Pewne zwycięstwo 3-0 na Molineux Stadium!

Pewne zwycięstwo 3-0 na Molineux Stadium! 11.04.2012, 21:39, Rafal Mazur 2032 komentarzy

Koniec sezonu 2011/2012 zbliża się coraz większymi krokami, a karuzela Premier League nie zwalnia z tempa. Dzisiejszego wieczoru Kanonierzy udali się na północ Anglii, by rozegrać spotkanie na spowitym blaskiem wiosennego słońca Molineux Stadium z broniącym się przed spadkiem Wolverhampton. Londyńczycy przystąpili do tego meczu zmotywowani chęcią obrony 3. miejsca w ligowej tabeli. Po dość jednostronnym widowisku, The Gunners odprawili z kwitkiem gospodarzy, pokonując ich gładko 3-0.

Jeśli chodzi o skład desygnowany przez Arsene Wenger, do pierwszej jedenastki powrócił Aaron Ramsey. Wobec dyskwalifikacji Koscielnego linię obrony skompletował Johan Djourou.

Od początku spotkania Arsenal zyskał sporą przewagę, opanowując środek pola oraz inne formacji na murawie.

W 7. minucie gry Kanonierzy stanęli przed okazją na otwarcie wyniku spotkania. Po świetnej akcji dwójkowej Robina van Persie z Walcottem, Anglik znalazł się w sytuacji jeden na jeden z golkiperem gospodarzy, jednak został przewrócony przez Sebastiena Bassonga. Sędzia nie wahał się i wskazał na 11. metr. Do futbolówki podszedł kapitan The Gunners i niezwykle nonszalanckim strzałem w środek bramki pokonał Hennesseya. 1-0!

Po chwili było już 2-0 dla podopiecznych Wengera. Po raz kolejny przebłysk geniuszu ze strony duetu Van Persie-Walcott otworzył drogę do bramki. Tym razem Holender pokazał się w roli asystenta, podając futbolówkę do znajdującego się na czystej pozycji Anglika, który płaskim strzałem podwyższył wynik spotkania.

Po strzeleniu dwóch bramek tempo gry nieco się uspokoiło, mimo że londyńczycy zupełnie opanowali spotkanie. Można było zauważyć wielką wolę walki ze strony Wolves, jednak nie byli w stanie dorównać gościom.

Bardzo aktywnym zawodnikiem po stronie Wolverhampton był Kevin Doyle. Napastnik Wilków starał się atakować i rozrywać obronę AFC, lecz wielokrotnie jego animusz przeradzał się w bezsensowne faule. Po doliczeniu 2 dodatkowych minut arbiter zakończył pierwszą część gry.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę, by rozegrać drugie 45 minut. Druga połowa rozpoczęła się z wysokiego 'C' dla Wilków, z tego względu, że to oni zyskali skromną przewagę, mieli swoje okazje z rzutu rożnego, a Zubar przeprowadził ładną oskrzydlającą.

Chwilę później Van Persie zagrywał do Aarona Ramseya. Walijczyk znalazł się w sytuacji oko w oko z Hennesseyem, ale uderzył wprost pod nogi nabiegającego obrońcy. W 54. minucie gry w pole karne Wolves wbiegał rozpędzony Mikel Arteta, po czym zgrał ją do lepiej ustawionego Robina van Persie. Holender jednak zupełnie nie trafił w bramkę.

W 60. minucie pod niespodziewanym ostrzałem znalazła się bramka Wojtka Szczęsnego. Po wrzutce jednego ze skrzydłowych Wilków do futbolówki wyskoczył Kevin Doyle, ale Polak wyciągnął się niczym struna i koniuszkami palców sparował piłkę na rzut rożny.

W 69. minucie Arsenal zdobył kolejną bramkę, tym razem za sprawą Yossi Benayouna. Robin van Persie szarżował w środku pola, lecz stracił ją na rzecz Miljasa. Holender w szybkim tempie odzyskał futbolówkę, po czym odegrał ją do Songa. Kameruńczyk, który znajdował się w świetnej pozycji do strzału, wypatrzył jeszcze Benayouna. Izraelczyk kąśliwym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera Wilków. 3-0 dla Arsenalu!

5 minut później na murawie pojawił się Alex Oxlade-Chamberlain, który zastąpił na boisku zmęczonego Theo Walcotta.

Po wejściu Chamberlaina gra Kanonierów na prawym skrzydle znacznie się ożywiła. Młody Anglik nękał swoimi szybkimi rajdami lewych defensorów Wilków. W 84. minucie dryblingiem popisał się Van Persie, po czym dograł piłkę do Ramseya. Walijczyk jak nie mógł, tak się nie przemógł, więc i tym razem musiał ustrzelić nogi Hennesseya.

Kibice nie mogli narzekać na poziom spotkania, również dlatego, że mecz przepełniony był wieloma kontrowersyjnymi sytuacjami. W polu karnym padał Aaron Ramsey, a w końcówce spotkania Zubar ostro wchodził w nogi Robina van Persie.

Do końca spotkania nic wartego uwagi nie miało już miejsca, więc arbiter mógł spokojnie zakończyć mecz. Na uwagę zasługuje świetna gra w pierwszej połowie Theo Walcotta, a także znakomity karny w wykonaniu Robina van Persie. Z bardzo dobrej strony pokazał się także Yossi Benayoun, a swoją interwencję meczu zaliczył Wojtek Szczęsny. Reasumując, podopieczni Wengera rozegrali kolejny bardzo dobry mecz i miejmy nadzieję, że zwycięską passę podtrzymają już do końca sezonu.

MolineuxWolverhampton Wanderers autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
songoku95 komentarzy: 2348614.04.2012, 20:53

Bmw
no kolega nizej ma racje, swietne 9 sezonow :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.04.2012, 20:51

bmwz5 > Polecam Dwóch i Pół :D

metro.co.uk/sport/896135-arsenal-transfer-target-yann-mvila-moves-closer-to-rennes-exit

M'Vila raczej na pewno opuści Rennes po sezonie .

Kompilacje z Francuzem -

youtube.com/watch?v=Ai-9b68ex2I&feature=relmfu M'Vila vs Niemcy

youtube.com/watch?v=-Qn5VPn-hsc&feature=relmfu
M'Vila vs Brazylia

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34114.04.2012, 20:48

Pomoże mi ktoś w wybraniu serialu? Myślę nad wyborem pomiędzy Californication/Breaking Bad/Suits, ale jestem otwarty na propozycje, byleby serial był ciekawy :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.04.2012, 20:46

Acolt > Ja tam wierzę . Nikt się nim nie interesuje ,a tylko Arsenal jest bardzo chętny na Poldiego . Zostanie potwierdzony jego transfer na zakończenie sezonu w Niemczech lub po zakończeniu sezonu w Anglii .
Tak mam nadzieje ,że będzie :)

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 614.04.2012, 20:44

A z tym Podolskim to w ilu procentach pewne? Wierzycie, że przyjdzie?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.04.2012, 20:43

creatiVe4 > Ma DNA Barcelony ,a Marshall Eriksen fakt , śmieszny ziomek :D

youtube.com/watch?v=BmcJH399Qrc

Nie mogę się doczekać już kiedy Podolski będzie dogrywał takie piłeczki naszym graczom w barwach Arsenalu :)

4cesc44 komentarzy: 136714.04.2012, 20:40

NY Red Bulls dadzą dzisiaj rade? Ostatni mecz na kuponie i 100 zł do przodu. Jak myslicie?

ArseneAl komentarzy: 2341714.04.2012, 20:28

@creatiVe4
Nic. Ja go może widziałem ze 2 razy w akcji więc nic nie mogę powiedzieć. Ale wiem jedno: na pewno go u nas nie zobaczymy :)
Nasze letnie transfery to będą Podolski i Wilshere ^^

Pinguite komentarzy: 1502014.04.2012, 20:25

Marshall Eriksen ? Zayebisty gość.

creatiVe4 komentarzy: 376414.04.2012, 20:24

Co myślicie o tym całym Eriksenie ? ; p

Agher komentarzy: 278414.04.2012, 20:19

no, po tym jak papcio powiedział, że potrzebę zakupów oceni po tym jak się skończy sezon, to już się boję... ta nerwówka do ostatniego dnia okienka transferowego. Byle by mu jeden chociaż transfer wyszedł, tak jak wyszedł mu Artetka ;)

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 214.04.2012, 20:08

okno transferowe długie :]
sezon przygotowawczy też :P

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1414.04.2012, 20:08

Lepszy Arsha niż Ramsey. Przynajmniej umie wykorzystać 100% okazje w ważnych meczach.

Agher komentarzy: 278414.04.2012, 19:58

AtheneWins - latem to Parka, Chamakha, Arshy to juz moze nie być na emirates ;p

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 214.04.2012, 19:38

I to jakiego kraju ;a

Kraj ropą i wódką płynący :D

malyglod komentarzy: 649114.04.2012, 19:34

I tym sposobem Arsha będąc zawodnikiem Arsenalu zostanie mistrzem kraju.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 214.04.2012, 19:30

NBW, zgadzam się.
W okresie przygotowawczym powinni zorganizować jakąś serie meczów z poważnymi klubami europejskimi typu Athletic Bilbao i sprobówać zagrać własnie Parkiem i Arshavinem, Chamakhiem i Arshavinem, potem może dwóch napastników w 4-4-2 albo 4-4-1-1

Keane komentarzy: 54014.04.2012, 19:28

Sądze, że teraz Walcott jak ma piłke i jest sam na sam to nie panikuje, umie przymierzyć gdzie chce, brakuje to Gervinho. Chciałbym kiedyś zobaczyć Ryo i AOC na skrzydłach i Theo na szpicy :D

Keane komentarzy: 54014.04.2012, 19:27

Arshavin powinien nie wracać. To co daje on, a co daje AOC to niebo, a ziemia, brakuje mu charyzmy i zawziętości. On+ Almunia+SS+Vela+Bendtner Out, wypożyczenie Ramseya, Benayoun jakby do nas doszedł to przynajmniej wnosiłby doświadczenie, ale jeśli wybierze Chelsea to płakać nie bd. Do zakupienia Napastnik, Playmaker, i porządny stoper, lub jakiś zastępna Sagny.

Agher komentarzy: 278414.04.2012, 19:25

zwłaszcza, ze parę razy nawet nie było go w meczowym składzie.

Mizzou komentarzy: 605314.04.2012, 19:25

Po tym jak Arsza nas opuścił czuję się o wiele lepiej. Nie muszę oglądać jak psuje nam akcje. ;) Nie chce go więcej w Arsenalu

Marcel90 komentarzy: 817914.04.2012, 19:14

Niewiem o jakiej formie mowisz z Zenitu bo nie liczac tej bramki to narazie niczym sie tam nie wykazal na wypozyczeniu

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 214.04.2012, 19:14

+1

Nie rozumiem tej decyzji Wengera :]
Skrzydłowych mamy dość, ale i tak Arshavin lepszy niż Ramsey za Robinem :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.04.2012, 19:12

Błąd Wengera jest taki ,że on go zawsze wystawiał na skrzydle ,a nie tuż za Robinem .
Tam jest najbardziej efektywny . Dobrze sobie radził jeszcze w drugiej części sezonu 2008/2009 na skrzydle ,ale wtedy to jeszcze miał dobrą kondycję ,jak i był szybki .

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 214.04.2012, 19:12

Jak dla mnie, można spróbować go zaraz za napastnikiem/napastnikami wystawiać. Wenger nie wiem nawet czemu daje go na skrzydło, a prędkość już nie ta, tak samo jak kondycja. Natomiast jego technika użytkowa mogłaby być bardzo przydatna.

05Marcin12 komentarzy: 65514.04.2012, 19:11

A ja dałbym Arszawinowi jeszcze jedną szansę. Może tą formę z Zenitu przeniesie do Arsenalu.

Agher komentarzy: 278414.04.2012, 19:10

taaa, tyle ze w Premier League takie cuda się nie zdarzają.

Marcel90 komentarzy: 817914.04.2012, 19:09

Cala akcja ladna. W Rusku zawsze cenilem to, ze ma zarowno lewa jak i prawa noge dobra. Tak czy inaczej jak dla mnie jego czas w Arsenalu juz sie skonczyl

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 214.04.2012, 19:07

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wOUJhzjkguA#!

macie bramke Arshavina

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223714.04.2012, 19:07

Arsenal - wiadomo, że nie. Carroll też ostatnio strzelił, nawet 2 razy ^^

Marcel90 komentarzy: 817914.04.2012, 19:03

@Arsenal_1886

Niech sie sprawdza znowu w Rosji to dostaniemy za niego wiecej kasy :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.04.2012, 19:01

Zdobył gola ,ale to nie znaczy ,że go chce w klubie :D Niech zostanie sobie w tej Rosji .

Marcel90 komentarzy: 817914.04.2012, 19:01