Ostre starcie na Selhurst Park: Crystal Palace 1-1 Arsenal

Ostre starcie na Selhurst Park: Crystal Palace 1-1 Arsenal 11.01.2020, 16:24, Tomasz Kowalski 2252 komentarzy

Arsenal wciąż dociera się z Mikelem Artetą, czego byliśmy świadkami w dzisiejszym spotkaniu. Kanonierzy po raz kolejny mieli problem z ustabilizowaniem swojej formy na przestrzeni całego meczu i z tego też powodu musieli podzielić się punktami z ekipą Crystal Palace. Cały mecz był rozgrywany w bardzo chaotyczny sposób, a zawodnicy grali niesamowicie ostro.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, David Luiz, Kolasinac - Torreira (46' Guendouzi), Xhaka - Pepe, Özil (70' Martinelli), Aubameyang - Lacazette (90' Nelson)

Crystal Palace: Guaita - Kelly, Tomkins, Cahill, Riedewald - McCarthy, Kouyate, McArthur - Meyer (68' Tosun), Zaha - Ayew

Arsenal wyszedł na ten mecz z jednym celem. Było to widać od samego początku, gdyż to goście w pierwszych sekundach meczu ruszyli na bramkę Guaity. David Luiz co i rusz uruchamiał skrzydła The Gunners swoimi długimi podaniami.

Kanonierzy całkowicie zdominowali początkową fazę tego spotkania, które było rozgrywane w bardzo chaotyczny sposób. Obrona The Eagles często panikowała i wybijała piłki na oślep.

Efektem tej dominacji była akcja Mesuta Özila, Alexandre Lacazette'a i Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Ten pierwszy dograł do Francuza, który pomimo asysty trzech obrońców, wypatrzył najlepszego strzelca Arsenalu, a ten nie pomylił się z okolicy 11 metra i pokonał Guaitę.

Arsenal złapał wiatr w żagle i mógł podwyższyć prowadzenie, jednak w 17. minucie meczu Nicolas Pepe zbyt mocno wypuścił sobie piłkę przy zwodzie w polu karnym, a futbolówkę pewnie złapał hiszpański bramkarz.

Coraz częściej niż aplauz za ładne akcje mogliśmy słyszeć gwizdek pana Paula Tierneya. Obie drużyny nie szczędziły środków przy odbiorze piłki.

Gdy dochodziła 30. minuta meczu, gospodarze wybudzili się z letargu i zaczęli pojawiać się coraz bliżej bramki Bernda Leno. Na pięć minut przed przerwą Cheikhou Kouyaté oddał mocny strzał na bramkę Niemca, który wybronił go na raty. Chwilę później Nicolas Pepe mógł wylecieć z boiska za kopanie leżącego McCarthy'ego, ale sędzia wlepił mu żółtą kartkę.

W doliczonym czasie pierwszej połowy zawodnicy Roya Hodgsona znaleźli się w polu karnym, a nieporozumienia Davida Luiza i Seada Kolasinaca nie wykorzystał Jordan Ayew.

W kolejnych 45 minutach to gospodarze byli przeważającą stroną i co i rusz przeprowadzali akcje na połowie Arsenalu. Ich zapał przyniósł rezultat w 54. minucie. Jordan Ayew oddał strzał na bramkę Leno, a futbolówka odbiła się od stopy Davida Luiza. To zmyliło niemieckiego golkipera, któremu pozostało przyglądanie się, jak piłka wpada do siatki.

Chwilę później rozjuszeni Kanonierzy mogli po raz drugi w tym meczu wyjść na prowadzenie, ale Lacazette zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i finalnie cała akcja spaliła na panewce.

W 61. minucie David Luiz oddał strzał głową po kornerze Nicolasa Pepe, jednak piłka poleciała tuż nad poprzeczką.

Kilka minut później Pierre-Emerick Aubameyang w bezmyślny i brutalny sposób sfaulował Maxa Meyera, który nie mógł kontynuować gry. Gabończyk otrzymał żółtą kartkę, jednak po konsultacji z VAR'em, sędzia cofnął swoją decyzję i wyrzucił 30-latka z boiska.

W 78. minucie gospodarze byli bliscy zdobycia drugiej bramki, ale Sokratis okazał się bohaterem Arsenalu i wybił piłkę z linii bramkowej. Chwilę później to Kanonierzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Alexandre Lacazette przyjął piłkę od Martinellego w polu karnym, obrócił się i dograł do Nicolasa Pepe, który uderzył z lewej nogi. Guaita musnął piłkę koniuszkami palców i w ostateczności sparował ją na słupek. Futbolówka wróciła do gry i odbiła się od Hiszpana, co natychmiast starał się wykorzystać Lacazette, ale 33-letni bramkarz złapał ją niczym jego odpowiednik w meczu hokeja.

W ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry Wilfried Zaha padł w polu karnym po tym, gdy poczuł delikatny kontakt Gabriela Martinellego. Paul Tierney nie dał się oszukać i nie wskazał na wapno. Wynik meczu do końca spotkania nie uległ zmianie, a Arsenal był zmuszony podzielić się punktami ze swoimi sąsiadami.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Tomasz Kowalski źrodło:
Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5014.01.2020, 23:20

@Arsenal96l: ale Warmianinem sobie gęby nie wycierać bo pozew pójdzie do prokuratury

Arsenal96l komentarzy: 502114.01.2020, 23:17

@thide: Potężny to może być Warmianin . Rahu może być ewentualnie Dostojnym Rahem .

ZielonyLisc komentarzy: 2028514.01.2020, 23:17

@thide: chyba S M A L L C H I C K E N L E G 8)

Arsenal96l komentarzy: 502114.01.2020, 23:16

@kwiatinho: Nie musisz wszystkiego komentować może kiedyś to zrozumiesz .

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5014.01.2020, 23:16

szkoda, że zbilla nie ma, bo by ustawił panów redaktorów do porządku

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.01.2020, 23:16

@Arsenal96l: friends with benefits with P O T Ę Ż N Y Rahu

kwiatinho komentarzy: 1313114.01.2020, 23:16

@Arsenal96l:
Gdybyśmy nie komentowali to by każdy pisał do siebie. Może kiedyś zrozumiesz na czym polega ta strona.

ZielonyLisc komentarzy: 2028514.01.2020, 23:16

Polecam fajną komedię: Niedobrani. Mało oglądam komedii ale to jest jedna z niewielu przy których ja osobiście się uśmiałem :)

Arsenal96l komentarzy: 502114.01.2020, 23:15

@thide: Przeproszę ale nie za nic :D

Ranczomen komentarzy: 1234114.01.2020, 23:15

@Arsenal96l napisał: "Czy twoim znajomym jest pan Tajger Bonzo"

Nie, Pszemek Rudzki.

@RahU napisał: "127.0.0.1 NO DAWAJ"

No i dobra, ukręciłeś na siebie bata. Jadę po Witowo i już Cię nawet Ares nie uratuje.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.01.2020, 23:14

@Arsenal96l: to teraz przeproś Raha, bo to on dał ci warna XDDDDDDDDD

Arsenal96l komentarzy: 502114.01.2020, 23:13

@Fabri4: Ja wystosowałem pismo do prezydenta żeby zrobił porządek dla jego .

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5014.01.2020, 23:12

@Arsenal96l: ugółem po prostu redaktor @RahU sam siebie zabanować nie potrafi, ale pozew dla jego już leci

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214314.01.2020, 23:12

@Ranczomen: 127.0.0.1 NO DAWAJ

Arsenal96l komentarzy: 502114.01.2020, 23:12

@Ranczomen: Czy twoim znajomym jest pan Tajger Bonzo ?:D

Ranczomen komentarzy: 1234114.01.2020, 23:11

@RahU napisał: "U nas na wiosce"

Tia na wiosce Ty dowcipnisiu. Zanim byś tym Lambo do garażu na wiosce dojechał to 3 razy by mu się zawieszenie od dziur na drodze posypało.

Mam znajomego, co ma znajomego, co może namierzyć te Twoje Lambo po numerze IP komputera pokładowego. Więc lepiej sobie uważaj.

Arsenal96l komentarzy: 502114.01.2020, 23:11

@Fabri4: Masz racje przeciętnie tu tego debesta jak to się mówi na dzień dzisiejszy jest tak a nie inaczej .

Arsenal96l komentarzy: 502114.01.2020, 23:10

@thide: Poczekaj , poczekaj w końcu zostaniesz usunięty ze stanowiska i to prędko !

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.01.2020, 23:10

@RahU: naczelnik za makowca mnie odbanował

pumeks komentarzy: 2080814.01.2020, 23:10

Ja i tak Was wszystkich przebijam, bo mam warna za tekst, który nie pasuje obecnie do niczego ;)

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5014.01.2020, 23:10

@Arsenal96l: on nigdy kobiety nie miał, co się dziwić że taki naburmuszony cały te

Rozwiążcie spór po męsku.

Walka. W klatce. Na Poor MMA. Pieniądze dla mnie.

Deal?

ZielonyLisc komentarzy: 2028514.01.2020, 23:07

thide PDW

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 214.01.2020, 23:07

Another US base is being attacked in #Iraq. But just with mortars not ballistic missiles
ale moździerze

Arsenal96l komentarzy: 502114.01.2020, 23:07

@thide: A widzisz jakaś różnicę między wtrącić trzy grosze a wyrazić opinię ? Tak każdy może skomentować ale czasami lepiej odpuścić :)

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5014.01.2020, 23:07

@thide: co Ty taki dyktator się zrobił, nie poznaję redaktora

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.01.2020, 23:06

@RahU: warn za capslocka

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214314.01.2020, 23:06

@Ranczomen: U nas na wiosce Lidla nie uświadczysz, nawet ABC nie ma (☞゚ヮ゚)☞ ☜(゚ヮ゚☜)

Poza tym Lambo jest GA RA ŻO WA NE, słyszałeś w swoim życiu taki długi wyraz?!

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.01.2020, 23:05

@Arsenal96l: wtrącić trzy grosze czy wyrazić opinię? na tym drugim opiera się ta strona, bo bez dyskusji nie miałaby racji bytu =D. napisałeś na forum publicznym, więc czemu inni nie mogą tego skomentować? podstawowe zasady otwartej debaty...

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5014.01.2020, 23:04

chłop dla chłopa warna dał, śmiechu warte

Arsenal96l komentarzy: 502114.01.2020, 23:03

@kwiatinho: Tak szukam poklasku zwłaszcza u Ciebie . Widzę że zawsze musisz swoje trzy grosze wtrącić . Jak ci nie pasuje to zachowaj to dla siebie a nie się cisniesz . Nie obraziłem nikogo więc nie wiem w czym ty masz problem .

Ranczomen komentarzy: 1234114.01.2020, 23:01

@RahU: Uważaj na Lambo, bo całkiem przypadkiem ktoś się może pod Lidlem potknąć i zarysować :X

kwiatinho komentarzy: 1313114.01.2020, 23:00

W moje? Zwracasz uwagę na to co inni piszą? Ja Ci dałem warna? Myślisz że to co Ciebie bawi jest po prostu śmieszne? Dlaczego nie w wiadomości prywatnej która jest dostępna?! Szukasz poklasku?

Z wieloma tutaj się nie zgadzałem i różnych argumentów się używało. Nikt nie ma monopolu na bycie zabawnym a tym bardziej wszechwiedzącym

Twierdzisz że to nie Twoje słowa... to Ciebie jakoś usprawiedliwia?

Ranczomen komentarzy: 1234114.01.2020, 23:00

@thide napisał: "ja nic o takich ustaleniach nie wiem"

Pan to chyba początkujący Prokurator, my tu przestępcy, wielokrotnie za kasztany hiszpańskie karani dobrze praktyki prawotwórcze znamy, coby wiedzieć jak się na granicy prawa poruszać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5014.01.2020, 23:00

@RahU: Wszystkich adminów spaniale pozdrawiam. Jesteście... płascy jak ziemia!
Po prostu kopnąć i będziecie, nie będziecie się turlać, będziecie się sunąć jak to się mówi całe te

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.01.2020, 22:59

@RahU: P O T Ę Ż N Y administrator warnował użytkowników BEZ PRZERWY przez 7 dni [UWAGA!!! OSTROŻNIE!!! +18]

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5014.01.2020, 22:58