Ostre starcie na Selhurst Park: Crystal Palace 1-1 Arsenal

Ostre starcie na Selhurst Park: Crystal Palace 1-1 Arsenal 11.01.2020, 16:24, Tomasz Kowalski 2252 komentarzy

Arsenal wciąż dociera się z Mikelem Artetą, czego byliśmy świadkami w dzisiejszym spotkaniu. Kanonierzy po raz kolejny mieli problem z ustabilizowaniem swojej formy na przestrzeni całego meczu i z tego też powodu musieli podzielić się punktami z ekipą Crystal Palace. Cały mecz był rozgrywany w bardzo chaotyczny sposób, a zawodnicy grali niesamowicie ostro.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, David Luiz, Kolasinac - Torreira (46' Guendouzi), Xhaka - Pepe, Özil (70' Martinelli), Aubameyang - Lacazette (90' Nelson)

Crystal Palace: Guaita - Kelly, Tomkins, Cahill, Riedewald - McCarthy, Kouyate, McArthur - Meyer (68' Tosun), Zaha - Ayew

Arsenal wyszedł na ten mecz z jednym celem. Było to widać od samego początku, gdyż to goście w pierwszych sekundach meczu ruszyli na bramkę Guaity. David Luiz co i rusz uruchamiał skrzydła The Gunners swoimi długimi podaniami.

Kanonierzy całkowicie zdominowali początkową fazę tego spotkania, które było rozgrywane w bardzo chaotyczny sposób. Obrona The Eagles często panikowała i wybijała piłki na oślep.

Efektem tej dominacji była akcja Mesuta Özila, Alexandre Lacazette'a i Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Ten pierwszy dograł do Francuza, który pomimo asysty trzech obrońców, wypatrzył najlepszego strzelca Arsenalu, a ten nie pomylił się z okolicy 11 metra i pokonał Guaitę.

Arsenal złapał wiatr w żagle i mógł podwyższyć prowadzenie, jednak w 17. minucie meczu Nicolas Pepe zbyt mocno wypuścił sobie piłkę przy zwodzie w polu karnym, a futbolówkę pewnie złapał hiszpański bramkarz.

Coraz częściej niż aplauz za ładne akcje mogliśmy słyszeć gwizdek pana Paula Tierneya. Obie drużyny nie szczędziły środków przy odbiorze piłki.

Gdy dochodziła 30. minuta meczu, gospodarze wybudzili się z letargu i zaczęli pojawiać się coraz bliżej bramki Bernda Leno. Na pięć minut przed przerwą Cheikhou Kouyaté oddał mocny strzał na bramkę Niemca, który wybronił go na raty. Chwilę później Nicolas Pepe mógł wylecieć z boiska za kopanie leżącego McCarthy'ego, ale sędzia wlepił mu żółtą kartkę.

W doliczonym czasie pierwszej połowy zawodnicy Roya Hodgsona znaleźli się w polu karnym, a nieporozumienia Davida Luiza i Seada Kolasinaca nie wykorzystał Jordan Ayew.

W kolejnych 45 minutach to gospodarze byli przeważającą stroną i co i rusz przeprowadzali akcje na połowie Arsenalu. Ich zapał przyniósł rezultat w 54. minucie. Jordan Ayew oddał strzał na bramkę Leno, a futbolówka odbiła się od stopy Davida Luiza. To zmyliło niemieckiego golkipera, któremu pozostało przyglądanie się, jak piłka wpada do siatki.

Chwilę później rozjuszeni Kanonierzy mogli po raz drugi w tym meczu wyjść na prowadzenie, ale Lacazette zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i finalnie cała akcja spaliła na panewce.

W 61. minucie David Luiz oddał strzał głową po kornerze Nicolasa Pepe, jednak piłka poleciała tuż nad poprzeczką.

Kilka minut później Pierre-Emerick Aubameyang w bezmyślny i brutalny sposób sfaulował Maxa Meyera, który nie mógł kontynuować gry. Gabończyk otrzymał żółtą kartkę, jednak po konsultacji z VAR'em, sędzia cofnął swoją decyzję i wyrzucił 30-latka z boiska.

W 78. minucie gospodarze byli bliscy zdobycia drugiej bramki, ale Sokratis okazał się bohaterem Arsenalu i wybił piłkę z linii bramkowej. Chwilę później to Kanonierzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Alexandre Lacazette przyjął piłkę od Martinellego w polu karnym, obrócił się i dograł do Nicolasa Pepe, który uderzył z lewej nogi. Guaita musnął piłkę koniuszkami palców i w ostateczności sparował ją na słupek. Futbolówka wróciła do gry i odbiła się od Hiszpana, co natychmiast starał się wykorzystać Lacazette, ale 33-letni bramkarz złapał ją niczym jego odpowiednik w meczu hokeja.

W ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry Wilfried Zaha padł w polu karnym po tym, gdy poczuł delikatny kontakt Gabriela Martinellego. Paul Tierney nie dał się oszukać i nie wskazał na wapno. Wynik meczu do końca spotkania nie uległ zmianie, a Arsenal był zmuszony podzielić się punktami ze swoimi sąsiadami.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Tomasz Kowalski źrodło:
Baniaczkin24 komentarzy: 83914.01.2020, 14:43

@Gunner915: hahah az wyplułem kalmara

songoku95 komentarzy: 2348614.01.2020, 14:41

@kwiatinho: A co daje Lacazette? To jest taka dyskusja bez pokrycia i bez argumentów. Alex ten sezon ma fatalny i niedługo wejdzie w okres 12 miesięcy do końca kontaktu. Stycznień jest miesiącem gdzie kluby smarują hajsem żeby się wzmocnić i jest to w zasadzie jedyna opcja na rozsądne pieniądze za Francuza.

Osobiście bardzo lubie Lace i widać, że to gość naprawdę niesamowity ale z punktu biznesowego gdzie Arsenal musi ciułać każdego funta jest to ostatnia szansa na nie stracenie ogromnych pieniędzy na Nim. Jeśli byłaby możliwość wypożyczenia Lemara bez obowiązku wykupu a jedynie z pierwszeństem to bym się mocno nad tym zastanowił.

GenzoArs komentarzy: 1982 newsów: 914.01.2020, 14:36

@DoomSlayer: W życiu bym na to nie poszedł. Laca jest nam potrzebny i to bardzo. Biorąc pod uwagę fakt, że PEA odejdzie po sezonie, zostalibyśmy tylko z młodym Gabim, którego kariera jeszcze może się kilka razy odmienić (oby nie).
może i Laca nie ładuje bramek, ale swoją grą robi miejsce dla pozostałych strzelców, którzy by nie mieli jak strzelać bez niego na 9-ce. Nie, nie i jeszcze raz NIE

Gunner915 komentarzy: 282114.01.2020, 14:35

my jestemy Arsenal czyt. patalachy z tylu, klasa z przodu, wiec nie jakis obronca tylko dawac tu pomocnika z prawdziwego zdarzenia jak Santi Cazorla i jedziemy po 4 miejsce (w przyszlym sezonie oczywiscie) :D

Baniaczkin24 komentarzy: 83914.01.2020, 14:25

@filo94: nie wdawaj się w romans z matką swojego podopiecznego

maniekuw komentarzy: 264714.01.2020, 14:24

@call_me: nie wina artety, że piłkarze są wstanie grać według jego planu przez 30 minut, a później wszytko się sypie. Trzeba przetrwać do końca sezonu i zobaczymy po całym okresie przygotowawczym prowadzonym przez Hiszpana jak to zacznie wyglądać.

silvano95 komentarzy: 984514.01.2020, 14:20

Arsenal and West Ham have both enquired about Frank Kessie. [
@CorSport
]

mallen komentarzy: 2123914.01.2020, 14:14

Arsenal nie pozyska w tym okienku transferowym Johna Stonesa z Manchesteru City.

Transfer Checker

kwiatinho komentarzy: 1313214.01.2020, 13:59

@songoku95:
A powiedz co dałby nam Lemar? Bo to mnie interesuje? Według Ciebie jaką wartością dodaną byłby Lemar w Arsenalu? Skoro nie wiadomo czy Auba zostanie a musisz mieć dwóch napastników na wysokim poziomie w zespole to czym się sugerujesz chcąc wymienić Lacazette'a za Lemara?

Jest baaaardzo ciekawy

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 514.01.2020, 13:58

@DoomSlayer napisał: "Poszlibyście na deal Laca za 50mln € i dochodzi skrzydłowy, a Martinelli gra na szpicy?"

Tak, ale nie jeżeli byłby to Lemar.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 214.01.2020, 13:32

@czarnykruk: to już wiesz czemu się wyświetlił xd

Athletico have informed Benfica that they are now willing to accept €25m for Bruno Guimarães this month. Arsenal and Dortmund are also interested, Chelsea, PSG, Flamengo are no longer targeting the player. [@brunoandrd]

Bruno Guimarães prefers an immediate departure as opposed to joining Benfica at the end of the season and has already made it clear to Athletico Paranaense.
I po Bruno

mallen komentarzy: 2123914.01.2020, 13:29

Stones ma słabą pozycję w hierarchii środkowych obrońców w Manchesterze City, z Aymericem Laporte, Ericem Garcią, Otamendim i Fernandinho znajdującymi się najprawdopodobniej nad nim, ale City nie przewiduje na ten moment opcji puszczenia gdziekolwiek Anglika w tym okienku, nie mając również jakichkolwiek planów, aby ściągać innego stopera w zimę.

Stuart Brennan / Manchester Evening News

ozzy95 komentarzy: 1996 newsów: 114.01.2020, 13:28

@Spejsik:

Dostał ale nie oszukujmy się z Palace wróciły stare demony. Brak decydującego ciosu, który mógł zamknąć mecz już w pierwszej połowie. Strzeliliśmy gola i gra strasznie siadła. Mnóstwo fizycznych pojedynków. Rozumiem że Crystal po 20 minutach wyszło wyżej, nastawili się na swoją grę ale nie wierzę, że na coś takiego się nastawiliśmy. Za mało też kreowaliśmy. Kłóci się to trochę z przekazem o dominacji w każdym meczu. Wydaje mi się, że przy tych brakach kadrowych będzie o to ciężko. W takim meczu jak z Crystal trzeba było chłodnej głowy w środku boiska i lepiej rozgrywających bocznych obrońców. Trzeba czekać na montowanie autorskiej kadry przez Hiszpana. Jego założenia są bardzo fajne, ale brakuje do tej gry odpowiednich zawodników na kluczowych pozycjach.

czarnykruk komentarzy: 69914.01.2020, 13:28

@JanikK: Aaa to świetnie, wyświetlił mi się w proponowanych na YT, a nie śledze tak dokładnie newsów z kanonierów :D

Mihex komentarzy: 2360414.01.2020, 13:12

Jerry Buzzer xD

Spejsik komentarzy: 343814.01.2020, 13:08

@call_me: Dostał kompletnie rozbita drużynę po Unai więc nie oczekujmy od niego od razu wyników.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9214.01.2020, 13:05

@Ranczomen: No tego to ja się nie spodziewałem :D

call_me komentarzy: 272714.01.2020, 13:02

@dolny:

Może i powinny, ale mimo wszystko Chelsea ma mocniejszy skład niż Crystal, czy Bou. I taką porażkę można jeszcze przełknąć.

Z góry przepraszam za spam.:)
I nie ukrywam, że w mojej opinii najwięcej do zrobienia jest w środku pola. O ile obrona wykazuje oznaki, że "idzie ku lepszemu" to pomoc jest po prostu do bólu "drewniana".
Długimi momentami w meczach nie widać żadnej kreatywności ze strony pomocników i w tym właśnie miejscu upatruję braku 3 pkt w meczach o których wspomniałem poniżej.

dolny komentarzy: 265714.01.2020, 13:00

@call_me: z Chelsea tez powinny byc 3 pkt jednak indywidualne bledy i brak kondycji sprawily, ze przegrali... Oni nie sa gotowi na taka intensywnosc

call_me komentarzy: 272714.01.2020, 12:58

Jeśli mogę sobie pozwolić na chwilę refleksji.
Trochę jestem rozczarowany wynikami Arsenalu pod wodzą Artety. Oczywiście rozumiem, że to dopiero kilka meczy i należy Hiszpanowi dać czas, ale... chyba mimo wszystko spodziewałem się więcej. Odnoszę wrażenie, że duża część użytkowników strony patrzy na Artetę spod przymkniętych powiek i daje mu kredyt zaufania.
Co by nie pisać to wydaje mi się, że w meczu z Crysyal i Bou powinniśmy sięgnąć po 3 pkt., a jak wyszło wszyscy widzieliśmy. Arsenal to nie jedyny klub z "nowym" trenerem, a wydaje mi się iż to właśnie kanonierom idzie najgorzej.

Arsenal96l komentarzy: 502714.01.2020, 12:52

John Stones has been in London for talks with his agent. A move to #Arsenal was part of that discussion. He wants to be playing and is close to Arteta. #AFC

call_me komentarzy: 272714.01.2020, 12:51

@songoku95:

W mojej opinii bez znaczenia jest kwestia dobrego, czy złego budowania kadry. Odejście Auby i tak nam grozi i tak.
W takiej sytuacji sprzedaż Francuza i potencjalna możliwość odejścia Gabończyka powoduje, że zostajemy z nieopierzonym Brazylijczykiem. Idąc dalej tym tropem... w letnim okienku znowu trzeba będzie szukać napastnika i wydać na niego pieniądze, które należałoby przeznaczyć na obrońce lub pomocnika.

Piątek? Nie chciałbym. Nie oglądam ligi włoskiej, ale słyszałem od znajomych iż to typowa 9 żyjąca tylko w polu karnym (która i tak nic nie strzela). W skrócie. Zamienimy niestrzelającego napastnika, który haruje na całym boisku na niestrzelającego napastnika, który jest leniem.

Ech0z komentarzy: 1043114.01.2020, 12:40

18 stycznia pierwsza w Polsce gala walk na gołe pięści Wotore. PPV 19.99zl. To będzie widowisko a nie jakieś pedały z fame mma

songoku95 komentarzy: 2348614.01.2020, 12:39

@call_me: @smokus: Laca nie strzela, poza tym, że ciężko pracuje na boisku nie daje najważniejszego. Osobiście uważam, że Nasza kadra jest źle zbudowana i Auba bądź Laca odejdą latem na 100%. Jeśli możemy sprzedać go do np. Madrytu i wziąć Lemara na wypożyczenie z rozsądną opcją wykupu to nie ma co się zastanawiać.

call_me komentarzy: 272714.01.2020, 12:38

@DoomSlayer:

To jeszcze w drugiej linii SECAM i mamy komplet:)

call_me komentarzy: 272714.01.2020, 12:37

@songoku95 napisał: "wypożyczamy do końca sezonu PIO PIO"

W sumie jeśli chodzi o skuteczność nie odczujemy jakiejś większej różnicy.:D

ArekKanonier komentarzy: 191214.01.2020, 12:35

@filo94:
Powodzenia życzę i trzymam kciuki za Ciebie.
Sam chciałbym związać swoją przyszłość z trenerką , ale nie wiem czy zdrowie na to pozwoli.
Może w przyszłości dostanę jakieś rady od bardziej doświadczonego kolegi :)

smokus komentarzy: 13914.01.2020, 12:35

@songoku95: nawet w fm-ie na najlatwiejszym poziomie zostałbyś zwolniony.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 214.01.2020, 12:29

@czarnykruk: przecież o Janie couto były już plotki xd

songoku95 komentarzy: 2348614.01.2020, 12:22

Sprzedajemy Lace do Madrytu bierzemy Lemara. Na 9 wraca Auba i wypożyczamy do końca sezonu PIO PIO.

czarnykruk komentarzy: 69914.01.2020, 12:10

Były plotki o Aaronsie, to może będą w przyszłości też o tym zawodniku Yan Couto. Prawy obrońca, który technicznie zjada większość zawodników grających na tej pozycji w Premier League. 17 lat, Brazylijczyk (Edu działaj). Niski, słaby fizycznie, ale nadrabia agresją i szybkością.

Ranczomen komentarzy: 1236314.01.2020, 11:55

@filo94: Powiedz im, że całe k.com patrzy im na nogi. Jak poczują presję to się bardziej przyłożą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

silvano95 komentarzy: 984514.01.2020, 11:38

@filo94 Tak reaguj przy lini , podpowiadaj gdy będziecie grać mecz.

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 114.01.2020, 11:36

@filo94: Tak jak mówili poprzednicy dużo zabawy niech młodzi się ciesza piłka. Możesz ustawić kwadrat z pacholkow i oni mają biegać z piłką w tym kwadracie i próbować wypchnac albo wytracic przeciwnika z kwadratu

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 614.01.2020, 11:28

Będę szczery. Redzika na Ekstraklasa Trolls się nie spodziewałem.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 214.01.2020, 11:20

Dzięki wszystkim za pomoc, miłe słowo i dobre chęci! :D

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1014.01.2020, 11:16

@filo94: nie zapomnij o formie zabawowej na początku treningu. To jeszcze młodzi zawodnicy, więc muszą się bawić i cieszyć piłką, wzmacniając przy tym więzi i integrować się, chociaż wiem, że i takie praktyki są stosowane również w seniorach.

Baniaczkin24 komentarzy: 83914.01.2020, 11:09

@filo94: jak najwięcej schematów,tak jak kolega powiedział gra w trójkącie. W tym wieku musisz im wyrobić nawyki.Najważniejsze,żeby nie bali się pokazywać,żeby ten co ma piłkę miał do kogo zawsze zagrać ,czyli dużo ruchu bez piłki

Baniaczkin24 komentarzy: 83914.01.2020, 11:05

@KapitanJack10: no narazie to dostał dwie odpowiedzi

Baniaczkin24 komentarzy: 83914.01.2020, 11:04

@filo94: max dwa kontakty,kto więcej to do środka