Oceny Kanonierzy.com - Borussia vs Arsenal

Oceny Kanonierzy.com - Borussia vs Arsenal 14.09.2011, 00:11, Szymon Ortyl 92 komentarzy

Po raz kolejny prezentujemy oceny spotkania przygotowane przez naszego redaktora - Szymona Ortyla. Tym razem oceniony został zremisowany przez Arsenal w dramatycznych okolicznościach mecz z Borussią Dortmund.

Wojciech Szczęsny: 8.5 - Bardzo dobry, pewny występ Wojtka, który niejednokrotnie ratował kolegów wyciągając piłkę spod nóg Lewandowskiego, Goetze czy Kagawy.

Kieran Gibbs: 3.0 - Kieran niestety nie zaprezentował niczego, co mogło by skłonić Fabio Capello do ponownego powołania go do Reprezentacji Anglii. Kieran szokująco często przegrywał pojedynki z Goetze i Piszczkiem, oraz nie wnosił niemal nic do akcji ofensywnych swojego zespołu.

Laurent Koscielny: 9.0 - Niesamowity występ Koscielnego, który w tym sezonie prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Wspaniałe odbiory, mnóstwo zablokowanych strzałów oraz bardzo częste uzupełnianie pozycji Kierana Gibbsa to tylko niektóre z jego dzisiejszych dokonań.

Per Mertesacker: 6.5 - Pewny punkt drużyny, niemniej jednak kilkukrotnie zdarzyło mu się spanikować przy wyprowadzaniu piłki co skutkowało niepotrzebnymi stratami.

Bacary Sagna: 7.5 - Zagrał bardzo spokojnie. Całkowicie wyłączył z gry Großkreutza, oraz kilka razy dobrze podłączył się do akcji ofensywnych zespołu.

Alex Song: 7.5 - Świetnie uzupełniał formację obronną, która dzięki niemu mogła oraz przekazywał piłki do Mikela Artety. Był bardzo opanowany i spokojny, czego często brakowało mu w ostatnich meczach.

Mikel Arteta: 6.0 - Zagral pewnie i spokojnie, niemniej jednak z pewnością nie prezentuje jeszcze poziomu, który osiągnął 2 lata temu w barwach Evertonu. Zaliczył również kilka niepotrzebnych fauli.

Yossi Benayoun: 6.0 - Yossi nie błyszczał, jednak widać było jego olbrzymie serce do gry i poświecenie dla zespołu. Wszędzie było go pełno i niejednokrotnie odbierał piłkę przeciwnikowi zanim ten zdążył rozpocząć akcję ofensywną.

Gervinho: 4.0 - Iworyjczyk dawał dzisiaj z siebie wszystko, jednak absolutnie nic mu nie wychodziło. Zmarnował dwie sytuacje sam na sam, które mogły zdecydować o wyniku tego spotkania.

Theo Walcott: 6.0 - Anglik nie był zbyt widoczny w dzisiejszym spotkaniu, jednak było to spowodowane ścisłym kryciem stosowanym przez piłkarzy Borussi. Po raz w kilku sytuacjach było widać jego braki w wyszkoleniu technicznym, jednak potrafił znaleźć się w odpowiednim miejscu we właściwym czasie i asystować przy bramce Van Persiego.

Robin van Persie: 6.5 - Holender zdobył co prawda jedyną bramkę dla Kanonierów, jednak w przeciągu całego spotkania nie pokazał zbyt wiele. Zmarnował również dobrą sytuację do zdobycia bramki, kiedy to piłkę po jego strzale odbił bramkarz gospodarzy.

Emmanuel Frimpong: 5.0 - wszedł na boisko i... zniknął. Pojawił się po kilku minutach, kiedy to swoim panicznym zachowaniem przy rzucie rożnym o mało nie doprowadził do straty bramki przez swoją drużynę.

fabregas1987 komentarzy: 2581514.09.2011, 20:20

Song 7.5 ?! bez przesady no, IMO on byl MoTM, wiec conajmniej 8.5 mu sie nalezalo !!!

dicpauca komentarzy: 296614.09.2011, 20:12

ej, nie wiecie czy zlikwidowali zakladke MotM na glownej stronie Arsenalu?;> bo nie moge znalesc;P

Ciasteck2 komentarzy: 446714.09.2011, 19:44

No to ładnie nam defensywa wypadła wczoraj. Brawo, choć wynik mógł być lepszy.

Gadu komentarzy: 40514.09.2011, 18:21

Ja bym dał co najmniej "dziewiątkę" Songowi. Wczoraj był najlepszy na boisku, wszędobylski, świetnie uzupełniał obrońców, gdy była taka potrzeba, ofensywnie bez zarzutu, mimo że pomocnicy i atakujący grali trochę słabo.. Trochę strat, ale mimo wszystko znakomity występ. No i bez kartki, jak nigdy. :D
Kościelny mniej więcej ex aequo z Songiem. Również godny występ.

Strus komentarzy: 106214.09.2011, 18:06

Song był najlepszym zawodnikiem na boisku. W pierwszej połowie dobrze, w drugiej rewelacja. Ilość czyściutkich odbiorów piłki w okolicy własnego pola karnego musi budzić podziw.
Koscielny słabiej sobie radził w pierwszej połowie(m. in złamał linie przy podaniu do Kagawy). Rozegrał się na szczęście. Ściana, nie obrońca.

schade komentarzy: 386214.09.2011, 17:31

Koscielny po prostu...rewelacja. Gotze, Lewandowski strzelają a ten łup na ziemię i wszystko blokuje. 9,5/10 - świetny obrońca

Song o 1 w górę. Trochę strat, ale grał rewelacyjnie!

ArsenalFan92 komentarzy: 183514.09.2011, 16:11

Gervinho powinien być o 0,5 wyżej, widać że bardzo się starał.

ArsenalFan92 komentarzy: 183514.09.2011, 16:05

Jak dla mnie to Koscielny powinien być graczem meczu.

piotr12ek komentarzy: 35914.09.2011, 16:01

SONG 9/10

wiernyfan komentarzy: 2814.09.2011, 15:53

Kiedy doczekamy się wreszcie efektownego zwycięstwa w pięknym stylu Arsenalu? To co pokazali w 2 połowie to tak jakby ktoś przebrał inną drużynę w stroje Arsenalu tego który kochamy za ofensywną grę

kanonier141 komentarzy: 74814.09.2011, 15:50

Ocenę Koscielnego zamieniłby z Songiem, ewentualnie 8 Kosa. Wojtek za wysoko, Walcott 5, Gervinho 5.

piter1908 komentarzy: 510314.09.2011, 15:35

no cóż we wczorajszym meczu zawiódł mimo wszystko Song ... widać że gdy nie gra dłużej to wypada z rytmu ;/ sporo głupich strat które mogły się skończyć tragicznie ... ale w 2 połowie było już lepiej i swietnie asekurował czy to Gibbsa czy środek obrony :) Nasz reprezentacyjny DMF powinien brać przykład :)
Walcott jak zwykle ostatnio :( RVP nie dostawał jakichś super piłek więc nie mógł się pokazać a i tak strzelił ;] Arteta i Benayoun bez polotu ale przyzwoicie no i zawiódł Gibbs :/

mikypl komentarzy: 107114.09.2011, 14:28

Koscielny z 9? Chyba oglądaliśmy inny mecz. Jak dla mnie nie był w niczym lepszy niż Per. 7.5 to maksymalna ocena.

arsenal33fan komentarzy: 149814.09.2011, 13:45

wedlug mnie kosa i song po 10:)

Vendetta komentarzy: 277814.09.2011, 13:15

Według mnie Kościelny nie zasłużył na aż 9 punktów - maksymalnie 7,5/ 8.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 214.09.2011, 13:05

Per 6.5,,, Kosa 9.0 Song 7.5. Szkoda gadać. Song zasłuzył na 9.2. Per na 8. Kosa 8.5

Koo7i komentarzy: 66214.09.2011, 12:55

@malyglod
Troche racji i masz, ale co nie zmienia faktu ze nie zagral na wyzsza ocene. Nie oszukujmy sie. Dalej uwazam ze Yossiego i Artete oceniace za surowo. Yossi nie odpuszczal w defensywie, Arteta gral madrze. Niech bedzie. Gervinho ciagnal czasami do przodu, i okej, masz troche racji, ale nadal mam swoja opinie na temat jego gry.

CLEVER komentarzy: 197914.09.2011, 12:39

No wy chyba sobie jaja robicie z tymi ocenami :D Trochę profesjonalizmu, bo ta różnica w punktacji poszczególnych piłkarzy wygląda jakby ktoś kto oceniał ich po tym meczu był bardzo subiektywny. Kieran wcale nie zagrał na 3, widziałem jego parę ładnych przechwytów. Kościelny znowu na pewno nie zagrał na 9 bo ogólnie obrona grała bardzo nerwowo i tylko dzięki dużemu zagęszczeniu udawało jej się odbierać piłkę. Arteta jak dla mnie bardzo słaby mecz, chyba był najsłabszym ogniwem, może to wina Wengera, który ustawił go nie na jego pozycji. Yossi moim zdaniem mógłby dostać wyższą ocenę, chłopak nawet na chwilę nie odpuszczał. Song zaczął grać na swoim poziomie dopiero w 2 połowie, a Gervinho też grał dobrze, tylko co miał zrobić z piłką, jak nikt mu się nie pokazywał do gry?

MichalM komentarzy: 63114.09.2011, 11:59

Jak dla mnie Gerwinio - ocena 0.5 - za 10 rajdow z pilka, ktore zawsze konczyly sie strata.

Tak sie nie gra. I nie zawsze byl SAM, mogl podac ale za kazdym razem myslal, ze kiwnie od 3 do 5 chlopa.
To ze biegal i byl w miare aktywny, nie winduje mu oceny w moich oczach, bo wszyscy biegali, szczegolnie chlopcy z borusii.

janiu14 komentarzy: 119514.09.2011, 11:47

Song był masakratorem. nawet 3 nie moglo go przewrocic:) BTW> GAEL WROC:(

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12614.09.2011, 11:40

Koscielny zaczął strasznie niemrawo, kilka razy posłał piłkę wprost do przeciwnika. Dla mnie na 8.0, razem z Songiem, który w drugiej połowie niszczył wszystko co żółte.

Jeśli chodzi o Yossi'ego to zgodzę się, że zapieprzał w defensywie, ale jestem rozczarowany jego występem. On był ustawiony bardzo wysoko, miał operować tuż przed polem karnym rywali, posyłać prostopadłe piłki. Posłał w zasadzie jedną dobrą do Robina, tak to w ogóle nie załączał ataków. To jest jak z Nasrim. Aktywność w defie na takich pozycjach może być bonusem, rozliczamy za co innego.

Gervinho był straszny. Co prawda nie miał czasami wsparcia w ataku, ale powinien przytrzymywać piłkę, wycofywać, a nie lecieć na czterech rywali. Cholernie dużo strat, za dużo.

malyglod komentarzy: 648814.09.2011, 11:38

kamilcbr - po to piszesz, żeby inni czytali.

Nie mogę się zgodzić co do Artety. W pierwszej połowie słabo, ale w drugiej się pokazywał do gry, kilka razy był faulowany, próbował coś rozgrywać. Trudno go oceniać, bo grał nie na swojej pozycji ( nie jako rozgrywający a jako b2b ), po za tym do kogo miał zagrywać do przodu, jak cały zespół był cofnięty?
Tak samo są pretensje do Gerv, że marnował sytuacje, ale to on je stwarzał i oprócz nieźle krytego Persiego nie miał komu zagrywać.

kamilcbr komentarzy: 90 newsów: 11214.09.2011, 11:32

skąd te oceny panowie?
Niewidoczny całkowicie, poza asystą (dość fartowną!) Walcott - 6
Arteta, którego udział w meczu ograniczył się głównie do spieprzenia rzutu wolnego w 2. połowie - 6
Benayoun, który miał może ze 3 zrywy - 6
Gervinho, chyba najaktywniejszy w drużynie, biegający od obrony do ataku - 4?!
A Gibbs to była tragedia, tu się zgodzę.
Kościelny dobry, ale w 1. połowie miał parę słabszych momentów (może to jeszcze brak zgrania z Perem) w każdym razie od dwumeczu z Barceloną, Laurent bardzo często mi imponuje mimo że byłem sceptyczny wobec tego transferu. Zasłużona wysoka nota.
Wojtek - 8.5... tu trochę "polskości" i patriotyzmu wyszło. Wojtek co miał złapać to złapał, przy bramce bez szans, jednak cała przewaga Borussii nie miała przełożenia na realne zagrożenie - spośród 18 (poprawcie mnie jeśli się mylę) strzałów tylko 4 celne. Dałbym 7
Song - w 2 połowie fenomenalny, rewelacyjne odbiory, spokój i opanowanie. "PROFESOR" (hehe) Alex Song moim zdaniem obok Laurenta i Gervinho najlepszy na boisku.
Per - trochę zbyt wolny w kluczowych momentach, jednak jak na takiego świeżaka w składzie - pewny, opanowany. Solidne 6/7
RvP - prawdziwy kapitan, waleczny, jednak przy ataku Walcott - RvP - Gerwazy brakuje mu troche wsparcie kogoś z większym doświadczeniem i spokojniejszą głową, kogoś kto dogra świetną piłkę, bo RvP to wykorzysta - nawet gdy przyjdzie mu strzelić prawą nogą. Sporo powrotów wczoraj, dałbym 7.5
Sagna ładnie. Solidnie w obronie, parę razy zerwał do przodu.

Rezerwa:
Chamakh - ja ciąglę chcę w niego wierzyć, w meczu z jakimś słabszym rywalem (w jakimś Pucharze) powinien dostać szansę od 1. minut.
Frimpong - moim zdaniem bardzo ciekawy chłopak, większy talent niż Coquelin. Dobrze wymieniał podania, strat miał niewiele. Brakuje mu ogrania i przez to trochę spanikował.
Santos - nie wypowiem się, bo wczoraj grał zbyt krótko, ale chciałbym go zobaczyć na lewej obronie, bo Gipsa już nie mogę oglądać...

proszę bardzo.
Niesamowicie aktywny na tle pozostałych kolegów, inicjował większość naszych akcji ofensywnych. Mało skuteczny, często marnujący okazje, które jednak sam sobie stwarzał. W porównaniu do Walcotta, ocenionego znacznie lepiej, wg mnie był większym zagrożeniem. Po za tym Walcott jedyne co zagrał w meczu to asysta i jeden nieudany rajd.
Ponadto bardzo aktywny był Iworyjczyk w defensywie. Bardzo często wspomagał Sagne, czego nie można powiedzieć o Angliku, stąd nasza angielska flanka powinna być oceniona całościowo źle, a nie tylko Gibbs. Zwracam w swojej ocenie Gerv szczególnie uwagę na jego pracę w obronie właśnie.
W ogóle mam takie wrażenie, że od dłuższego już czasu próbuje się tu na stronce szukać jednego winnego porażek czy słabych meczy. O ine w przypadku Silvestrea było to uzasadnione, Sqil czasem też, to przedstawianie jako słabego punktu ostatnio Ramseya czy teraz Gervinio jest nieuzasadnione.

batofator komentarzy: 237614.09.2011, 11:03

Do czego to doszło, żeby Arsenal grał tak zwany antyfutbol...

A co do Walcota. Nie licząc asysty, swoim wczorajszym występem wręcz profanował numer, który ma na plecach.

bigbusta99 komentarzy: 14014.09.2011, 10:55

adamandium
Nie czepiaj sie Wengera bo siedzial chlop na trybunach.

WojO komentarzy: 225214.09.2011, 10:54

Koscielny 9.0 ? Theo 6.0 ? Chyba sobie żarty robicie, te oceny nie mają w ogóle pokrycia z ich grą w tym meczu. Redakcja chyba oglądała inny mecz, niż my.

adamandium komentarzy: 127714.09.2011, 10:42

Gervinho powinien mieć ocenę na minusie. Zdecydowanie najslabszy zawodnik na boisku. Po jaką cholerę Wenger go tak długo trzymał?! Eh szkoda nerwów

KanonierTH1411 komentarzy: 482814.09.2011, 10:25

Choć Walcott mimo wszystko powinien dostać 5. miał jedną akcję + asystę. Widać że bez piłek Fabregasa Theo nie jest tak skuteczny jeśli chodzi o asysty, bo bramki nadal strzela. Gervinho dałbym 4.5, Song 9 i Koscielny 8.

KanonierTH1411 komentarzy: 482814.09.2011, 10:19

Najlepsi we wczorajszym meczu byli zdecydowanie Koscielny, Song oraz szczęsny. Oceny są OK, tylko Alex powinien mieć 8.5, albo nawet 9.

Koo7i komentarzy: 66214.09.2011, 10:03

@malyglod
Uzasadnij, dlaczego chcesz dla Gervinho punkt w gore ?

kamil_malin komentarzy: 933214.09.2011, 10:02

Nie zgadzam się z ocenami, dla mnie są za wysokie. Wczoraj graliśmy bardzo słabo, momentami wyglądało to jakbyśmy grali w osłabieniu. Wszystko za sprawą bardzo słabej drugiej linii.

malyglod komentarzy: 648814.09.2011, 09:25

Arteta, Yosi pół punktu w górę, Gerv przynajmniej punkt w górę. Kościelny i Walcott punkt w dół.

wasol17 komentarzy: 3114.09.2011, 08:48

Kosa na pewno nie zasłużył na 9. W pierwszych 20 minutach notorycznie łamał linię spalonego, przez co Borussia miała kilka dogodnych sytuacji na strzelenie bramki. Później jego gra była bezbłędna, ale po jego pomyłkach na początku meczu mogliśmy przegrywać 2:0.

Novciu komentarzy: 19514.09.2011, 08:47

No jeszcze defensywnego wpuszczać? Jak my z własnej połowy nie potrafimy wyjść.To o czym my tu dyskutujemy. Tak grać nie można,jedyną drużyną która nas tak zepchnęła była Barca..i to był raptem jeden jedyny mecz ten na Camp Nou. W tym sezonie zrobił to Man Utd zrobiła Borussia. Ja pokochałem ten klub za radosny futbol do przodu a nie wybijanie po trybunach...ale może przyjdą lepsze czasy,może zazębi się ta gra