Ogromne rozczarowanie: NYRB zwycięzcą Emirates Cup

Ogromne rozczarowanie: NYRB zwycięzcą Emirates Cup 31.07.2011, 18:31, Sebastian Czarnecki 1508 komentarzy

Po bardzo dobrej grze w pierwszej połowie spotkania i pewnym zmierzaniu w kierunku pucharu, Kanonierzy ostatecznie zremisowali z drużyną żywej legendy Arsenalu - Thierry'ego Henry - New York Red Bulls.

Kanonierzy przystąpili do tego pojedynku w następującym składzie: Szczęsny - Gibbs, Vermaelen, Koscielny, Sagna - Song, Wilshere, Ramsey - Rosicky, Van Persie, Gervinho.

Już w szóstej minucie meczu wyjściowa jedenastka Kanonierów musiała ulec zmianie, bowiem Jack Wilshere opuścił murawę Emirates Stadium z kontuzją. W jego miejsce pojawił się młodziutki Benik Afobe, który wreszcie otrzymał kredyt zaufania od Arsene'a Wengera, aby zaprezentować swoje umiejętności.

W 11. minucie meczu Thierry Henry stanął przed znakomitą okazją do pokonania Wojtka Szczęsnego, jednak uderzył minimalnie obok bramki.

Cztery minuty później nastąpiła dosyć niecodzienna sytuacja, bowiem z prawego skrzydła CELNIE dośrodkował Bacary Sagna, jednak Laurent Koscielny nie zdołał wykorzystać jego dośrodkowania, posyłając piłkę ponad bramką.

Kilkadziesiąt sekund po całym zdarzeniu bliski zdobycia bramki był Robin van Persie, jednak jego strzał po ziemi bezproblemowo złapał Frank Rost.

W 22. minucie kolejną CELNĄ wrzutką w pole karne popisał się Bacary Sagna. Futbolówkę przejął Benik Afobe, który nie zdołał jednak zaskoczyć dobrze spisującego się dziś Franka Rosta.

W 25. minucie arbiter podyktował rzut wolny z okolicy dwudziestego metra dla drużyny gości. Stały fragment gry wykonał nie kto inny, jak Thierry Henry, ale jego potężne uderzenie w fantastycznym stylu obronił Wojciech Szczęsny.

Dwie minuty później kapitalną szansę na zdobycie gola zmarnował Aaron Ramsey. Taniej z piłką Robina van Persiego zakończył się przejęciem piłki przez Kierana Gibbsa, który wycofał piłkę do wbiegającego Walijczyka. Kapitan reprezentacji Walii huknął jednak wysoko ponad bramką.

W 42. minucie Kanonierzy zdobywają pierwszą bramkę! Dośrodkowanie Rosickiego z rzutu wolnego celnym strzałem głową zakończył Robin van Persie. 1-0 dla gospodarzy turnieju!

Minutę po zdobytej bramce Kanonierzy przeprowadzili kolejną groźną akcję. Prostopadłe podanie do Gervinho zakończyło się strzałem Iworyjczyka i świetną obroną Franka Rosta.

Druga połowa spotkania była o wiele nudniejsza i nie przysporzyła nam chociażby połowy emocji, jakie towarzyszyły nam w pierwszej odsłonie meczu.

Już w drugiej minucie drugiej połowy Aaron Ramsey mógł podwyższyć prowadzenie, jednak jego strzał kolejny raz nie znalazł drogi do bramki, a Frank Rost - choć nie bez problemu - obronił jego uderzenie.

Niespełna dziesięć minut później solową akcję lewym skrzydłem przeprowadził Afobe, który świetnie znalazł miejsce pomiędzy defensorami drużyny przeciwnej, jednak jego zagrania w kierunku bramki nie wykorzystał Robin van Persie, który znacznie spóźnił się z wejściem.

W 64. minucie podwójna zmiana w szeregach Arsenalu. Murawę Emirates Stadium opuścili Robin van Persie i Gervinho, a w ich miejsca pojawili się Marouane Chamakh i Carlos Vela.

W 70. minucie do wyrównania spróbował doprowadzić Thierry Henry, lecz Wojciech Szczęsny nie miał najmniejszych problemów z obroną jego strzału.

Trzy minuty później Arsene Wenger przeprowadził kolejne zmiany. Na boisku pojawili się Kyle Bartley, Emmanuel Eboue i Andriej Arszawin, którzy zastąpili odpowiednio Laurenta Koscielnego, Bacary'ego Sagnę oraz Benika Afobe.

Już pięć minut po wejściu na murawę bliski gola był Emmanuel Eboue. Iworyjczyk zmarnował jednak podanie od Carlosa Veli i uderzy obok bramki strzeżonej przez Franka Rosta.

W 85. minucie padł wyrównujący gol, który pokrzyżował Kanonierom plany w sięgnięciu po pierwszy puchar w tym sezonie. Doskonałe podanie Thierry'ego Henry do młodziutkiego Agudelo zakończyło się samobójem w wykonaniu Kyle'a Bartleya. 1-1 na Emirates Stadium.

Kanonierzy próbowali jeszcze w jakiś sposób odmienić losy tego pojedynku, jednak ta sztuka im się nie udała. Drużyna Arsenalu musiała obejść się smakiem, a puchar Emirates Cup zostanie wzniesiony przez kapitana New York Red Bulls - Thierry'ego Henry.

Powrót króla, czyli Henry na Emirates Stadium:

Emirates CupNew York Red Bulls autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
fabregas1987 komentarzy: 2582401.08.2011, 13:41

kiedy beda zdjecia albo video z wreczania pucharu Titiemu i NYRB ??

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.08.2011, 13:40

damian - no i dokładnie to miałem na myśli :)

kamil_9414 komentarzy: 282801.08.2011, 13:40

A ja coś czuję, że ten sezon będzie przełomowy dla Theo i Aarona, coś mi się wydaje ze Walijczyk może się stac takim tegorocznym objawieniem.

opolanin komentarzy: 62301.08.2011, 13:40

podaję tylko to co przeczytałem na tamtej pogiętej długoletniej sagi z dna farsy

damian199656 komentarzy: 762601.08.2011, 13:39

stefcio15-> wiem o co ci chodzi. Przykład: gdyby RVP grał beznadziejnie, a Chamakh był w formie sprzed roku i tak podstawowym zawodnikiem będzie RVP.

JanekB komentarzy: 79701.08.2011, 13:37

Rok temu Fabregas również był w Farsie

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.08.2011, 13:37

damian - tak, tylko Wenger ma to do siebie, że hmm jakby to nazwać lubi podlizywać się zawodnikom. Przykład: Opaska kapitańska dla Samira w meczu z Boca.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.08.2011, 13:36

opolanin > ciekawie, agent katalońskiego dziennika był w naszej szatni :P

damian199656 komentarzy: 762601.08.2011, 13:36

stefcio15-> to na razie skład z zawodnikami którzy są w formie. Nasri nie gra najlepiej, ale można go wrzucić na skrzydło za Walcotta. Gervinho będzie podstawowym zawodnikiem, nie mam wątpliwości

opolanin komentarzy: 62301.08.2011, 13:35

w sumie pustego samira też btym puścił i sprowadził innych za gotówkę tyle że bym tej kasy nie żałował jak nasz trener

JanekB komentarzy: 79701.08.2011, 13:35

Właśnie...Po co wszyscy Samira ławkują?

opolanin komentarzy: 62301.08.2011, 13:34

ww.pilka.pl/hiszpanskie-media-fabregas-pozegnal-sie-z-kolegami-z-arsenalu no to papapa za ten hajs z jego transferu do farselony sądzę że będą dobre transfery i wenger nie pożałuje kasy

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.08.2011, 13:33

damian - nie po to ryzykujemy utratę Samira za rok za darmo, żeby usadzić go na ławie.

damian199656 komentarzy: 762601.08.2011, 13:33

Szczęsny
Sagna-Koscielny-Vermaelen-Gibbs/Traore
Song
Fabregas-Wilshere
Walcott-RVP-Gervinho
Ławka: Fabiański, Djourou/lub nowy, Gibbs/Traore, Rosicky, Nasri, Arszawin, Eboue/Chamakh/Vela/Frimpong

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223701.08.2011, 13:31

Kacper - a Frimpong?

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.08.2011, 13:27

pauleta19 > myślałem, że znamy jakichś genetyków.

mitmichael komentarzy: 4924301.08.2011, 13:26

Juz poprawiłem w 2 spisie. Wiem, ze Lahm to nierealny transfer bo 30mln musielibysmy dac ale to akurat pilkarz, ktory by mi pasował do grania. Na Gibbsie to my nie dojedziemy za daleko.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.08.2011, 13:26

Ok. Punkt 3 się "naprawi" zakupem stopera, punkt 4 idzie w dobrym kierunku (Rosa

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 101.08.2011, 13:25

mitmichael, dobry skład, ale kto sklonuje nam Gervinho?

JanekB komentarzy: 79701.08.2011, 13:25

mit-->2xGervinho?

mitmichael komentarzy: 4924301.08.2011, 13:24

Cos przekombinowalem :D

Szesny - Sagna, Samba, Vermaelen, Lahm - Song, Wilshere - Walcott, Fabregas / Scott Parker, Gervinho - Robin

Ławka rezerwowych: Fabianski, Eboue, Djorou, Gibbs, Ramsey, Nasri, Chamakh

fabri04 komentarzy: 338501.08.2011, 13:24

mitmichael> Lahm?! O kurde, czas się obudzić, nie będzie żadnego nowego LO...

----------------------------Robin---------------------

Na przyszły sezon jak Nasri bedzie chciał odejsc to Haazarda na jego miejsce i radzimy sobie bez Samira. Odchodziło tylu pilkarz a Arsenal nadal wysoko w Anglii

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 301.08.2011, 13:12

aR, kamil -->
7) Fabregas grający na 60% swoich możliwości.
8) W dalszym ciągu, brak kapitana.

JanekB komentarzy: 79701.08.2011, 13:10

Sagna-----------Jagielka------Vermalen-----Gibbs
Gervinho/Mata--------Fabregas---------------Nasri

Tak ja to widzę...I jest *******nięcie w postaci ławki rezerwowych.

fabri04 komentarzy: 338501.08.2011, 12:48

Ale marudzicie, zobaczymy co się wydarzy, najważniejsze jest to, żeby Cesc pozostał, od tego wiele zależy, a ŚO jakiś na pewno przyjdzie, w końcu Wenger obiecał...

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.08.2011, 12:47

ArseneAl > co nie ma nic wspólnego z podatnością na kontuzje, a raczej dowodzi o odporności na urazy, bo wrócił do gry i w kolejnym sezonie rozegrał z marszu 34 mecze w lidze.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.08.2011, 12:45

bluekipper.com/players/something_fishy/3065-jags_going_nowhere.html?

Chyba nawet Jagielki nie pozyskamy ;/

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 501.08.2011, 12:45

W tym okienku skończy sie na ŚO i nic więcej:(

janiu14 komentarzy: 119501.08.2011, 12:43

arsenal z każdym sezonem leci niżej... nie bedzie wzmocnien to mozemy sobie juz wymarzyc puchar. zebysmy sie w pierwszej 6 zmiescili to bedzie sukces.

Charles

Tylko Traore się lepiej spisuje w spotkaniach przedsezonowych od Gibbsa..

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3001.08.2011, 12:34

@ArseneAl
W '09 zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, pauzował 10 m-cy. (via Wiki od Eryka;)

kamil_malin komentarzy: 933201.08.2011, 12:33

1) Słaba lewa strona obrony.
2) W razie odejścia Eboue średni zmiennik Sagny. 3) Niepewna para rezerwowych obrońców.
4) Do tego spora grupa pomocników to wielka niewiadoma.

Witaj nowy sezonie.

songoku95 komentarzy: 2348601.08.2011, 12:33

abstrahując od AFC Lukaku powiedział że zostaje na następny sezon w Brukseli

ArseneAl komentarzy: 2341701.08.2011, 12:32

@Vpr
O ile pamiętam to z rok temu pauzował pół sezonu z powodu jakiejś kontuzji. Jeśli się mylę to sorry.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3001.08.2011, 12:31

@kamil
Ale przecież ja doskonale wiem, że Traore nawet nie powinno być w klubie ;/ Ale nie jesteśmy w stanie nic na to poradzić, pozostaje mieć nadzieję, że Anglik przejdzie cały sezon bez kontuzji... Matko jak to głupio brzmi... ;/

songoku95 komentarzy: 2348601.08.2011, 12:31

Kamil
sorki ale szybko pisałem i to jednye słowo które mi przyszło tak na szybko ;)

kamil_malin komentarzy: 933201.08.2011, 12:29

@ Charles
Nie.
Ale Traore to nawet poziom niżej od Gaela, a nagle takie miłe słowa na jego temat. Coś tu jest nie tak?
Gibbs zapowiada się na lepszego zawodnika, ale obecnie tylko się zapowiada. Bo gra może tylko troszkę lepiej od Francuza.
W ofensywie chaotyczny, chociaż "coś" z tego wynika, z tyłu równie niepewny.

@ songu95
Troszkę kultury...

Pinguite komentarzy: 1502001.08.2011, 12:27

Arsenal_1886 -> Widzę, że już wpadłeś w sidła Twojej pułapki. Nie wiesz co piszesz :P A linki podajesz n-ty raz :)

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.08.2011, 12:27

ArseneAl > że na co jest podatny? Jeez, ludzie, jak coś piszecie to sprawdzajcie, czy ma to jakieś pokrycie z rzeczywistością, Wiki jest pod ręką.

songoku95 komentarzy: 2348601.08.2011, 12:27

Kamil
Nie ma co sapać trzeba sie pogodzić... Gibbs miał nawet czasmi dobre akcje ofensywne

fabri04 komentarzy: 338501.08.2011, 12:24

Arsenal1886> Już mówiłeś :p

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3001.08.2011, 12:24

@Kamil
Widzę, że w dalszym ciągu niepocieszony po odejściu Gael'a? ;P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.08.2011, 12:22

Wilshere on Mata: "I think the way Arsenal play would suit his game."

songoku95 komentarzy: 2348601.08.2011, 12:22

bo osobiście wole jakiegoś przypakowanego murzyna do AFC na obrone żeby nie było:P:P

kamil_malin komentarzy: 933201.08.2011, 12:21