Osłabiony Arsenal remisuje z Chelsea 2-2!

Osłabiony Arsenal remisuje z Chelsea 2-2! 21.01.2020, 22:10, Łukasz Wandzel 2705 komentarzy

Starcie Arsenalu z Chelsea w 24. kolejce Premier League było dla postronnych kibiców definicją derbów. Kanonierzy wbrew logice, pomimo utraty jednego zawodnika na początku spotkania, zremisowali z piłkarzami Franka Lamparda na Stamford Bridge. Fani Arsenalu w pierwszej połowie mogli rozpaczać z powodu fatalnego błędu Shkodrana Mustafiego i czerwonej kartki dla Davida Luiza. Obaj stoperzy dokonali wręcz sabotażu na swoich kolegach, znacznie utrudniając im dalszą grę. W drugiej połowie oglądaliśmy za to drużynę, która pokazała charakter i mimo przeciwności losu dwukrotnie doprowadziła do wyrównania. Najpierw po rajdzie Gabriela Martinellego, a następnie po cudownym golu Hectora Bellerina.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka - Torreira, Xhaka - Pepe (81' Holding), Özil (55' Guendouzi), Martinelli (90+1' Willock) - Lacazette.

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Christensen, Rudiger, Emerson - Kante (69' Mount), Jorginho, Kovacić (66' Barkley) - Hudson-Odoi, Abraham, Willian (76' Batshuayi).

Przyjezdni zaczęli agresywnie, ale Chelsea szybko zepchnęła Kanonierów do obrony. The Blues forsowali grę prawą stroną, mając Bukayo Sakę za słaby punkt defensywy gości. Niepewnie jednak wszedł w to spotkanie Hector Bellerin, który na początku tworzył dziurę w formacji Arsenalu, spóźniając się kilkukrotnie z powrotem do obrony. Gospodarze mieli też swoje okazje po rzutach rożnych. W 15. minucie blisko zdobycia bramki głową był Tammy Abraham, ale futbolówkę pewnie złapał Bernd Leno. Chwilę później to poprzeczka uratowała niemieckiego golkipera, kiedy z dystansu strzelał Callum Hudson-Odoi.

Dramat Arsenalu rozpoczął w 25. minucie Shkodran Mustafi. Niemiec posłał za lekkie podanie do Bernda Leno, przez co Tammy Abraham dopadł do piłki, minął bramkarza Arsenalu i wystarczyło, żeby strzelił do pustej bramki. Wtedy nierozważnie ratować sytuację postanowił David Luiz, ścinając napastnika Chelsea równo z murawą. Brazylijczyk za swoje przewinienie obejrzał czerwoną kartkę i opuścił plac gry. Arbiter przyznał gospodarzom rzut karny, a piłkę ustawioną na wapnie uderzył Jorginho. Leno rzucił się w dobrą stronę, ale Włoch wykonał rzut karny precyzyjnie i piłka wpadła do siatki tuż przy słupku.

The Gunners, grając w dziesiątkę, nie byli w stanie odpowiedzieć na to trafienie, mimo że przed przerwą zaliczyli lepszy fragment gry na połowie przeciwnika. Mikel Arteta nie zdecydował się na roszady w składzie i piłkarze Arsenalu wyszli na drugą połowę w tym samym składzie. Dopiero po niespełna 10 minutach Matteo Guendouzi zastąpił Mesuta Özila. Kanonierzy nieustannie bronili dostępu do własnej bramki, a cała defensywa, z Granitem Xhaki na pozycji środkowego obrońcy, stała głęboko ustawiona w polu karnym.

W 64. minucie los uśmiechnął się do podopiecznych Mikela Artety. Shkodran Mustafi udanie wybił piłkę głową po dośrodkowaniu rywali z rzutu rożnego. Futbolówkę przejął Gabriel Martinelli. 18-letni Brazylijczyk miał kłopoty z opanowaniem piłki, ale wtedy na środku boiska poślizgnął się N'Golo Kante. Młody gracz Arsenalu dzięki temu popędził na bramkę Kepy i bez kłopotu pokonał hiszpańskiego bramkarza. W 72. minucie pierwszy raz od dawna do siatki trafił Alexandre Lacazette. Na nieszczęście dla niego samego Francuz był na oczywistym spalonym.

Wydawało się, że Arsenal będzie się już tylko bronić, jednak w 84. minucie Cesar Azpilicueta zdobył bramkę na 2-1 po rzucie rożnym dla Chelsea. Duch walki Kanonierów w tej sytuacji jest godny podziwu. Piłkarze Arsenalu rzucili się do ataku. Hector Bellerin, zamiast dośrodkowywać w pole karne, ściął z futbolówką do środka i niespodziewanie uderzył lewą nogą sprzed szesnastki, a piłka wpadła do siatki przy długim słupku. Skazany na porażkę Arsenal pokazał zespołowego ducha i wyszarpał remis na Stamford Bridge.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Jacek1s komentarzy: 764624.01.2020, 21:07

@cycatewiewiorki: The cake is a lie

cycatewiewiorki komentarzy: 41224.01.2020, 21:02

Jak to jest teraz na zalukaj? Kupiłem niby te Bitcoin y czekam i czekam a tu nic.

kylo100 komentarzy: 372624.01.2020, 21:01

Ja do tej pory nie moge zrozumiec fenomenu Czaki co w nim widza Wenger, Emery czy Arteta. Ja w nim widze hamulec od karuzeli :)

KapitanJack10 komentarzy: 5444 newsów: 424.01.2020, 20:52

@simson16: Phi, też bym na jego miejscu został. W Milanie za dwa tygodnie zaczną powoli krytykować Ibrę albo Leao i Krzysiu wróci.
A teraz jakby zmienił klub, niekoniecznie wyszłoby mu na dobre, bo w zimie raczej wszyscy łapią co się da i nie ma w tym większego planu i mógłby się Piątek przejechać na takim klubie.
Ja tam np. wciąż uważam, że Pio jest naprawdę dobrym napastnikiem i ma to coś, tylko potrzebuje innego klubu, nie takiego, który gra kaszane, dostaje 5:0 od Atalanty, a wszyscy zrzucają winę na napastnika.

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 124.01.2020, 20:51

@Marcinafc93: jak taki klub może mieć ambicje na utrzymanie w lidze? Fakt nabałaganili, ale jeszcze nie jest za późno. Okienko zamyka się za tydzień. Myślę, że są w stanie poszerzyć kadrę i dodać 2-3 zawodników, którzy uzupełnią luki w składzie i pozwolą zaczekać na powrót kontuzjowanych. Przecież zostało jeszcze 14 kolejek. Nie sądzę, żeby nasi grali na przeczekanie do końca sezonu.

Mihex komentarzy: 2360424.01.2020, 20:50

@Catalonczyk: Skończyć się nie skończy, ale byleby się nie okazało, że zaraz na ratunek mu polska liga nie przyjdzie by minuty łapał :p

Catalonczyk komentarzy: 519824.01.2020, 20:40

@simson16:

Skończył się piłkarz w wieku 24 lat xDD

simson16 komentarzy: 461424.01.2020, 20:38

Jak Piatek pogodzil sie z rola rezerwowego w AC Milan, to nie mam pytan, gosc sie skonczyl;/

kylo100 komentarzy: 372624.01.2020, 20:22

@Marcinafc93:

Jak Saka sie polamie to sie Martineza wpusci ;]

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 124.01.2020, 20:17

Mohamed Bouhafsi
@mohamedbouhafsi
Comme annoncé par l’Equipe, le #PSG et la #JuventusTurin sont proches de trouver un accord pour l’échange entre #Kurzawa et De Sciglio. Depuis l’été dernier De Sciglio est la priorité de Leonardo. #RMCsport

Kolejne bardzo dobre zródło, a Arsenal dalej z Saką na boku xd

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 124.01.2020, 20:04

Arsenal ewidentnie olał to okienko, i liczy tylko na utrzymanie w lidzę, lato musi być dobrze przeprowadzone bo jeszcze gorzej będzie w tym klubie.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 124.01.2020, 19:59

@Broda: Nic nowego, Ibra wybrał swojego partnera Leao

Broda komentarzy: 9524.01.2020, 19:58

Piątek na ławie

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 124.01.2020, 19:58

@Womanizer: Romano już piszę, że strony są bliskie finalizacji, także pewniak to jest

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282124.01.2020, 19:57

Wyjątkowo mizerne zimowe okienko w tym sezonie. Szczególnie w Anglii.

Womanizer komentarzy: 993824.01.2020, 19:56

Kurzawa nie zamieni ławy PSG na ławe Juve, to już lepiej dla niego zostać w kraju.

#AlexSandro

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 124.01.2020, 19:54

Ruch dziś na stronie nieziemski xd

cycatewiewiorki komentarzy: 41224.01.2020, 19:37

@Diam51: nie wiem ile masz lat ale jak masz zamiar wytrzymać ze sobą resztę swojego życia? A może i nawet całą wieczność:)

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 124.01.2020, 19:35

Romano to napisał tak apropo

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 124.01.2020, 19:27

Juve wkracza po Kurzawę, wymiana z De Sciglio

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.01.2020, 19:14

Co to za maszyna na której ćwiczył m.in. Sokratis na siłowni?

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18424.01.2020, 18:54

Jak możecie nie chcieć legendy futbolu i przyszłego zwycięzcy Złotej Piłki - TOMY LEMARA?! Przecież to Zbawiciel Arsenalu z 2017 (?) roku Nowy Alexis Sanchez połączy siły z Nowym Thierrym Henrym oraz Nowym Robertem Piresem i razem osiągną TOP15.

COYG!

kylo100 komentarzy: 372624.01.2020, 18:48

@cycatewiewiorki:

Za to Ukrainca pewnie lada moment oglosza.

silvano95 komentarzy: 984524.01.2020, 18:26

Cristiano Ronaldo at 18: 50 appearances, 9 goals
Lionel Messi at 18: 25 appearances, 8 goals.

Gabriel Martinelli at 18: 21 appearances, 10 goals.

cycatewiewiorki komentarzy: 41224.01.2020, 18:00

@kylo100: tragedii ani rewelacji nie bedzie

kylo100 komentarzy: 372624.01.2020, 17:55

@cycatewiewiorki: Plotka.

gunner1990 komentarzy: 372624.01.2020, 17:54

@kwiatinho: no w końcu ktoś to powiedział. Ileż można żyć historia kiedy gramy taka slabizne tu i teraz

cycatewiewiorki komentarzy: 41224.01.2020, 17:48

Kurde z tym lemarinho to na powaznie

Ranczomen komentarzy: 1236224.01.2020, 17:39

@fabregas1987 napisał: "Co was tak bardzo przekonuje do opinii, ze walec jakim jest Liverpool w koncu zatnie sie i przegra?"

POTĘŻNY Arteta.

Traitor komentarzy: 10331 newsów: 2424.01.2020, 17:38

gdyby ktos myslal, skad wziela sie celebracja aubameyanga i lacazette

3:58

podpatrywali hannawalda i polaka rodaka

kwiatinho komentarzy: 1313224.01.2020, 17:34

A mi to wisi czy Liverpool przejdzie suchą nogą przez sezon. Każdy jest kowalem swojego losu.
Co nam po tym że jesteśmy jedyni skoro wygrywamy 6 meczów na 24 i staliśmy się ogórkami pokroju Crystal Palace czy Southampton?

Wczoraj oglądałem Wolverhampton i marzyłem żeby Arsenal zagrał taki mecz choć raz w tym sezonie a to przecież zeszłoroczny beniaminek.

Za dużo przywiązujecie uwagi do historii. Historia pisze się na naszych oczach. Możemy skończyć ligę najniżej od kilkudziesięciu lat

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 124.01.2020, 17:29

Eriksen w Interze

Romano na tt

fabregas1987 komentarzy: 2582424.01.2020, 17:23

@Elastico07: @thegunner4life: no dlatego ja też kliknąłem "tak", podzielam wasze zdanie

Naburator komentarzy: 278424.01.2020, 17:20

Przecież takie coś to wróżenie z fusów xd Wczoraj Mane zszedł z boiska, może wróci na następnym mecz może za 3 miesiące. W kolejnym meczu kilku zawodników może wypaść. Liv jak wygra lige to może oszczędzać główne siły na LM. Jedno jest pewne, ekipę mają, żeby to zrobić ale jest zbyt dużo czynników, które mogą namieszać. Ktoś kiedyś powiedział, że bilans szczęścia równa się zero. Liv raz stracił szanse na mistrza przez swojego kapitana, rok temu przegrali o punkt z City, gdzie City miało sytuacje, że piłka przekroczyła linie o 90% ale udało im się ją wybić. Obecnie Liv wraca to szczęście, ale kiedyś i ono się skończy

Elastico07 komentarzy: 1256824.01.2020, 17:12

Mnie nic.Właśnie dlatego dałem w sondzie ''tak''.Nie mam czystego bólu 4 liter z tego powodu dlatego nie kierowałem się czystą chęcią żeby tego nie zrobili.Zasługują na to.

thegunner4life komentarzy: 905824.01.2020, 17:00

@fabregas1987:
Mnie nic, w tamtym roku była tylko jedna drużyna która dała radę ich pokonać. To było kosmiczne City. W tym sezonie nie ma takiej drużyny, a oni nawet nie remisują. Ja się nie zdziwię jak w maju będzie tak bilans:

35-3-0.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 124.01.2020, 16:56

#AFC | The latest on Thomas Lemar...

@fraporzio95 tells me that Atletico are not considering loaning him out, at the moment there are no concrete offers from England.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 124.01.2020, 16:51

Paquete niech nasi biorą, 30 mln podobno chce Milan

Naburator komentarzy: 278424.01.2020, 16:49

Lucas Tousart zostanie nowym zawodnikiem Herthy. Klub z Berlina zapłaci za pomocnika 25 milionów euro i tym samym pobije swój rekord transferowy. Tousart dokończy sezon na wypożyczeniu w Lyonie i przeniesie się do Berlina w letnim okienku transferowym. (France Football)

Inni chętni na Xhake byli?xd

fabregas1987 komentarzy: 2582424.01.2020, 16:44

Womanizer komentarzy: 993824.01.2020, 16:35

Lemar jak się nie sprawdzi to wróci do Madrytu, 0 ryzyka jak z Denisem. Z Barcą się nie dali wydymać na przymusowy wykup i tutaj też nie dadzą.

gnabry_ komentarzy: 5716 newsów: 124.01.2020, 16:33

Dani Olmo za grosze w RB Lipsk. Gdzie był Arsenal??!

aguero10 komentarzy: 860424.01.2020, 16:31

Przypomina mi się sytuacja kiedy Barca wtopiła z Czygrinskim ...

Naburator komentarzy: 278424.01.2020, 16:31

@Jacek1s: Patrząc na to, że w Atletico każdy broni to ma to sens xd

Jacek1s komentarzy: 764624.01.2020, 16:30

Lemar przyjdzie by grać na lewej obronie, a Saka zostanie przesunięty na środek obrony. Mówię wam, tak będzie.

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19224.01.2020, 16:26

Ja tam liczę, że uda się jakiś szrot opchnąć.

Naburator komentarzy: 278424.01.2020, 16:23

@darek250s: Lemar chociażby nie zagrażał naszej bramce xD jak dla mnie mógłby przyjść, może akurat wyjdzie, a wypożyczenie go na pół roku chyba nie byłoby drogie. Nie oszukujmy się, poza Ozil/Auba/Laca/Pepe/Martinelii to nie mamy za bradzo nikogo do przodu. Nelson? Kontuzja. Saka? Musi grać na LO xd

fabregas1987 komentarzy: 2582424.01.2020, 16:15

@Simpllemann: a faktycznie, to było info przed meczem z Wolves xd

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997324.01.2020, 16:14