Oceny Kanonierzy.com: Arsenal 4-1 Liverpool

Oceny Kanonierzy.com: Arsenal 4-1 Liverpool 04.04.2015, 23:43, Michał Pałasz 58 komentarzy

Poniżej prezentujemy oceny spotkania przygotowane przez naszego redaktora Michała Pałasza. Tym razem pod lupą znalazł się wysoko wygrany mecz Arsenalu przeciwko ekipie Liverpoolu.

David Ospina: 7

Mimo tego że kilka razy pod bramką Arsenalu było bardzo groźnie, kolumbijski bramkarz nie miał zbyt wielu okazji do wykazania się, gdyż większość piłkarzy Liverpoolu miała w sobotnie popołudnie zwichrowane celowniki. Bardzo dobrze wybronił jednak uderzenie w kierunku bliższego słupka Emre Cana i był o włos od wygrania pojedynku oko w oko z Hendersonem.

Nacho Monreal: 7

Solidny występ Hiszpana na lewej stronie defensywy, do jakiego zdążył nasz zresztą już w tym sezonie przyzwyczaić. Bez fajerwerków zarówno z tyłu, jak i z przodu - spotkanie z Liverpoolem Nacho może jednak zaliczyć do tych udanych.

Laurent Koscielny: 7

W jednej z sytuacji za łatwo dał ograć się Sterlingowi, po czym piłkarz pochodzący z Jamajki znalazł się w niezłej sytuacji do zdobycia bramki. Poza tym do Francuza nie można się przyczepić - swoje obowiązki wykonywał należycie. Miejmy tylko nadzieję, iż uraz najlepszego środkowego obrońcy Arsenalu, z powodu którego musiał on opuścić boisko, nie był zbyt poważny.

Per Mertesacker: 7

O postawę rosłego Niemca w rywalizacji z szybkimi graczami z Anfield mogliśmy się przed sobotnim meczem obawiać. Mertesacker doskonale wykorzystał jednak swój największy atut - czytanie gry. Jeden z najpewniejszych występów 30-latka w barwach Arsenalu w tym sezonie.

Hector Bellerin: 8

Był to chyba najlepszy mecz młodego Hiszpana w seniorskiej kadrze Arsenalu. Wysiłki Hectora trzeba ocenić bardzo wysoko przede wszystkim z tego powodu, iż rywala na swojej stronie boiska miał naprawdę niezwykle wymagającego - Raheema Sterlinga, który często przesuwał się w tamten sektor boiska ze środka ataku. Ruchliwego gracza z Anfield nie byli w stanie powstrzymać już o wiele bardziej doświadczeni obrońcy. Hiszpan do udanej gry w defensywie dołożył efektownego gola, który otworzył wynik spotkania. Co prawda sprokurował też "jedenastkę" dla gości, lecz błąd w takim momencie meczu 20-latkowi wybaczamy.

Francis Coquelin: 8

To już dla oceniających może robić się nudne, ale cóż - kolejny świetny mecz defensywnego pomocnika Arsenalu! Kilka razy podania między zawodnikami Liverpoolu przecinał już na połowie rywala, przez co jego kolegom z drużyny łatwiej było zaskoczyć defensywę ekipy prowadzonej przez Brendana Rodgersa. 23-latek ciągle jest w gazie i nic nie wskazuje na to, by w ostatnich meczach sezonu miał spuścić z tonu.

Santi Cazorla: 7

Nie był to na pewno spektakularny występ reprezentanta Hiszpanii. W drugiej połowie był bliski pokonania Mignoleta, lecz jego strzał otarł się o słupek. W defensywie zaś pozostał w cieniu Coquelina. Z drugiej strony, jakichkolwiek błędów u Santiago też trudno się dopatrzeć - występ "na plus".

Aaron Ramsey: 8

Walijczyk dobrą formę z meczów reprezentacyjnych przełożył na rozgrywki ligowe i mecz z Liverpoolem zakończył z dwiema asystami na koncie, przez co jego występ ocenić należy na pewno bardzo wysoko. Po godzinie gry, w trosce o jego zdrowie, został zastąpiony przez Flaminiego.

Mesut Özil: 9

W pierwszej połowie zaliczył dwie lub trzy proste straty kilkadziesiąt metrów od własnej bramki... I na tym kończą się słabe strony występu reprezentanta Niemiec. Zaliczył kluczowe zagranie przy pierwszym golu Bellerina. Chwilę później wywalczył rzut wolny, który sam zmienił na wspaniałego gola. W grze Özila nie zabrakło też magii - popisał się kilkoma efektownymi zagraniami i rajdami. Oglądanie rozgrywającego Arsenalu było w tym spotkaniu czystą przyjemnością.

Alexis Sanchez: 8

Ostatnie tygodnie dla Chilijczyka nie były najlepsze. Alexis przestał regularnie trafiać do siatki, jego dryblingi przestały być tak efektywne... aż do 4 kwietnia. 26-latek przypominał tego zawodnika z początku sezonu 2014/2015. Walczył za trzech oraz udało mu się zdobyć spektakularną bramkę. O zadyszce możemy już zapomnieć?

Olivier Giroud: 7

Francuz postanowił w ostatniej chwili przedłużyć swoją świetną serię strzelecką i pięknym uderzeniem pokonał Simona Mignoleta, ustalając wynik na 4:1 dla Arsenalu. Na Giroudzie można ostatnio polegać.

Gabriel: 7

Tym razem przyszło mu tworzyć duet środkowych obrońców z Perem Mertesackerem, ale Gabriel ponownie nie zawiódł - udany występ byłego defensora Villarreal.

Mathieu Flamini: 6

Miał po wejściu zabezpieczyć środkową strefę boiska i z zadania się wywiązał. Wykazał się jednak brakiem rozwagi i niedługo po wejściu na plac gry mógł obejrzeć nawet czerwoną kartkę za celowe nadepnięcie na nogę przeciwnika. Wydaje się jednak, że mimo starań rekordu 38 sekund i tak by nie pobił.

Danny Welbeck: 7

Reprezentant Anglii wniósł na plac gry sporo ożywienia. Jego udane rajdy mogły zakończyć się kolejnym golem dla Arsenalu.

Arsene Wenger: 9

Od samego początku Kanonierzy mocno przycisnęli przeciwnika i mogli nawet w ciągu pierwszego kwadransa wypracować sobie bezpieczną przewagę - taki był zresztą plan na to spotkanie francuskiego szkoleniowca, jak przyznał na pomeczowej konferencji. Wszyscy desygnowani do gry w wyjściowej "jedenastce" zaprezentowali odpowiedni poziom. Oprócz kilkunastu słabszych minut w trakcie pierwszej połowy - niemal idealnie rozegrany mecz przez Arsenal i Wengera.

LiverpoolOcenyPremier League autor: Michał Pałasz źrodło: własne
poprzednia12 następna
Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52405.04.2015, 00:37

Pozytywnie zaskoczony jestem dobrym występem naszego kapitana.

tyson880 komentarzy: 1049705.04.2015, 00:19

Jeżeli chodzi o Bellerina.... Uwielbiam tego chłopaka. Moim zdaniem jest świetny i wyrośnie z niego jeden z najlepszych PO na świecie, ale mimo, że rozegrał dzisiaj dobre spotkanie, to i tak miewał lepsze mecze, więc moim zdaniem nie był to najlepszy mecz młodego Hiszpana w seniorskiej kadrze Arsenalu.

TheRealBart komentarzy: 58505.04.2015, 00:13

Plusik za ten "rekord 38 sekund" ;)

JayL komentarzy: 11605.04.2015, 00:02

No, Bellerin chyba jednak 7. Niby strzelił gola, ale właśnie sprokurował karnego (czyli mniej więcej na 0), a do tego w drugiej połowie nie do końca radził sobie ze Sterlingiem. Rozumiem, że gol zachwyca, ale jednak trochę wpadek też było. Choć ogólnie występ pozytywny. Reszta chyba ok, nie wiem czy Kościelny nie powinien być ciut wyżej, bo jednak czasem łatał dziury, gdy Per nie nadążał, ale ogólnie jest ok.

kanapka komentarzy: 3033 newsów: 704.04.2015, 23:59