Nketiah zawodzi, osłabiony Arsenal remisuje z Leicesterem 1-1

Nketiah zawodzi, osłabiony Arsenal remisuje z Leicesterem 1-1 07.07.2020, 22:09, Łukasz Wandzel 1728 komentarzy

Wiadomo że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a po udanym meczu na Molineux Stadium z Wolverhamptonem fani Kanonierów liczyli na swoich ulubieńców także w starciu z Leicesterem City. Podopieczni Mikela Artety podjęli Lisy na własnym boisku i w pierwszej połowie zdecydowanie przeważali, choć na przerwę schodzili tylko z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie prawdziwy zawód swoim kolegom sprawił Eddie Nketiah, otrzymując czerwoną kartkę kilka minut po wejściu na murawę. Remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem, ponieważ Arsenal stracił punkty także przez brak skuteczności przed przerwą. Grając w osłabieniu, zdobył tylko jeden punkt, co prawdopodobnie kończy marzenia o grze w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

Składy obu ekip:

Arsenal: Martinez - Mustafi, Luiz, Kolašinac - Bellerin, Ceballos (80' Torreira), Xhaka, Tierney - Saka (71' Willock), Lacazette (71' Nketiah), Aubameyang (90+3' Maitland-Niles).

Leicester: Schmeichel - Bennet (76' Gray), Evans, Söyüncü - Justin, Ndidi (82' Praet), Tielemans, Albrighton (59' Fuchs), Perez - Iheanacho (59' Barnes), Vardy.

W trakcie pierwszego kwadransu najgroźniejszą akcję przeprowadzili goście. Lisy krótko rozegrały rzut rożny, a następnie posłały futbolówkę w okolicę 15. metra. Stamtąd uderzał Kelechi Iheanacho, który wpisałby się na listę strzelców, gdyby nie bardzo dobra interwencja Emiliano Martineza. Argentyńczyk, mimo że zasłonięty przez partnerów, zdołał sparować strzał Nigeryjczyka.

To jednak gospodarze otworzyli wynik meczu. W 21. minucie Bukayo Saka nie złamał linii spalonego, kiedy otrzymał podanie od Daniego Ceballosa. Młody Anglik z prawego skrzydła dograł w pole karne do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który po raz 20. w tym sezonie wpisał się na listę strzelców. Strzelona bramka pozwoliła Arsenalowi złapać wiatr w żagle. Lacazette, Aubameyang i przede wszystkim Bukayo Saka byli bardzo aktywni w ofensywie.

Londyńczycy prawdziwe natarcie urządzili nieco po ponad półgodzinie gry. Kasper Schmeichel został zmuszony do interwencji przez Lacazette'a, ale także Hectora Bellerina. Jednak chwilę później gospodarze o mało nie zmarnowali swoich wysiłków. Jamie Vardy dośrodkował piłkę w kierunku Iheanacho, który bez kłopotu trafił do siatki. Arbiter jednak odgwizdał faul. Nigeryjczyk, wbiegając w pole karne, potrącił zawodnika The Gunners.

Po przerwie goście szukali wyrównania, a gola bardzo szybko mógł zdobyć Justin, gdyby nie David Luiz, który zablokował uderzenie rywala. Skoro mowa o Brazyliczyku, warto wspomnieć o rzucie wolnym wykonanym przez stopera Arsenalu. Piłka po strzale Luiza rykoszetem leciała w światło bramki, ale fenomenalnie zachował się w tej sytuacji Kasper Schmeichel. Obaj golkiperzy zaliczyli dobre. Martinez chwilę później po wyczynie Duńczyka równie kapitalnie zachował się przy dośrodkowaniu Vardy'ego i strzale Iheanacho.

Arsenal głęboko się wycofał, a Leicester tworzył sobie okazje do wyrównania. Kanonierzy wyraźnie opadli z sił, ale zawzięcie walczyli w defensywie. W 68. minucie gospodarze byli niezwykle blisko zdobycia drugiego gola. Alexandre Lacazette nawet trafił do siatki po zgraniu głową od Davida Luiza. Niestety, francuski snajper znajdował się na pozycji spalonej i nie dostał więcej okazji na pokonanie bramkarza, ponieważ zmienił go Eddie Nketiah, który... 4 minuty później wyleciał z boiska za ostry faul wyprostowaną nogą. Młody napastnik więcej czasu spędził, oczekując na decyzję VAR-u, niż faktycznie grając.

Londyńczycy musieli w osłabieniu przecierpieć ostatni kwadrans i doliczony czas gry (8 minut). Obrona wyniku stanowiła nie lada wyzwanie. Najpierw 80. minucie Jamie Vardy postraszył defensorów Arsenalu, trafiając w boczną siatkę, a kilka minut później doprowadził do wyrównania. Granie na czas pozwoliło londyńczykom jedynie dowieźć do końca remis.

Oceń piłkarzy po meczu

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Paul77 komentarzy: 990009.07.2020, 20:55

@PtoOk: chyba Real, ale kolega kibic Chelsea mówił że ma odejść

Rafson95 komentarzy: 1058709.07.2020, 20:55

@QnLeo:
Jak mi się przpyominają sytuację, że Ktoś przeszedł do AV i myślał że to klub z Londynu a nie z Bimringham, to mam pewne wątpliwości ;p

Ech0z komentarzy: 1043109.07.2020, 20:55

Ake bardzo dobrze w defensywie dzisiaj

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29209.07.2020, 20:55

Brawo Tottenham! Lepszy remis, niż wiadomo co...

No to teraz Aston, musisz. Remis będzie ok, a jak wygracie, to klasa. Chociaż MU jest w takiej formie, że pewnie zleją ich jak amatorów.

Ech0z komentarzy: 1043109.07.2020, 20:53

No bez jak jakiego farta ma KFC to niepojęte

QnLeo (redaktor) komentarzy: 31409.07.2020, 20:52

@Rafson95: Wierz mi, że piłkarze i ich agenci, zanim wybiorą nowy klub, to analizują sytuację znaczenie głębiej niż tylko pozycja w tabeli. Rozmowa trenera z piłkarzem, często bywa kluczowa. Wyjątkiem jest tu oczywiście Grosik :)

PtoOk komentarzy: 220009.07.2020, 20:52

@Paul77: Kante ? Niby gdzie ?

zdyp komentarzy: 458009.07.2020, 20:52

mam nadzieje ze saka juz naostrzyl buciki bo szykuje sie krwawa niedziela ;d

anolis komentarzy: 107309.07.2020, 20:51

Z tak grającymi kurczakami to my musimy w niedzielę wygrać i koniec.

Ech0z komentarzy: 1043109.07.2020, 20:49

12 min doliczony

Paul77 komentarzy: 990009.07.2020, 20:49

@ljungberg77: Skoro Partey chce grać dla Arsenalu, co już nie raz sam pokazywał w mediach to dlaczego inni by nie mogli przyjść. Odejdzie Guendouzi, bo odwaliło mu.
Mam nadzieję że Auba i Toreirra zostaną, że uwierzą w ten projekt. Ci do strat spowodowanych przez epidemię, to każdy je ma. Chelsea niby tak szasta kasa, a Kante i Jordinio odejdą.

KFC w doliczonych wciskalo za poczetino i ericsena teraz już tak dobrze nie idzie

Rafson95 komentarzy: 1058709.07.2020, 20:47

@QnLeo napisał: "Dla wielu piłkarzy nie tylko puchary się liczą. Każdy kto się choć trochę zna na piłce, widzi, że z Artetą tu się pomału rodzi bardzo ciekawy projekt. Poza tym Arsenal, to cały czas uznana marka."

A raczej każdy, kto interesuje się Arsenalem. Bo piłkarze innych drużyn, szczególnie z zagranicznych lig to raczej oceniając nas jako potencjalny przyszły klub sugerują się tym, że nie gramy od paru lat w LM i zajmujemy 8 miejsce w tabeli.

QnLeo (redaktor) komentarzy: 31409.07.2020, 20:46

:D

D14 komentarzy: 437109.07.2020, 20:45

Widzieliście co odwalił "sędzia" w meczu wisienek z kfc? Abstrakcja jakaś gwizdać faul przy tak dobrej kontrze, po której wisienki strzelają bramke

ljungberg77 (zawieszony) komentarzy: 202309.07.2020, 20:44

Trzeba być realistą a nie marzyć i marzyć, żaden gracz na poziomie LM tu za chiny nie przyjdzie bo ich nie ma tak dużo a klubów lepszych od nas jest w Europie z 40. Nikt tu nie przyjdzie z asów bo u nas poza brakiem udziału w jakichkolwiek pucharach nie ma zwyczajnie takich klasowych graczy na poziomie LM (poza Obamą i Torreirą którzy na 300% będą sprzedani żeby odbić sobie straty kiepskiego sezonu bo skończymy na 99% koło 10-9 miejsca).
Arteta musi liczyć głównie na eksplozję talentu młodych bo wątpię żeby dostał latem tyle kasy ile było przez ostatnie sezony pompował zarząd. Reasumując 2-3 najbliższe sezony będzie kosztowne i frustrujące, dla zwłaszcza nieogarniętych kibiców, ogrywanie niedoświadczonej młodzieży i liczenie po cichu na tzw. cud żeby wskoczyć z powrotem na 7 czy 6 miejsce w lidze.

Paul77 komentarzy: 990009.07.2020, 20:43

@aguero10: Taki Coutinho będzie wolał grzać tyłek pod parasolem jak nasz pasożyt, czy grać regularnie?

zdyp komentarzy: 458009.07.2020, 20:39

@Ech0z: tez ogladam
pewnie wcisna w doliczonym...

QnLeo (redaktor) komentarzy: 31409.07.2020, 20:38

@zdyp: Ostatnio miało być "exited" i było :)

Ech0z komentarzy: 1043109.07.2020, 20:38

Dobra Panowie kibicujemy Bournemouth, ostatnie 10minut zostało

zdyp komentarzy: 458009.07.2020, 20:35

hehe ja to jestem excited w kazde arsenalowe okienko a pozniej to juz tylko... ooo maj gotttt! ;p

PtoOk komentarzy: 220009.07.2020, 20:30

@QnLeo: obyś się nie mylił :)

QnLeo (redaktor) komentarzy: 31409.07.2020, 20:29

@aguero10: Dla wielu piłkarzy nie tylko puchary się liczą. Każdy kto się choć trochę zna na piłce, widzi, że z Artetą tu się pomału rodzi bardzo ciekawy projekt. Poza tym Arsenal, to cały czas uznana marka.
Partey przyjdzie na pewno.
Cały czas mamy dużą szansę na Upamecano.
Jak odejdzie Lacazette to przyjdzie napastnik. Podobno Arteta jest zwolennikiem Edouarda, ale możliwa jest też wymiana/zakup z Lyonu Depaya albo Dembele.
Jeżeli sprzedamy/wymienimy Guendouziego, to przyjdzie jeszcze jeden środkowy pomocnik.
No i Auba podpisze nowy kontrakt.
Ogólnie spodziewam się bardzo ciekawego okna transferowego. Jak mawia Josh "be excited" :)

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 109.07.2020, 20:18

@aguero10: Odpowiedni kontrakt skusi fajnych graczy do przyjścia i jak przedstawią mu ciekawy projekt.

aguero10 komentarzy: 860409.07.2020, 20:15

Brak pucharów nie zapewni solidnych grajków .
Z drugiej strony jak mam grać znowu w LE to już wolę skupić się na Lidze i walczyć o te TOP 4.

mallen komentarzy: 2123909.07.2020, 20:12

Arsenal postara się zatrzymać na dłuższy okres Martineza w klubie. Argentyńczyk zaimponował swoją postawą między słupkami Mikelowi Artecie.

/ John Cross

Chelsea offered Aaron Ramsey or another player by Juventus in transfer exchange for Jorginho.

/ The Sun

zdyp komentarzy: 458009.07.2020, 20:03

@MarkOvermars: tu chyba chodzi o dziury covidowe ;p brak $$ z tyt. dnia meczowego etc

mallen komentarzy: 2123909.07.2020, 20:02

Calum Chambers
Left knee. Ruptured anterior cruciate ligament of his left knee during Chelsea (h) on December 29. Rehabilitation post-surgical repair continuing and currently progressing well with running and gym work. Will not be available for the current schedule of remaining 2019/20 matches.

Bernd Leno
Right knee. Sustained moderate ligament sprain during Brighton & Hove (a) on June 20. Progressing very well in recovery. Aiming to return to full training before the end of the season.

Pablo Mari
Left ankle. Sustained significant sprain to ankle ligaments during Manchester City (a) on June 17. Has had a successful procedure to the injury and is now in the early stages of his recovery. Aiming to return to full training in September.

Gabriel Martinelli
Left knee. Sustained injury during training on June 21. Successful arthroscopic procedure undertaken to repair a lesion in the cartilage of the left knee. Will not be available for the current schedule of remaining 2019/20 matches.

Eddie Nketiah
Suspended for three matches following red card against Leicester City (h) on Tuesday. Available again for Aston Villa (a) on Tuesday, July 21.

Mesut Ozil
Being assessed ahead of Tottenham Hotspur (a) following back soreness.

/ Arsenal.com

MarkOvermars komentarzy: 915009.07.2020, 20:01

@mallen: to jeszcze mamy zobowiązania że stadionu?:p

QnLeo (redaktor) komentarzy: 31409.07.2020, 19:59

@mallen: Co oznacza, że teraz można zainwestować kasę gdzie indziej :)

mallen komentarzy: 2123909.07.2020, 19:55

@zdyp

Nketiah nie zagra z KFC, Live i Mcity. Same szlagiery.

mallen komentarzy: 2123909.07.2020, 19:54

Firma Kroenke KSE przejęła większość zobowiązań Arsenalu wynikających z budowy stadionu i pandemii koronawirusa.

M4zzz1 komentarzy: 36609.07.2020, 19:53

Fajne bramki padły w meczu Everton Southampton

zdyp komentarzy: 458009.07.2020, 19:53

@mallen napisał: "Apelacja o czerwo odrzucona."
nie jestem zaskoczony..
ciekawe co bd spiewac przy odwolaniach manc ;d

Paul77 komentarzy: 990009.07.2020, 19:47

@aguero10: Niech przyjdzie dwóch, ale takich , co z miejsca podniosą poziom zespołu. Partey i Coutinho, jestem bardzo zadowolony.

mallen komentarzy: 2123909.07.2020, 19:47

Apelacja o czerwo odrzucona.

QnLeo (redaktor) komentarzy: 31409.07.2020, 19:36

@aguero10: Zobaczymy. Wydaje mi się, że jeżeli KSE nie zainwestuje teraz, a właśnie to robi, to poniesie dużo większe straty w przyszłości. Wiem, że wielu tak sądzi, ale ludzie w zarządzie, a zwłaszcza Arteta, to nie są idioci. Chelsea, ManU robią gigantyczne inwestycje i bez ruchów z naszej strony po prostu nam odjadą. Na pewno nie wydamy tyle co oni, ale wydać musimy, tylko mądrze. Ostatnie letnie okno napawa optymizmem. Sprowadziliśmy młodych graczy jak Tierney, Saliba czy Pepe, którzy będą stanowić o sile tego zespołu przez najbliższe kilka lat. Jeśli dokonamy podobnych ruchów, tylko na inne pozycje, to z Artetą na ławce o LM możemy realnie myśleć w przyszłym sezonie.

PtoOk komentarzy: 220009.07.2020, 19:31

a tak w ogóle to w tym meczu to wygląda jakby kuraki broniły się przed spadkiem i tylko czekają na najniższy wymiar kary. Dobrze coś takiego oglądać

PtoOk komentarzy: 220009.07.2020, 19:30