Pewne zwycięstwo 3-0 na Molineux Stadium!

Pewne zwycięstwo 3-0 na Molineux Stadium! 11.04.2012, 21:39, Rafal Mazur 2032 komentarzy

Koniec sezonu 2011/2012 zbliża się coraz większymi krokami, a karuzela Premier League nie zwalnia z tempa. Dzisiejszego wieczoru Kanonierzy udali się na północ Anglii, by rozegrać spotkanie na spowitym blaskiem wiosennego słońca Molineux Stadium z broniącym się przed spadkiem Wolverhampton. Londyńczycy przystąpili do tego meczu zmotywowani chęcią obrony 3. miejsca w ligowej tabeli. Po dość jednostronnym widowisku, The Gunners odprawili z kwitkiem gospodarzy, pokonując ich gładko 3-0.

Jeśli chodzi o skład desygnowany przez Arsene Wenger, do pierwszej jedenastki powrócił Aaron Ramsey. Wobec dyskwalifikacji Koscielnego linię obrony skompletował Johan Djourou.

Od początku spotkania Arsenal zyskał sporą przewagę, opanowując środek pola oraz inne formacji na murawie.

W 7. minucie gry Kanonierzy stanęli przed okazją na otwarcie wyniku spotkania. Po świetnej akcji dwójkowej Robina van Persie z Walcottem, Anglik znalazł się w sytuacji jeden na jeden z golkiperem gospodarzy, jednak został przewrócony przez Sebastiena Bassonga. Sędzia nie wahał się i wskazał na 11. metr. Do futbolówki podszedł kapitan The Gunners i niezwykle nonszalanckim strzałem w środek bramki pokonał Hennesseya. 1-0!

Po chwili było już 2-0 dla podopiecznych Wengera. Po raz kolejny przebłysk geniuszu ze strony duetu Van Persie-Walcott otworzył drogę do bramki. Tym razem Holender pokazał się w roli asystenta, podając futbolówkę do znajdującego się na czystej pozycji Anglika, który płaskim strzałem podwyższył wynik spotkania.

Po strzeleniu dwóch bramek tempo gry nieco się uspokoiło, mimo że londyńczycy zupełnie opanowali spotkanie. Można było zauważyć wielką wolę walki ze strony Wolves, jednak nie byli w stanie dorównać gościom.

Bardzo aktywnym zawodnikiem po stronie Wolverhampton był Kevin Doyle. Napastnik Wilków starał się atakować i rozrywać obronę AFC, lecz wielokrotnie jego animusz przeradzał się w bezsensowne faule. Po doliczeniu 2 dodatkowych minut arbiter zakończył pierwszą część gry.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę, by rozegrać drugie 45 minut. Druga połowa rozpoczęła się z wysokiego 'C' dla Wilków, z tego względu, że to oni zyskali skromną przewagę, mieli swoje okazje z rzutu rożnego, a Zubar przeprowadził ładną oskrzydlającą.

Chwilę później Van Persie zagrywał do Aarona Ramseya. Walijczyk znalazł się w sytuacji oko w oko z Hennesseyem, ale uderzył wprost pod nogi nabiegającego obrońcy. W 54. minucie gry w pole karne Wolves wbiegał rozpędzony Mikel Arteta, po czym zgrał ją do lepiej ustawionego Robina van Persie. Holender jednak zupełnie nie trafił w bramkę.

W 60. minucie pod niespodziewanym ostrzałem znalazła się bramka Wojtka Szczęsnego. Po wrzutce jednego ze skrzydłowych Wilków do futbolówki wyskoczył Kevin Doyle, ale Polak wyciągnął się niczym struna i koniuszkami palców sparował piłkę na rzut rożny.

W 69. minucie Arsenal zdobył kolejną bramkę, tym razem za sprawą Yossi Benayouna. Robin van Persie szarżował w środku pola, lecz stracił ją na rzecz Miljasa. Holender w szybkim tempie odzyskał futbolówkę, po czym odegrał ją do Songa. Kameruńczyk, który znajdował się w świetnej pozycji do strzału, wypatrzył jeszcze Benayouna. Izraelczyk kąśliwym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera Wilków. 3-0 dla Arsenalu!

5 minut później na murawie pojawił się Alex Oxlade-Chamberlain, który zastąpił na boisku zmęczonego Theo Walcotta.

Po wejściu Chamberlaina gra Kanonierów na prawym skrzydle znacznie się ożywiła. Młody Anglik nękał swoimi szybkimi rajdami lewych defensorów Wilków. W 84. minucie dryblingiem popisał się Van Persie, po czym dograł piłkę do Ramseya. Walijczyk jak nie mógł, tak się nie przemógł, więc i tym razem musiał ustrzelić nogi Hennesseya.

Kibice nie mogli narzekać na poziom spotkania, również dlatego, że mecz przepełniony był wieloma kontrowersyjnymi sytuacjami. W polu karnym padał Aaron Ramsey, a w końcówce spotkania Zubar ostro wchodził w nogi Robina van Persie.

Do końca spotkania nic wartego uwagi nie miało już miejsca, więc arbiter mógł spokojnie zakończyć mecz. Na uwagę zasługuje świetna gra w pierwszej połowie Theo Walcotta, a także znakomity karny w wykonaniu Robina van Persie. Z bardzo dobrej strony pokazał się także Yossi Benayoun, a swoją interwencję meczu zaliczył Wojtek Szczęsny. Reasumując, podopieczni Wengera rozegrali kolejny bardzo dobry mecz i miejmy nadzieję, że zwycięską passę podtrzymają już do końca sezonu.

MolineuxWolverhampton Wanderers autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
ArseneAl komentarzy: 2341714.04.2012, 18:35

A piłka skacze nawet przy lekkim podaniu ;p masakra.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 214.04.2012, 18:34

Pole buraków normalnie, jak robią wślizgi to sucha ziemia lata w powietrzu ;>

ArseneAl komentarzy: 2341714.04.2012, 18:33

@AtheneWins
Haha teraz właśnie na C+ przełączyłem :D jak w okręgówce :P

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 214.04.2012, 18:30

Widzieliscie jaką Widzew ma murawę na stadionie :D?

ŚMIECH !! :D:D

KanonierChris komentarzy: 292414.04.2012, 18:23

Nie chce nic mówić ale Lansbury nie powinien do Arsenalu wrócić. A wiem że wielu na jego powrót czeka.

ArseneAl komentarzy: 2341714.04.2012, 18:20

@Marcel90
Portsmouth jest w kryzysie finansowym więc pewnie dostali tą karę z podobnych względów co 2 lata temu kiedy spadali z PL.

mallen komentarzy: 2123914.04.2012, 18:20

W poniedziałek musimy ładnie Wigan spunktować :)

barrakusio komentarzy: 10014.04.2012, 18:18

Ja tam jestem za Reading. Może jak awansują, to w przyszłym sezonie Afobe będzie miał szansę na wypożyczenie do PL. Chociaż rok temu z Lansburym i Norwich się nie udało.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 314.04.2012, 18:14

Arsza wszedł. Swoją drogą tę murawę na Stadionie Pietrowskim to mają w świetnym stanie. :P

mitmichael komentarzy: 4924314.04.2012, 18:13

Muambie sie udało, ten pilkarz nie miał tyle szczescia

eurosport.pl/pilka-nozna/serie-b/2011-2012/smierc-pilkarza-w-serie-b_sto3234403/story.shtml

Marcel90 komentarzy: 817914.04.2012, 18:13

Swoja droga orientujecie sie dlaczego Portsmouth dostalo kare punktowa w tym sezonie?

Marcel90 komentarzy: 817914.04.2012, 18:11

@ArseneAl

Ja bym zamiast Cardiff wolal Nottingam z wiadomych wzgledow ale to dol tabeli jest. Z tych co sa wyzej to widzialbym Middlesbrough bo dawno ich nie bylo

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223714.04.2012, 18:09

ArseneAl - No, Portsmouth rzeczywiście szkoda, fajny klub. Zaliczyli przed chwilą niesamowity comeback i wygrali 4-3, utrzymają się :D

luzak79 komentarzy: 106914.04.2012, 18:08

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 214.04.2012, 18:08