Osłabiony Arsenal remisuje z Chelsea 2-2!

Osłabiony Arsenal remisuje z Chelsea 2-2! 21.01.2020, 22:10, Łukasz Wandzel 2705 komentarzy

Starcie Arsenalu z Chelsea w 24. kolejce Premier League było dla postronnych kibiców definicją derbów. Kanonierzy wbrew logice, pomimo utraty jednego zawodnika na początku spotkania, zremisowali z piłkarzami Franka Lamparda na Stamford Bridge. Fani Arsenalu w pierwszej połowie mogli rozpaczać z powodu fatalnego błędu Shkodrana Mustafiego i czerwonej kartki dla Davida Luiza. Obaj stoperzy dokonali wręcz sabotażu na swoich kolegach, znacznie utrudniając im dalszą grę. W drugiej połowie oglądaliśmy za to drużynę, która pokazała charakter i mimo przeciwności losu dwukrotnie doprowadziła do wyrównania. Najpierw po rajdzie Gabriela Martinellego, a następnie po cudownym golu Hectora Bellerina.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka - Torreira, Xhaka - Pepe (81' Holding), Özil (55' Guendouzi), Martinelli (90+1' Willock) - Lacazette.

Chelsea: Kepa - Azpilicueta, Christensen, Rudiger, Emerson - Kante (69' Mount), Jorginho, Kovacić (66' Barkley) - Hudson-Odoi, Abraham, Willian (76' Batshuayi).

Przyjezdni zaczęli agresywnie, ale Chelsea szybko zepchnęła Kanonierów do obrony. The Blues forsowali grę prawą stroną, mając Bukayo Sakę za słaby punkt defensywy gości. Niepewnie jednak wszedł w to spotkanie Hector Bellerin, który na początku tworzył dziurę w formacji Arsenalu, spóźniając się kilkukrotnie z powrotem do obrony. Gospodarze mieli też swoje okazje po rzutach rożnych. W 15. minucie blisko zdobycia bramki głową był Tammy Abraham, ale futbolówkę pewnie złapał Bernd Leno. Chwilę później to poprzeczka uratowała niemieckiego golkipera, kiedy z dystansu strzelał Callum Hudson-Odoi.

Dramat Arsenalu rozpoczął w 25. minucie Shkodran Mustafi. Niemiec posłał za lekkie podanie do Bernda Leno, przez co Tammy Abraham dopadł do piłki, minął bramkarza Arsenalu i wystarczyło, żeby strzelił do pustej bramki. Wtedy nierozważnie ratować sytuację postanowił David Luiz, ścinając napastnika Chelsea równo z murawą. Brazylijczyk za swoje przewinienie obejrzał czerwoną kartkę i opuścił plac gry. Arbiter przyznał gospodarzom rzut karny, a piłkę ustawioną na wapnie uderzył Jorginho. Leno rzucił się w dobrą stronę, ale Włoch wykonał rzut karny precyzyjnie i piłka wpadła do siatki tuż przy słupku.

The Gunners, grając w dziesiątkę, nie byli w stanie odpowiedzieć na to trafienie, mimo że przed przerwą zaliczyli lepszy fragment gry na połowie przeciwnika. Mikel Arteta nie zdecydował się na roszady w składzie i piłkarze Arsenalu wyszli na drugą połowę w tym samym składzie. Dopiero po niespełna 10 minutach Matteo Guendouzi zastąpił Mesuta Özila. Kanonierzy nieustannie bronili dostępu do własnej bramki, a cała defensywa, z Granitem Xhaki na pozycji środkowego obrońcy, stała głęboko ustawiona w polu karnym.

W 64. minucie los uśmiechnął się do podopiecznych Mikela Artety. Shkodran Mustafi udanie wybił piłkę głową po dośrodkowaniu rywali z rzutu rożnego. Futbolówkę przejął Gabriel Martinelli. 18-letni Brazylijczyk miał kłopoty z opanowaniem piłki, ale wtedy na środku boiska poślizgnął się N'Golo Kante. Młody gracz Arsenalu dzięki temu popędził na bramkę Kepy i bez kłopotu pokonał hiszpańskiego bramkarza. W 72. minucie pierwszy raz od dawna do siatki trafił Alexandre Lacazette. Na nieszczęście dla niego samego Francuz był na oczywistym spalonym.

Wydawało się, że Arsenal będzie się już tylko bronić, jednak w 84. minucie Cesar Azpilicueta zdobył bramkę na 2-1 po rzucie rożnym dla Chelsea. Duch walki Kanonierów w tej sytuacji jest godny podziwu. Piłkarze Arsenalu rzucili się do ataku. Hector Bellerin, zamiast dośrodkowywać w pole karne, ściął z futbolówką do środka i niespodziewanie uderzył lewą nogą sprzed szesnastki, a piłka wpadła do siatki przy długim słupku. Skazany na porażkę Arsenal pokazał zespołowego ducha i wyszarpał remis na Stamford Bridge.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ArsenalChampion komentarzy: 812325.01.2020, 11:15

@lays: ty się tak nie napalaj na tego Upamecano, bo po tym jak zainteresowali się nim Barcelona i Bayern, to jego szanse na transfer do Arsenalu zmniejszyły się

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 225.01.2020, 11:07

O 12:37 około jest przylot jakby co polskiego czasu tego samolotu jego do Londynu

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 125.01.2020, 10:54

@JanikK: I oby nie potwierdziła

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 225.01.2020, 10:52

Co śmieszne, żadna gazeta angielska, ani jakakolwiek informacja z klubu nie potwierdza tego transferu.

kylo100 komentarzy: 372625.01.2020, 10:50

@JanikK napisał: "Fabrizio to niepowtarzalny top topów. Numer 1 obecnie"

Możesz podać listę najbardziej sprawdzonych dziennikarzy jeśli chodzi o transfery? No i Lays też jak masz swoją. Tylko nie "kuluarową" z dziadami don balona :P

Ranczomen komentarzy: 1236125.01.2020, 10:50

@thegunner4life: A JET'a?

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 125.01.2020, 10:45

@Marcinafc93: Checker*

Two close friends of Arsenal target Pablo Mari have posted farewell messages to him on Instagram. It appears he will indeed be leaving Flamengo.

No confirmation that Arsenal will be his destination, but he was pictured with Edu yesterday, so it seems to add up nicely. #AFC

@kylo100:

No ale Iwobi to jeszcze był młodszy i home grown i kupował go Everton, a Everton to cymbały XD

kylo100 komentarzy: 372625.01.2020, 10:30

@lays napisał: "nasi nie potrafią za taką kwotę sprzedać leszczy typu Elneny, Mustafi"

Przyznaj, że za Iwobiego kwota astronomiczna :)

polishbrigadesx komentarzy: 1022425.01.2020, 10:22

xaczu

lays komentarzy: 3987125.01.2020, 10:19

Tak się nadal zastanawiam co pokierowało nami. 10 mln euro to też nie jest mała kasa, nasi nie potrafią za taką kwotę sprzedać leszczy typu Elneny, Mustafi(też dzięki tygodniowkom, ale jednak).

Ja rozumiem gdyby on miał 18-23 lata, ale w tym roku 27 lat, a poważnych rywali za dużo nie było, to też o czymś świadczy.

Mam nadzieję, że to nie zablokuje transfery CB latem(Upamecano).

Jedyny plus to wzrost.

xaczu komentarzy: 4025.01.2020, 10:07

ogląda ktoś AusOpen na strimie i chciałby się podzielić :D?

thegunner4life komentarzy: 905625.01.2020, 10:02

@Ranczomen:
A Miquela?

Elastico07 komentarzy: 1256725.01.2020, 10:02

@thegunner4life napisał: "A pamiętacie Santosa?"
Ta,najbardziej jego bramke z Chelsea na SB na 2-2 chyba to było lub na 1;1 ale skonczylo sie dla nas 3;5.3xRVP 1xSantos i 1xWallcot to był 2011 rok i początki mojego kibicowania,ależ ten Arsenal wtedy był porywający.

Ranczomen komentarzy: 1236125.01.2020, 09:54

@thegunner4life: A Yossiego?

thegunner4life komentarzy: 905625.01.2020, 09:53

A pamiętacie Santosa?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9225.01.2020, 09:52

@JanikK: ja najbardziej ufam Fabrizio Romano w kwestii transferów od jakiegoś czasu, ale z ciekawości na chwilę zafollowałem tego Checkera.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9225.01.2020, 09:43

Martinelli też nie był znany i grał jeszcze niżej, ale miał 18 lat a nie 26. Mimo wszystko wstrzymuje się od oceniania i lamentowania.

Cena dosyć niska, więc zawsze będzie można odrobić część kasy, a do tego:
- brakuje nam od jakiegoś czasu obrońcy wysokiego, który poradziłby sobie z rosłym napastnikiem drużyny przeciwnej w pojedynkach powietrznych (głównie z dołu tabeli)
- jest transfer nie do pierwszego składu, więc jako rezerwowy może się nadać skoro ktoś niżej napisał, że omijają go kontuzję.

Jacek1s komentarzy: 764625.01.2020, 09:26

Hiszpański Per? Biore w ciemno!

DanteZZ komentarzy: 116925.01.2020, 09:25

Co tam ten obrońca, mamy Giannisa!

Elastico07 komentarzy: 1256725.01.2020, 09:24

@thegunner4life napisał: "Jeżeli ten transfer to pomysł Mikela to ja mu ufam, bo jest POTĘŻNY."
Nie.To pomysł Edu.Mikel potrzebował obrońcy no tu mu Edu załatwił.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.01.2020, 09:09

AHA no i kolo na pewno jest lepszy od HOLDINGA, którego tutaj wrzucaliście do drzewek zaraz po kontuzji ACLa do pierwszego składu. LOL.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 325.01.2020, 09:07

Zatrzymał Liverpool podczas klubowych mistrzostw świata - mi to wystarczy.

kylo100 komentarzy: 372625.01.2020, 08:55

Dosyć dziwny transfer, ale pierwszy mecz zweryfikuje.

Alonso komentarzy: 1282425.01.2020, 08:48

Brzmi jak transfer klubu z polskiej ekstraklasy. Hiszpan, dawno temu debiut w La Liga, większość kariery spędził w 2 i 3 lidze, no hablo ingles, w Hiszpanii nie wiedzą kto to jest, ma fotke z treningu z Messim sprzed 8 lat.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.01.2020, 08:44

@thegunner4life
Dlatego nie wyrażam opinii na temat Hiszpana, bo go nie znam, a tak naprawdę dowiedziałem się o nim godzinę temu. Z komentarzy poniżej. A kompilacji z udanych zagrań nie oglądam.

thegunner4life komentarzy: 905625.01.2020, 08:35

@Simpllemann:
Jak Kościelny do nas przychodził to grał wcześniej w:
-Guingamp - 41
-Tours - 67
-Lorient -35

I jak przychodził mial albo 25 albo 26 lat. Jeżeli ten transfer to pomysł Mikela to ja mu ufam, bo jest POTĘŻNY.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.01.2020, 08:27

1 mecz w La Liga (4 minuty w 2012 roku).
22 mecze w brazylijskiej Serie A.
31 meczów w Eredevisie.
Do tego ponad 140 meczów w 2. i 3. lidze hiszpańskiej.

Trochę mało poważnych spotkań jak na piłkarza, który w tym roku skończy 27 lat.

Pozytywy? W ostatnim półroczu regularnie występował w barwach mistrza Brazylii, a podczas swojej kariery rzadko bywał kontuzjowany.

mallen komentarzy: 2123925.01.2020, 08:13

Na internetach już krąży fotka z Edu oraz Pablo Mari, zrobiona na lotnisku w Galeao.

mallen komentarzy: 2123925.01.2020, 08:12

Środkowy obrońca Pablo Mari zostanie piłkarzem Arsenalu. Hiszpan ma przejść dziś testy medyczne w Londynie. Kwota transferu - mniej niż €10 milionów.

Simpraisa, UOL, GloboEsporte

TakKrzysiu komentarzy: 893825.01.2020, 07:55

@Simpllemann: @Elastico07:
A to wybaczcie, "meczyki" wprowadziły mnie w błąd

Elastico07 komentarzy: 1256725.01.2020, 07:54

Do mnie w ogóle ten mari nie przemawia.Oprocz przejmowania długich piłek i wygrywania główek to w bronieniu przed szybką gra kombinacyjna nie wyrobi ze swoją zwrotnoscia.Nie każdy jest mertesackerem

Elastico07 komentarzy: 1256725.01.2020, 07:53

@TakKrzysiu napisał: "Puchar z "Wisienkami" 0 16"
W poniedziałek o 21.Trzyma cię jeszcze po wczoraj

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52425.01.2020, 07:52

@TakKrzysiu
Mecz Arsenalu jest w poniedziałkowy wieczór.

TakKrzysiu komentarzy: 893825.01.2020, 07:49

@Elastico07:
Puchar z "Wisienkami" 0 16

Elastico07 komentarzy: 1256725.01.2020, 07:46

@TakKrzysiu napisał: "Dzisiaj meczyk. Przydałoby się w końcu strzelić ze 3-4 bramki, choć mecz jest wyjazdowy."