Oficjalnie: Arsenal dołącza do Europejskiej Superligi!

Oficjalnie: Arsenal dołącza do Europejskiej Superligi! 19.04.2021, 08:14, Patryk Bielski 1811 komentarzy

Arsenal na łamach swojej oficjalnej strony internetowej potwierdził, że dołączył do 11 europejskich potęg piłkarskich jako założyciel Europejskiej Superligi, której mecze będą odbywać się w środku tygodnia.

Kluby nadal pracują nad wieloma rzeczami i będą informowały swoich fanów o rozwoju sytuacji. Więcej informacji w poniższym oświadczeniu:

Wiodące europejskie kluby ogłaszają stworzenie nowych rozgrywek - Superligi. Dwanaście czołowych drużyn piłkarskich zebrało się dzisiaj, by ogłosić, że zgodziły się na zorganizowanie nowych rozgrywek w środku tygodnia o nazwie Superliga, które będą kierowane przez kluby założycielskie, czyli AC Milan, Arsenal, Atletico Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter Milan, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid i Tottenham Hotspur. Przewiduje się, że ten skład zostanie powiększony o kolejne trzy kluby przed sezonem inauguracyjnym, który rozpocznie się tak szybko, jak to tylko możliwe.

Idąc dalej, kluby założycielskie z niecierpliwością czekają na rozmowy z UEFA i FIFA w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów zarówno dla samej ligi jak i ogólnie piłki nożnej.

Powstanie Superligi następuje w czasie, gdy globalna pandemia przyspieszyła niestabilność w obecnie istniejącym europejskim modelu ekonomicznym piłki nożnej. Co więcej, przez wiele lat kluby założycielskie stawiały sobie za cel poprawę jakości i intensywności istniejących rozgrywek europejskich w każdym sezonie oraz stworzenie formatu, w którym najlepsze kluby i zawodnicy będą regularnie rywalizować.

Pandemia pokazała, że z korzyścią dla całej piramidy piłkarskiej potrzebna jest odpowiednia wizja strategiczna i zrównoważone podejście handlowe. W ostatnich miesiącach miał miejsce dialog z interesariuszami piłki nożnej na temat przyszłego formatu rozgrywek europejskich. Kluby założycielskie uważają, że rozwiązania zaproponowane w tych rozmowach nie rozwiązują fundamentalnych problemów, w tym konieczności zapewnienia lepszej jakości spotkań i dodatkowych środków finansowych dla całej piramidy piłkarskiej.

Format rozgrywek:
• 20 uczestników, w tym 15 klubów założycielskich oraz 5 kolejnych drużyn, które co roku zakwalifikują się do rozgrywek na podstawie osiągnięć z poprzedniego sezonu.
• Mecze w środku tygodnia. Wszystkie uczestniczące kluby nadal rywalizują w rozgrywkach krajowych, zachowując tradycyjny terminarz spotkań.
• W sierpniu kluby rozgrywają mecze w dwóch grupach podzielonych na 10 ekip. Grają mecze u siebie i na wyjeździe, po czym najlepsza trójka z każdej grupy automatycznie kwalifikuje się do ćwierćfinałów. Drużyny, które zajmą czwarte i piąte miejsce, zmierzą się w dwumeczu play-off o miejsce w dalszej fazie. Do finału, który odbędzie się pod koniec maja, zostanie wykorzystany format dwumeczu, natomiast o puchar drużyny zagrają na neutralnym terenie 1 mecz.

Tak szybko, jak to możliwe po starcie rozgrywek mężczyzn zostanie uruchomiona adekwatna liga kobiet, która pomoże w rozwoju kobiecej piłki.

Nowe rozgrywki zapewnią znacznie większy wzrost ekonomiczny i wsparcie dla europejskiej piłki nożnej przez długoterminowe zobowiązania do nieograniczonych płatności solidarnościowych, które będą rosły wraz z przychodami ligi. Te płatności będą o wiele wyższe niż te generowane przez obecne europejskie rozgrywki i oczekuje się, że przekroczą 10 miliardów euro w trakcie pierwszego okresu.

Ponadto rywalizacja będzie oparta na trwałych regulacjach finansowych, a wszystkie kluby założycielskie podpiszą się pod ramami finansowymi. W zamian za swoje zaangażowanie w projekt, kluby założycielskie otrzymają kwotę w wysokości 3,5 miliarda euro wyłącznie na wsparcie swoich planów inwestycyjnych w zakresie infrastruktury i zniwelowanie skutków pandemii COVID.

Fliorentino Perez, prezes Realu Madryt i pierwszy przewodniczący Superligi, powiedział: - Pomożemy piłce nożnej na każdym poziomie i wzniesiemy ją na należne jej miejsce na świecie. Piłka to jedyny światowej sport, który ma ponad 4 miliardy fanów, a naszym obowiązkiem jako wielkich klubów jest spełnienie ich marzeń.

Wspierający projekt Andrea Agnelli, prezes Juventusu i wiceprzewodniczący Superligi, stwierdził: - Nasze 12 klubów założycielskich reprezentuje miliardy fanów na całym świecie i 99% europejskich trofeów. Zebraliśmy się w tym krytycznym momencie i umożliwiliśmy reformy europejskich rozgrywek, stawiając grę, którą kochamy na trwałych fundamentach, znacznie zwiększając solidarność i dając fanom i piłkarzom możliwość regularnej gry w najważniejszych meczach.

Joel Glazer, wiceprzewodniczący Manchesteru United i Superligi, powiedział: - Przez zgromadzenie najlepszych klubów i piłkarzy ze świata, którzy będą ze sobą grać przez cały sezon, Superliga otworzy nowy rozdział europejskiej piłki nożnej i zapewni światowej klasy rywalizację, a także zwiększenie wsparcia finansowego dla szerszej piramidy piłkarskiej.

Superliga Europejska autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Dziadyga komentarzy: 292320.04.2021, 22:53

@Simpllemann napisał: "Jeszcze 17 drużyn z ligi hiszpańskiej i będzie SuperLaLiga."

A Turcja nie pcha sie do jakis bogaczy,bo juz swoją Turecką Super Lige mają :D a bogacze tylko odgapiają od Turasów ;)

Garfield_pl komentarzy: 891220.04.2021, 22:52

Ale Lallana spudlował... Męczycho dziś, ciekawe czy to przez tą zadyme przed meczem, ale padaka straszna.

ArsenalChampion komentarzy: 514720.04.2021, 22:52

@NineBiteWolf: Przecież mozna normlanie stworzyć konkurencje dla innych rozgrywek jakimi są przykładowo Liga mistrzow czy Premier league, to juz było w wielu sportach i wszędzie przychodziło i nie wiem jakich argumentów uzył Johnson, jeśli to on stoi za wstrzymaniem rozgrywek to sie pewnie dowiemy w najblizszych dniach. Lecz patrząc na to ze pierwsza wycofała sie Chelsea, a Abramowicz miał duze problemy z Brytyjskim rządem, to nie bedzie trudno domyślić sie o co poszło, ale zaznaczam ze to śa tylko domysły, bo jest za mało informacji

losnumeros komentarzy: 993520.04.2021, 22:51

Na grupie Sknerusy Siwego i Łysego, ktoś to wstawił. https://www.facebook.com/groups/polishgooners/permalink/1643884539334714/

Tutaj macie odpowiedź, komu zależy na powstaniu SL.

enrique komentarzy: 1250520.04.2021, 22:50

Ale Perez musiał przywalić bombę że tylko City oficjalnie zrezygnowało.

Dominik11 komentarzy: 1925520.04.2021, 22:50

Stan jest za bardzo napalony na kasę z AFC, i nie odejdzie nawet jak by Arsenal był na dnie . Dopóki będzie choć trochę mu się to opłacało to nie sprzeda udziałów.

A jemu wisi to czy my gramy o mistrza czy o spadek ma to w nosie co sam powiedział.

Ale dzięki temu cyrkowi jest 1 % szans że jednak wąsaty sprzeda AFC ale bardzo w to wątpię.

radzio_TRN komentarzy: 2612 newsów: 1320.04.2021, 22:49

Chrzanić to szejkowskie City, dawać z tą Superligą. Oby reszta wytrzymała presję i nie odpuściła.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 52146 newsów: 46820.04.2021, 22:49

@enrique napisał: ""COPE" dalej: Barcelona i Atletico wciąż są częścią tego projektu!"

Jeszcze 17 drużyn z ligi hiszpańskiej i będzie SuperLaLiga.

ELAdzik komentarzy: 226020.04.2021, 22:49

@enrique: jestem pewien że on był najbardziej w to zaangażowany. Ktoś musiał namówić te kluby do tego, ale ktoś tu się przeliczył. Dobrze że fani pokazali im gdzie jest ich miejsce.

Piotrek95 komentarzy: 347920.04.2021, 22:49

Arsenal raz w życiu awansował do czołówki to od razu się sypie xd

enrique komentarzy: 1250520.04.2021, 22:48

BREAKING: Tottenham Hotspur have officially left the European Super League, as Daniel Levy can confirm. Arsenal and Chelsea are soon expected to follow. More to come.

Kowal96 komentarzy: 1717320.04.2021, 22:48

@enrique:

Barcelona ma mega długi, więc nie dziwie się, że chcą grać w Superlidze.

Gofer999 komentarzy: 1249420.04.2021, 22:48

@enrique: Oni muszą iść w zaparte bo są bankrutami. Ale zabawne jest to że ktoś tam z Barcy mówił że kibice muszą zagłosować. :D

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141920.04.2021, 22:47

Czyli na razie tylko Szejki i Bayern są za UEFĄ.

enrique komentarzy: 1250520.04.2021, 22:47

Ale będzie wojna hahaha trner LFC i zawodnicy przeciwko a właściciele za.

enrique komentarzy: 1250520.04.2021, 22:47

"COPE" dalej: Barcelona i Atletico wciąż są częścią tego projektu!

losnumeros komentarzy: 993520.04.2021, 22:46

Napiszę jeszce raz, jesli komuś się wydaje, że SL powstaje pod kibiców to jest w błędzie. Tu chodzi o kasę i o nic więcej. Perez teraz szczeka na UEFA,ale jak przepłacał za zawodników i ich pensje, to wtedy nie widział problemu. Teraz nagle jest źle? Jest źle, bo są zadłużeni, jak większość najlepszych klubów i szukają wyjścia, żeby to rozwiać. Trzeba było wcześniej myśleć nad wydatkami, niż szastać kasą na lewo i prawo, a teraz narzekać, jaka to UEFA ble. Piłką nożną rządzi hajs i nic więcej i na tym im aby zależy, a nie na kibicach.

Rynkos7 komentarzy: 163820.04.2021, 22:46

Sprawa z Super Ligą skończyła tak jak się skończyła, ale przynajmniej będzie o czym gadać przy piwie i wódeczce jak już otworzą się bary i restauracje :D

Garfield_pl komentarzy: 891220.04.2021, 22:46

@enrique napisał: "No to heca z tym Liverpoolem który już oficjalnie opuścił szeregi UEFA.

Przywrócić od 2 ligi."

Wykręcą się, ale byłaby to niecodzienna historia. Wygrać w pandemii mistrza, gdzie nie mogli świętować i rok później degradacja do 2 ligi za próbę "zamachu stanu". W sumie to Live i Utd wchodząc w skład zarządu tej Superligi sobie najwięcej syfu narobili, jeśli to upadnie. Arsenal może wymówką smerfów się posłużyć jak coś, że musieli wsiąść do pociągu :) jedno zastanawia, to, to, że to jakoś tak szybko ogłoszone, i szybko chyba upada i ze z takim zapleczem finansowym nie ogarnęli wszystkich opcji? Coś tu nie do końca się zgadza, zobaczymy za kilka dni, pewnie wypłynie więcej informacji.

enrique komentarzy: 1250520.04.2021, 22:46

Barcelona and Atlético Madrid remain in the #SuperLeague. Chelsea have not confirmed they are leaving, but have expressed doubts. #ManCity have left.

enrique komentarzy: 1250520.04.2021, 22:45

PEREZ SIĘ NIE PODDAŁ !

Gofer999 komentarzy: 1249420.04.2021, 22:45

@Spejsik: Spokojnie, na razie tylko City wyskoczyło z tego grona. Liverpool nie wie co zrobić, a Kromke nie wyjdzie z dupy Pereza.

enrique komentarzy: 1250520.04.2021, 22:45

The meeting between the 12 Super League clubs is over. FC Barcelona and Atletico Madrid have decided to STAY in the Super League, Manchester City have left, and Chelsea still have doubts.

enrique komentarzy: 1250520.04.2021, 22:44

No dobra Panie Perez - było miło fajnie i przyjemnie ale pora już się zwijać i ogłosić odejście.

NineBiteWolf (zawieszony) komentarzy: 14322 newsów: 4920.04.2021, 22:44

@ArsenalChampion napisał: "Jeśli do upadku SuperLigi przyczynił się Brytyjski rząd, to jest to absolutnie skandal. Mozna być zwolennikiem albo przeciwnikiem Superligi, ale rządy państwowe nie powinny mieszać sie w futbol, tym bardziej ze prawo bylo po stronie klubów z Superligi."
A skąd możesz wiedzieć, po czyjej stronie było prawo? Znasz treść umów, jakie kluby zawierały z UEFĄ i krajowymi federacjami? Masz pojęcie, jakich argumentów użył Borys przeciwko Superlidze?

Rynkos7 komentarzy: 163820.04.2021, 22:43

Auba dostał opaskę kapitana bo był gwiazdą drużyny, co oczywiście jest beznadziejnym kryterium bo dobrze wiemy, że najlepszy piłkarz w drużynie nie oznacza, że będzie dobrym kapitanem. Nie ma wątpliwości, że po obecnym sezonie opaska trafi do kogoś innego.

Spejsik komentarzy: 195520.04.2021, 22:43

Trochę śmiesznie teraz wyglądają te komentarze "Super Liga jest już pewna. UEFA nic nie może zrobić" :D

enrique komentarzy: 1250520.04.2021, 22:42

@RaFa2456: Kroenke nadal liczy na swoje obiecane 100 milionów.

Dominik11 komentarzy: 1925520.04.2021, 22:42

Kluby Angielskie nie mają wyjść innego niż się wycofać. Nie pójdą z ligą na wojnę bo ją przegrają i o tym dobrze te 6 klubów wie.

Jednak to jest liga Angielska a to są zespoły z Anglii lub z Walii ale to już inna historia.

Tak czy siak trochę chore by kluby z Anglii nie grały w Anglii.

Kluby wiedzą że stracą prestiż. Zyskają kasę ale stracą prestiż , szacunek itp.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 52146 newsów: 46820.04.2021, 22:42

Superliga? Raczej Circus League.

enrique komentarzy: 1250520.04.2021, 22:42

@ArsenalChampion: Tu nie chodzi o prawo ale o tradycję. Perez tego nie rozumiał i myślał że obiecując $$$ przekona każdego.

Gofer999 komentarzy: 1249420.04.2021, 22:41

@ArsenalChampion: Widzę bardzo liczyłeś na te zielone z SL. No i najwyraźniej Brytyjski rząd dba o swoje dobra. :D

RaFa2456 komentarzy: 2820.04.2021, 22:40

A my kiedy wyjedziemy czy dalej liczą na siano i okażemy sie pussi bez charakteru ?

Garfield_pl komentarzy: 891220.04.2021, 22:40

@Dziadyga napisał: "Czyli chociaz jedna osoba,gosciu najdłużej w klubie i ma jakies zasady to sie odezwał,wiec brawo.Widze,że jeszcze Gabon pisał,ale jakies głupoty.Reszta chyba faktycznie w norze."
Nie mam pojęcia, Bellerin akurat trafiłem w tych setkach twittow. Choć jako zawodnik opuścił się bardzo przez kontuzje, to jako czkowiek często zabiera głos w istotnych tematach. Aubie Emery zrobił tą opaską krzywdę, a zabierać nie wypada w sumie, tyle, że to nie jest materiał na kapitana, było od początku wiadome, tyle że to decyzja pod presją wtedy podjęta. Z Obecnych piłkarzy to chyba właśnie Tierney mógłby ją dostać, bo po nim widać, że ma charakter przywódczy, może za jakiś czas.

ArsenalChampion komentarzy: 514720.04.2021, 22:40

Jeśli do upadku SuperLigi przyczynił się Brytyjski rząd, to jest to absolutnie skandal. Mozna być zwolennikiem albo przeciwnikiem Superligi, ale rządy państwowe nie powinny mieszać sie w futbol, tym bardziej ze prawo bylo po stronie klubów z Superligi.

enrique komentarzy: 1250520.04.2021, 22:39

OFFICIAL: One of Liverpool's sponsors have ended their del with the club because of the Super League breakaway. (Source: @TribusWatches)

Gofer999 komentarzy: 1249420.04.2021, 22:38

@enrique: Tam to teraz kibole im chaty spalą. :D

Kowal96 komentarzy: 1717320.04.2021, 22:37

@darek250s napisał: "Perez: Co wykonałem? Jak wykonałem? Coś ty tam narobił? To znaczy, żeś ty SUPERLIGE KILLIM?

UEFA: Superliga lezy w ciezkim gownie po calosci, wlacz swoj faks, czas na ostatnia rate"


Darku, jak Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili.

enrique komentarzy: 1250520.04.2021, 22:37

UEFA chętnie z powrotem przyjmie kluby Superligi, które - tak jak City - zmienią zdanie - informuje "RMC Sport".

No to goście z FSG już zapieprzają z wnioskiem.

NineBiteWolf (zawieszony) komentarzy: 14322 newsów: 4920.04.2021, 22:36

Jeśli upadek Superligi faktycznie spowodowany jest działaniami Borisa Johnsona, chyba zostanę zwolennikiem interwencjonizmu gospodarczego. ;]

enrique komentarzy: 1250520.04.2021, 22:36

Z LFC.PL

"Podobno te debile z FSG faktycznie wymeldowały nas wczoraj ze struktur UEFA!"

:)

Kiepomen komentarzy: 309420.04.2021, 22:36

Auba to największa skaza w historii tego klubu. Jako klub jesteśmy na dnie, skoro kogoś takiego błagaliśmy o przedłużenie kontraktu. Zero wartości, walki, charakteru na boisku.

losnumeros komentarzy: 993520.04.2021, 22:35

@Marcinafc93: Auba dostał kapitana za nazwisko i za nic więcej. On mentalnością jest na bardzo niskim poziomie. W BVB już to udowodnił.

enrique komentarzy: 1250520.04.2021, 22:34

No to heca z tym Liverpoolem który już oficjalnie opuścił szeregi UEFA.

Przywrócić od 2 ligi.

losnumeros komentarzy: 993520.04.2021, 22:34

@enrique napisał: "Angielskie źródła donoszą, że Real będzie wykluczony z europejskich rozgrywek dopóki Pérez będzie prezesem za to iż był inicjatorem założenia SL..."

A najlepsze jest to, że Perez pewnie sam nie raz smarował UEFA, a teraz to my się nie podoba xd.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 52146 newsów: 46820.04.2021, 22:34

Arsenal drugi raz w historii został The Invincibles. Tym razem w Superlidze.

Marcinafc93 komentarzy: 2757520.04.2021, 22:34

Auba napisał i po chwili zablokował swój profil, rozum dzieciaka, prawdziwy kapitan. Dramat z typem

NineBiteWolf (zawieszony) komentarzy: 14322 newsów: 4920.04.2021, 22:33

https://twitter.com/GNev2/status/1384586218588053507

To zdjęcie Neville'a. ;]

Dziadyga komentarzy: 292320.04.2021, 22:33

@Garfield_pl napisał: "https://twitter.com/HectorBellerin/status/1384603001852211201?s=19"

Czyli chociaz jedna osoba,gosciu najdłużej w klubie i ma jakies zasady to sie odezwał,wiec brawo.Widze,że jeszcze Gabon pisał,ale jakies głupoty.Reszta chyba faktycznie w norze.

enrique komentarzy: 1250520.04.2021, 22:32

Angielskie źródła donoszą, że Real będzie wykluczony z europejskich rozgrywek dopóki Pérez będzie prezesem za to iż był inicjatorem założenia SL...

Coś ktoś ?

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool642014
2. Manchester City641113
3. Chelsea641113
4. Manchester United641113
5. Everton641113
6. Brighton540112
7. West Ham632111
8. Aston Villa631210
9. Brentford62319
10. Tottenham53029
11. Watford62137
12. Leicester62137
13. Arsenal52036
14. Crystal Palace51225
15. Southampton50414
16. Wolves51043
17. Newcastle60333
18. Leeds60333
19. Burnley60242
20. Norwich60060
ZawodnikBramkiAsysty
M. Antonio43
Mohamed Salah42
Bruno Fernandes40
S. Benrahma32
J. Vardy31
Cristiano Ronaldo30
D. Calvert-Lewin30
N. Maupay30
R. Lukaku30
I. Sarr30
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
7
Gracz sierpnia wybór redaktorów Nicolas Pepe
Nicolas Pepe
5.86
Gracz sierpnia wybór użytkowników Emile Smith Rowe
Emile Smith Rowe
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl