy: 102322.10.2018, 21:49

@patryksz: A Lichy byl w Juventusie kot obrońcą a teraz gra piach

Kysio2607 komentarzy: 1336022.10.2018, 21:49

problem z Lichym jest taki ze kazdym zagraniem schodzi do prawej nogi. Czytelny jest jak atak pozycyjny naszej reprezentacji xD

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12622.10.2018, 21:49

Martwią ci boczni obrońcy, bo co jeden to wiekszy kaleka.

Za to nie sądziłem że to powiem... ale zaczynam lubić Iwobiego

Miki out. Xhaka out. Wenger out

prezes77 komentarzy: 66322.10.2018, 21:49

@Kill_Bill: Lichy gra tragicznie ale niby kto by miał grać na lewej obronie?

citas komentarzy: 17522.10.2018, 21:49

Lichy dramat na tej lewej obronie. Ciągle traci piłkę i ma pretensje do sędziego

Alonso komentarzy: 1282422.10.2018, 21:49

@lays: no też bym ściągnął Mikiego za Aube

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041322.10.2018, 21:49

Torreira, Leno, Mesut na duży plus. Miki do zmiany.

tyson880 komentarzy: 1049622.10.2018, 21:49

Bellerin odrobił błąd, ale w defensywie jest zerem. Równie dobrze ja bym mógł tam grać.

matikanonier komentarzy: 207122.10.2018, 21:49

Kawał meczycha. Dobrze że wyrównaliśmy jeszcze przed przerwą. Akcja ładna i śliczne wykończenie Mesuta

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9222.10.2018, 21:48

To była nieżyczliwa piłka od Bellerina (pozdrawiam pana Hajto), ale Ozil znakomicie to wykończył. Wcześniej bardzo ważny przechwyt zaliczył Torreira. Gra Urugwajczyka bardzo mi się podoba - w wielu momentach jego dobre ustawienie sprawiało, że akcja rywali została przerwana. Na pochwały zasługuje też Leno.

schnor25 komentarzy: 1854622.10.2018, 21:48

Lichy słabo na lewej stronie, sporo traci na tym, że operuję głównie prawą nogą. Ozil taki niemrawy, w niektórych momentach hamulcowy, ale brameczka fajna (no i Hectorek się deko zrewanżował za straconą bramkę).

mistiqueAFC komentarzy: 2676922.10.2018, 21:48

Gdzie jest ten pan co 15 minut był ślepy na dobrą grę Ozila? :D

Jacek1s komentarzy: 764622.10.2018, 21:48

Lichy do zmiany? Niby za kogo? Za Medleya?

grzegorz1211 komentarzy: 1030222.10.2018, 21:48

Czepiacie się Ozila Xhaki Belerina, a to co gra Lichtsteiner to nawet w okręgówce grają lepiej. On jeszcze dobrze nie podał

lays komentarzy: 3987122.10.2018, 21:48

@Alonso:

Typowalem 3-1.-Auba i Welbzinho wcisna.

Lichi najgorszy, Ozil najlepszy. Licze na zmiane Auba za cieniutkigo dzis Mikiego

losnumeros komentarzy: 1318922.10.2018, 21:48

Szacun Ozil nie była to łatwa piłka

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.10.2018, 21:48

No końcówka meczu spoko.

Zrobiło sie takie troche Fulham.

mitmichael komentarzy: 4924322.10.2018, 21:47

Fajnie panowie komentatorzy tylko kto powiedział, ze gdyby Lisy zdobyły gola z karnego to by ta bramka po rykoszecie Bellerina tez padla.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 122.10.2018, 21:47

@Kill_Bill: Tylko za kogo ma zmienić Lichego? xd

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041322.10.2018, 21:47

Mesut świetny mecz, ukoronowany bramką :)

MiszczAFC komentarzy: 1622.10.2018, 21:47

co Lichy ma pilke to boje sie juz o strate...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 822.10.2018, 21:47

Naprawdę wyśmienity strzał. Nie moge się nadziwić.

kamilo_oo komentarzy: 2356722.10.2018, 21:47

@Kill_Bill napisał: "Lichsteiner do zmiany."

TheBestGooner komentarzy: 358422.10.2018, 21:47

Przyznać się kto cofnął sobie bułgara przy tej akcji Mesuta?

Teraz ich dobić w drugiej połowie

Kowal96 komentarzy: 1758922.10.2018, 21:47

@noth:

Całą połowę zagrał przyzwoicie moim zdaniem.

Alonso komentarzy: 1282422.10.2018, 21:47

No i super remis do przerwy, teraz pan Emery w przerwie powie im jak rozklepać Lisy i wpadną kolejne 3 punkty :)

new_star komentarzy: 6853 newsów: 922.10.2018, 21:47

Bellerin MOTM. Gol i asysta jako obrońca. Brawo.
A Miki też niezła zasłona przy bramce.

Kill_Bill (zawieszony) komentarzy: 16222.10.2018, 21:47

Lichsteiner do zmiany.

LunaticLama komentarzy: 125122.10.2018, 21:46

Ozil jazda

Marcel90 komentarzy: 814622.10.2018, 21:46

Dobra to teraz tylko zagrać druga połowę tak jak zawsze w tym sezonie :)

Gryzek komentarzy: 379722.10.2018, 21:46

Mesut mój człowiek. Pięknie.

Leehu komentarzy: 1049622.10.2018, 21:46

A u was jak z punkami w FPL bo Emery właśnie podwójną premię za bramkę zgarnął. :P

ZielonyLisc komentarzy: 2028522.10.2018, 21:46