Nowa mentalność, stare demony: Norwich 2-2 Arsenal

Nowa mentalność, stare demony: Norwich 2-2 Arsenal 01.12.2019, 16:02, Łukasz Wandzel 1342 komentarzy

Czego by nie powiedzieć o wpływie Freddiego Ljungberga na drużynę Kanonierów, będą to zbyt wcześnie wyciągnięte wnioski. Niezaprzeczalnie jednak zwolnienie Unaia Emery'ego pozwoliło piłkarzom Arsenalu zresetować umysły i na nowo nastawić się na walkę o zwycięstwo. Niestety, londyńczycy wyjazdowe spotkanie z Norwich zakończyli z rezultatem podobnym do niedawnego meczu z Southamptonem na Emirates Stadium. Podstawową różnicą między tymi pojedynkami jest jest jednak zaangażowanie piłkarzy w ofensywie i związane z ich występem światełko w tunelu, które widać po dzisiejszym starciu na Carrow Road, pomimo że Arsenal wciąż nękają stare demony.

Nie na miejscu pewnie będzie żart, że wcieleniem jednego z nich wydaje się Shkodran Mustafi, ale mecz przeciwko Norwich udowodnił, że pewne rzeczy się nie zmieniają. Defensywa Arsenalu nie spisywała się dobrze w pierwszej połowie, zostawiała za dużo przestrzeni rywalom, przez co Arsenal stracił dwie bramki. W drugiej połowie niewiele uległo poprawie, kolegów ratował po prostu fantastyczny Bernd Leno. Na plus jednak, że Kanonierzy, co prawda fragmentami, ale starali się przejmować pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku, a ich ataki były przemyślane i zdarzały się częściej niż raz na pół godziny.

Arsenal: Leno - Chambers, Mustafi, Luiz, Kolasinac - Xhaka, Guendouzi (78' Saka), Willock (70' Torreira) - Özil (89' Martinelli) - Aubameyang, Lacazette.

Norwich: Krul - Aarons, Zimmermann, Godfrey, Byram, Trybull, Amadou, McLean, Cantwell (83' Guendia), Hernandez, Pukki.

Przyjezdni na Carrow Road szybko poczuli się jak u siebie. W ciągu pierwszych 10 minut piłkarze Arsenalu byli blisko otwarcia wyniku dwukrotnie. Za pierwszym razem lepszym strzałem powinien popisać się Alexandre Lacazette, z kolei przy drugiej okazji blisko zdobycia gola główką był Shkodran Mustafi, lecz przeciwnicy wybili futbolówk niemal z linii bramkowej. Mimo że The Gunners składnie pracowali w ofensywie, pewne rzeczy się nie uległy zmianie, ponieważ Arsenal jako pierwszy stracił gola. W 21. minucie, kilkadziesiąt metrów od bramki, piłkę przyjął Teemo Pukki. Zawodnik sierpnia w Premier League strzelił zza szesnastki, a piłka szczęśliwie dla Fina wpadła do bramki po odbiciu od Shkodrana Mustafiego. Niemiecki stoper kocha rykoszety!

Fortuna nie sprzyjała Kanarkom długo. Arbiter już po chwili przyznał Kanonierom rzut karny za zagranie ręką w polu karnym przez Zimmermanna. Futbolówkę z wapna uderzał Pierre-Emerick Aubameyang, ale strzelił bardzo niepewnie, na dodatek prawie w sam środek bramki. Tim Krul odznaczył się udaną obroną, ale VAR pracował na korzyść Arsenalu. Przez zbyt wczesne wbiegnięcie piłkarzy w szesnastkę Gabończyk dostał szansę na rehabilitację i tym razem bezbłędnie uderzył przy lewym słupku. Kanonierzy w końcu wyglądali jak drużyna, która chce walczyć, ale na przerwę schodzili, przegrywając. Wszystko za sprawą Cantwella, który bez pardonu wbiegł w pole karne Bernda Leno i pewnym strzałem na długi słupek pokonał niemieckiego golkipera.

Po przerwie Arsenal rozbił obóz na połowie Norwich i rozpoczął oblężenie. Wystarczył niespełna kwadrans, by doprowadził do wyrównania. W 57. minucie po wrzutce bliski zdobycia gola był Shkodran Mustafi, ale Niemiec zaliczył asystę. Zamiast niego na listę strzelców wpisał się Pierre-Emerick Aubameyang. Kanarki po straconej bramce zaskoczyły aktywnością w ofensywie. I wtedy rozpoczął się koncert Bernda Leno. Najpierw popisał się fenomenalną interwencją w sytuacji sam na sam - sparował piłkę, a ta po odbiciu się od słupka opuściła plac gry. Niedługo później bramkarz Arsenalu obronił strzał Teemo Pukkiego. Do tego zaliczył udaną końcówkę spotkania, kiedy jego koledzy wyglądali na wyczerpanych.

Bliżej zdobycia trzech punktów na 15 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego zdecydowanie był zespół gospodarzy, ale patrząc na statystyki strzałów, śmiało można mówić o otwartym meczu, w którym obydwa kluby miały swoje szanse. 16-15 w strzałach dla Arsenalu. 8-7 w uderzeniach w światło bramki na korzyść Norwich City. Każda z ekip miała swoje lepsze momenty, a także te gorsze, w których oddawał inicjatywę drużynie przeciwnej. Bardzo dobra postawa Kanarków nie pozwoliła Freddiemu Ljungberga zaliczyć wymarzonego debiutu, jakim byłoby dodanie 3 punktów do i tak skromnego dorobku Arsenalu w tym sezonie.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Lysy1111 komentarzy: 51101.12.2019, 19:03

@kwiatinho: nie obraziłeź mi chłopaka,ale jak nie znasz na piłce to oglądaj co innego.Trzeba mieć naprawdę małe doświadczenie,skoro nie rozumie się obiektywnej wypowiedzi kogoś kto prawdę napisał,chyba że Ljungberga obraził???chłopaka ci obraził?

@sleyoo:
Leno w tym sezonie ma najwięcej obronionych strzałów ze wszystkich bramkarzy występujących w PL
Nie jest to Top of the Top ale zdecydowanie nie jest to średniak

silvano95 komentarzy: 982201.12.2019, 19:02

@Cartman_KG Czy ja wiem , z Live w Kurako Cup nie zagrał minuty.

sleyoo komentarzy: 48101.12.2019, 19:01

@Simpllemann:
Czy ja napisałem że jest słaby?

To że jest jednym z najlepszych to świadczy tylko o tym jak nisko upadł ten klub.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185201.12.2019, 19:01

kiedyś oglądałem AFTV. to był chyba 2013 i 2014 rok. wtedy ci ludzie zachowywali się normalnie, a jak odpaliłem parę filmików z ostatniego roku... chorągiewy i patologia.

Kowal96 komentarzy: 1759101.12.2019, 19:00

Jeżeli ktoś dzisiaj stawiał na same remisy w PL, to dzisiaj może się pakować na Karaiby. Chyba, że coś się zmieni jeszcze :D

lays komentarzy: 3987101.12.2019, 19:00

Arsenal, Arsenalem jako wewnątrz klubu, ale presja kibiców jest też chora i zachowania. Strasznie tokstyczne środowisko, a to całe AFC TV to w większosci banda typów z ujemnym iq

anolis komentarzy: 107301.12.2019, 19:00

Nie oglądałem mecz bo nie miałem jak, więc zapytam:
Jak myślicie, z tego co widać było dzisiaj, jest szansa na jakiś postęp i ugranie jeszcze czegoś w tym sezonie czy już nie?

kwiatinho komentarzy: 1313101.12.2019, 19:00

@Gunner915:
Pytanie brzmi czy jesteś taki mądry tylko przed komputerem czy mógłbyś takiego Ljungberga pouczać gdybyś go spotkał?

Przypuszczam że teraz Ljungberg siedzi teraz w kącie i płacze bo dzisiaj zaczął karierę pierwszego szkoleniowca a Ty mu już ją skończyłeś.
Jak żyć?

sleyoo komentarzy: 48101.12.2019, 19:00

A ja bym wystawiał Chambersa na Dm tak jak grał na wypożyczeniu i grał tam naprawdę dobrze.
No krzaka,toreira albo młody lokacz to niestety tragedia w obronie

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52401.12.2019, 18:58

@sleyoo napisał: "Średni bramkarz"

Akurat Leno jest jednym z ostatnich piłkarzy Arsenalu, do którego można mieć zastrzeżenia w obecnym sezonie.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 201.12.2019, 18:56

video z konferencji Freddiego

kwiatinho komentarzy: 1313101.12.2019, 18:56

@Lysy1111:
Chłopaka Ci obrażiłem? przez chwilę chcialem zniżyć się do Twojego poziomu ale boję się że wygrasz doświadczeniem

sleyoo komentarzy: 48101.12.2019, 18:56

@kwiatinho:
No niestety to nie jest bramkarz z nawet pierwszej 10 najlepszych.
Zdarzają mu się super interwencje po czym w tej samej akcji nie potrafi wyprowadzić celnie piłki.
No po prostu profesor.

Jack_Herrer komentarzy: 6195 newsów: 19201.12.2019, 18:56

Nikt klasowy do nas nie przyjdzie, bo na dzień dobry zawoła z 200 baniek na transfery. I nie jęczcie, Freddie zagrał zachowawczo, żeby nie siać fermentu, bo jakby posadził któregoś z przodu na ławce to by się kibel znowu zrobił i płacz.

silvano95 komentarzy: 982201.12.2019, 18:55

Dlaczego Pepe nie gra ani w PL , ani LE a siedzi na ławce czyli nie ma kontuzji?

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 701.12.2019, 18:54

@Lysy1111: ?

Gunner915 komentarzy: 282101.12.2019, 18:54

@kwiatinho

Ja wiem, że postęp technologiczny to dla Ciebie inna bajka, jesteś nie z tej epoki, więc Ci wyjaśnię. Internet jest dla wszystkich, i wszyscy mogą się w nim wypowiedzieć na dowolny temat. I ciężko, żeby każdy komentarz spotkał się z Twoją aprobatą. Jak Ty pieprzysz swoje farmazony, to ja Ci nie piszę, że jesteś skończony i nakazuję odcinać się od internetu. Nie pozdrawiam.

Lysy1111 komentarzy: 51101.12.2019, 18:53

@kwiatinho:
Właśnie takie pały jak ty tak się znają na piłce.Ślepcu koleś @Guner915 wszystko dobrze napisał a ty co.?Za moody jesteś?czy za stary I za ślepy.Może jak suchary w herbacie mocżysz to nie dowidzisz pajacu!!!

kwiatinho komentarzy: 1313101.12.2019, 18:53

@sleyoo:
Leno dzisiaj był średni? A ha

sleyoo komentarzy: 48101.12.2019, 18:52

Miało być lepiej a wyszło jak zwykle.
Niestety tu problem nie leży w trenerach bo z tych leszczy to nawet Guardiola nie był by w top4.

Średni bramkarz
Zero klasowych środkowych obrońców.
Zero klasowowego DM
Zero klasowej 10

Jak najszybciej musi tu przyjść trener który wie że może robić zmiany.
Że Ozil nie nadaje się do gry i siada na trybunach.

Taki komentarzy: 204601.12.2019, 18:49

Everton taki dobry, czy Leicester jednak nie taki mocny?

Dla mnie Ty jesteś skończony.

Rozumiem że Ty wiesz lepiej kto powinien grać. Ty rozmawiałeś z piłkarzami Ty odbyłeś z nimi trening i to Ty wygrałeś 2 mistrzostwa i 3 puchary z Arsenalem a nie Ljungberg więc znasz się lepiej.

Taka ode mnie dla Ciebie wskazówka odetnij się od internetu a wszystkim zrobi się lepiej.

Josh Kroenke "We fan still achieve our goals" - Josh! Wstawaj, zesrałeś się!

tomash473 komentarzy: 211501.12.2019, 18:44

Jak patrzę na Iwobiego to tylko utwierdzam się w przekonaniu, że Arsenal zrobił na nim deal dekady.

Gunner915 komentarzy: 282101.12.2019, 18:43

Good ebening.

Dla mnie Ljungberg jest skończony. Myślałem, że siedząc na ławce obok Emerego ma oczy, ale okazało się, że takowych nie ma być może sygnet go oślepił rozpisując pierwszą 11stkę. Od początku mówie, że jak Xhaka gra z Guendo od początku to nie istniejemy w środku pola, piłka wraca do obrońców niczym bumerang, oni muszą podać 3-5 razy do tyłu, żeby raz zagrać do przodu. Koszmar. Specjalnie siadłem od razu do oglądania Lisów z Evertonem, żeby tylko potwierdzić się w przekonaniu, że tak słabą linie pomocy z top8 tej ligi mamy tylko my. Obronie nie powinienem poświęcić nawet 2 zdań. Dno, muł i wodorosty. Dno - Mustafi, - Muł - Chambers i wodorsty - Luiz (najlepszy z 3 matołów) bo Kola na plus dzisiaj. Chambers lepiej by wyglądał na środku defensywy i to Emery, a teraz Ljunberg sabotują chłopaka. Idioci w zarządzie nie potrafią sprowadzić latem jednego PO wiedząc, że Bellerin jest kontuzjowany. Moje kibicowanie przemienia się w żywą nienawiść do tego klubu, sztabu, piłkarzy... Auba na skrzydle jest bezużyteczny, cierpi na tym również Laca. Niestety oni powinni grać obok siebie, a na skrzydłach latać Gabriel z Pepe. Mamy skład na typowe 4-4-2, nie ma miejsca na Xhake, Guendo, Ozila i Willocka w pierwszej 11stce, oni są ślepi? Okazuje się, że Ljunberg się zweryfikował po 1 spotkaniu. Nie będzie lekiem na nasze obecne problemy, jak najszybciej należy zatrudnić prawdziwego trenera, a nie przebierańca.

Ljungberg Out

Lysy1111 komentarzy: 51101.12.2019, 18:42

@Baronesko: Całkiem ciekwie,może być taka opcją.

Baronesko komentarzy: 133201.12.2019, 18:39

Na Brighton bym tak wyszedl, na City czy Chelsea juz troche bardziej defensywnie

Naburator komentarzy: 278401.12.2019, 18:39

Jest nadzieja, ze taki wynik przyspieszy zatrudnienie kogos kto moze to pouklada. Widzialem, ze Xhaka pozwolil sie wykazac Leno xd Zauwazylem tez, ze jak bronimy to miedzy obroncow wbiega Xhaka/Torreira na 10-12 metr. Troche to chyba za gleboko, zwlaszcza w meczu z takim Norwich

Baronesko komentarzy: 133201.12.2019, 18:38

@mel75: 4-4-1-1, Ozil za Auba. Bellerin jesli jest zdrowy oczywiscie

Baronesko komentarzy: 133201.12.2019, 18:37

@mel75: Leno, Bellerin, Chambers, Luiz, Tierney, Torreira, Guendozi, Pepe, Martinelli, Ozil, Aubameyang. Ja bym tak sprobowal zagrac.

Lysy1111 komentarzy: 51101.12.2019, 18:35

@michal192837465:
Chodzi mi o wypowiedz po meczu napisaną,dobrze wszysko to określiłeś.Dzięki.

enrique komentarzy: 1922501.12.2019, 18:35

Jak Pepe może udowodnić swoją przydatność skoro w ogóle nie gra ?

Lysy1111 komentarzy: 51101.12.2019, 18:33

No I to mi się podoba.Widzę że kolega wie o co chodzi.Porawnie wszystko zauważone.

toure2 komentarzy: 32201.12.2019, 18:31

Grając z Ozilem gramy w 10 a z Mustafim na hendi -1 Kolasiniac od 20 spotkań nie potrafi wrzucić no i co na litość Boską oni widzą w tym Sace??? Martinelli go zjada wysrywa i jeszcze raz zjada

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 101.12.2019, 18:28

@Theo44 napisał: "i niech mi ktos w koncu wytlumaczy fenomen Willocka. 99% podan w stylu Denilsona a jego z bieg z pilka to pokracznosc na poziomie 3 ligi, o dryblingu nie wspomne...czy az tak jestem nieobiektywny??"
Willock dużo biega i to by było na tyle. Czasem lepiej mądrze chodzić niż głupio biegać.

Leehu komentarzy: 1049601.12.2019, 18:27

@NIKEy: Krytykować po jednym meczu? Trzeba być idiotą, albo debilem, albo i jednym i drugim... Jasne nie był to dobry mecz w wykonaniu Arsenalu, ale był o wiele lepszy od meczu z Southampton i o ile nie można za bardzo pochwalić Ljumberga na pewno nie należy go krytykować, to że ufa bardziej zawodnikom których prowadził w u18 też nie jest niczym złym. Lampart zaufał Mountowi i chłopak jest teraz jednym z najlepszych pomocników w Premier League, tak więc wystawienie Wilocka w pierwszym składzie oraz wprowadzenie do gry Saki nie było złym pomysłem. Podejrzewam że tak szybko to my tego nowego menadżera nie znajdziemy, a mecze idą teraz jeden za drugim, więc Freddie jeszcze nas poprowadzi w 2-3 meczach i trzeba mu na prawdę dać kredyt zaufania i wspierać go w tym bo on na tę fuchę jeszcze teraz się nie pisał. :)

Placio komentarzy: 256301.12.2019, 18:26

@softgreat
Mustafi był tragiczny, gdyby nie Luiz skonczyłoby się pewnie z 4:2

softgreat komentarzy: 208101.12.2019, 18:25

gdzie nasz cannavaro holding? grecka perelka svena mavropanos? lub produkt akademii madley? mustafi i luiz dzis byli tragiczni

michal192837465 komentarzy: 765401.12.2019, 18:24

Since starting against Crystal Palace, Nicolas Pépé has been included in seven matchday squads:

00 minutes vs. Liverpool
00 minutes vs. Wolves
90 minutes vs. Vitoria
13 minutes vs. Leicester
45 minutes vs. Southampton
00 minutes vs. Eintracht
00 minutes vs. Norwich

Ozil wrócił, więc teraz Pepe kolejny w kolejce. Nicolas jest oszczędzany, żeby w kolejnym meczu usiąść na ławce.

silvano95 komentarzy: 982201.12.2019, 18:23

Since starting against Crystal Palace, Nicolas Pepe has been included in 7 matchday squads:

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 201.12.2019, 18:22

"100%. What I saw in the first 30 minutes and the belief and how we played that was good. Offensively that was good.

"I don't know if you saw it but when we went 1-0 down, the players weren't shaking their heads, they were actually going 'come on guys we can sort this out'. That shows they believe they are quality players.

"We need to change a negative trend plus, with our run that was a difficult game and the players did really well."