Nowy Rok, stara skuteczność: Arsenal 0:2 Liverpool

Nowy Rok, stara skuteczność: Arsenal 0:2 Liverpool 07.01.2024, 20:19, Mateusz Rosłoń 1901 komentarzy

Zła passa Arsenalu trwa w najlepsze. Kanonierzy na własnym stadionie ulegli drużynie Liverpoolu 0:2 i żegnają się z rozgrywkami FA Cup. Schemat ten sam, co we wszystkich ostatnich meczach: mocny start, przygniatająca przewaga w pierwszej połowie, ale z fatalną skutecznością, w drugiej połowie przygaśnięcie, kilka udanych akcji przeciwnika i Arsenal przegrywa. Nie pomogły z pewnością późne i nie najlepsze zmiany przeprowadzone przez Mikela Artetę - po godzinie gry boisko opuścił aktywny Reiss Nelson, podczas gdy po drugiej stronie boiska do samego końca biegał przemęczony Saka, a kolejni zmiennicy pojawili się dopiero w końcówce, już po straconym golu.

Oto składy, w jakich wystąpiły obie drużyny, wraz z przeprowadzonymi przez nie zmianami:

Arsenal: Ramsdale - White, Saliba, Gabriel, Kiwior (88' Smith Rowe) - Jorginho (80' Nketiah), Ødegaard, Rice - Saka, Havertz (88' Trossard), Nelson (62' Martinelli)

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Konate, Quansah, Gomez - Mac Allister (59' Gravenberch), Jones (75' Bradley), Gakpo (59' Jota) - Elliott (75' Clark), Nunez, Diaz

Już w pierwszych minutach meczu świetną daleką piłkę posłał Aaron Ramsdale. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Reiss Nelson, który jednak nieco zagubił się w polu karnym i nie oddał groźnego strzału. W swoim stylu mnóstwo akcji kreował Martin Ødegaard, piłka wyraźnie szukała również Kaia Havertza. Niestety grający dziś na szpicy Niemiec albo spowalniał akcje przez swoje niezdecydowanie, albo oddawał bardzo niemrawe strzały, które nie mogły zaskoczyć Allisona. W 11. minucie Ødegaard oddał mocny strzał w poprzeczkę. Próbowali jeszcze Saka, Rice i całkiem groźnie z dystansu White, ale wszystkie ich uderzenia były albo niecelne, albo zbyt słabe, by zaskoczyć brazylijskiego golkipera Liverpoolu. The Reds rzadko znajdowali się pod polem karnym Ramsdale'a, jednak w 45. minucie po podaniu Cody'ego Gakpo z szesnastego metra w stronę bramki huknął Trent Alexander-Arnold. Piłka odbiła się od poprzeczki, pierwsza połowa zakończyła się więc remisem.

W drugiej połowie Liverpool nieco się przebudził, za to Arsenal lekko spuścił z tonu. Zaczęło się od ciekawego podania White'a do Saki, który ścigał się z Gomezem, ale przy próbie przełożenia piłki na lewą nogę w polu karnym stracił ją na rzecz Alissona. Potem oglądaliśmy raczej wymianę ciosów niż wyraźną przewagę jednej z drużyn. W 61. minucie kolejny niemrawy strzał Havertza odbił się od nogi interweniującego obrońcy i wyszło z tego coś, bo mogło zaskoczyć Alissona, ale piłka nie wylądowała w siatce, dobitki nie wykorzystał zaś Saka. W 77. minucie miała miejsce groźna akcja Liverpoolu: po dograniu Diogo Joty w polu karnym z obrońcami poradził sobie Luiz Diaz, po czym oddał mocny strzał na krótki słupek, świetnie interweniował jednak Aaron Ramsdale. Po tej akcji Liverpool wykonywał rzut rożny, który zakończył się strzałem Joty w poprzeczkę.

Dwie minuty później sędzia podyktował rzut wolny dla the Reds po lewej stronie pola karnego Arsenalu. Kąśliwy centro-strzał Alexandra-Arnolda wylądował na głowie Jakuba Kiwiora, ale piłka poleciała niestety nie w tą stronę, co trzeba i zatrzepotała w siatce - mamy 0:1 dla Liverpoolu po golu samobójczym Polaka.

W tym momencie ze snu zimowego obudził się Mikel Arteta i zaczął wprowadzać ofensywnie usposobionych rezerwowych. Arsenal do ostatnich chwil starał się wyrównać, ale nie był w stanie poważnie zagrozić bramce Liverpoolu. W 95. minucie Ramsdale próbował uruchomić ostatni atak swojej drużyny długim podaniem, pilkę przejął jednak Darwin Nunez i Liverpool ruszył z kontrą. Podanie Diogo Joty minęło fatalnie interweniującego Martinellego, Luiz Diaz oddał mocny strzał w prawy górny słupek - Ramsdale bez szans, 0:2 i koniec rywalizacji.

Tak więc znowu byliśmy świadkami ciekawego spotkania, w którym Kanonierzy od początku przeważali, ale przez cały mecz nie znaleźli drogi do siatki rywali i ostatecznie polegli. Mimo dwóch straconych goli na pewno należy pochwalić Aarona Ramsdale'a, który zagrał chyba swój najlepszy mecz w obecnym sezonie. Trochę przykro myśli się o tym, że w najbliższym meczu Premier League z dużą dozą prawdopodobieństwa i tak zastąpi go ulubieniec Mikela Artety, David Raya. Kibicom the Gunners pozostaje tylko czekać na przebudzenie swoich ulubieńców i liczyć na ruchy transferowe w obecnym okienku, bo wzmocnienia z pewnością by się przydały. Kiedy Arsenal w końcu zacznie grać na miarę oczekiwań i swoich możliwości? Oby już po przerwie reprezentacyjnej.

FA CupLiverpoolRaport pomeczowy autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Własne
Elastico07 komentarzy: 1255620.01.2024, 13:41

Zina napędza nasz każdy atak.Facet jest najbardziej kreatywnym zawodnikiem obok Saki.Zdecydowanie jego miejsce jest w pomocy.

zdyp komentarzy: 456720.01.2024, 13:41

ruszyla maszyna

miki9971 komentarzy: 6552 newsów: 220.01.2024, 13:41

To nowość, ze Rice bije rożeny. Pięknie!

Joker_224 komentarzy: 521420.01.2024, 13:38

Ktoś się wczoraj zakładał o 50 zł o Salibe w pierwszym składzie, rozwinęło się ?

@XandeR: d@XandeR: do końca kontraktu

Ale ten Jesus irytuje, zrobi coś niesamowitego żeby zepsuć w najprostszym elemencie

Freo98 komentarzy: 643220.01.2024, 13:34

Jesusik z czerwonymi grasz

sWinny komentarzy: 784320.01.2024, 13:33

Też wam się dźwięk coś ścina na Viaplay?

Oo zina wchodzi w linię ataku przy ataku pozycyjnym. Dawno tego nie było

XandeR komentarzy: 969720.01.2024, 13:31

Co z tym kufa Parteyem? Jesus zdazyl juz 3 razy zmartwychwstac z kontuzji w tym sezonie a ten nadal out? do kiedy?

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 320.01.2024, 13:30

Trzeba chociaż AVL wyprzedzić. Wiadomo,że sezon jeszcze młody ale jeśli trzy pierwsze drużyny nie skanibalizuja się wzajemnie z wcześniejszą skutecznością nie ma prawa myśleć o czym innym. Niech to zmieni się dziś.

Freo98 komentarzy: 643220.01.2024, 13:30

Teraz Ci co zawsze płaczą że na nasyzm hymnie sie komentatorzy oddzwyają to przeproszą?

Furgunn komentarzy: 925420.01.2024, 13:27

@zdyp napisał: "moze tez byc 0-0 po 90min mordowni ;dd"

Nawet nie mów takich rzeczy ;)

zdyp komentarzy: 456720.01.2024, 13:26

@damianARSENAL: @Furgunn:
moze tez byc 0-0 po 90min mordowni ;dd

Furgunn komentarzy: 925420.01.2024, 13:24

@damianARSENAL napisał: "może tez być 2:0 dla gości"

No właśnie nie może :D

damianARSENAL komentarzy: 853420.01.2024, 13:20

@Furgunn: może tez być 2:0 dla gości

zwierz komentarzy: 160520.01.2024, 13:19

@Walcott32: mi co chwilę wywala transmisję.

Furgunn komentarzy: 925420.01.2024, 13:12

@damianARSENAL napisał: "2:0
Pytanie dla kogo"

Może być tylko dla Arsenalu, ponieważ są gospodarzami tego spotkania ;)

Furgunn komentarzy: 925420.01.2024, 13:11

@FlameDood napisał: "Patrząc na to co mówi nasz trenerio to ESR jest ważnym elementem w jego układance :) Szkoda tylko że to gadanie nie przekłada się na czyny."

No właśnie to gadanie Artety, to stwarzanie pozorów. Tak jak było z obsadą bramki, teraz Emil, transfery itp. Jego wypowiedzi nie można brać na serio.

wajktor1998 komentarzy: 125120.01.2024, 13:11

czuje ze dzisiaj bedzie ogien od 1 minuty i ogolnie super gra :)

damianARSENAL komentarzy: 853420.01.2024, 13:02

2:0
Pytanie dla kogo

Marcel90 komentarzy: 816920.01.2024, 12:59

Oby wrocila skutecznosc

Piotrek95 komentarzy: 964520.01.2024, 12:55

@Ups147 napisał: "No ale po co ta uszczypliwość byku? Mogłeś po prostu nie odpisać hehe ;) na przyszłość zanim zapytam, to sobie sprawdzę, dzięki za cenna radę ;) Tak czy siak dzięki za odpowiedzi."

O Panie, Iga ma chyba 17 turniejów WTA, 4 wielkie szlemy, jest w top 10 wszechczasów światowego rankingu a ma 22 lata

Jedna z największych postaci w świecie tenisa w całej historii

To nawet nie chodzi o to czy się interesowałeś tenisem, musiałeś ostatnie lata być odcięty od socialmediow

Dla większości zawodniczek raz w życiu wygranie turnieju wielkoszlemowego to jest spełnienie marzeń, i wieczna chwała, ona zrobiła to 4 razy i jeszcze pewnie kilka razy to się uda.

Haxball komentarzy: 102420.01.2024, 12:54

@Walcott32: 12.55 się zaczyna

Garfield_pl komentarzy: 2821320.01.2024, 12:53

Bukayo Saka on the Dubai trip: “It was really nice for us, we took time to refresh, reconnect with the boys & come back in good spirits & really hungry to get three points today.”

@footballontnt

Damper komentarzy: 235720.01.2024, 12:51

@Paul77 napisał: "Co różni Guardiole od Artety? Pro umie przyznać się do błędów, robi korekty, a Arteta jest cholernie uparty. Przykładem jest Havertz i Raya."

Strasznie upraszczasz. Havertza nie było w meczu z West Hamem i co nam to pomogło? Ramsdale z kolei bronił z Liverpoolem w FA Cup. Wygraliśmy?

Walcott32 komentarzy: 10520.01.2024, 12:50

Witam. Macie problem z włączeniem transmisji studia do meczu na Viaplay ?

adamandium komentarzy: 127720.01.2024, 12:46

@Paul77:
Nie trzeba ich widzieć na treningu, idąc tym tokiem myślenia co niektórych, wtedy powinien grać Nelson, bo gość na treningach podobno wymiata :)

Ups147 komentarzy: 347720.01.2024, 12:42

@alexis1908 napisał: "French Open 3 razy US Open raz w wieku 22 lat to mało ? ;)"

Właśnie nie wiem czy to dużo, czy mało dlatego pytam :D @Armata500 napisał: "Więc faktycznie, jesteś Januszem, podobnie jak ja, natomiast przynajmniej sprawdzić na wikipedii potrafię :D"

Paul77 komentarzy: 986220.01.2024, 12:42

Zaraz przeczytam że nie widzę ich na treningu, więc odrazu odpowiadam. Widzę co prezentują podczas meczów.

Goooner1 komentarzy: 11120.01.2024, 12:40

50 minut do meczu. Jedziemy z nimi.