Niepotrzebna nerwowa końcówka, Arsenal 2-1 QPR

Niepotrzebna nerwowa końcówka, Arsenal 2-1 QPR 26.12.2014, 19:22, Sebastian Czarnecki 1284 komentarzy

Miało być gładko, szybko i łagodnie, a przez idiotyczne zachowanie Oliviera Girouda i błędne decyzje Martina Atkinsona, Arsenal mógł nawet stracić punkty w pozornie łatwym meczu z Queen Park Rangers. Meczowi, który powinien być rozstrzygnięty już w pierwszej połowie, towarzyszyła bardzo nerwowa końcówka, przez którą kibice gospodarzy mogli się nabawić nawet palpitacji serca. Kanonierom udało się jednak utrzymać prowadzenie i wygrać spotkanie z beniaminkiem 2-1.

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Monreal, Gibbs - Flamini, Rosicky (83. Chambers), Cazorla - Sanchez, Giroud, Welbeck (87. Coquelin)

QPR: Green - Onuoha, Ferdinand, Caulker - Isla, Mutch (71. Zamora), Henry (62. Fer), Kranjcar, Traore (62. Hoilett) - Austin, Vargas

Początek spotkania należał do gospodarzy tego pojedynku. Arsenal wydawał się kontrolować pole gry, zwłaszcza jego środkową część. QPR w głębokim 3-5-2 z naciskiem na bardziej defensywnych skrzydłowych sprawiało wrażenie drużyny, które przede wszystkim nie chce tego meczu przegrać.

W siódmej minucie oglądaliśmy pierwszą groźną akcję ze strony Kanonierów. Szarżujący Danny Welbeck nie potrafił sobie znaleźć miejsca do oddania strzału, a piłka w ostatecznym rozrachunku trafiła pod nogi Alexisa Sancheza, który został powalony na ziemię przez Armanda Traore. Atkinson bez wahania wskazał na jedenasty metr.

Do stałego fragmentu gry podszedł sam poszkodowany, jednak jego uderzenie w lewy dolny róg bramki Greena zostało zatrzymane przez angielskiego bramkarza. Lekkie uderzenie Chilijczyka nie sprawiło większych problemów bramkarzowi, który wyczuł zamiary napastnika Arsenalu.

Podopieczni Arsene'a Wengera nie zrazili się przestrzelonym rzutem karnym i cały czas napierali na bramkę Roba Greena. Bardzo aktywny w środkowej części boiska był Tomas Rosicky, który starał się współpracować zwłaszcza z prawym skrzydłem, ale defensorzy QPR nie przepuszczali ataków swoich przeciwników.

Wydawało się, że w 25. minucie Arsenal powinien otrzymać drugą jedenastkę, ale tym razem Martin Atkinson pozostał niewzruszony po wejściu Onuohy w Daniela Welbecka.

Trzy minuty później gospodarze wykonywali rzut wolny z okolicy dwudziestego metra i co ciekawe, na strzał zdecydował się Olivier Giroud, który strzelił w światło bramki, ale jego uderzenie obronił Robert Green.

W 37. minucie Kanonierzy w końcu znaleźli drogę do bramki! Dośrodkowanie z lewego skrzydła Kierana Gibbsa spadło prosto na głowę Alexisa Sancheza, który bezproblemowo pokonał Roberta Greena. 1-0!

Pięć minut później zagrzmiało pod bramką Arsenalu, a wszystko to za sprawą Charliego Austina, który znalazł się w polu karnym i oddał mocny strzał. Piłka odbiła się jednak od Ignacio Monreala i wyszła na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal prowadzi do przerwy 1-0 z QPR.

Druga część meczu zaczęła się od ciosu w kierunku Kanonierów, którzy od 53. minuty musieli grać w osłabieniu. Olivier Giroud za idiotyczne uderzenie głową Neduma Onuohy słusznie został ukarany czerwonym kartonikiem.

Arsenal nie przejął się wcale tym, że grał w osłabieniu jednego zawodnika, bo wciąż był stroną dominującą w tym spotkaniu. Gospodarze w dalszym ciągu prowadzili grę i kontrolowali mecz w środkowej części boiska.

W 62. minucie Harry Redknapp przeprowadził podwójną zmianę. Za Traore i Henry'ego pojawili się bardziej ofensywni Hoilett i Fer.

Ofensywne zmiany nic nie pomogły QPR, bo to Arsenal zdobył kolejnego gola. Samodzielny rajd Alexisa Sancheza zakończył się podaniem do Tomasa Rosicky'ego, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bezradnie i fatalnie interweniującego Greena. 2-0!

Drużyna gości potrafiła odpowiedzieć jedynie mocnym uderzeniem Isli z dystansu, ale Wojciech Szczęsny nie dał się zaskoczyć i pewnie wyłapał futbolówkę lecącą w sam środek bramki.

Na 20 minut przed końcem meczu znowu uaktywnili się gospodarze, którzy w krótkim ostępie dwukrotnie zagrozili bramce Greena. Najpierw z rzutu wolnego groźnie uderzał Cazorla, a chwilę później nad poprzeczką po dośrodkowaniu Debuchy'ego piłkę posłał Alexis Sanchez.

W 74. minucie kolejna akcja gospodarzy. Tym razem Alexis Sanchez poszukał podania do Daniela Welbecka, ale jego strzał z pierwszej piłki zatrzymał się na Robie Greenie.

W 78. minucie Martin Atkinson podyktował kontrowersyjną jedenastkę za czysty odbiór Mathieu Debuchy'ego na Justinie Holettcie. Kanadyjczyk nabrał jednak arbitra swoim dramatycznym upadkiem na murawę.

Jedenastkę na gola bezproblemowo zamienił Charlie Austin, który oddał potężny strzał na bramkę Szczęsnego. Już tylko 2-1 dla Arsenalu.

Arsene Wenger postanowił bronić wyniku, a jego jedyne zmiany w tym meczu to Chambers za Rosicky'ego i Coquelin za Welbecka.

W 88. minucie Martin Atkinson mógł podyktować kolejną jedenastkę dla QPR i gdyby tym razem to zrobił, miałby stuprocentową słuszność. Faul Kierana Gibbsa na Bobbym Zamorze nie zrobił wrażenia na arbitrze, który tym razem naprawił swój błąd.

Na minutę przed końcem meczu zrobiło się gorąco pod bramką Arsenalu. Eduardo Vargas oddał strzał głową po dośrodkowaniu Kranjcara z rzutu rożnego, ale piłkę sprzed własnej bramki świetnie wybił Flamini.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal z problemami wygrał z QPR, ale do swojego dorobku może dopisać bardzo cenne 3 punkty.

Premier LeagueQueens Park RangersRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
michalm1 komentarzy: 702027.12.2014, 10:32

Podejrzewam ze Rosa rozpoczanie mecz na lawce. Nie gral dosc dlugo, wczoraj mecz nalezal do wymagajacych fizycznie i teraz w zasadzie po 2 dniach przerwy mial by znowu grac? Nie wydaje mi sie. Co do tego karnego Sanchez jeszcze, ok nie ma co go tlumaczyc ze Vargas podpowiedzial bramkarzowi gdzie ma sie rzucic, nie mniej jednak chyba wszyscy pamietamy karnego Artety, pozniej znow strzelal i bylo ok. Alexis bije rzuty wolne najlepiej z calej druzyny to dlaczego ma nie strzelac karnych ? Tym bardziej ze moze powalczyc o korone krola strzelcow. Juz dzis pewnie trenuje karniaki bo znajac jego charakter to ten element chce na bank poprawic.

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 127.12.2014, 10:13

o kurde dopiero zobaczylem ,ze wyrzucali kibicow ze stadionu za wstawanie z miejsca.
Nie dosc ,ze najdrozsze bilety czy brzydki styl wygrywania to jeszcze wywalaja za takie cos ?
Nie ma co sie dziwic wtedy ,ze sa pikniki u nas

TomHen1990 komentarzy: 67727.12.2014, 09:55

Siema. Wlasnie zobaczylem ze nasz mecz z soton tez nie bedzie w tv. Masakra, jeden z ciekawszych meczy noworocznych a oni pokazuja city z sunderlandem... albo jestesmy tak malo atrakcyjni albo nie trawia nas w tym ncplus

losnumeros komentarzy: 1319027.12.2014, 09:54

Opisał by ktos w skrócie jak zagraliśmy i poszczególnych zawodników?

TheInvincibles komentarzy: 130427.12.2014, 09:41

Jak ktoś ma 40zł na zbyciu to śmiało może kupować autobiografię Dennisa Bergkampa. Jestem na 118stronie i jest rewelacyjna[max stron to chyba 278]. Jeszcze lepsza od "Thierry Herny samotność na szczycie".

cwalin komentarzy: 237227.12.2014, 09:38

Podobala mi sie bramka Schanceza,bardzo ladne i trudne uderzenie glowa.

brachol23 komentarzy: 30827.12.2014, 08:56

Wengerowi dobrze swieta zrobily. Rosicky w skladzie i od razu pierwsze co pomyslalem: Ten Pan chyba zaczął znów myśleć... Panie Wenger wiecej odwagi i sadzaj gwiazdorow bez formy i smiało dawaj pograc naszej mlodziezy i stary lisom. Dla mnie to był świetny powrót Rosy on zawsze wie co z pilką zrobic

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52427.12.2014, 08:55

Jeszcze 129 zwycięstw i Boss wyprzedzi Fergusona.

Chicken komentarzy: 70427.12.2014, 08:54

a nie da sie jakoś napisać do C+?

Machu1992 komentarzy: 32627.12.2014, 08:11

No własnie nie, patrze c+ to o 15 Soton - Chelsea. 17:10 Everton - Newcastle. Naszego nie ma :(

Malyy komentarzy: 7927.12.2014, 07:04

O, nie transmituja naszego meczu jutro w polskiej tv:(?

lordpat komentarzy: 336627.12.2014, 04:53

Ostatnio Wenger nastawil sie na sprowadzanie pilkarzy z Rosji w zimowym okienku.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078427.12.2014, 04:48

Archie
Wenger nie jest zwolennikiem zimowego okienka, dlatego tak uważam. Obstawiam jednego zawodnika ściągniętego w końcówce okienka.

Archie90 komentarzy: 167627.12.2014, 04:40

jimmykanonier1886;, skad ta pewnosc ze wroca kontuzjowani ? mamy ostro uciety skład, Wenger o tym wie, potrzebujemy solidnych zawodników do formacji defensywnych, po raz pierwszy od dawna nikt nie bedzie chcial napastnika w okienku transferowym, mam nadzieje na transfery bo to moze byc szachowy ruch Wengera

DzejCoop komentarzy: 326427.12.2014, 04:40

Miłej nocy wszystkim. Dobranoc :)

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078427.12.2014, 04:07

Na okienko specjalnie bym się nie nastawiał. Wrócą kontuzjowani i Wenger powie, że ma teraz szeroką kadrę. Myślę, że jak ktoś bedzie to coś w stylu Kalstroma z tamtego roku

Czeczenia komentarzy: 1249927.12.2014, 03:46

Mówcie co chcecie, ale na 90% rundę kończymy w czwórce, a być może rok też.

A jest pole do krytyki, ale też do popisu. Popisu w zimowym oknie transferowym?

Zresztą kto jest zadowolony z gry? A ile punktów straconych frajersko? Na którym bylibyśmy miejscu? Minimum tyle pkt co City. Ale mistrzostwo odjechało. Walka o trójkę i dwa inne fronty. W oknie zweryfikujemy ambicje.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078427.12.2014, 02:57

Gozdik
Będąc szczery specjalnie dzisiaj nie słuchalem aż tak bardzo komentarza. Najgorsze to, że wyleci na 3 mecze. Z West Ham i Southampton wyjdzie Welbeck, ale na Hull zostajemy z Sanogo, ewentualnie Theo, jeśli będzie do gry.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2227.12.2014, 02:52

Jimmy
Najlepsze jest to ze pare chwil wczesniej Twaro, albo Nahor mowili ze Ziru juz doswiadczony , ze prawie 30 i wogole a tu potem takie "potwierdzenie" tych slow

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2227.12.2014, 02:50

Kanonier
Moim rowniez nie jestes sam :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.12.2014, 02:48

Foxu
Ogolnie sprzedawanie kontraktow i kart treningowych.
Co do poczatkow to brazowe paczki kupuj i wystawiaj zawodnikow po najmniejszych cenach. A noz widelec i ci sie trafi jakis ciekawy zawodnik z Brazu.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078427.12.2014, 02:47

Witam nocną zmianę. Dzisiaj po raz kolejny zawiodlem się na Giroud. Lubię tego zawodnika i często go broniłem, gdy był hejtowany, ale dzisiaj zachował się jak szczeniak wchodzący do składu, a nie doświadczony zawodnik.

FoxuTheGunner komentarzy: 36127.12.2014, 02:44

Widzę, że była dyskusja o FUT i kilka osób ogarnia transfer market. Jest ktoś w stanie mi wyjaśnić jak zarobić więcej coinsow? Póki co idzie mi to dość nieudolnie...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.12.2014, 02:43

Nie wiem jak wy ale moim zdaniem Szyszak graczem kolejki.

Verminator97 komentarzy: 1490027.12.2014, 02:11