Nowa mentalność, stare demony: Norwich 2-2 Arsenal

Nowa mentalność, stare demony: Norwich 2-2 Arsenal 01.12.2019, 16:02, Łukasz Wandzel 1342 komentarzy

Czego by nie powiedzieć o wpływie Freddiego Ljungberga na drużynę Kanonierów, będą to zbyt wcześnie wyciągnięte wnioski. Niezaprzeczalnie jednak zwolnienie Unaia Emery'ego pozwoliło piłkarzom Arsenalu zresetować umysły i na nowo nastawić się na walkę o zwycięstwo. Niestety, londyńczycy wyjazdowe spotkanie z Norwich zakończyli z rezultatem podobnym do niedawnego meczu z Southamptonem na Emirates Stadium. Podstawową różnicą między tymi pojedynkami jest jest jednak zaangażowanie piłkarzy w ofensywie i związane z ich występem światełko w tunelu, które widać po dzisiejszym starciu na Carrow Road, pomimo że Arsenal wciąż nękają stare demony.

Nie na miejscu pewnie będzie żart, że wcieleniem jednego z nich wydaje się Shkodran Mustafi, ale mecz przeciwko Norwich udowodnił, że pewne rzeczy się nie zmieniają. Defensywa Arsenalu nie spisywała się dobrze w pierwszej połowie, zostawiała za dużo przestrzeni rywalom, przez co Arsenal stracił dwie bramki. W drugiej połowie niewiele uległo poprawie, kolegów ratował po prostu fantastyczny Bernd Leno. Na plus jednak, że Kanonierzy, co prawda fragmentami, ale starali się przejmować pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku, a ich ataki były przemyślane i zdarzały się częściej niż raz na pół godziny.

Arsenal: Leno - Chambers, Mustafi, Luiz, Kolasinac - Xhaka, Guendouzi (78' Saka), Willock (70' Torreira) - Özil (89' Martinelli) - Aubameyang, Lacazette.

Norwich: Krul - Aarons, Zimmermann, Godfrey, Byram, Trybull, Amadou, McLean, Cantwell (83' Guendia), Hernandez, Pukki.

Przyjezdni na Carrow Road szybko poczuli się jak u siebie. W ciągu pierwszych 10 minut piłkarze Arsenalu byli blisko otwarcia wyniku dwukrotnie. Za pierwszym razem lepszym strzałem powinien popisać się Alexandre Lacazette, z kolei przy drugiej okazji blisko zdobycia gola główką był Shkodran Mustafi, lecz przeciwnicy wybili futbolówk niemal z linii bramkowej. Mimo że The Gunners składnie pracowali w ofensywie, pewne rzeczy się nie uległy zmianie, ponieważ Arsenal jako pierwszy stracił gola. W 21. minucie, kilkadziesiąt metrów od bramki, piłkę przyjął Teemo Pukki. Zawodnik sierpnia w Premier League strzelił zza szesnastki, a piłka szczęśliwie dla Fina wpadła do bramki po odbiciu od Shkodrana Mustafiego. Niemiecki stoper kocha rykoszety!

Fortuna nie sprzyjała Kanarkom długo. Arbiter już po chwili przyznał Kanonierom rzut karny za zagranie ręką w polu karnym przez Zimmermanna. Futbolówkę z wapna uderzał Pierre-Emerick Aubameyang, ale strzelił bardzo niepewnie, na dodatek prawie w sam środek bramki. Tim Krul odznaczył się udaną obroną, ale VAR pracował na korzyść Arsenalu. Przez zbyt wczesne wbiegnięcie piłkarzy w szesnastkę Gabończyk dostał szansę na rehabilitację i tym razem bezbłędnie uderzył przy lewym słupku. Kanonierzy w końcu wyglądali jak drużyna, która chce walczyć, ale na przerwę schodzili, przegrywając. Wszystko za sprawą Cantwella, który bez pardonu wbiegł w pole karne Bernda Leno i pewnym strzałem na długi słupek pokonał niemieckiego golkipera.

Po przerwie Arsenal rozbił obóz na połowie Norwich i rozpoczął oblężenie. Wystarczył niespełna kwadrans, by doprowadził do wyrównania. W 57. minucie po wrzutce bliski zdobycia gola był Shkodran Mustafi, ale Niemiec zaliczył asystę. Zamiast niego na listę strzelców wpisał się Pierre-Emerick Aubameyang. Kanarki po straconej bramce zaskoczyły aktywnością w ofensywie. I wtedy rozpoczął się koncert Bernda Leno. Najpierw popisał się fenomenalną interwencją w sytuacji sam na sam - sparował piłkę, a ta po odbiciu się od słupka opuściła plac gry. Niedługo później bramkarz Arsenalu obronił strzał Teemo Pukkiego. Do tego zaliczył udaną końcówkę spotkania, kiedy jego koledzy wyglądali na wyczerpanych.

Bliżej zdobycia trzech punktów na 15 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego zdecydowanie był zespół gospodarzy, ale patrząc na statystyki strzałów, śmiało można mówić o otwartym meczu, w którym obydwa kluby miały swoje szanse. 16-15 w strzałach dla Arsenalu. 8-7 w uderzeniach w światło bramki na korzyść Norwich City. Każda z ekip miała swoje lepsze momenty, a także te gorsze, w których oddawał inicjatywę drużynie przeciwnej. Bardzo dobra postawa Kanarków nie pozwoliła Freddiemu Ljungberga zaliczyć wymarzonego debiutu, jakim byłoby dodanie 3 punktów do i tak skromnego dorobku Arsenalu w tym sezonie.

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 301.12.2019, 17:20

@sidtsw:
Wtedy w srodku mialbys tylko 2 pomocnikow i hektary przestrzeni dla rywala .

sidtsw komentarzy: 310401.12.2019, 17:19

@FabsFAN: ale mozna przeciez 442 z bocznymi ofensywnymi pomocnikami :-( nasi trenerzy ciagle przestraszeni i wystawiaja sklad ze strachu przed rywalem

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52401.12.2019, 17:19

@Garfield_pl napisał: "zabrakło szczęścia w pierwszej połowie i mógł być pogrom na norwich."

W drugą stronę - gdyby nie Leno, to Arsenal zostałby dziś ośmieszony przez beniaminka. I nie oszukujmy się, to gospodarze mieli lepsze okazje do strzelenia bramki.

Baronesko komentarzy: 133201.12.2019, 17:19

Brighton, West Ham, City, Everton, Bornemouth, Chelsea, United - tak wyglada nasz terminarz. Jezeli zarzad nie zatrudni kogos do meczu z City to w styczniu mozemy znalezc sie w okolicach 14-15 miejsca.

Garfield_pl komentarzy: 2829101.12.2019, 17:19

@mikowhy: zdecydowanie nie zgadzam się z tym że mamy słaby skład. Trener nie dał rady, a Ljunberg dopiero zaczyna. Zwykłe gadanie głupot, jakbyśmy wygrali, to byłaby Inna gadka..

tomash473 komentarzy: 211501.12.2019, 17:19

Problemem w tym klubie jest to, że w większości grają tu słabi piłkarze. Na palcach jednej ręki można policzyć klasowych graczy w tym klubie. Do Freddyego mam jedynie pretensje za dobór składu i zmiany. Nie było ŻADNEJ poprawy. Podsumowaniem tego meczu jest jedno zdanie NORWICH NAS GNIOTŁO.

TakKrzysiu komentarzy: 893801.12.2019, 17:19

@sidtsw napisał: "Dlaczego gralismy bez skrzydeł znowu :-(?"

Bo Emery wypił wszystkie RedBulle i w końcu poleciał.

macc komentarzy: 472801.12.2019, 17:18

We need improve

silvano95 komentarzy: 984501.12.2019, 17:18

@Arsenal96l Na początku grał na środku grał bardzo dobrze , później usiadł na ławkę , by wrócić do składu na prawej obronie. Nie mówię że jest jakimś wybitnym obrońcą , ale trzeba spróbować przy takich grajkach jak Mustafi,Sokratis,Luiz.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 301.12.2019, 17:18

@sidtsw:
Bo obecnosc Lakazet i Obamy wymusza, niestety, granie dwoma 9, przez co traci regularnie zespol.

sidtsw komentarzy: 310401.12.2019, 17:17

Dlaczego gralismy bez skrzydeł znowu :-(?

Alonso komentarzy: 1282401.12.2019, 17:17

Ciekawe jaki trener z nazwiskiem chciałbym objąć taki Arsenal jak w grudniu gra sie co kilka dni. Patrząc na terminarz to bym się nie zdziwił gdyby kandydat odwlekał przyjście do stycznia aż obskoczymy City i Chelsea. Przerwa na repre tak bardzo zmarnowana.

pumeks komentarzy: 2080801.12.2019, 17:17

Dziwne te zmiany Freddiego dzisiaj:

Zdejmuje Guendo, który grał dziś na niezłym pressingu. Jak zszedł to kanarki od razu bez problemu przesunęli się z akcjami na naszą połowę.

Zdejmuję Willocka i to dobry pomysł wpuszcza Torreira, którego najpierw ustawia z przodu, potem na prawej obronie, a potem na środku z Xhaka.

O trzeciej zmianie nie ma co pisać, bo była nawet dobra ale za późno.

Na ławce czekał Pepe, który mógłby pobiegać na SZYBKIM prawym skrzydle, które nie istniało, a gdy POTĘŻNE Norwich przycisnęło średniaka z Londynu to mogłoby się udać (z Martinellim).

Garfield_pl komentarzy: 2829101.12.2019, 17:17

@Simpllemann: dużo lepszy niż ostatnimi czasy. Wiadomo że nie da się nagle wszystkiego odmienić, ale bez przesady, zabrakło szczęścia w pierwszej połowie i mógł być pogrom na norwich. Szatnia jest oczyszczona, niektórzy grali z przymusu bo kontuzje, ale będzie dobrze.

krzykus1990 komentarzy: 525101.12.2019, 17:17

@Baronesko: Freddie miał z zespołem tylko jeden trening nie miał wiele czasu na opracowania idealnej strategii. Nie jest przecież cudotworca by po tak długim czasie od zwycięstwa nagle niczym machnieciem czarodziejskiej różdżki się pojawiły.

cwalin komentarzy: 236901.12.2019, 17:16

@thegunners101: paradoksalnie to Luiz i Martinelli to najlepsze transfery.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1001.12.2019, 17:16

A jak pisałem ostatnio, że mamy za słaby skład i wywalenie Emerego nic nie da, to się tu ze mną nie zgodzono. Gdyby nie Leno, to dostalibyśmy 4-5 bramek, a sami strzelaliśmy gole tylko po stałych fragmentach. Z taką grą i z takimi piłkarzami to jeszcze długo w Lidze Mistrzów nie programy. Z drugiej strony też Ljungberg nie popisał się dzisiaj z wyborem składu i przeprowadzonymi zmianami, miałem wrażenie jakby to Unai jeszcze decydował.

Arsenal96l komentarzy: 502601.12.2019, 17:15

@silvano95: Bo Chambers to gamoń jak zresztą cała nasza obrona . Zmiana pozycji nie zmieni jego miernych umiejętności .

ArsenalChampion komentarzy: 811301.12.2019, 17:14

@thegunners101 napisał: "Ale jak można krytykować Ozila za to że on nie biega jak szalony?"
ludzie tutaj nie krytykują Ozila za to ze nie biega jak szalony, tylko chodzi o to ze on w ogóle nie biega.

silvano95 komentarzy: 984501.12.2019, 17:14

@Elastico07 Ozil tej drużyny nie zbawi , trzeba spróbować czegoś innego.

BizoNxd6 komentarzy: 288201.12.2019, 17:14

@Elastico07

Odniosłem się do twojej odpowiedzi, że słyszysz to od 1,5 roku. Nie czytałem twoich wcześniejszych komentarzy odnośnie poprawy stylu.

radzio_TRN komentarzy: 2724 newsów: 1301.12.2019, 17:13

@MarkOvermars: Oczywiście, że Allegri nic by tu nie zmienił z dnia na dzień, ani on, ani żaden inny trener na świecie nawiasem mówiąc. To nie zmienia faktu, że Freddie jest wuefistą bez doświadczenia i warsztatu i nie ma co się spodziewać cudów.

Brać Allegriego póki jeszcze wolny, choć zarząd woli mieć na stanowisku przydupasa, który nie będzie miał jaj, by mówić jak jest, więc niestety pewnie Massimiliano do nas nie trafi, a wielka szkoda, bo to jest prawdziwy fachowiec, przez wielkie F.

silvano95 komentarzy: 984501.12.2019, 17:12

@Arsenal96l Dlaczego nie Chambers? Może ustawmy go na środku , a nie na prawej obronie? Trzeba próbować przy naszych obrońcach , a nie grać tym samym.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52401.12.2019, 17:12

@Garfield_pl
Ja do tej grupy nie należę. Jednak nie zakłamujmy rzeczywistości, że Arsenal zagrał taki dobry mecz.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466901.12.2019, 17:12

Widzę że wasi trenerzy nie mają jaj żeby ostro postawić na Martinelliego ,A szkoda bo mógłby pójść na przykład w ślady takiego Rashforda, który dostał szansę i był w stanie się wybić

thegunners101 komentarzy: 248501.12.2019, 17:12

Ale jak można krytykować Ozila za to że on nie biega jak szalony? Jaki to jest wyznacznik, skoro on nigdy tego nie robił? Bez niego podać piłki do przodu nie umiemy, bez zgrania i taktyki odpowiedniej granie bez Ozila to samobójstwo.

Baronesko komentarzy: 133201.12.2019, 17:12

@krzykus1990: wiesz jak wyglada nasz terminarz? Brighton, West Ham, City, Everton, Bornemouth wyjazd, United, Chelsea. Kiedy te zwyciestwa przyjda? Jezeli nie zaczniemy cudownie punktowac to w styczniu skonczymy na 14-15 miejscu.

P29LJ komentarzy: 79801.12.2019, 17:11

Szkoda Pepe

Elastico07 komentarzy: 1256701.12.2019, 17:11

@silvano95 napisał: "Musi być "10" w składzie? Można wystawić 3 pomocników w środku , Auba na szpicy i dwa skrzydła."
Już tak graliśmy i był płacz że nie ma łącznika i kreatywności i że Ozil musi grać

TakKrzysiu komentarzy: 893801.12.2019, 17:11

Nie kumam czemu Guendo zszedł, najsolidniejszy w środku.

I za niego Saka?

Co ma Saka czego nie ma Martinelli? Jak już dostał piłkę w ostatnich chwilach to zrobił więcej niż zmiennik Francuza.

Liungberg widać że pozytywnie namieszał w naszej grze z przodu, atak pozycyjny do ok 70 min też w końcu się pojawił i to w niezłym stylu, wychodzenie na pozycje, pokazywanie się do podań, naprawdę na plus.

Chambers bardzo nierówno, dużo ryzyka i niepewności w grze.

Xhaka podarował Ptaszkom bramkę. Tej Zimy nie dokarmiam.

Gra obronna nie na zespół Arsenalu a na Zespół Downa.

Mustafi i Luiz to po prostu zawodnicy którzy nigdy się chyba nie zmienią.
I naprawdę nie jestem w stanie pojąć pierwszej zmiany, nie dziwię się Guendo że był w szoku. Sam Saka niczego nie wniósł, rozwija się dopiero, ale na skrzydłowego Arsenalu nie widzę wystarczającego potencjału.
Prawdziwa rakieta siedzi na ławce do 88 minuty i już w pierwszej akcji prawie zaliczyła asystę.

Ma ktoś pomysł, tłumaczący dlaczego nadal Martinelli jest drugi w hierarchii? Bo może Ljungberg faktycznie widzi coś czego ja nie widzę kompletnie.

cwalin komentarzy: 236901.12.2019, 17:11

Może spróbować Luiza pomocy na dm.W ostatnim meczu Emery próbował ale musiał zejść.

Garfield_pl komentarzy: 2829101.12.2019, 17:10

@Wojtek1988 napisał: "Szkoda Freddiego, to są straszne przegrywy, marni pilkarze i nieudaczniki bez grama charakteru. To tylko fanom Arsenalu się wydaje że tu grają dobrzy piłkarze. 90% obecnej drużyny nie lapałoby się w sredniakach everonie czy newcastle (no może Leno i Laca na lawce). Reszta spuscilaby skutecznie każdy klub a goście jak chambers mustafi xhaka byliby wygwizdywani nawet w 2 lidze."
Większycu głupot nie czytałem....

silvano95 komentarzy: 984501.12.2019, 17:10

Arsenal have now gone 56 days without a Premier League win and 38 days without any win at all. [
@Squawka

mitmichael komentarzy: 4924301.12.2019, 17:10

@Kowal96: tak mysle :D

ArsenalChampion komentarzy: 811301.12.2019, 17:10

Teraz już niektórzy chyba uświadomili sobie czemu Emery totalnie olewał Ozila, Niemiec to jest wrak piłkarza, zero jakiejkolwiek woli walki, wszystko robi na odwal, jakby miał 35 lat i myślami był przy zakończeniu kariery piłkarskiej. tego piłkarza z Arsenalu trzeba się po prostu pozbyć, a co zabawne z jego wysoką tygoniówka jest to niemożliwe,wiec ten piłkarz musiał by sam podjąć dezycje o odejściu

@Simpllemann gdyby było więcej czasu może i by wygrali, sam Ljunberg mówił, że wiele zmian nie będzie. Mam wrażenie że tu dzieciaki w większości, którym się wydaje że wszystko można na pstryknięcie zmienić, a potem rzeczywistość brutalnie weryfikuje... To co już połowa kanonierzy.com jest LjunbergOut?

Wojtek1988 (zawieszony) komentarzy: 26701.12.2019, 17:09

Alonso komentarzy: 1282401.12.2019, 17:09

@lays: Sokratis potrzebowałby ze trzech spotkań by zrobić tyle błędów co dzisiaj Mustafi

Arsenal96l komentarzy: 502601.12.2019, 17:09

@silvano95: Tylko nie Chambers ..

kwiatinho komentarzy: 1313201.12.2019, 17:09

Wpuszczenie Saki wyszło bardzo słabo. Po raz kolejny Saka wchodzi i wokół niego jest chaos. Niby robi wiatr a na dobrą sprawę straty i złe wybory.
Zmiany Saki i Martinelliego to cios dla Pepe.

Nie oszukujmy się że Ljungberg miał odmienić zespół w 2 dni.

W czwartek wyjedziemy pewnie mega ofensywnie i zobaczymy lepszą grę

silvano95 komentarzy: 984501.12.2019, 17:09

@Elastico07 Musi być "10" w składzie? Można wystawić 3 pomocników w środku , Auba na szpicy i dwa skrzydła.

krzykus1990 komentarzy: 525101.12.2019, 17:09

To dopiero 1 mecz Liungberga. Po takim kryzysie nie da się w kilka dniu stworzyć zespół. Dajmy mu szansę. Kilka meczy i na pewno przyjdą zwycięstwa

noth komentarzy: 264301.12.2019, 17:08

a dlaczego nie mozna krytykowac ljunberga? co on swieta krowa? przeciez stracilismy 2 pkt z cieniasami, a wyjsciowa 11 okazala sie bledna , a zmiany to juz konkretne kolesiostwo. sorry ale wychodzac guendo i xhaka mozna bylo sie spodziewac ze beda w nas wchodzic easy przy konterkach.

MarkOvermars komentarzy: 914801.12.2019, 17:08

@radzio_TRN: chyba nie wierzysz w to że nagle przyjdzie Allegri i będziemy wszystko wygrywać xd xd xd xd xd

Stanek komentarzy: 827 newsów: 34101.12.2019, 17:08

Szkoda mi Martinellego. Nie wiem co musi zrobić żeby zacząć mecz w lidze. A to że Saka wszedł przed nim to w ogóle jakieś nieporozumienie. Pewnie tylko dlatego, że Freddie go zna z drużyn młodzieżowych.

caliero913 komentarzy: 125401.12.2019, 17:08

Uf, dobrze, że Henry znalazł posadę w MLS, bo jeszcze nasz zarząd mógłby wpaść na genialny pomysł zatrudnienia go

TakKrzysiu komentarzy: 893801.12.2019, 17:08

Jak na pierwszy mecz bez Emeryego chyba zadowoleni? Nie z wyniku, ale z różnicy w stylu gry. Jak tam? Halo Warszawa

Kowal96 komentarzy: 1759101.12.2019, 17:08

@mitmichael:

Luzik, żartuje przecież :D

lays komentarzy: 3987101.12.2019, 17:07

@Alonso:

Co w tym dziwnego?
Jeżeli masz do wyboru Mustafiego i sokratesa to co za różnica? Dla mnie obaj fatalbibi obaj z kabaretu. Nie ma znaczenia, który wyjdzie serio

Elastico07 komentarzy: 1256701.12.2019, 17:07

@BizoNxd6 napisał: "To masz spory problem, bo usłyszysz to tutaj jeszcze kilkanaście jak nie"
A czy ja jadę? Jako jeden z nie wielu uważam że widać poprawę tylko oddaliśmy grę po bramce na 2-2 i na tym musi popracować.Problem to Ty masz ze zrozumieniem