Oficjalnie: Arsenal dołącza do Europejskiej Superligi!

Oficjalnie: Arsenal dołącza do Europejskiej Superligi! 19.04.2021, 08:14, Patryk Bielski 1811 komentarzy

Arsenal na łamach swojej oficjalnej strony internetowej potwierdził, że dołączył do 11 europejskich potęg piłkarskich jako założyciel Europejskiej Superligi, której mecze będą odbywać się w środku tygodnia.

Kluby nadal pracują nad wieloma rzeczami i będą informowały swoich fanów o rozwoju sytuacji. Więcej informacji w poniższym oświadczeniu:

Wiodące europejskie kluby ogłaszają stworzenie nowych rozgrywek - Superligi. Dwanaście czołowych drużyn piłkarskich zebrało się dzisiaj, by ogłosić, że zgodziły się na zorganizowanie nowych rozgrywek w środku tygodnia o nazwie Superliga, które będą kierowane przez kluby założycielskie, czyli AC Milan, Arsenal, Atletico Madrid, Chelsea, Barcelona, Inter Milan, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid i Tottenham Hotspur. Przewiduje się, że ten skład zostanie powiększony o kolejne trzy kluby przed sezonem inauguracyjnym, który rozpocznie się tak szybko, jak to tylko możliwe.

Idąc dalej, kluby założycielskie z niecierpliwością czekają na rozmowy z UEFA i FIFA w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów zarówno dla samej ligi jak i ogólnie piłki nożnej.

Powstanie Superligi następuje w czasie, gdy globalna pandemia przyspieszyła niestabilność w obecnie istniejącym europejskim modelu ekonomicznym piłki nożnej. Co więcej, przez wiele lat kluby założycielskie stawiały sobie za cel poprawę jakości i intensywności istniejących rozgrywek europejskich w każdym sezonie oraz stworzenie formatu, w którym najlepsze kluby i zawodnicy będą regularnie rywalizować.

Pandemia pokazała, że z korzyścią dla całej piramidy piłkarskiej potrzebna jest odpowiednia wizja strategiczna i zrównoważone podejście handlowe. W ostatnich miesiącach miał miejsce dialog z interesariuszami piłki nożnej na temat przyszłego formatu rozgrywek europejskich. Kluby założycielskie uważają, że rozwiązania zaproponowane w tych rozmowach nie rozwiązują fundamentalnych problemów, w tym konieczności zapewnienia lepszej jakości spotkań i dodatkowych środków finansowych dla całej piramidy piłkarskiej.

Format rozgrywek:
• 20 uczestników, w tym 15 klubów założycielskich oraz 5 kolejnych drużyn, które co roku zakwalifikują się do rozgrywek na podstawie osiągnięć z poprzedniego sezonu.
• Mecze w środku tygodnia. Wszystkie uczestniczące kluby nadal rywalizują w rozgrywkach krajowych, zachowując tradycyjny terminarz spotkań.
• W sierpniu kluby rozgrywają mecze w dwóch grupach podzielonych na 10 ekip. Grają mecze u siebie i na wyjeździe, po czym najlepsza trójka z każdej grupy automatycznie kwalifikuje się do ćwierćfinałów. Drużyny, które zajmą czwarte i piąte miejsce, zmierzą się w dwumeczu play-off o miejsce w dalszej fazie. Do finału, który odbędzie się pod koniec maja, zostanie wykorzystany format dwumeczu, natomiast o puchar drużyny zagrają na neutralnym terenie 1 mecz.

Tak szybko, jak to możliwe po starcie rozgrywek mężczyzn zostanie uruchomiona adekwatna liga kobiet, która pomoże w rozwoju kobiecej piłki.

Nowe rozgrywki zapewnią znacznie większy wzrost ekonomiczny i wsparcie dla europejskiej piłki nożnej przez długoterminowe zobowiązania do nieograniczonych płatności solidarnościowych, które będą rosły wraz z przychodami ligi. Te płatności będą o wiele wyższe niż te generowane przez obecne europejskie rozgrywki i oczekuje się, że przekroczą 10 miliardów euro w trakcie pierwszego okresu.

Ponadto rywalizacja będzie oparta na trwałych regulacjach finansowych, a wszystkie kluby założycielskie podpiszą się pod ramami finansowymi. W zamian za swoje zaangażowanie w projekt, kluby założycielskie otrzymają kwotę w wysokości 3,5 miliarda euro wyłącznie na wsparcie swoich planów inwestycyjnych w zakresie infrastruktury i zniwelowanie skutków pandemii COVID.

Fliorentino Perez, prezes Realu Madryt i pierwszy przewodniczący Superligi, powiedział: - Pomożemy piłce nożnej na każdym poziomie i wzniesiemy ją na należne jej miejsce na świecie. Piłka to jedyny światowej sport, który ma ponad 4 miliardy fanów, a naszym obowiązkiem jako wielkich klubów jest spełnienie ich marzeń.

Wspierający projekt Andrea Agnelli, prezes Juventusu i wiceprzewodniczący Superligi, stwierdził: - Nasze 12 klubów założycielskich reprezentuje miliardy fanów na całym świecie i 99% europejskich trofeów. Zebraliśmy się w tym krytycznym momencie i umożliwiliśmy reformy europejskich rozgrywek, stawiając grę, którą kochamy na trwałych fundamentach, znacznie zwiększając solidarność i dając fanom i piłkarzom możliwość regularnej gry w najważniejszych meczach.

Joel Glazer, wiceprzewodniczący Manchesteru United i Superligi, powiedział: - Przez zgromadzenie najlepszych klubów i piłkarzy ze świata, którzy będą ze sobą grać przez cały sezon, Superliga otworzy nowy rozdział europejskiej piłki nożnej i zapewni światowej klasy rywalizację, a także zwiększenie wsparcia finansowego dla szerszej piramidy piłkarskiej.

Superliga Europejska autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia123456następna
Alonso komentarzy: 1282421.04.2021, 07:39

Wielka tragedia. Arsenal będzie musiał wywalczyć miejsce w elicie poprzez rywalizacje sportową a nie kupienie sobie slota w nowych rozgrywkach. Polscy kibice załamani.

Dancer komentarzy: 11205 newsów: 40021.04.2021, 02:19

Moim zdaniem ani Superliga ani Liga Mistrzów nie jest idealna, chociaż byłem zwolennikiem zmian. Podobał mi się pomysł z piłką na wzór emocjonującej NBA. Mimo to przed ogłoszeniem powstania SL nie narzekałem na LM i oglądałem ją bez żadnych oporów. A teraz czuje do tego wszystkiego obrzydzenie. Nie wiem czy też tak macie, ale czuje ogromny niesmak związany z całym tym zamieszaniem i to niezależnie od tego w którą stronę to pójdzie/poszło.
Nie wiem czy jestem już za stary na takie emocje jakie dawało mi pierwsze kibicowskie zwycięstwo w FA Cup w 2014 roku po wielu latach kibicowania Arsenalowi jako dzieciak. Wtedy miałem w oczach łzy wzruszenia i poprzednie jak i kolejne sezony oglądałem z zapartym tchem.
A może to po prostu Arsenal swoim poziomem obrzydził mi w ostatnich latach piłkę nożną, bo ostatnio już nawet nie włączam tych spotkań. Może dlatego, że mój Arsenal umarł wraz z odejściem Wengera i wszystkich jego wartości. Wraz z odejściem z Arsenalu piłkarzy z którymi byłem emocjonalnie jako dziecko, a potem nastolatek związany. Wiadomo, że wszystkie odejścia piłkarzy do większych klubów bolały, Fabregas, RVP i inni, ale mnie bardziej boli to, że nie ma wszystkich tych "przeciętniaków", którzy dawali mi tyle emocji. Nie ma Monreala, Kosy i Pera, Cazorli, Ramseya, Walcotta, OXa, nawet Sagni i Gibbsa, albo Girouda którego niezbyt lubiłem.
Nie ma w tym klubie już niczego do czego byłem przywiązany, a wyrzucenie Wengera to był tylko gwóźdź do trumny mojego kibicowania Arsenalowi. Próbowałem oglądać Bayern, Real, PSG i inne dobre drużyny, żeby wrócić do emocjonowania się piłką, ale czuje tylko obojętność poza tym, że cieszą mnie bramki Lewego.
Podsumowując, nie wiem czy piłka w kształcie w którym się rozwija jeszcze stanie się dla mnie emocjonująca. Ale jak patrzę na fałszywość i pazerność ze strony UEFY, mieszanie się rządu brytyjskiego do piłki, głupie komentarze piłkarzy dopiero po fakcie zamiast otwartego stanowiska od początku, niechęć do pomocy swoim pracodawcom - wymagają milionów, a jednocześnie chcą uniemożliwić swoim klubom zarabianie większej kasy, a żeby obniżyć zarobki i ograniczyć straty klubów to mało chętnych. Groźby i wyzwiska na najwyższym szczeblu, korupcja gdzie się nie spojrzy, nawet to idiotyczne klękanie dla BLM i mieszanie sportu ze sprawami światopoglądowymi i ekologią... to już od lat nie ma nic wspólnego ze sportem który tworzyli Zidane, Henry, Ronaldinho i inni moi idole z dzieciństwa. A kończąc na podstawowym zrozumieniu domina finansowego jaki działa w piłce, bo SL wręcz przeciwnie pomogłaby mniejszym klubom, a nie im zaszkodziła.

Szkoda mi na to już słów, bo i emocji żadnych nie czuje poza obrzydzeniem do piłki obecnie.

Jack_Herrer komentarzy: 5534 newsów: 19221.04.2021, 01:41

Niech żyją prawdziwi miłośnicy futbolu, nastepcy Platiniego i Blattera! Kochamy Was, rządźcie, dzielcie i wybierajcie sie miedzy sobą do konca świata!

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141921.04.2021, 01:38

@iluzbg napisał: "Angole to chyba najbardziej zdradziecki naród swoją drogą."

Przecież Angole powiedzieli jednogłośne NIE. Zdradzili Jankesi, Rusek i Szejk.

enrique komentarzy: 1517421.04.2021, 01:38

https://pbs.twimg.com/media/Ezc0kBNXMBIQc2c?format=jpg&name=900x900

kaziu874 komentarzy: 600921.04.2021, 01:34

"As a result of listening to you and the wider football community over recent days we are withdrawing from the proposed Super League. We made a mistake, and we apologise for it."

Niby oświadczenie, niby przeproszone, ale niesmak pozostanie. Kolejny kamyk do ogródka wleciał i pewnie nie ostatni.

TW_Szczepan komentarzy: 188321.04.2021, 01:28

@iluzbg:

Dlaczego?

pLYTEK komentarzy: 359321.04.2021, 01:28

@iluzbg:

Haha powiedział kibic zdradzieckiego zgreda Pereza

iluzbg komentarzy: 29221.04.2021, 01:25

Angole to chyba najbardziej zdradziecki naród swoją drogą.

Patriko komentarzy: 432521.04.2021, 01:23

Z kolei Mundo Deportivo piszę, że uefa zapłaciła wszystkim angielskim klubom za opuszczenie superligi, hiszpańskim klubom takiej propozycji nie złożyła, bo widzi ich jako pomysłodawców tego projektu.

Jednak o ile to, że mogli zapłacić to może być prawda co pewnie niedługo wyjdzie , to raczej wojna z hiszpańskimi klubami jest wymysłem, uefa mimo wszystko na pewno chce w LM Barce Atletico i Real.

FabsFAN komentarzy: 25003 newsów: 321.04.2021, 01:22

@pLYTEK:
Podobno Daniel Obajtek postanowil zasponsorowac SuperLige.

enrique komentarzy: 1517421.04.2021, 01:07

Breaking: AC Milan have now left the European Super League.

[via @David_Ornstein]

enrique komentarzy: 1517421.04.2021, 01:07

Agencja sportowa "Ansa": Juventus nadal zamierza trwać w projekcie Superligi. Z kolei według "The Times" tonący okręt opuści Inter.

gregory3213 komentarzy: 44121.04.2021, 01:05

idzie, idzie podbeskidzie xD

pLYTEK komentarzy: 359321.04.2021, 01:04

6 klubów ekstraklasy wyraziło chęć zastąpienia angielskich klubów. Nieoficjalnie mówi się o zaplanowanej na rano wizycie Florentino Pereza w ośrodku Podbeskidzia.

~Głos Wypiździewa

enrique komentarzy: 1517421.04.2021, 00:56

"Sky Italia": Spodziewane jest oficjalne oświadczenie władz Superligi.

enrique komentarzy: 1517421.04.2021, 00:56

beIN Sports: Andrea Agnelli jednak podał się do dymisji!

Arsenal2004 komentarzy: 265021.04.2021, 00:51

"Cadena SER": Kluby Superligi mają ogłosić kontynuację projektu bez udziału drużyn angielskich.

Ciekawe

enrique komentarzy: 1517421.04.2021, 00:48

@Spejsik: W UK nie było nawet jednego, za to wielu obecnych i byłych było przeciwko.

Spejsik komentarzy: 243421.04.2021, 00:47

Czy jakiś piłkarz poparł pomysł Super Ligii?

Bo z tego co widzę, jak już zawodnik wypowiada się na ten temat to negatywnie ale mogłem coś przegapić.

enrique komentarzy: 1517421.04.2021, 00:45

@NineBiteWolf: No właśnie mam obie i nie wiem którą zostawić.

enrique komentarzy: 1517421.04.2021, 00:45

@Pietraszko: Perez nie rozumie brytyjskiej mentalności. On powinien swoje wczorajsze wystąpienie kierować tylko w stronę hiszpańskiej opinii publicznej, a jego "koledzy założyciele" z UK powinni zrobić to samo w kierunku brytyjskiej. Zamiast tego wyszło że koleś z Hiszpanii mówi Anglikom co i jak mają robić, a do tego co mają myśleć - kilka miesięcy po Brexicie.

gregory3213 komentarzy: 44121.04.2021, 00:44

Zibi TOP xD

enrique komentarzy: 1517421.04.2021, 00:43

@Arsenal2004: Wszyscy są ciekawi. Na stronie Realu obawiają się że rano poda się do dymisji. Zresztą nie bardzo ktokolwiek widzi że mógłby pozostać na swoim stanowisku.

BarcArsenal komentarzy: 125021.04.2021, 00:42

@Pietraszko: zgadzam się, szkoda

Arsenal2004 komentarzy: 265021.04.2021, 00:41

Ciekawy jestem komentarza Pereza po tym wszystkim.

zdyp komentarzy: 389421.04.2021, 00:40

ja mysle ze krenke zostanie... jest juz na stronie list a tam;;
'mistake', 'sorry', 'we've heard u' -no i wystarczy, jedziemy dalej ;dd

btw wczoraj gdzies na tt widzialem ze Mister Stan jest zdziwiony.... ZDZIWIENIEM xdd
zdziwieniem\oburzeniem i calym tym zamieszaniem o SL
a KTOREGOS dnia kibice podziekuja (!) ojcom zalozycielom za ten ' wspanialy pomysl' !

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141921.04.2021, 00:39

Perez powinien od razu uderzyć w UEFA, wyciągnąć wszystkie teczki jakie posiada (a na pewno jakieś ma) i zniszczyć wizerunkowo tą mafię.

Nie zrobił tego jednak, zgrywał kozaka („zorganizujemy nawet własny mundial, to nic trudnego”) i opinia publiczna wstawiła się za mafią.

Perez miał lepsze karty, ale zlekceważył głos opini publicznej, dlatego przegrał. Na pewno dużo piłkarzy chciałoby super ligi, ale bali się wyrazić indywidualną opinię przez tą nagonkę na projekt Pereza.

Szkoda

enrique komentarzy: 1517421.04.2021, 00:37

6700XT PowerColor Red Devil czy 3070 Zotac ?

enrique komentarzy: 1517421.04.2021, 00:36

Ze strony Realu Madryt:

Jestem kibicem Barcelony, musze przyznać, ze żałuje pomysłu superligi. Jedynym odważnym był Wasz prezes. I prawdę mówiąc to ten pomysł był chyba jedynym który pozwolilby obu naszym klubom gonić szejków i Anglię. Żałuje, ze to się nie udało. I musze Wam przyznac, ze to była jedna z niewielu sytuacji, w których kibicowałem Waszemu prezesowi i odczułem pewnego rodzaju bliskość do Waszego klubu. Pozdrawiam.

Odpowiedź:

Nie, nie był to dobry pomysł. A jeśli chcesz, aby Barca była bogata i dobrze zarządzana, to trzymaj kciuki, aby nie miała więcej aferzysty za swymi sterami.

:) :) :)

Arsenal2004 komentarzy: 265021.04.2021, 00:36

@Slaviola: tak za dwa dni się okaże że to taki żarcik i tak naprawde nikt nie odchodzi z SL xd

Kiepomen komentarzy: 354321.04.2021, 00:35

@MuodyWenger: "Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili".

To pokazuje, że świat może, ale nie musi wyglądać jak wyobraża go sobie Perez.

Arsenal2004 komentarzy: 265021.04.2021, 00:35

Teraz to jestem ciekaw co będzie jutro. Bo jak widać w 2 dni może powstać elitarna liga składająca sie z najlpeszych drużyn świata a na drugi dzień już może jej nie być.

enrique komentarzy: 1517421.04.2021, 00:34

@Slaviola: Dzięki temu możemy skupić się na wygraniu tej cholernej LE by w końcu wrócić do LM !!!

Slaviola komentarzy: 821521.04.2021, 00:33

No cóż.

Może się jeszcze okazać, że całe to zamieszanie z SL może wyjść na dobre dla Kanonierów.

Oby!

enrique komentarzy: 1517421.04.2021, 00:33

@MuodyWenger: Wenger to legenda. Szkoda że to wszystko tak się skończyło.

enrique komentarzy: 1517421.04.2021, 00:32

Dzięki temu całemu zamieszaniu taki Boniek, Rummenigge czy ten szejk od PSG bardzo wzmocnili swoje pozycje.
Liga hiszpańska zaś ajajaj

MuodyWenger komentarzy: 1158 newsów: 1221.04.2021, 00:32

Ludzie śmiali się prosto w twarz Wengerowi, który jako jedyny z wielkiej piłki wraz z zarządem Bayernu starał się zachowywać zdrowy rozsądek w szaleństwie cen transferowych, zarobków piłkarzy i zaciąganiu kredytów. Jak zwykle okazuje się, że Arsene był wizjonerem w każdej dziedzinie życia którą się zajmował. Na drugim biegunie do Francuza jest Perez symbolizujący cały dzisiejszy świat - nierozsądny, zaciągający kredyty ponad stan, używający korpomowy do ładnego nazywania najniższych instynktów.

Slaviola komentarzy: 821521.04.2021, 00:31

Ciekawe czy wszystkie te newsy którymi Nas karmią są prawdziwe...

losnumeros komentarzy: 1308221.04.2021, 00:31

@sebasz napisał: "Najlepiej wyszli na tym jak zawsze przezorni Niemcy (Bayern)."

Tylko Bayern, może na to sobie pozwolić, oni mają tak słabą ligę, że przez większość czasu zdobywają mistrzostwo Niemiec, oni nie muszą wydawać x milionów na transfery i rywalizować z kilkoma zespołami o mistrzostwo BL.

kwiatinho komentarzy: 1117021.04.2021, 00:30

Plotka z FB że Kroenke po fiasku z Super Ligą może chcieć sprzedać Arsenal.

Superliga. Ani jeden mecz nie został rozegrany a kilka klubów odniosło olbrzymie sukcesy. Agneli i Ed out

Kroenke out oby

enrique komentarzy: 1517421.04.2021, 00:30

BREAKING: Josep Pedrerol w "El Chiringuito": Nadal trwa spotkanie założycieli Superligi.

Perez pewnie zaraz zaprosi zespoły z Uzbekistanu i Kambodży.

krzykus1990 komentarzy: 337721.04.2021, 00:30

Stan na 00:14:

Manchester City, Arsenal, Liverpool, Tottenham i Manchester United oficjalnie zrezygnowały z Superligi

Arsenal2004 komentarzy: 265021.04.2021, 00:30

Boniek to jednak szybko zdusił wszystko w zarodku po wybraniu go na wiceprezydenta UEFA xd

enrique komentarzy: 1517421.04.2021, 00:29

Niemcy z twarzą z całego zamieszania. Najzdrowsza liga z czołowych, rozwijana w porozumieniu z kibicami oraz dla nich. Zero zaskoczenia i nikt nie musi teraz fanów przepraszać.

Slaviola komentarzy: 821521.04.2021, 00:29

Jakby Ktoś w zeszłą sobotę mi napisał jaki będzie scenariusz na kilka następnych dni w sprawach piłki nożnej, to chyba kazałbym mu się pukać w czoło, tak z godzinę!

Normalnie jak w czeskim filmie!

Kiepomen komentarzy: 354321.04.2021, 00:29

emocje niczym w 2013 w DD xD

enrique komentarzy: 1517421.04.2021, 00:28

@Arsenal2004: Tak naprawdę to znowu był Vanna Ly.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52021.04.2021, 00:28

Najlepiej wyszli na tym jak zawsze przezorni Niemcy (Bayern).
Dobrze stojący finansowo a nie jak bankruci z południa.
W obliczu pandemii zamiast się umówić tniemy zarobki piłkarzy wszyscy
równo po 50% wymyślili kolejną brzytwy się chwytając głupotę.
Przecież wiedzieli jak to się skończy.
Widać finanse tych klubów są w ruinie.
Niech bankrutują.

Arsenal2004 komentarzy: 265021.04.2021, 00:27

Wczoraj się obudziłem i tu szok ogłoszono powstanie SL a dzisiaj przed snem dowiaduję się że juz praktycznie nie istnieje. Naprawdę ciekawe rzeczy sie ostatnio działy

poprzednia123456następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Everton 22.05.2022 - godzina 17:00
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38296393
2. Liverpool38288292
3. Chelsea382111674
4. Tottenham382251171
5. Arsenal382231369
6. Manchester United3816101258
7. West Ham381681456
8. Leicester3814101452
9. Brighton3812151151
10. Wolves381561751
11. Newcastle3813101549
12. Crystal Palace3811151248
13. Brentford381371846
14. Aston Villa381361945
15. Southampton389131640
16. Everton381162139
17. Leeds389111838
18. Burnley387141735
19. Watford38652723
20. Norwich38572622
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah2313
Son Heung-Min237
Cristiano Ronaldo183
H. Kane179
S. Mané162
K. De Bruyne158
Diogo Jota154
J. Vardy152
W. Zaha141
R. Sterling135
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
9
Gracz lipca wybór redaktorów Gabriel Magalhaes
Gabriel Magalhaes
10
Gracz lipca wybór użytkowników Gabriel Martinelli
Gabriel Martinelli
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl