Nowy Rok, stara skuteczność: Arsenal 0:2 Liverpool

Nowy Rok, stara skuteczność: Arsenal 0:2 Liverpool 07.01.2024, 20:19, Mateusz Rosłoń 1901 komentarzy

Zła passa Arsenalu trwa w najlepsze. Kanonierzy na własnym stadionie ulegli drużynie Liverpoolu 0:2 i żegnają się z rozgrywkami FA Cup. Schemat ten sam, co we wszystkich ostatnich meczach: mocny start, przygniatająca przewaga w pierwszej połowie, ale z fatalną skutecznością, w drugiej połowie przygaśnięcie, kilka udanych akcji przeciwnika i Arsenal przegrywa. Nie pomogły z pewnością późne i nie najlepsze zmiany przeprowadzone przez Mikela Artetę - po godzinie gry boisko opuścił aktywny Reiss Nelson, podczas gdy po drugiej stronie boiska do samego końca biegał przemęczony Saka, a kolejni zmiennicy pojawili się dopiero w końcówce, już po straconym golu.

Oto składy, w jakich wystąpiły obie drużyny, wraz z przeprowadzonymi przez nie zmianami:

Arsenal: Ramsdale - White, Saliba, Gabriel, Kiwior (88' Smith Rowe) - Jorginho (80' Nketiah), Ødegaard, Rice - Saka, Havertz (88' Trossard), Nelson (62' Martinelli)

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Konate, Quansah, Gomez - Mac Allister (59' Gravenberch), Jones (75' Bradley), Gakpo (59' Jota) - Elliott (75' Clark), Nunez, Diaz

Już w pierwszych minutach meczu świetną daleką piłkę posłał Aaron Ramsdale. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Reiss Nelson, który jednak nieco zagubił się w polu karnym i nie oddał groźnego strzału. W swoim stylu mnóstwo akcji kreował Martin Ødegaard, piłka wyraźnie szukała również Kaia Havertza. Niestety grający dziś na szpicy Niemiec albo spowalniał akcje przez swoje niezdecydowanie, albo oddawał bardzo niemrawe strzały, które nie mogły zaskoczyć Allisona. W 11. minucie Ødegaard oddał mocny strzał w poprzeczkę. Próbowali jeszcze Saka, Rice i całkiem groźnie z dystansu White, ale wszystkie ich uderzenia były albo niecelne, albo zbyt słabe, by zaskoczyć brazylijskiego golkipera Liverpoolu. The Reds rzadko znajdowali się pod polem karnym Ramsdale'a, jednak w 45. minucie po podaniu Cody'ego Gakpo z szesnastego metra w stronę bramki huknął Trent Alexander-Arnold. Piłka odbiła się od poprzeczki, pierwsza połowa zakończyła się więc remisem.

W drugiej połowie Liverpool nieco się przebudził, za to Arsenal lekko spuścił z tonu. Zaczęło się od ciekawego podania White'a do Saki, który ścigał się z Gomezem, ale przy próbie przełożenia piłki na lewą nogę w polu karnym stracił ją na rzecz Alissona. Potem oglądaliśmy raczej wymianę ciosów niż wyraźną przewagę jednej z drużyn. W 61. minucie kolejny niemrawy strzał Havertza odbił się od nogi interweniującego obrońcy i wyszło z tego coś, bo mogło zaskoczyć Alissona, ale piłka nie wylądowała w siatce, dobitki nie wykorzystał zaś Saka. W 77. minucie miała miejsce groźna akcja Liverpoolu: po dograniu Diogo Joty w polu karnym z obrońcami poradził sobie Luiz Diaz, po czym oddał mocny strzał na krótki słupek, świetnie interweniował jednak Aaron Ramsdale. Po tej akcji Liverpool wykonywał rzut rożny, który zakończył się strzałem Joty w poprzeczkę.

Dwie minuty później sędzia podyktował rzut wolny dla the Reds po lewej stronie pola karnego Arsenalu. Kąśliwy centro-strzał Alexandra-Arnolda wylądował na głowie Jakuba Kiwiora, ale piłka poleciała niestety nie w tą stronę, co trzeba i zatrzepotała w siatce - mamy 0:1 dla Liverpoolu po golu samobójczym Polaka.

W tym momencie ze snu zimowego obudził się Mikel Arteta i zaczął wprowadzać ofensywnie usposobionych rezerwowych. Arsenal do ostatnich chwil starał się wyrównać, ale nie był w stanie poważnie zagrozić bramce Liverpoolu. W 95. minucie Ramsdale próbował uruchomić ostatni atak swojej drużyny długim podaniem, pilkę przejął jednak Darwin Nunez i Liverpool ruszył z kontrą. Podanie Diogo Joty minęło fatalnie interweniującego Martinellego, Luiz Diaz oddał mocny strzał w prawy górny słupek - Ramsdale bez szans, 0:2 i koniec rywalizacji.

Tak więc znowu byliśmy świadkami ciekawego spotkania, w którym Kanonierzy od początku przeważali, ale przez cały mecz nie znaleźli drogi do siatki rywali i ostatecznie polegli. Mimo dwóch straconych goli na pewno należy pochwalić Aarona Ramsdale'a, który zagrał chyba swój najlepszy mecz w obecnym sezonie. Trochę przykro myśli się o tym, że w najbliższym meczu Premier League z dużą dozą prawdopodobieństwa i tak zastąpi go ulubieniec Mikela Artety, David Raya. Kibicom the Gunners pozostaje tylko czekać na przebudzenie swoich ulubieńców i liczyć na ruchy transferowe w obecnym okienku, bo wzmocnienia z pewnością by się przydały. Kiedy Arsenal w końcu zacznie grać na miarę oczekiwań i swoich możliwości? Oby już po przerwie reprezentacyjnej.

Mickeylo komentarzy: 272920.01.2024, 14:48

Wkoncu gol z gry! Brawo Raya, Gabriel, Trossard !

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 320.01.2024, 14:36

Odegard teraz ładnie lecz ktoś zawsze nie dowiezie.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 320.01.2024, 14:34

Trzeba przy tym wyniku strzelać z gry bo potrafią tylko trzeba się odblokować i nie myśleć,że mecz jest juz wygrany.

Freo98 komentarzy: 639820.01.2024, 14:34

@miki9971: o jeszcze się zmniejszy bo uznane jako samobój

Freo98 komentarzy: 639820.01.2024, 14:33

@miki9971: No takie porównywanie suchych liczb jest idiotyczne i trzeba wiedzieć jak takimi wskaźnikami się posługiwać. Obstawiam że ta bramka była związana z jakimś xg blisko 1, więc ile zrobiliśmy bez tego? ile sytuacji wypracowaliśmy?

Ryszard_Bocian komentarzy: 49220.01.2024, 14:32

W Dubaju udało sie wyciągnąć wnioski i Arteta uznał że w takim razie strzelać będziemy defensorami xD

damianARSENAL komentarzy: 851720.01.2024, 14:32

Obok Rice powinien być piłkarz o profilu Fabregasa, a wy chcecie Onane. I potem wychodzi brak kreacji, jeśli mamy tylko od tego Odegaarda.

miki9971 komentarzy: 6434 newsów: 220.01.2024, 14:31

@Freo98 napisał: "Przecież tu wysokie Xg jest takie tylko i wylącznie dlatego że ta druga piłka spadła na 2 m przed bramką bez obecności bramkarza, a nie z sytuacji które sobie wykreowaliśmy podczas gry"

No tak, bo bramki się same tworzą i piłka spada z nieba.

Rzygam.

alexis1908 komentarzy: 360320.01.2024, 14:31

@Damper: No i co z jego Dryblingów wyszło dograł piłkę strzelił bramkę ? Co sie na niego spojrzeć to leży albo Macha łapami i wygląda jakby miał płakać .

Damper komentarzy: 227220.01.2024, 14:31

@Szogun napisał: "Te komentarze nad grą Niemca to wręcz znęcanie lub szukanie kozła ofiarnego. Nie raz jak dziś zupełnie nie zasłużone przy średniej grze całego zespołu."

Zrobił w 1 połowie więcej niż Odegaard, ale wiadomo, że kozioł ofiarny musi być.

Furgunn komentarzy: 922420.01.2024, 14:30

Przenosimy się w nowe miejsce ze swoimi komentarzami! :D

Freo98 komentarzy: 639820.01.2024, 14:29

@miki9971: Przecież tu wysokie Xg jest takie tylko i wylącznie dlatego że ta druga piłka spadła na 2 m przed bramką bez obecności bramkarza, a nie z sytuacji które sobie wykreowaliśmy podczas gry

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 320.01.2024, 14:29

Damper komentarzy: 227220.01.2024, 14:29

@alexis1908 napisał: "Martinelli za Jesusa a Tross na 9 mam dosyc tytanicznego przewracania sie Jesusa i łapania na spalone ."
Jesus w 1 połowie:
Dribble attempts (succ.) 4 (4)
Ground duels (won) 7 (7)

Ty w ogóle oglądasz mecz?

Furgunn komentarzy: 922420.01.2024, 14:28

@wajktor1998 napisał: "Emilek za Kaia"

Na ostatnie 10 minut żeby nie zdążył się połamać.

miki9971 komentarzy: 6434 newsów: 220.01.2024, 14:27

Wysokie xG , nie wykorzystujemy sytuacji, dostajemy po dupie albo się męczymy.

K.com

"Arteta out, ale gramy padakę, ale syf, kaj do wywalenia, co za transfery, zero skuteczności."

Wysokie xG, wykorzystujemy sytuacje, prowadzimy, pełny spokój (coś ruszyło po tym bootcampie w Dubaju)

K.com

"Ale kicha, Jesus, Kai, do wymiany, znowu coś, co oni robią, ale tam luka, a tu jak pusto, szkoda, że z rożnego bramka."

SAME SHIT, DIFFERENT DAY. Motto...

wajktor1998 komentarzy: 124020.01.2024, 14:27

Emilek za Kaia, do tego Martinelli w drugiej i rozrusza sie ta ofensywa

Furgunn komentarzy: 922420.01.2024, 14:27

@cwalin napisał: "Chcieli napastnika to mają.I to uniwersalnego.Moze grać na środku obrony."

Arteta mówił o zawodnikach mogących grać na kilku pozycjach, Hiszpan znowu zaskoczył swoich kibiców. Geniusz!

alexis1908 komentarzy: 360320.01.2024, 14:26

Ryszard_Bocian komentarzy: 49220.01.2024, 14:26

@Szogun: Szkoda. Ale dobrze że chociaż udało się strzelić.. @Gofer999 napisał: "Tak, wyróżnia się swoim platfusem. :D:D:D"
hahah

cwalin komentarzy: 236420.01.2024, 14:25

Chcieli napastnika to mają.I to uniwersalnego.Moze grać na środku obrony.

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 320.01.2024, 14:25

@wajktor1998: Absolutnie się zgadzam. Z tym,że to jest przytyk do Naszego bloku napastników.

Gofer999 komentarzy: 1466820.01.2024, 14:24

@wajktor1998: Karne też się nie liczą jak strzela je Laca. :D:D:D:D

Pires9999 komentarzy: 118020.01.2024, 14:24

Gdyby nie różne to
.. dalej jest wolno i czytelnie .tyłków wynik to tuszuje..

Elastico07 komentarzy: 1252520.01.2024, 14:24

@FlameDood napisał: "Na razie typowy sobotni mecz o popołudniowej porze. Do tego mecz po dwutygodniowej przerwie. Trzeba się rozkręcić i mam nadzieję, że druga połowa to już będzie wyższy bieg."
O tym rozkręceniu się słyszę od początku sezonu.Po prostu gramy jak zwykle w tym sezonie

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12620.01.2024, 14:24

Fajny wynik, mam nadzieję że strzelimy coś z gry bo CP bardzo słabo ogarnia. Niech sie odblokują po kolei

@Ryszard_Bocian: Tak, wyróżnia się swoim platfusem. :D:D:D

wajktor1998 komentarzy: 124020.01.2024, 14:23

@Gunner915: ale czemu mamy nie liczyc stalych fragmentow? nie rozumiem tego ogolnie, to wyliczanie bramek bez stalych fragmentow, to jest przeciez czesc gry.

FlameDood komentarzy: 140120.01.2024, 14:23

Arsenal2004 komentarzy: 369220.01.2024, 14:23

To dajmy Gabriela na N i Kiwiora na ŚO. I polak rodak zyska i skuteczność w ataku może się polepszy xddd

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 320.01.2024, 14:23

@Ryszard_Bocian: Tylko Gabriel się wyróżnia. Reszta anemicznie.

Furgunn komentarzy: 922420.01.2024, 14:22

Ten zespół potrzebuje Fabregasa i Robina. I jedziemy po mistrzostwo.

Freo98 komentarzy: 639820.01.2024, 14:22

@KapitanJack10: no nie był, możesz przeczytać niżej

Gunner915 komentarzy: 281820.01.2024, 14:22

Obiektywnie to dalej gramy to samo meczenie buły, gdyby nie stałe fragmenty gry to wyniku by nie było.

Ryszard_Bocian komentarzy: 49220.01.2024, 14:22

Dopiero mogłem włączyć :/ dobrze gramy? :)

Havertz się wyróżnia?

Freo98 komentarzy: 639820.01.2024, 14:21

Znowu jest wyniczek to będzie że gra nieważna, a potem przyjdzie kolejna seria porażek i każdy zdziwiony dlaczego tak się dzieje. To już pól sezonu a my dalej nie pokazujemy żadnego swojego stylu. Tak się nie da grać na dłuższą mete

Szogun komentarzy: 28585 newsów: 320.01.2024, 14:21

Blok kreatywny nie istnieje a skuteczność zawodników ofensywnych tak jak ostatnio.

KapitanJack10 komentarzy: 5387 newsów: 420.01.2024, 14:21

@Freo98 napisał: "a gramy dobry? XD"

Mam nadzieję, że to był mały baicik z Twojej strony..

miki9971 komentarzy: 6434 newsów: 220.01.2024, 14:21

Nudne się już robi to psioczenie na Kaia ;)

Garfield_pl komentarzy: 2799920.01.2024, 14:21

Arsenal have now scored 13 goals from set-pieces in the Premier League this season, more than any other side. #afc

Gofer999 komentarzy: 1466820.01.2024, 14:20

@KapitanJack10: No właśnie spoko mecz. Jest więcej ruchu, pchanie piłki do przodu i szukanie natychmiastowych okazji do zdobycia bramki, bez klepania na obwodzie 5 min na stojąco od linii do linii.

Arsenal2004 komentarzy: 369220.01.2024, 14:20

Bardzo średni mecz, ale bardzo dobre rożne.

Melek komentarzy: 10020.01.2024, 14:20

@Elastico07: Najważniejsze że walcz