Oceny Kanonierzy.com: Swansea vs Arsenal

Oceny Kanonierzy.com: Swansea vs Arsenal 28.09.2013, 21:19, Sebastian Czarnecki 44 komentarzy

Poniżej prezentujemy oceny spotkania przygotowane przez naszych redaktorów: Marcina Stefaniaka i Sebastiana Czarneckiego. Tym razem ocenione spotkanie 6. kolejki Premier League ze Swansea, które zakończyło się wygraną Arsenalu 2:1.

Wojciech Szczęsny: 7.5

Polak rozegrał bardzo dobre spotkanie, w którym zachował zimną głowę od początku do końca. Pewnie wychodził do piłek i dośrodkowań, zatrzymał trzy groźne sytuacje, a za wpuszczoną bramkę nie ponosi winy. Jedyny moment zawahania miał w pierwszej połowie, kiedy dość niepewnie wyszedł do Michu - Polak źle przyjął piłkę i dosyć szczęśliwie wyszedł z opresji, ale przy innym scenariuszu, mogło się to zakończyć zupełnie inaczej. Niemniej, bardzo dobry występ naszego bramkarza.

Bacary Sagna: 7.0

Francuz rozegrał dobre zawody i wygrywał większość pojedynków z Routledge'em. Sagna w końcu na dobre przypomniał sobie, jak powinien grać prawy obrońca, a ze swojej roli wywiązał się bez zarzutu.

Laurent Koscielny: 7.0

Po kilku nieco słabszych występach ze swojej strony, dzisiaj w końcu zagrał jak Kosser, którego wszyscy pamiętają. Bardzo dobrze się ustawiał i zaliczył kilka ważnych wejść. Co prawda czasami zdarzało mu się zgubić krycie, jednak ogólnie do jego gry nie można się przyczepić.

Per Mertesacker: 6.5

Bardzo dobrze partnerował Koscielnemu i przez całe spotkanie dotrzymywał mu kroku. W zasadzie jego występ nie różnił się zbytnio od Francuza i obaj defensorzy powinni otrzymać tę samą ocenę, jednak na ostatecznym werdykcie zaważyła sytuacja z 82. minuty, kiedy nie przypilnował Bena Daviesa i pozwolił mu na zdobycie gola.

Kieran Gibbs: 6.5

Anglik rozegrał przyzwoity mecz, jednak czasami zdarzało mu się zgubić szarżującego Nathana Dyera. W obronie niczym się nie wyróżnił, a w ataku zagrał tak, jak nas do tego przyzwyczaił. Solidnie, ale bez fajerwerków.

Mathieu Flamini: 7.0

Francuz coraz lepiej czuje się w Arsenalu i przypomina sobie, jak powinno grać się w piłkę na wysokim poziomie. Pod nieobecność Artety, wprowadził do pomocy londyńskiej drużyny dużo spokoju i pozwolił Aaronowi Ramseyowi na nieco więcej w ofensywie. Mathieu dobrze łączy obie formacje, gra na pograniczu ryzyka i w dobrym stylu ubezpiecza linię defensywną.

Jack Wilshere: 6.5

Solidny występ Anglika. Wilshere nie jest ostatnio w najwyższej formie, ale wielokrotnie nadrabia to swoją niesamowitą walecznością i zaangażowaniem, nie inaczej było dzisiaj na Liberty Stadium. 21-latek momentami napędzał grę Kanonierów i po ofiarnym wślizgu to właśnie on rozpoczął akcję, która zaowocowała golem na 2-0. Niemniej, jego niefrasobliwość mogła doprowadzić do utraty bramki.

Mesut Özil: 5.5

Niemiec wydawał się dzisiaj trochę zagubiony na boisku. Co prawda, cały czas walczył o każdą piłkę, ale momentami całkowicie znikał z radaru. Zabrakło dzisiaj kluczowej i podstawowej broni Özila, czyli prostopadłych podań penetrujących obronę rywali. 24-latek nie był również w stanie na dłużej utrzymać się przy piłce, przez co był jednym z gorszych zawodników Arsenalu. Zmarnował również stuprocentową okazję.

Aaron Ramsey: 8.0

To, jak wielki postęp poczynił Walijczyk względem poprzedniego sezonu. jest po prostu niewiarygodne. Trudno napisać coś nowego, gdyż Ramsey rozegrał kolejne, fenomenalne zawody, zaliczył asystę i 8. trafienie w sezonie 2013/14.

Serge Gnabry: 8.0

Młody Niemiec zagrał bardzo dobre zawody i już w pierwszej połowie, w przeciwieństwie do kolegów, prezentował niezły poziom. W drugiej połowie w pełni się rozwinął i zdobył gola, na którego w pełni zasłużył. Od razu było widać, że Gnabry nie czuł już presji i zagrał na pełnym "luzie". Jego występ może być tym bardziej imponujący, że przecież w środku tygodnia 18-latek rozegrał 120 minut w spotkaniu z West Bromwich.

Olivier Giroud: 6.5

Francuz miewał w obecnym sezonie lepsze występy, ale nie można powiedzieć, że były to złe zawody w jego wykonaniu. Giroud często wdawał się w pojedynki z defensorami Swansea i szczególnie uprzykrzył życie Chico, którego przerósł o klasę. Jedyne, do czego można się przyczepić, to sytuacja z końca pierwszej połowy, kiedy po świetnym rajdzie Serge'a Gnabry'ego napastnik Arsenalu powinien wyprowadzić Kanonierów na prowadzenie.

Mikel Arteta, Nacho Monreal i Carl Jenkinson zagrali zbyt krótko, by ich ocenić.

Oceny autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125101.10.2013, 18:33

Oceny sprawiedliwe, nie ma się do czegho doczepić :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 130.09.2013, 00:41

Szczęsny 7.0 - solidny występ, dobra gra w walce o górne piłki, obroniony strzał Dyera, ale nie można powiedzieć żeby miał ręce pełne roboty, ale popisał się jakąś niezwykłą paradą.

Sagna 6.5 - dobrze, można się zapytać czy Routledge w ogóle zagrał w tym spotkaniu, sporo wygranych pojedynków w powietrzu, przy bramce nie poszedł za Daviesem

Mertesacker 7.0 - solidnie, przyciągał górne piłki jak magnes, przy golu zabrakło mu zwrotności

Koscielny 7.0 - solidnie, pod koniec spotkania miał problemy z Bonym, ale nie dawał mu się odwrócić

Gibbs 6.5 - dobrze, z Dayerem miał zdecydowanie więcej pracy niż Sagna z Routladgem. W większości sytuacji dawał sobie radę.

Flamini 7.0 - Ramsey mógł dzięki niemu zrobić kilka wypadów do ofensywy, Swansea jakby nie patrzeć nie stworzyło sobie praktycznie klarownych sytuacji do strzelenie gola i w tym miedzy innymi zasługa Flaminiego

Ramsey 9.0 MOTM - 7 skutecznych ataków na piłkę (najwięcej), 4 przechwyty(najwięcej), 69 podań (najwięcej). Gol, asysta bez niego nie byłoby tej wygranej. W dodatku, gdyby Ozil wykorzystał swoją okazję miałby kolejną asystę.

Ozil 6.0 - przeciętnie, zdecydowanie najsłabszy mecz Niemca w barwach Arsenalu, w pierwszej połowie znikał na długie fragmenty, w drugiej zmarnował 100% okazję. Jednak przy bramkach dla Arsenalu miał swój udział.

Gnabry 7.5 - świetna II połowa, jednak niewidoczny w I odsłonie, w której pokazał się dopiero w doliczonym czasie gry. Gdy będzie grał na lewym skrzydle będzie jeszcze groźniejszy.

Wilshere 6.5 - kolejne 6.5 dla Jacka. Stabilna forma, ale na pewno nie taka jakiej życzyliby sobie kibice i Wilshere.

Giroud 6.0 - niewykorzystana sytuacja, dużo strat, wygrywał pojedynki w powietrzu, ale nie przekładało się to na udane dogrania. Na plus na pewno asysta.

Charlie komentarzy: 35729.09.2013, 13:57

To będzie nasz sezon :) ! Kontuzje sie skończą i będzie git :) tylko teraz jeszcze ta przerwa reprezentacyjna będzie i oby nie było nowych kontuzjowanych :) !!

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078429.09.2013, 13:36

Jack nie zagrał najlepiej, jestme zachwycony formą Aarona

niski93 komentarzy: 581629.09.2013, 13:03

Sprawiedliwe oceny, a Gnabry fantastycznie odpokutował tą przestrzeloną jedenastkę ze środka tygodnia. Pierwsza połowa był na prawdę ciężka, Swansea grało agresywnie. Za to w drugiej coś się ruszyło przez co strzeliliśmy dwa gole. Czekać tylko na powrót kontuzjowanych. :)

elobreko28 komentarzy: 7329.09.2013, 12:24

Jak dla mnie Aaron powinien dostac 7.5, bardzo ladny wystep, ale zaliczyl kilka niecelnych podan, ktore przejeli gracze Swansea. Z kolei Mathieu powinien dostac 0.5+, dawno nie widzialem zawodnika z takim entuzjazmem w naszych szeregach. Biega, odbiera, rozgrywa i przede wszystkim motywuje i wprowadza atmosfere walki i checi do gry w zespole. Do reszty ocen nie mam wiekszych zastrzezen.

Theov47 komentarzy: 107829.09.2013, 11:51

Ja chciałbym pochwalić Flaminiego bo w jego grze było widać duży spokój :)

Wbeta komentarzy: 108329.09.2013, 11:35

Oceny troche nie konsekwentne.
Flamini na pewno wyżej. Tak samo Kościelny, dzieki nim udało się utrzymać wynik do końca meczu.

Kurczak007 komentarzy: 76329.09.2013, 10:22

Flamini kolejny dobry mecz w defensywie, jak dla mnie 0,5 wyżej. Jack niestety kolejny przeciętny występ 0,5 w dół

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 329.09.2013, 04:16

Szczęsny zagrał pewnie, poza jedną sytuacją z pierwszej połowy, gdzie zachował się trochę nieodpowiedzialnie. Miał dwie trudniejsze interwencje przy strzałach Dyer'a i Bony'ego, ale poradził sobie bez zarzutu. Za utratę gola winić go nie można.

Bac, czy Kieran czasami z pewnym opóźnieniem wracali do obrony, a ten pierwszy przy straconym golu powinien się lepiej zachować. Jednak pomijając to, zagrali przyzwoicie. Co do straconej bramki, również Per ponosi za to winę. Davies nie miał problemów, żeby go ominąć. Abstrahując jednak od tego, Niemiecki obrońca poprawnie wywiązał się ze swoich obowiązków. Kosa również.

Flamini zagrał dobry mecz, choć tym razem jego gra nie podobała mi się aż tak bardzo jak w meczu ze Stoke.

Jack zagrał całkiem nieźle, miał udział przy obu golach, ale ten błąd, gdy wyłożył piłkę Bony'emu, mógł nas sporo kosztować.

Ozil nie był specjalnie widoczny, zmarnował też jedną dogodną okazję, ale 6.0 mógłby dostać.

Gnabry rozegrał bardzo dobry mecz. Angażował się w grę defensywną, w ofensywie porządnie rozruszał się pod koniec pierwszej połowy, a w drugiej zaliczył premierowe trafienie w PL. Mógł również mieć asystę, ale Giroud nie wykorzystał dogodnej okazji. Ramsey podobnie jak Serge, z tym, że Walijczyk strzelił czwartego gola w tych rozgrywkach, no i może zapisać na swoim koncie asystę przy golu młodego Niemca.

Giroud nie udało się wpisać na listę strzelców, ale pewien wkład w zwycięstwo miał, bo zaliczył asystę i miał udział przy pierwszej bramce.

Wejście Artety, Monreala i Jenkiego to jakby nie było defensywne zmiany, które miały spowodować, że nasza obrona będzie szczelniejsza. Samo wejście Mikela w tym nie pomogło, bo straciliśmy bramkę (jednak nie z winy Hiszpana), ale później już broniliśmy się skutecznie, choć momentami chaotycznie.

Joke komentarzy: 3029.09.2013, 01:58

Ozil niżej od Wilshera przesada.

Szejdi komentarzy: 529.09.2013, 01:40

Ramsey jest po prostu wspaniały. To co ten człowiek wyprawia w tym sezonie na boisku jest fenomenalne. Chciałabym oglądać takie Aarona już zawsze. Byłam jedną z niewielu osób, które wierzyły w jego powrót na boisko. Szkoda, że nie miał tego wsparcia od wielu osób, a teraz wszyscy się nim podniecają :)

Wbeta komentarzy: 108329.09.2013, 00:34

Flmiani wymiótł wszystkich, co to za żalowa nota

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57028.09.2013, 23:34

Tylko czekać, aż Perez zechce Ramseya, albo wujek Xavi zobaczy w nim DNA Barcelony...

Qbkins88 komentarzy: 31828.09.2013, 23:29

IMO Gnabry MOTM

wszystko

Kowalczyk11 komentarzy: 325328.09.2013, 23:03

Dobry wieczór witam , nie znacie się. Środkowy grający pod napastnikiem żeby dobrze wypaść w meczu musi mieć komu podawać przede wszystkim muszą być skrzydła aktywne i przystosowane do realiów ligi to jest Walcott i Oxlade ( szybkość drybling ) Jak nie masz komu podać to co zdziałasz na dyszce ? Tą sete powinien wykorzystać ale żiru miał podobną w meczu nie pokazał za wiele a jednak ma 6,5. 6 dla ozila myśle byłoby bardziej wyrównane tym bardziej że jak już wcześniej napisałem on ładnie podał ramseyowi przy wyprowadzaniu kontry na 2-0.

Marcel90 komentarzy: 814628.09.2013, 22:57

Mysle, ze zbyt surowa ocena dla Ozila

schnor25 komentarzy: 1854628.09.2013, 22:57

Patrzcie obiektywnie, a nie chcecie zagłaskać piłkarzy. Mesut dzisiaj nie istniał, więc nota 5,5/10 to i tak niezła ocena, ja bym dał Niemcowi za dzisiejszy występ pół oczka mniej. Dzisiaj był najsłabszym ogniwem w tej jakże ważnej układance Wengera.

Fajne zdjęcie do newsa :)
A co do ocen: 0.5 niżej dla Sagny i 0.5 wyżej dla Ozila.

PrzyszlyKanonier97 komentarzy: 36028.09.2013, 22:26

Zauwazylemm jedna podejrzana rzecz ze gdy Arsenal jest 1 czy 4 to kurczaki zawsze patrza na plecy hihihi

ArseneAl komentarzy: 2341728.09.2013, 22:14

Sagni, Perowi i Kosie opuściłbym pół oceny, a Özilowi dodał połówkę. Z resztą się zgadzam.

rolnik5003 komentarzy: 9828.09.2013, 22:11

Moim zdaniem cały blok defensywny zasłużył na 7, a jeżeli już ktoś musiałby mieć niższą ocenę to Sagna, wydaje mi się, że to on najbardziej zawinił przy straconej bramce, ogólnie po zejściu Gnabrego radził sobie trochę gorzej bez jego pomocy.
Ozil powinien mieć 6, fakt mógł zagrać lepiej w paru momentach, ale mimo wszystko podobała mi się jego gra.

kanonier141 komentarzy: 74828.09.2013, 22:05

Jakby nie było Sagna odpuścił krycie i przez niego padła bramka dla Swansea, więc tak bez zarzutu to nie grał.

xfam0us komentarzy: 645 newsów: 128.09.2013, 22:04

Walijska gwiazda zwód podbija Premier League.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 228.09.2013, 22:00

miałem dość ramseya w poprzednich sezonach, denerwowala mnie jego gra ale musze przyznac ze bardzo pozytywnie mnie zaskoczyl w tym sezonie. swietne wystepy, oby tak dalej.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.09.2013, 21:53

oczywiście piszę o EPL, bo Lessiemu też najgorzej nie idzie :>

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 528.09.2013, 21:52

"50 mln" najsłabszy na boisku?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.09.2013, 21:51

Zdjęcie MOTM z Ramseyem możece zostawić na stałe przy ocenach. Już 5 MOTM Ramseya: Fenerbahce x2, Sunderland, Tottenham i Swansea.

4 - tyle goli strzelił Ramsey w EPL co stawia go na równi z najlepszymi strzelcami EPL
8 - tyle goli strzelił Ramsey we wszystkich rozgrywkach, co czyni go najlepszym strzelcem Arsenalu w obecnych rozgrywkach
5.5 - tyle razy średnio na mecz Ramsey udanie atakował przeciwnika w celu odebrania piłki, najlepszy wynik w Premier League!

Pomocnik kompletny. Najlepszy piłkarz sezonu jak na razie.

Resztę ocen skomentuję jak jeszcze raz obejrzę mecz.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 228.09.2013, 21:51

A co do Żiru, to w 45min miałem taki strach w oczach, jak Olivier coś miał z kostką. Ale na szczęście wszystko ok.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 228.09.2013, 21:50

@Mariusz28
Właśnie miał 2-3 rajdy po przejęciu piłki zakończone dobrymui podaniami, nie dawał żyć Bonemu bo jego wejściu, dużo czyścił.
Na dodatek zawsze zachowywał spokój. I jak na ŚO ma bardzo dobrą technikę.

Kowalczyk11 komentarzy: 325328.09.2013, 21:48

Skoro żiru 6,5 to Ozil tym bardziej 6,5. Miał bardzo dobre podanie po świetnym przyjęciu do żiru w 1 połowie ale ten nie wiedział co zrobić z piłka. Poza tym wraz z wojtkiem przyczynił sie mocno do 2 bramki kiedy to uruchomił w środku ramseya. Prostopadłych piłek nie było poza tą do Giroud dlatego że nie ma typowych skrzydłowych i mało kto wychodzi na pozycje , żeby zagrac piłke jeszcze trzeba mieć komu

Mariusz28 komentarzy: 495128.09.2013, 21:42

Kosa praktycznie nie widoczny, ewidentnie nie ten sam co kiedyś.
Bacary zagrał dobry mecz, angażował się w grę ofensywną, w defensywie trochę nie dawał rady ale na pewno powinien mieć te pół punktu więcej od Kosy.
Czyli Kosa 6,5, Sagna 7,0

Ma3ie21 komentarzy: 160228.09.2013, 21:36

No Mesut,aż tak źle nie grał

Strus komentarzy: 106228.09.2013, 21:36

Ramsey zepsuł za dużo podań w pierwszej połówce by dostać 9 za cały mecz. Po przerwie to już był kosmos

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 128.09.2013, 21:33

Ja bym dał Ramseyowi 9 a Ozilowi 6. Ale ogólnie dobre ocenki ;)

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2728.09.2013, 21:30

Mesut aż tak źle nie zagrał, rozumiem, że wobec niego oczekiwania są trochę większe, ale na tę wyjściową szóstkę zasłużył.