Oficjalnie: Arsenal dołącza do Europejskiej Superligi!

Oficjalnie: Arsenal dołącza do Europejskiej Superligi! 19.04.2021, 08:14, Patryk Bielski 1811 komentarzy

Arsenal na łamach swojej oficjalnej strony internetowej potwierdził, że dołączył do 11 europejskich potęg piłkarskich jako założyciel Europejskiej Superligi, której mecze będą odbywać się w środku tygodnia.

Kluby nadal pracują nad wieloma rzeczami i będą informowały swoich fanów o rozwoju sytuacji. Więcej informacji w poniższym oświadczeniu:

Wiodące europejskie kluby ogłaszają stworzenie nowych rozgrywek - Superligi. Dwanaście czołowych drużyn piłkarskich zebrało się dzisiaj, by ogłosić, że zgodziły się na zorganizowanie nowych rozgrywek w środku tygodnia o nazwie Superliga, które będą kierowane przez kluby założycielskie, czyli AC Milan, Arsenal, Atletico Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter Milan, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid i Tottenham Hotspur. Przewiduje się, że ten skład zostanie powiększony o kolejne trzy kluby przed sezonem inauguracyjnym, który rozpocznie się tak szybko, jak to tylko możliwe.

Idąc dalej, kluby założycielskie z niecierpliwością czekają na rozmowy z UEFA i FIFA w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów zarówno dla samej ligi jak i ogólnie piłki nożnej.

Powstanie Superligi następuje w czasie, gdy globalna pandemia przyspieszyła niestabilność w obecnie istniejącym europejskim modelu ekonomicznym piłki nożnej. Co więcej, przez wiele lat kluby założycielskie stawiały sobie za cel poprawę jakości i intensywności istniejących rozgrywek europejskich w każdym sezonie oraz stworzenie formatu, w którym najlepsze kluby i zawodnicy będą regularnie rywalizować.

Pandemia pokazała, że z korzyścią dla całej piramidy piłkarskiej potrzebna jest odpowiednia wizja strategiczna i zrównoważone podejście handlowe. W ostatnich miesiącach miał miejsce dialog z interesariuszami piłki nożnej na temat przyszłego formatu rozgrywek europejskich. Kluby założycielskie uważają, że rozwiązania zaproponowane w tych rozmowach nie rozwiązują fundamentalnych problemów, w tym konieczności zapewnienia lepszej jakości spotkań i dodatkowych środków finansowych dla całej piramidy piłkarskiej.

Format rozgrywek:
• 20 uczestników, w tym 15 klubów założycielskich oraz 5 kolejnych drużyn, które co roku zakwalifikują się do rozgrywek na podstawie osiągnięć z poprzedniego sezonu.
• Mecze w środku tygodnia. Wszystkie uczestniczące kluby nadal rywalizują w rozgrywkach krajowych, zachowując tradycyjny terminarz spotkań.
• W sierpniu kluby rozgrywają mecze w dwóch grupach podzielonych na 10 ekip. Grają mecze u siebie i na wyjeździe, po czym najlepsza trójka z każdej grupy automatycznie kwalifikuje się do ćwierćfinałów. Drużyny, które zajmą czwarte i piąte miejsce, zmierzą się w dwumeczu play-off o miejsce w dalszej fazie. Do finału, który odbędzie się pod koniec maja, zostanie wykorzystany format dwumeczu, natomiast o puchar drużyny zagrają na neutralnym terenie 1 mecz.

Tak szybko, jak to możliwe po starcie rozgrywek mężczyzn zostanie uruchomiona adekwatna liga kobiet, która pomoże w rozwoju kobiecej piłki.

Nowe rozgrywki zapewnią znacznie większy wzrost ekonomiczny i wsparcie dla europejskiej piłki nożnej przez długoterminowe zobowiązania do nieograniczonych płatności solidarnościowych, które będą rosły wraz z przychodami ligi. Te płatności będą o wiele wyższe niż te generowane przez obecne europejskie rozgrywki i oczekuje się, że przekroczą 10 miliardów euro w trakcie pierwszego okresu.

Ponadto rywalizacja będzie oparta na trwałych regulacjach finansowych, a wszystkie kluby założycielskie podpiszą się pod ramami finansowymi. W zamian za swoje zaangażowanie w projekt, kluby założycielskie otrzymają kwotę w wysokości 3,5 miliarda euro wyłącznie na wsparcie swoich planów inwestycyjnych w zakresie infrastruktury i zniwelowanie skutków pandemii COVID.

Fliorentino Perez, prezes Realu Madryt i pierwszy przewodniczący Superligi, powiedział: - Pomożemy piłce nożnej na każdym poziomie i wzniesiemy ją na należne jej miejsce na świecie. Piłka to jedyny światowej sport, który ma ponad 4 miliardy fanów, a naszym obowiązkiem jako wielkich klubów jest spełnienie ich marzeń.

Wspierający projekt Andrea Agnelli, prezes Juventusu i wiceprzewodniczący Superligi, stwierdził: - Nasze 12 klubów założycielskich reprezentuje miliardy fanów na całym świecie i 99% europejskich trofeów. Zebraliśmy się w tym krytycznym momencie i umożliwiliśmy reformy europejskich rozgrywek, stawiając grę, którą kochamy na trwałych fundamentach, znacznie zwiększając solidarność i dając fanom i piłkarzom możliwość regularnej gry w najważniejszych meczach.

Joel Glazer, wiceprzewodniczący Manchesteru United i Superligi, powiedział: - Przez zgromadzenie najlepszych klubów i piłkarzy ze świata, którzy będą ze sobą grać przez cały sezon, Superliga otworzy nowy rozdział europejskiej piłki nożnej i zapewni światowej klasy rywalizację, a także zwiększenie wsparcia finansowego dla szerszej piramidy piłkarskiej.

Superliga Europejska autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Arsenal2004 komentarzy: 233521.04.2021, 00:27

Wczoraj się obudziłem i tu szok ogłoszono powstanie SL a dzisiaj przed snem dowiaduję się że juz praktycznie nie istnieje. Naprawdę ciekawe rzeczy sie ostatnio działy

Supertramp21 komentarzy: 48321.04.2021, 00:25

Zaraz będzie news - Oficjalnie: Arsenal odłącza się od Europejskiej Super Ligi xd

enrique komentarzy: 1250021.04.2021, 00:25

@NineBiteWolf: Na tle naszych niektórych zawodników to on gra naprawdę dobrze, chociaż ja szczerze wolę w środku ESR.

enrique komentarzy: 1250021.04.2021, 00:24

@Patriko: Oczywiście że nie, ale ceny będą takie że hoho. Biznes to biznes, ale skończą się promocje czy wypożyczanie za drobniaki.

Piotrek95 komentarzy: 347921.04.2021, 00:23

Z Twittera: Arsenal withdraw from the Super League before Spurs.

North London is red.

arsenal159 komentarzy: 17049 newsów: 29721.04.2021, 00:23

Ta Super Liga to jakiś spóźniony żart na Prima Aprillis czy o co chodzi XDD

enrique komentarzy: 1250021.04.2021, 00:23

@Slaviola: Oni te umowy mieli podpisane między sobą, na dobrą sprawę nie mieli nic poza tym - żadnej infrastruktury, żadnych umów, kontraktów reklamowych, praw telewizyjnych nic. Mieli tylko gwarancję na pożyczkę od Morgana i wielkie fantazje.

losnumeros komentarzy: 993221.04.2021, 00:23

@Ech0z napisał: "Pandemia ma tez swoją dobrą stronę , może taki reset pomoże piłce"

100% racji, w piłkę została wypompowana taka kasa, że piłkarze są pokrzywdzeni, że muszą nie raz w ciągu 7 dni rozegrać 3 mecze. Tylko te gwiazdeczki, po każdym treningu mają zapewnioną odpowiednią regenerację o której każdy z nas może zapomnieć. Ja chodzę do robo, z roboty pracuje w domu i idę grać/trenować do klubu charytatywnie, a piłkarzyki mają problem grać mecz co 3 dni, chociaż to ich praca.

Patriko komentarzy: 375921.04.2021, 00:22

@enrique: Serio myślisz, że nagle Real przestanie negocjować z klubami z Anglii, bo się wycofały? jak tu jest największa kasa i najlepsi piłkarze to od kogo będą kupować i komu będą sprzedawać? Realowi Sociedad? :D

Arsenal2004 komentarzy: 233521.04.2021, 00:22

@Slaviola: pewnie było małym druczkiem na umowie napisane że jak przyjdzie przelew od UEFA to umowa jest nieważna xd

Gofer999 komentarzy: 1249421.04.2021, 00:22

Z tego wszystkiego to najlepszy był kibic Chelsea z transparentem "We want our cold rainy night in Stoke". :D

No i prezes Juve, który wydymał swojego kolegę z UEFA, u którego jest chrzestnym córki. I Ed który jeszcze kilka dni temu podobno zapewniał o wspieraniu szefów UEFA na wprowadzenie zmian formatu LM. :D

NineBiteWolf (zawieszony) komentarzy: 14322 newsów: 4921.04.2021, 00:21

@enrique napisał: "No i jeszcze jedno - o kupnie Odegaarda możemy teraz zapomnieć, Florek (czy jego następca) nie zrobi już z nami żadnego deala."
Ja nie rozumiem, dlaczego ludzie tak bardzo napalają się na tego Odegaarda, koleś póki co zagrał kilka przyzwoitych meczów na krzyż.

Piotrek95 komentarzy: 347921.04.2021, 00:21

@Slaviola: jakieś plotki są że kluby z Anglii dostały gigantyczne pieniądze

Arsenal2004 komentarzy: 233521.04.2021, 00:20

@enrique: w takim razie z nikim z pozostałej 11 też nie zrobi. A i tak jak tak bardzo potrzebuje hajsu to gdzieś jednak go sprzedać pewnie będzie chciał.

kamo99111 komentarzy: 509621.04.2021, 00:20

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Skoro FIFA i UEFA tak się opowiadają za podtrzymaniem sprawiedliwości i rywalizacji to czemu nie wprowadzą financial far play z prawdziwego zdarzenia? Przecież wiadomo, że kluby jak City czy PSG już na starcie mają przewagę. Dlaczego kary dla tych drużyn za przekroczenie przepisów były praktycznie nieodczuwalne? Al Khelafi trzyma w garści swoich przydupasów z UEFA i tyle. Prawda jest taka, że piłka nożna już dawno została zagarnięta przez bogatych i dla mnie nie ma znaczenia czy będzoe SUPERLIGA, UEFA, czy jeszcze inna organizacja np. Niedzielnych spijaczy piwa... Tak czy inaczej zawsze wszystko będzie rozbijać soę o piniądz i zawsze ktoś będzie z tego tytułu poszkodowany. Ale cóż psy szczekają, a karawana jedzie dalej.

Piotrek95 komentarzy: 347921.04.2021, 00:20

@enrique: dużo jest pytań teraz, niby nie zrobi ale może być tak że jeśli ktoś z Anglii mu nie kupi piłkarzy to nikt nie kupi - a wtedy Real leży finansowo

Slaviola komentarzy: 603521.04.2021, 00:20

Wiadomo że nikt nie przyzna tego oficjalnie, ale jestem ciekawy ile UEFA posmarowało tym klubom które już oficjalnie odeszły z Super League.

W ogóle nic z tego nie rozumiem...

Najpierw piszą, że zespoły podpisały wiążące umowy (podajże chyba na 23 lata?) a teraz jak gdyby nic robią out z SL.

Śmierdzi szwinglem na kilometr!

alexis1908 komentarzy: 200021.04.2021, 00:20

@enrique: Ode będzie chcial u nas zostać to sprzedadza. Niech tylko zabieraja Cebule od nas :D

mikowhy komentarzy: 2883 newsów: 1021.04.2021, 00:20

Dawać mnie ten Villareal

enrique komentarzy: 1250021.04.2021, 00:19

Manchester United are the only club who have ever been in the Champions League, Europa League and European Super League in the same season.

enrique komentarzy: 1250021.04.2021, 00:18

No i jeszcze jedno - o kupnie Odegaarda możemy teraz zapomnieć, Florek (czy jego następca) nie zrobi już z nami żadnego deala.

Arsenal2004 komentarzy: 233521.04.2021, 00:18

Czyli co jeśli zostanie tylko Perez z Realem to znaczy że Real automatycznie wygrywa pierwszą i ostatnią edycję Super Ligi?

alexis1908 komentarzy: 200021.04.2021, 00:17

@losnumeros: Ja stawiam na PSG wydają się najmocniejsi.

Piotrek95 komentarzy: 347921.04.2021, 00:17

Dobra, wywalone w te idiotyczne puchary, wracam do oglądania Arsenal - West Ham, albo Arsenal - West Brom, nic tego nie zastąpi

enrique komentarzy: 1250021.04.2021, 00:16

@Slaviola: Mamy pecha że nasz właściciel to CH, złodziej i szuja. Mamy pecha - to fakt. Inni trafili lepiej. Przykład Leicester pokazuje jednak że można. To co oni wtedy zrobili biorąc pod uwagę jak silna była konkurencja pokazuje że można. Po prostu można. Oczywiście że to się zdarza rzadko i mało komu, ale kto wie co nam jest pisane. Chciałbym by ktoś w nas zainwestował, byśmy kupili lepszych piłkarzy, mieli lepszego barystę i lepsze wyniki - ale sposób Pereza nie był rozwiązaniem. Nie w takiej formie i nie w taki sposób. Liczę jednak na to że ten "zryw" podziała na UEFĘ/Fifę i dzięki temu coś się zmieni.

KapitanJack10 komentarzy: 404821.04.2021, 00:15

@Slaviola: Dla mnie jako kibica MUSI być jeden turniej ogólnoeuropejski. Wtedy nie masz gadek typu "Ci by nie wygrali jakby X grał tu a nie w Superlidze" itp. Zaraz by powstał jakiś superpuchar i inne pierdoły.

Tu masz te jedyne rozgrywki, w których zwycięstwo zawsze jest niekwestionowanym mega sukcesem nawet dla największych tuz i które to rozgrywki są zakotwiczone w sercach kibiców już od ponad 60 lat.
I naprawdę byłbyś w stanie to stracić, bo ktoś gdzieś leci na kasę i to jeszcze na rzecz nowej organizacji, która leci na kasę nawet bardziej? Gdzie tu logika?

losnumeros komentarzy: 993221.04.2021, 00:14

@enrique napisał: "O nie, bardziej widzę wygraną PSG po "kontrowersyjnych" decyzjach sędziowskich hahahaha"

Chyba FCB lub Realu.

mikowhy komentarzy: 2883 newsów: 1021.04.2021, 00:14

Swoją drogą, więcej emocji wzbudziło utworzenie i upadek tej SuperLigi niż same mecze, które by się tam odbywały. 19.04-20.04 [*]

Gofer999 komentarzy: 1249421.04.2021, 00:14

@fabregas1987: Wydaje mi się że jednak FIFA i UEFA i krajowe ligi miały lepsze argumenty niż super prawicy Pereza. :D

Arsenal2004 komentarzy: 233521.04.2021, 00:14

Arteta przynajmniej na jeden dzień wprowadził nas do najbardziej elitarnych rozgrywek xd

Ech0z komentarzy: 577421.04.2021, 00:14

No i fajnie , wcale mi się ten pomysł nie podobał. Zła droga , piłkarze już teraz zarabiają takie kwoty że dziw że.chce im się chodzić na treningi a oni chcieli jeszcze zwiększyć ta chora ilość gotówki . Pandemia ma tez swoją dobrą stronę , może taki reset pomoże piłce

alexis1908 komentarzy: 200021.04.2021, 00:14

@Gofer999: To było pewne ze jak się 6 z Anglii wyłamie to reszta pójdzie za nimi. Niech sobie Perez robi gran derbi co środę :)

Czeczenia komentarzy: 1125421.04.2021, 00:14

Dawać już nowy news, że oficjalnie Arsenal opuszcza SL.

losnumeros komentarzy: 993221.04.2021, 00:13

@Slaviola napisał: "Gdzie byłaby Chealsea gdyby nie Abramovic?

Gdzie byłoby City bez swoich petrodolarów?"


Arsenal dzięki biznesowi samowystarczającemu, może wylądować bez grania nawet w LE. Wspaniały biznes xd.

maniekuw komentarzy: 224521.04.2021, 00:13

@Laczekzette: lepiej wyłapywać w czapę w super lidze, byłaby super rozrywka ważne, że właścicielom kasa by się zgadzała

Arsenal2004 komentarzy: 233521.04.2021, 00:13

@pawel94: oj Jose już dostał fajną sumke na konto to juz nie musi wracać xd

Gofer999 komentarzy: 1249421.04.2021, 00:12

@Slaviola: Z SL to taki wyczyn na 100% by się nie powtórzył. Bo ci mali byliby jeszcze mniejsi.

enrique komentarzy: 1250021.04.2021, 00:12

@losnumeros: Mając CFC, City i Real ?
O nie, bardziej widzę wygraną PSG po "kontrowersyjnych" decyzjach sędziowskich hahahaha.

pawel94 komentarzy: 117521.04.2021, 00:11

Halo? Żoże? Wracaj, jednak nie będzie tej super ligi.

fabregas1987 komentarzy: 2307421.04.2021, 00:11

Arsenal kolejnym klubem, który oficjalnie się wycofał, ale nie zmienia to faktu, że prezesi i właściciele pokazali do czego są zdolni i jakie są ich ambicje.
Nigdy się jednak oficjalnie nie dowiemy czy w ciągu ostatnich dwóch dni UEFA posmarowała tyle hajsu tym klubom żeby nie wychodzili z federacji czy jak to się odbyło, bo w "tradycyjne wartości i lojalność" chyba nikt z odrobiną oleju w głowie nie uwierzy.
Jedyne co mnie w tym dziwi to, że tak kiepsko to zostało przemyślane od strony medialnego wprowadzenia. Przecież to jest nie do pojęcia, że oni to zrobili bez wiedzy trenerów i piłkarzy. Mając tyle hajsu co te 12 klubów i ten amerykański sponsor oni mogli posmarować największym menadżerom i legendom piłkarskiego świata żeby wychwalali pod niebiosa ten twór w każdym możliwym przekazie przez następny tydzień, a tu jedynie Perez coś gadał w wywiadach, a cały światek piłkarski wystąpił przeciwko niemu. Zaskakujące, bo przecież musiała od jakiegoś czasu nad tym siedzieć masa ekspertów od PR itp.

losnumeros komentarzy: 993221.04.2021, 00:11

@enrique: Ja mam przeczucie, że CFC może wygract LM i by mnie to nie zdziwiło.

Slaviola komentarzy: 603521.04.2021, 00:10

@enrique:

Każdy by tak chciał.

Wygrywać bez kasy.

Ale czy jak Chealsea i ManCity zdobywały mistrzostwo Premier League ktoś pisał że to tylko zasługa kasy?

Nie, ale prawda jest taka, że głównie to dzięki hajsowi tak było.

Gdzie byłaby Chealsea gdyby nie Abramovic?

Gdzie byłoby City bez swoich petrodolarów?

Ja też jeszcze żyje tym co zrobił kiedyś Arsene Wenger, który nie mając gigantycznych pieniędzy wybudował piękny, nowiuśki stadion i stworzył mega drużynę.

Coś mi się wydaje że z biegiem lat, coraz trudniej będzie powtórzyć coś takiego, a wręcz będzie to niemożliwe!

Spejsik komentarzy: 195521.04.2021, 00:10

Można już zmienić główny news :D

Gofer999 komentarzy: 1249421.04.2021, 00:10

Atletico i Milan też pakują walizki. :D

mikowhy komentarzy: 2883 newsów: 1021.04.2021, 00:10

Pięknie to świadczy o właścicielach i prezesach tych klubów, które chciały wziąć udział w tej pseudolidze. Pazerni skurczysyny nieliczący się ze zdaniem kibiców, a nawet zawodników i menadżerów. Wstyd

Arsenal2004 komentarzy: 233521.04.2021, 00:09

Biedny Tottenham stracił przez Super Lige 30 mln xd

enrique komentarzy: 1250021.04.2021, 00:09

No nic, trzeba iść postawić jakąś grubą kasę na Chelsea, bo mam dziwne wrażenie że kolejnej rundy UEFA Champions League Real M. jakoś nie przejdzie.

losnumeros komentarzy: 993221.04.2021, 00:09

@Slaviola napisał: "Takie rzeczy jak gdy Leicester zdobywało mistrza PL, zdarzają się raz na sto z wielkim fartem!"

I o to w piłce się rozchodzi, mimo, że jesteś na przegranej pozycji to możesz zdobyć mistrzostwo ligi.

Dziadyga komentarzy: 292321.04.2021, 00:08

Arsenal ma wrócić na szczyt,ale cięzka pracą sztabowców,piłkarzy i oczywiscie też zarządzających.Nie ma nic za darmo i nie akceptuje by za free hajs dali "najlepszym" według uznania 2-3 kolesi.To tak samo jak w Polsce,ludzie powinni swoje wypracowac a nie na dzieciary 500 plusy czy jakies dodatki dla leniwych pijusów i jeszcze krzyczą,że "im sie nalezy" :D ciekawe za co haha.

Dlatego ciezka praca i w taki sposób klub musi powrócić.

Laczekzette komentarzy: 57221.04.2021, 00:08

No i niestety po superlidze bo kibice się popłakali ze taki ruch zabija pilke i tradycje klubu itp

Genialnie czekam na następny sezon w LE a jak dobrze pójdzie to ustabilizowanie się na 4tym miejscu i odpadanie w 1/8 LM :)))

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool642014
2. Manchester City641113
3. Chelsea641113
4. Manchester United641113
5. Everton641113
6. Brighton540112
7. West Ham632111
8. Aston Villa631210
9. Brentford62319
10. Tottenham53029
11. Watford62137
12. Leicester62137
13. Arsenal52036
14. Crystal Palace51225
15. Southampton50414
16. Wolves51043
17. Newcastle60333
18. Leeds60333
19. Burnley60242
20. Norwich60060
ZawodnikBramkiAsysty
M. Antonio43
Mohamed Salah42
Bruno Fernandes40
S. Benrahma32
J. Vardy31
Cristiano Ronaldo30
D. Calvert-Lewin30
N. Maupay30
R. Lukaku30
I. Sarr30
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7
Gracz sierpnia wybór redaktorów Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
5.86
Gracz sierpnia wybór użytkowników Emile Smith Rowe
Emile Smith Rowe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl