Olbrzymi wysiłek, marny rezultat: Arsenal 1-1 Sheffield

Olbrzymi wysiłek, marny rezultat: Arsenal 1-1 Sheffield 18.01.2020, 17:01, Łukasz Wandzel 1440 komentarzy

W 23. kolejce Premier League Arsenal zmierzył się z Sheffield United, prawdziwym zaskoczeniem sezonu. Nikt nie przypuszczałby, że na tym etapie sezonu to właśnie beniaminek będzie wyżej w tabeli od Kanonierów. Wiedząc jednak jak potoczył się ten sezon, piłkarze Mikela Artety z respektem podeszli do rywala i byli bardzo blisko zdobycia trzech punktów na własnym stadionie. Przełamali żelazną defensywę gości i wydawało się, że utrzymają prowadzenie do samego końca. Tak się jednak nie stało i w końcówce ekipa Chrisa Wildera wyrównała, wywożąc z The Emirates jeden punkt. Największym grzechem Arsenalu w tym meczu było więc niestrzelenie drugiego gola.

Składy, w jakich obie drużyny wyszły na murawę:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Mustafi, Luiz, Saka - Torreira, Xhaka - Pepe, Özil, Martinelli - Lacazette (74' Nketiah).

Sheffield United: Henderson - Baldock, Basham (76' Besić), Egan, O'Connell, Stevens - Lundstram (67' Robinson), Norwood, Fleck - Mousset (56' Sharp), McBurnie.

Zespół Sheffield udowodnił, że gra w ten sam sposób niezależnie od stadionu. Na początku meczu to Kanonierzy czuli się nieswojo na Emirates Stadium. Przede wszystkim grali niepewnie w obronie, co mogło kilkukrotnie w trakcie całego spotkania mogło skończyć się tragicznie. Gdyby główka Lysa Mousseta była celniejsza, Francuz mógłby otworzyć wynik spotkania już w 7. minucie, a wszystko przez błąd Maitlanda-Nilesa, który podał piłkę wprost pod nogi rywala. Dopiero kilka minut później Arsenal opuścił własną połowę dzięki kontratakowi wyprowadzonemu przez Alexandre'a Lacazette'a. Francuski snajper zagrał do Pepe na prawą stronę, a ten dośrodkował w pole karne, skąd uderzał Gabriel Martinelli. Strzał młodego Brazylijczyka niestety ominął bramkę Hendersona.

Na kolejną akcję londyńczyków trzeba było czekać kolejne kilka minut. Wtedy to Pepe postanowił wziąć na siebie odpowiedzialność i otoczony przez rywali zaczął dryblować. Skrzydłowy Arsenalu wypracował sobie sporo przestrzeni i znowu odnalazł podaniem Martinellego. Ten jednak był źle ustawiony względem bramki i nie nadał uderzeniu odpowiedniej siły. Te dwie sytuacje pomogły podopiecznym Mikela Artety odnaleźć się na boisku, ale nie zyskali oni przewagi. Sheffield to drużyna grająca według jasno określonego stylu. Beniaminek zagrywał bardzo wysokie piłki, licząc na wygranie pojedynku główkowego w polu karnym albo szukał długich piłek za plecy obrońców. Tak klarownego planu brakowało u gospodarzy.

Arsenalowi trudno było tworzyć okazje, kiedy ekipa gości podręcznikowo broniła własnej szesnastki, angażując w to aż ośmiu graczy. Sposób na złamanie żelaznej defensywy znalazł dopiero tuż przed przerwą... Bukayo Saka. Lewy "obrońca" dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie świetnie ustawiony był Gabriel Martinelli, 1-0!

Zawodnicy Sheffield niefrasobliwie rozpoczęli drugą połowę, nie mogąc poradzić sobie z Saką szarżującym lewą stroną. Następnie na 10 minut przycisnęli gospodarzy. Pressing rywali zaczął sprawiać trudności piłkarzom z Londynu. Granit Xhaka fatalnie podał przez środek pola, co sprawiło, że rywale przejęli futbolówkę i mogli przeprowadzić szybką kontrę. Szwajcarowi należy jednak oddać to, że uratował zespół, wybijając piłkę tuż sprzed linii bramkowej, kiedy goście rozegrali rzut rożny. Podopieczni Artety przetrwali najtrudniejszy okres w tym meczu, po czym szukali drugiego gola. W 68. minucie wydawało się, że Pepe został faulowany w polu karnym, ale Martin Atkinson nie wskazał na wapno. Również zdaniem VAR-u rzut karny nie należał się Arsenalowi.

Brak kropki nad i w końcu się zemścił. Cały wysiłek, jaki piłkarze Arsenalu włożyli w to spotkanie, poszedł na marne w 83. minucie. Futbolówka odbiła się od Billy'ego Sharpa po dośrodkowaniu Calluma Robinsona i wylądowała tuż pod nogami Johna Flecka. Ten uderzył piłkę, która po odbiciu się od ziemi wpadła do siatki. Kanonierzy nie mieli już sił, by odpowiedzieć na wyrównującego gola. To przyjezdni byli bliżej przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść w końcówce, ale ostatecznie nie wywieźli z The Emirates kompletu punktów.

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466919.01.2020, 19:29

@Glajskor: gratulacje z okazji wygranej jak i wyczekiwamego mistrzostwa Anglii

Glajskor komentarzy: 106119.01.2020, 19:28

@thegunner4life napisał: "Gdzie jest Glajskor!"

Co tam?

pumeks komentarzy: 2080819.01.2020, 19:28

@Kanonier204:

...a mówią na mieście, że zupełnie Cię to nie interesuje ;)

gunner1990 komentarzy: 371419.01.2020, 19:28

my tez z united wygralismy 2:0 phi liverpool = arsenal

Elastico07 komentarzy: 1255419.01.2020, 19:28

Lacazette: "Sheffield nie zagrażało naszej bramce, ale finalny wynik dobrze podsumował naszą dyspozycję w przekroju całego sezonu. Potrafimy wyjść na prowadzenie, ale nie potrafimy dobić rywala, zamknąć spotkania. Jako zespół, jesteśmy po prostu naiwni. Musimy być o wiele bardziej agresywni, uciążliwi i konsekwentni. Zwłaszcza w takich spotkaniach, gdzie zdecydowanie możemy osiągnąć więcej. Mamy zawodników potrzebnych do osiągania lepszych wyników. Wielka szkoda, że nie potrafimy tego przełożyć na boisko."

Bardzo szanuje takiego wypowiedzi !

I te 4 punkty z ostatnich meczów oraz kolejne 2 punkty z meczu z czelsi zdecydują o tym, że Arsenal skończy na 8 miejscu w tabeli.

Serduszko komentarzy: 117919.01.2020, 19:26

Brawo The Reds. Poszli jak Conor Mcgregor we wczorajszej walce. Taka ciekawostka Irlandczyk zarobił ogólnie za ten pojedynek 80 mln dolarów .

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333019.01.2020, 19:22

Lingardiho9: Tak można przegrywać, nie mam żalu.
Nikt tak na Anfield nie zagrał jak my

xDDDDDDDDDD

Kowal96 komentarzy: 1758919.01.2020, 19:22

Alisson asysta, Arnold asysta, VVD bramka, czyste konto.

Trochę punktów do FPL wpadło :D

mitmichael komentarzy: 4924319.01.2020, 19:22

Salah nos czerwony jakby do tej pory jeszcze nie wytrzezwiał :D

Womanizer komentarzy: 991619.01.2020, 19:22

Co to za pierdoła goniła Salaha przez 40 metrów bark w bark i nie zabrał piłki? Omg

Freo98 komentarzy: 642219.01.2020, 19:16

Smieszny jest ten James ktory jak ktos w niego wejdzie to go kopie zeby sie odplacic

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333019.01.2020, 19:15

Dużo szczescia mieli dzisiaj Diably. Szkoda, ze tylko 1-0.

schnor25 komentarzy: 1854619.01.2020, 19:15

@Alonso: generalnie uważam, że rzadko kiedy mecze na szczycie (szczególnie gdzie gra toczy się o najwyższe cele, np. finały pucharów) są porywające. Przez niewielkie różnice w poziomie sportowym są to pojedynki podobnej klasy jak starcie dwóch średniaków lub zespołów ze strefy spadkowej, oczywiście z zachowaniem jakichś tam proporcji.

Alonso komentarzy: 1282419.01.2020, 19:11

Typowe derby Anglii, max dwa gole i do domu.

mitmichael komentarzy: 4924319.01.2020, 19:08

Nie gra zle MU, my dostawalibysmy juz pewnie z 0-4

thegunner4life komentarzy: 899719.01.2020, 19:05

Arsenal powinnien grać z United w odzielnej lidze i tam powinniśmy sobie rywalizować.

TlicTlac komentarzy: 600919.01.2020, 19:03

@schnor25:

A różnie, raz tak, raz nie.

schnor25 komentarzy: 1854619.01.2020, 19:02

@TlicTlac: a mądrze biega?

schnor25 komentarzy: 1854619.01.2020, 19:01

Laca w takiej sytuacji w jakiej był faulowany Salah przez Shawa to już by chciał napier... Anglika. A Egipcjanin ze stoickim spokojem przyjął ten faul taktyczny.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333019.01.2020, 19:01

@thegunner4life: ale znajac ich farta to moze byc jak u totkow.

@Arsenal4Ever14:
Nie musi United nie umie do bramki trafić ani strzału oddać.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333019.01.2020, 18:59

Niehc Live dobija te 2 0 i po sprawie.

schnor25 komentarzy: 1854619.01.2020, 18:59

Jak ktoś ustali w czym jest dobry Fred, to niech mi da znać.

schnor25 komentarzy: 1854619.01.2020, 18:57

@Arsenal4Ever14: niektórzy trenerzy pitolą w wywiadach, że lubią widzieć w zawodnikach złość w takich sytuacjach, bo oznaką tego, że mają ogromne ambicje i są samokrytyczni. Ile w tym prawdy, ile robienia dobrej miny do złej gry, nie wiem, pewnie 50/50.

kwiatinho komentarzy: 1312819.01.2020, 18:55

Ale Benavento to Serie B więc takie doświadczenie mu nie pomoże. Inne oczekiwania inna presja praca z innymi piłkarzami

schnor25 komentarzy: 1854619.01.2020, 18:55

Oxlejdzik jak zły, jaki furiat :D

Naburator komentarzy: 278419.01.2020, 18:55

@schnor25: carrick. Dla mnie henderson czy Milner są średni w większości. Nie są dobrze technicznie. Nie rozgrywają cudownie. Jednak w 90 minucie dalej będą biegać sprintem i walczyć. To idealnie wpasowuje się w to czego chce Klopp

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333019.01.2020, 18:55

Ox nieźle sie zdenerwował. Profesjonalista powinien po prostu to przełknąć.

thegunner4life komentarzy: 899719.01.2020, 18:54

Liverpool tak dobrze gra, bo wie że POTEŻNY Arteta już buduje swój dream team.

jsky007 komentarzy: 66019.01.2020, 18:54