Nketiah zawodzi, osłabiony Arsenal remisuje z Leicesterem 1-1

Nketiah zawodzi, osłabiony Arsenal remisuje z Leicesterem 1-1 07.07.2020, 22:09, Łukasz Wandzel 1728 komentarzy

Wiadomo że apetyt rośnie w miarę jedzenia, a po udanym meczu na Molineux Stadium z Wolverhamptonem fani Kanonierów liczyli na swoich ulubieńców także w starciu z Leicesterem City. Podopieczni Mikela Artety podjęli Lisy na własnym boisku i w pierwszej połowie zdecydowanie przeważali, choć na przerwę schodzili tylko z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie prawdziwy zawód swoim kolegom sprawił Eddie Nketiah, otrzymując czerwoną kartkę kilka minut po wejściu na murawę. Remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem, ponieważ Arsenal stracił punkty także przez brak skuteczności przed przerwą. Grając w osłabieniu, zdobył tylko jeden punkt, co prawdopodobnie kończy marzenia o grze w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

Składy obu ekip:

Arsenal: Martinez - Mustafi, Luiz, Kolašinac - Bellerin, Ceballos (80' Torreira), Xhaka, Tierney - Saka (71' Willock), Lacazette (71' Nketiah), Aubameyang (90+3' Maitland-Niles).

Leicester: Schmeichel - Bennet (76' Gray), Evans, Söyüncü - Justin, Ndidi (82' Praet), Tielemans, Albrighton (59' Fuchs), Perez - Iheanacho (59' Barnes), Vardy.

W trakcie pierwszego kwadransu najgroźniejszą akcję przeprowadzili goście. Lisy krótko rozegrały rzut rożny, a następnie posłały futbolówkę w okolicę 15. metra. Stamtąd uderzał Kelechi Iheanacho, który wpisałby się na listę strzelców, gdyby nie bardzo dobra interwencja Emiliano Martineza. Argentyńczyk, mimo że zasłonięty przez partnerów, zdołał sparować strzał Nigeryjczyka.

To jednak gospodarze otworzyli wynik meczu. W 21. minucie Bukayo Saka nie złamał linii spalonego, kiedy otrzymał podanie od Daniego Ceballosa. Młody Anglik z prawego skrzydła dograł w pole karne do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który po raz 20. w tym sezonie wpisał się na listę strzelców. Strzelona bramka pozwoliła Arsenalowi złapać wiatr w żagle. Lacazette, Aubameyang i przede wszystkim Bukayo Saka byli bardzo aktywni w ofensywie.

Londyńczycy prawdziwe natarcie urządzili nieco po ponad półgodzinie gry. Kasper Schmeichel został zmuszony do interwencji przez Lacazette'a, ale także Hectora Bellerina. Jednak chwilę później gospodarze o mało nie zmarnowali swoich wysiłków. Jamie Vardy dośrodkował piłkę w kierunku Iheanacho, który bez kłopotu trafił do siatki. Arbiter jednak odgwizdał faul. Nigeryjczyk, wbiegając w pole karne, potrącił zawodnika The Gunners.

Po przerwie goście szukali wyrównania, a gola bardzo szybko mógł zdobyć Justin, gdyby nie David Luiz, który zablokował uderzenie rywala. Skoro mowa o Brazyliczyku, warto wspomnieć o rzucie wolnym wykonanym przez stopera Arsenalu. Piłka po strzale Luiza rykoszetem leciała w światło bramki, ale fenomenalnie zachował się w tej sytuacji Kasper Schmeichel. Obaj golkiperzy zaliczyli dobre. Martinez chwilę później po wyczynie Duńczyka równie kapitalnie zachował się przy dośrodkowaniu Vardy'ego i strzale Iheanacho.

Arsenal głęboko się wycofał, a Leicester tworzył sobie okazje do wyrównania. Kanonierzy wyraźnie opadli z sił, ale zawzięcie walczyli w defensywie. W 68. minucie gospodarze byli niezwykle blisko zdobycia drugiego gola. Alexandre Lacazette nawet trafił do siatki po zgraniu głową od Davida Luiza. Niestety, francuski snajper znajdował się na pozycji spalonej i nie dostał więcej okazji na pokonanie bramkarza, ponieważ zmienił go Eddie Nketiah, który... 4 minuty później wyleciał z boiska za ostry faul wyprostowaną nogą. Młody napastnik więcej czasu spędził, oczekując na decyzję VAR-u, niż faktycznie grając.

Londyńczycy musieli w osłabieniu przecierpieć ostatni kwadrans i doliczony czas gry (8 minut). Obrona wyniku stanowiła nie lada wyzwanie. Najpierw 80. minucie Jamie Vardy postraszył defensorów Arsenalu, trafiając w boczną siatkę, a kilka minut później doprowadził do wyrównania. Granie na czas pozwoliło londyńczykom jedynie dowieźć do końca remis.

Oceń piłkarzy po meczu

Leicester CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Spejsik komentarzy: 343809.07.2020, 22:17

@illpadrino: Mamy Sake

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 309.07.2020, 22:16

Wystarczy jeden taki koleś w napadzie i jak ciągnie atak. Masakren. Każdy później łapie skrzydła i wie, że może więcej.

Szkoda, że u nas taki Pepe się zastanawia trzy razy na którą nogę piłkę przerzucić, a Tu młody po prostu JEDZIE.

Ech0z komentarzy: 1043109.07.2020, 22:16

@Arsenal4Ever14: oj wątpię, myślę że będzie 4:0

Mickeylo komentarzy: 277909.07.2020, 22:15

@illpadrino: chyba jak laca nie jest w formie. Niech pierwsze osiągnie 32 pkt w klasyfikacji kanadyjskiej , jak Laca w poprzednim sezonie, tylko Augero,Auba,salah i Sterling mieli wiecej.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333009.07.2020, 22:15

Obie strzela + over 2.5 w meczu United,
BTS w meczu Interu,
Czysty X w meczu Sevilli,

Mam nadzieje, że Villa chociaż 1 gola strzeli :P

Rosomak komentarzy: 254909.07.2020, 22:14

Za to samo zagranie nam czerwoną, a MU dostaje karny nie ma to jak sprawiedliwe sędziowanie :)

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11709.07.2020, 22:13

Partey ich zaora w przyszłym sezonie

zdyp komentarzy: 458009.07.2020, 22:12

no tak ale przed kontuzja tez na niego nie stawial

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29209.07.2020, 22:12

Ja to odnoszę wrażenie, że MU na 3 miejscu skończą ligę. 4 będzie Chelsea, a Lisy spadną za Niebieskich.

Chelsea ma fajną formę, ale United jakoś bardziej przekonuje.

FaxingBerlin komentarzy: 94109.07.2020, 22:08

@caliero913 napisał: "Szkoda, że Mikel nie stawia na Martinellego jak Ole na Greenwooda"

Martinelli jest kontuzjowany

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 309.07.2020, 22:07

No i yaki Greenwood można powiedzieć, że jest tak na pewno raz lepszy od Lacazetta.

Jaki ma ciąg na bramkę all time, strzela przy każdej okazji, szybki, ciśnie.

Bym powiedział, że fizycznie nawet lepszy od Gabiego.

Traitor komentarzy: 10331 newsów: 2409.07.2020, 22:07

@caliero913:

Martinelli nawet nie stoi obok Greenwooda

caliero913 komentarzy: 125409.07.2020, 22:07

Szkoda, że Mikel nie stawia na Martinellego jak Ole na Greenwooda

Paul77 komentarzy: 990009.07.2020, 22:03

Grealish byłby ciekawszy dla Arsenalu niż Coutinho. Chciałbym chłopa u nas.

ZelGrey komentarzy: 252409.07.2020, 22:03

Całkiem ciekawi zawodnicy mogą być do wyciagnięcia ze spadkowiczów. Cantwell, Aarons, Ake, Grealish.

Arsenal2004 komentarzy: 380309.07.2020, 22:02

@Ech0z: można powiedzieć że Fernandes sfaulował sie obrońcą.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 209.07.2020, 22:00

to niezly karny

Gunner915 komentarzy: 282109.07.2020, 22:00

@burczymucha

Aston Villa ma 3 pkt straty do bezpiecznego miejsca i do karnego to oni prezentowali sie lepiej i byli znacznie blizej zdobycia bramki. To raz, a dwa nie lubie United, takze jak najbardziej mozna ponarzekac :D

zdyp komentarzy: 458009.07.2020, 22:00

sedziowie w ang tez powinni miec okno transferowe
wszyscy do wymiany

Ech0z komentarzy: 1043109.07.2020, 21:58

Staram się zrozumieć sędziego bo wie napewno dużo więcej niż my, ale kurde obrońca nie dotknął napastnika a napastnik wszedł mu wkrętami na wysokości kostki ale mindfuck

Arsenal2004 komentarzy: 380309.07.2020, 21:57

Tak się zastanawiam która decyzja sędziów była gorsza ta w meczy KFC z wisienkami czy może ten karny dla UTD.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 309.07.2020, 21:56

Nie wspominając o magicznym Mcginnie.

caliero913 komentarzy: 125409.07.2020, 21:55

@Arsenal2004: większość sezonu AV to granie na Grealisha i "może coś zrobi", złapał obniżkę formy i się posypałl

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 309.07.2020, 21:55

Grealish teraz ze trzy straty.

Arsenal2004 komentarzy: 380309.07.2020, 21:55

@burczymucha: pewnie jak z nami zagrają to to bedzie ich mecz życia.

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29209.07.2020, 21:53

@Gunner915 napisał: "biedna Aston Villa, miedzy innymi przez takie decyzje Mossa spadna z ligi."

Nie. Spadną z ligi, bo są na ten moment za słabi na Premier League. Karny naciągany, ale we wcześniejszych meczach Aston Villa również rozkładała nogi.

Arsenal2004 komentarzy: 380309.07.2020, 21:53

Nie ma karnego? Jestem w szoku xd

FaxingBerlin komentarzy: 94109.07.2020, 21:53

Powinniśmy kupić Janka zanim go zwinie Chelsea City lub inny klub z topu

PtoOk komentarzy: 220009.07.2020, 21:53

@Arsenal2004: no przecież ten baran bruno mocniej by stanął to przecież piszczel by poszedł, dla mnie to jest cyrk

Mickeylo komentarzy: 277909.07.2020, 21:53

@PtoOk: kpina jakąś j jawne faworyzowanie MU, u nas niestety to działa a drugą stronę..

Arsenal2004 komentarzy: 380309.07.2020, 21:51

@PtoOk: jeszcze pewnie by kontuzji ktos dostał

WukaEs komentarzy: 29809.07.2020, 21:50

Angole powinni się porządnie wziąć za tych sędziów bo mam wrażenie, że to kółeczko wzajemnej adoracji. A za błędy na Varze to premie dostają :D

M4zzz1 komentarzy: 36609.07.2020, 21:50

Jak dla mnie to prędzej czerwo dla Bruno niż karny ale no cóż sędziowie w Anglii to stan umysłu

PtoOk komentarzy: 220009.07.2020, 21:50

@Arsenal2004: Jakby Arsenal to zrobił to ktoś by wyleciał. Daje sobie rękę uciąć

Paul77 komentarzy: 990009.07.2020, 21:50

Temu sędziemu dali chyba przy bierzmowaniu imię judasz...

Gunner915 komentarzy: 282109.07.2020, 21:50

biedna Aston Villa, miedzy innymi przez takie decyzje Mossa spadna z ligi.

PtoOk komentarzy: 220009.07.2020, 21:49

@Arsenal2004: @Mickeylo: a Arsenal miał ze 2 a powinno być na samych faulach na Pepe z 5 podyktowanych. Masakra to jest jakaś

Mickeylo komentarzy: 277909.07.2020, 21:48

@PtoOk: jedyne 13

caliero913 komentarzy: 125409.07.2020, 21:48

@burczymucha: gdzieś była statystyka, że w swoich 8 pierwszych meczach we wszystkich rozgrywkach nabił tyle asyst ile Ozil przez ostatnie dwa lata

Gunner915 komentarzy: 282109.07.2020, 21:47

jakby to byl nasz zawodnik to nie dosc ze bylby faul w druga strone to jeszcze by dostal czerwona kartke...

Arsenal2004 komentarzy: 380309.07.2020, 21:47

@PtoOk: ja mam wrażenie że praktycznie co drugi mecz xd

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 309.07.2020, 21:47