Nketiah zawodzi, osłabiony Arsenal remisuje z Leicesterem 1-1

Nketiah zawodzi, osłabiony Arsenal remisuje z Leicesterem 1-1 07.07.2020, 22:09, Łukasz Wandzel 1728 komentarzy

Wiadomo że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a po udanym meczu na Molineux Stadium z Wolverhamptonem fani Kanonierów liczyli na swoich ulubieńców także w starciu z Leicesterem City. Podopieczni Mikela Artety podjęli Lisy na własnym boisku i w pierwszej połowie zdecydowanie przeważali, choć na przerwę schodzili tylko z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie prawdziwy zawód swoim kolegom sprawił Eddie Nketiah, otrzymując czerwoną kartkę kilka minut po wejściu na murawę. Remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem, ponieważ Arsenal stracił punkty także przez brak skuteczności przed przerwą. Grając w osłabieniu, zdobył tylko jeden punkt, co prawdopodobnie kończy marzenia o grze w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

Składy obu ekip:

Arsenal: Martinez - Mustafi, Luiz, Kolašinac - Bellerin, Ceballos (80' Torreira), Xhaka, Tierney - Saka (71' Willock), Lacazette (71' Nketiah), Aubameyang (90+3' Maitland-Niles).

Leicester: Schmeichel - Bennet (76' Gray), Evans, Söyüncü - Justin, Ndidi (82' Praet), Tielemans, Albrighton (59' Fuchs), Perez - Iheanacho (59' Barnes), Vardy.

W trakcie pierwszego kwadransu najgroźniejszą akcję przeprowadzili goście. Lisy krótko rozegrały rzut rożny, a następnie posłały futbolówkę w okolicę 15. metra. Stamtąd uderzał Kelechi Iheanacho, który wpisałby się na listę strzelców, gdyby nie bardzo dobra interwencja Emiliano Martineza. Argentyńczyk, mimo że zasłonięty przez partnerów, zdołał sparować strzał Nigeryjczyka.

To jednak gospodarze otworzyli wynik meczu. W 21. minucie Bukayo Saka nie złamał linii spalonego, kiedy otrzymał podanie od Daniego Ceballosa. Młody Anglik z prawego skrzydła dograł w pole karne do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który po raz 20. w tym sezonie wpisał się na listę strzelców. Strzelona bramka pozwoliła Arsenalowi złapać wiatr w żagle. Lacazette, Aubameyang i przede wszystkim Bukayo Saka byli bardzo aktywni w ofensywie.

Londyńczycy prawdziwe natarcie urządzili nieco po ponad półgodzinie gry. Kasper Schmeichel został zmuszony do interwencji przez Lacazette'a, ale także Hectora Bellerina. Jednak chwilę później gospodarze o mało nie zmarnowali swoich wysiłków. Jamie Vardy dośrodkował piłkę w kierunku Iheanacho, który bez kłopotu trafił do siatki. Arbiter jednak odgwizdał faul. Nigeryjczyk, wbiegając w pole karne, potrącił zawodnika The Gunners.

Po przerwie goście szukali wyrównania, a gola bardzo szybko mógł zdobyć Justin, gdyby nie David Luiz, który zablokował uderzenie rywala. Skoro mowa o Brazyliczyku, warto wspomnieć o rzucie wolnym wykonanym przez stopera Arsenalu. Piłka po strzale Luiza rykoszetem leciała w światło bramki, ale fenomenalnie zachował się w tej sytuacji Kasper Schmeichel. Obaj golkiperzy zaliczyli dobre. Martinez chwilę później po wyczynie Duńczyka równie kapitalnie zachował się przy dośrodkowaniu Vardy'ego i strzale Iheanacho.

Arsenal głęboko się wycofał, a Leicester tworzył sobie okazje do wyrównania. Kanonierzy wyraźnie opadli z sił, ale zawzięcie walczyli w defensywie. W 68. minucie gospodarze byli niezwykle blisko zdobycia drugiego gola. Alexandre Lacazette nawet trafił do siatki po zgraniu głową od Davida Luiza. Niestety, francuski snajper znajdował się na pozycji spalonej i nie dostał więcej okazji na pokonanie bramkarza, ponieważ zmienił go Eddie Nketiah, który... 4 minuty później wyleciał z boiska za ostry faul wyprostowaną nogą. Młody napastnik więcej czasu spędził, oczekując na decyzję VAR-u, niż faktycznie grając.

Londyńczycy musieli w osłabieniu przecierpieć ostatni kwadrans i doliczony czas gry (8 minut). Obrona wyniku stanowiła nie lada wyzwanie. Najpierw 80. minucie Jamie Vardy postraszył defensorów Arsenalu, trafiając w boczną siatkę, a kilka minut później doprowadził do wyrównania. Granie na czas pozwoliło londyńczykom jedynie dowieźć do końca remis.

Oceń piłkarzy po meczu

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Mickeylo komentarzy: 274110.07.2020, 15:38

Tak w ogóle to jest błąd na stronie w terminarzu, pisze że mecz z totkami 11.07 o 16.00 a jest 12.07 o 17.30

pierre_afc komentarzy: 1207110.07.2020, 15:34

Co do Tierneya to mnie jakoś to nie dziwi. Jak chłop nie wie jak Londyn wygląda, bo wszystko podporządkował grze w piłkę.

losnumeros komentarzy: 1318910.07.2020, 15:29

@mallen: Jeśli to prawda, to jest to dramat. I tak wyglądała nasza gra niestety. Nasi chcieli się bawić a inne drużyny grac w piłkę.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 210.07.2020, 15:28

@MadMax14: promocje to juz sie skonczyly bro, przedwczoraj juz wyprzedali ostatnie sztuki z tego sezonu. Zostal tylko 3 komplet

Ranczomen komentarzy: 1233310.07.2020, 15:11

@fabregas1987: Zalicza duży improve na przestrzeni kolejnych spotkań.

Mickeylo komentarzy: 274110.07.2020, 15:03

@PtoOk: nie powiedziałbym że slaby, bo w meczach w LE wymiatał, zwłaszcza w meczu z Villarealem pokazał się z dobrej strony. Miał chyba w LE nawet 2 asysty z dosrodkowan

PtoOk komentarzy: 220010.07.2020, 14:52

@fabregas1987: początek sezonu mial słaby, ale od wznowienia rozgrywek jeden z lepszych w Arsenalu

fabregas1987 komentarzy: 2581510.07.2020, 14:47

Czy tylko mnie na razie Tierney nie przekonuje jeszcze? Trzymam za niego kciuki, widzę potencjał i podoba mi się jego skromność, pracowitość i zaangażowanie, ale na boisku, przynajmniej kiedy oglądam mecze z nim nie prezentuje jakichś wybitnych umiejętności

hetfield88 komentarzy: 38310.07.2020, 14:31

@noth napisał: "Panowie czy jakby United wygrało lige europy i city utrzymano zakaz gry w lidze mistrzow to 6 daje gre w lidze mistrzow czy nie?"
Podpinam się do pytania.

Mickeylo komentarzy: 274110.07.2020, 14:28

Kieran to kocur, zobaczycie że jeśli nie zjedzą go kontuzje to będzie top5 LO na świecie a może nawet top3, napewno będziemy mieć z niego dużo pociechy

mallen komentarzy: 2123910.07.2020, 14:23

U Emery'ego, czy u Wengera pracowało się inaczej, wiele treningów przypominało zabawę, a szkocki oszołom chce biegać maratony. Trenerzy musieli go nieco stonować, gdyż wprowadzało to kiepską atmosferę, gdy Szkot dostawał dodatkową sesję aby wyładować energię.

Wszystko zmieniło się, gdy w klubie pojawił się Mikel Arteta. Wtedy wszyscy musieli pracować tak jak Kieran, a nie odwrotnie. Mikel jest oczarowany tym, jak Szkotowi zależy na piłce i jak dużo pracuje na treningach.

W klubie wszyscy są wniebowzięci patrząc na progres jaki poczynił w ostatnich tygodniach, również jego powrót po kontuzji był znacznie szybszy z uwagi na to ile pracy wkładał z własnej inicjatywy w rehabilitację.

/ ESPN

songoku95 komentarzy: 2348610.07.2020, 14:22

@burczymucha: aha, okej :).

hetfield88 komentarzy: 38310.07.2020, 14:18

@Chlopek napisał: "@mallen: lubię twoje komentarze ;-)"

@mallen:

Ja to samo, jak chcę poczytać jakieś informacje/plotki zwiazane z AFC to scrolluje forum w poszukiwaniu wpisów Mallena. Dzieki chłopie, tak trzymaj! Tożto praktycznie jak newsy :P

Er4s komentarzy: 313210.07.2020, 14:17

@burczymucha:
Oni są chyba rozstawieni w finale bo póki co ich nie losowali.

mallen komentarzy: 2123910.07.2020, 14:17

William Saliba trenuje aktualnie w London Colney. Możliwe, że za niedługo dołączy do reszty kolegów z nowej drużyny. Niemniej jednak po przełomie w negocjacjach Francuz jest gotowy do gry w finale Pucharu Francji przeciwko Paris Saint-Germain. AS Saint-Étienne powinno zgodzić się na warunki ustalone przez Arsenal.

/ ESPN

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29210.07.2020, 14:14

@songoku95: Przeciez Ty sie chopie na pilce noznej nie znasz.

ELAdzik komentarzy: 250810.07.2020, 14:13

@ljungberg77: Guendo o ile pójdzie do Realu to skończy jak Rabiot w Juve. Życzę mu żeby był chociaż gwiazda w takim Everton.

mallen komentarzy: 2123910.07.2020, 14:10

Kieran Tierney swoim ogromnym zaangażowaniem na treningach spodowodował parę niezręcznych momentów w ciągu kilku pierwszych miesięcy pobytu w Arsenalu, co raczej nie przypadło do gustu niektórym zawodnikom. Szkot został zachęcony do przystopowania w pewnych sytuacjach przez kolegów z drużyny, którzy przywykli do lżejszych sesji treningowych pod wodzą Unaia Emery'ego i Arsène'a Wengera.

/ ESPN

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 110.07.2020, 14:06

@mallen: lubię twoje komentarze ;-)

mallen komentarzy: 2123910.07.2020, 14:04

Mikel Arteta desperacko chciałby zatrzymać Daniego Ceballosa w Arsenalu na następny sezon. O podpis Hiszpana walczą również Real Betis oraz Sevilla FC.

/ Estadio Deportivo

songoku95 komentarzy: 2348610.07.2020, 14:02

@burczymucha: Obecne Atlet i Lipski jest to oyebania. Wiadomo Simeone to trudny przeciwnik, ale zdecydowanie mają łatwiejszą drogę jak zespoły z drugiego drzewka.

Biorę pod uwagę obecną formę Atleti, brak doświadczenia na takim szczeblu Atalanty i Lipska.

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29210.07.2020, 13:50

@songoku95: No. Atletico to autostrada do finalu, rzeczywiscie.

Mickeylo komentarzy: 274110.07.2020, 13:48

Kreatywny pomocnik? Luis Alberto z Lazio , kozak, świetna technika, zimna krew, moim zdaniem jeden z lepszych play-makerow, napewno lepsze rozwiązanie niż gwiazdeczki pokroju Jamesa czy Coutinho, on + partey i jest mega

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 110.07.2020, 13:47

Wymienić Guendo na Van de Beeka!

songoku95 komentarzy: 2348610.07.2020, 13:46

PSG ma autostradę do finału. Chyba lepszej okazji nie będą mieli.

Chlopek komentarzy: 3594 newsów: 110.07.2020, 13:45

@johnnycage1909: Do AM idzie.

johnnycage1909 komentarzy: 107610.07.2020, 13:37

Może James Rodriguez?

Ranczomen komentarzy: 1233310.07.2020, 13:31

Jak kreatywny pomocnik to tylko Valbuena!

@mallen napisał: "Ray Parlour"

Ktoś go zna? Bo pierwszy raz o nim słyszę. Warte uwagi źródło?

mallen komentarzy: 2123910.07.2020, 13:11

Nie sądzę, żeby Arsenal sprzedał zarówno Aubameyanga, jak i Lacazette'a jednocześnie. Rozmowy pomiędzy Gabończykiem a klubem są pozytywne, może podpisać nową umowę. Najprawdopodobniej pozwolą odejść Francuzowi i zakupią za niego kreatywnego środkowego pomocnika, którego potrzebują.

/ Ray Parlour

caliero913 komentarzy: 125410.07.2020, 13:09

@thegunner4life: przegrać lige francuską z PSG (z całym szacunkiem dla Monaco), to trochę jak będąc studentem matematyki stosowanej iść na konkurs matematyczny w podstawówce i nie wygrać:)

thegunner4life komentarzy: 899910.07.2020, 13:01

@caliero913:
Nie zawsze taki jeden hiszpański dyzma na przykład dał radę ją przegrać ;D

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29210.07.2020, 13:01

Ciekawe na kogo Liverpool wpadnie w LM ( ͡° ͜ʖ ͡°)

caliero913 komentarzy: 125410.07.2020, 13:00

@Marcinafc93: z drugiej strony nie będą zmęczeni meczami co 3 dni, a w ich przypadku liga to i tak bardziej jak sparingi ;)

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 110.07.2020, 13:00

Guendo do odstrzału, póki można fajną kasę za niego zgarnąć.

noth komentarzy: 264310.07.2020, 12:58

przezywacie tego gendoziego jakby nie wiadomo kim byl, dla mnie to zawodnik za slaby na ten klub. nie ma dynamiki nie ma strzalu, po za holowaniem pilki i czasem niezlym podaniem nic nie oferowal

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 110.07.2020, 12:54

@RedManchester: PSG nie grało meczu od marca, także różnie to może być z ich formą.

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29210.07.2020, 12:54

Ja tam za Bayernem nie przepadam. Nawet nie przekonuje mnie fakt, ze Lewy tam gra. :) Licze na kogos z tej latwiejszej drabinki. Zadna Barcelona Real czy Bayern. Dawac Atalanta albo Lipsk po majstra.

Atletico tez nie byloby zle. Ten puchar uwienczylby niesamowita robote Cholo Simeone w tym klubie. ;)