Pewne zwycięstwo 3-0 na Molineux Stadium!

Pewne zwycięstwo 3-0 na Molineux Stadium! 11.04.2012, 21:39, Rafal Mazur 2032 komentarzy

Koniec sezonu 2011/2012 zbliża się coraz większymi krokami, a karuzela Premier League nie zwalnia z tempa. Dzisiejszego wieczoru Kanonierzy udali się na północ Anglii, by rozegrać spotkanie na spowitym blaskiem wiosennego słońca Molineux Stadium z broniącym się przed spadkiem Wolverhampton. Londyńczycy przystąpili do tego meczu zmotywowani chęcią obrony 3. miejsca w ligowej tabeli. Po dość jednostronnym widowisku, The Gunners odprawili z kwitkiem gospodarzy, pokonując ich gładko 3-0.

Jeśli chodzi o skład desygnowany przez Arsene Wenger, do pierwszej jedenastki powrócił Aaron Ramsey. Wobec dyskwalifikacji Koscielnego linię obrony skompletował Johan Djourou.

Od początku spotkania Arsenal zyskał sporą przewagę, opanowując środek pola oraz inne formacji na murawie.

W 7. minucie gry Kanonierzy stanęli przed okazją na otwarcie wyniku spotkania. Po świetnej akcji dwójkowej Robina van Persie z Walcottem, Anglik znalazł się w sytuacji jeden na jeden z golkiperem gospodarzy, jednak został przewrócony przez Sebastiena Bassonga. Sędzia nie wahał się i wskazał na 11. metr. Do futbolówki podszedł kapitan The Gunners i niezwykle nonszalanckim strzałem w środek bramki pokonał Hennesseya. 1-0!

Po chwili było już 2-0 dla podopiecznych Wengera. Po raz kolejny przebłysk geniuszu ze strony duetu Van Persie-Walcott otworzył drogę do bramki. Tym razem Holender pokazał się w roli asystenta, podając futbolówkę do znajdującego się na czystej pozycji Anglika, który płaskim strzałem podwyższył wynik spotkania.

Po strzeleniu dwóch bramek tempo gry nieco się uspokoiło, mimo że londyńczycy zupełnie opanowali spotkanie. Można było zauważyć wielką wolę walki ze strony Wolves, jednak nie byli w stanie dorównać gościom.

Bardzo aktywnym zawodnikiem po stronie Wolverhampton był Kevin Doyle. Napastnik Wilków starał się atakować i rozrywać obronę AFC, lecz wielokrotnie jego animusz przeradzał się w bezsensowne faule. Po doliczeniu 2 dodatkowych minut arbiter zakończył pierwszą część gry.

Po 15-minutowej przerwie zawodnicy obu ekip powrócili na murawę, by rozegrać drugie 45 minut. Druga połowa rozpoczęła się z wysokiego 'C' dla Wilków, z tego względu, że to oni zyskali skromną przewagę, mieli swoje okazje z rzutu rożnego, a Zubar przeprowadził ładną oskrzydlającą.

Chwilę później Van Persie zagrywał do Aarona Ramseya. Walijczyk znalazł się w sytuacji oko w oko z Hennesseyem, ale uderzył wprost pod nogi nabiegającego obrońcy. W 54. minucie gry w pole karne Wolves wbiegał rozpędzony Mikel Arteta, po czym zgrał ją do lepiej ustawionego Robina van Persie. Holender jednak zupełnie nie trafił w bramkę.

W 60. minucie pod niespodziewanym ostrzałem znalazła się bramka Wojtka Szczęsnego. Po wrzutce jednego ze skrzydłowych Wilków do futbolówki wyskoczył Kevin Doyle, ale Polak wyciągnął się niczym struna i koniuszkami palców sparował piłkę na rzut rożny.

W 69. minucie Arsenal zdobył kolejną bramkę, tym razem za sprawą Yossi Benayouna. Robin van Persie szarżował w środku pola, lecz stracił ją na rzecz Miljasa. Holender w szybkim tempie odzyskał futbolówkę, po czym odegrał ją do Songa. Kameruńczyk, który znajdował się w świetnej pozycji do strzału, wypatrzył jeszcze Benayouna. Izraelczyk kąśliwym strzałem w prawy róg bramki pokonał golkipera Wilków. 3-0 dla Arsenalu!

5 minut później na murawie pojawił się Alex Oxlade-Chamberlain, który zastąpił na boisku zmęczonego Theo Walcotta.

Po wejściu Chamberlaina gra Kanonierów na prawym skrzydle znacznie się ożywiła. Młody Anglik nękał swoimi szybkimi rajdami lewych defensorów Wilków. W 84. minucie dryblingiem popisał się Van Persie, po czym dograł piłkę do Ramseya. Walijczyk jak nie mógł, tak się nie przemógł, więc i tym razem musiał ustrzelić nogi Hennesseya.

Kibice nie mogli narzekać na poziom spotkania, również dlatego, że mecz przepełniony był wieloma kontrowersyjnymi sytuacjami. W polu karnym padał Aaron Ramsey, a w końcówce spotkania Zubar ostro wchodził w nogi Robina van Persie.

Do końca spotkania nic wartego uwagi nie miało już miejsca, więc arbiter mógł spokojnie zakończyć mecz. Na uwagę zasługuje świetna gra w pierwszej połowie Theo Walcotta, a także znakomity karny w wykonaniu Robina van Persie. Z bardzo dobrej strony pokazał się także Yossi Benayoun, a swoją interwencję meczu zaliczył Wojtek Szczęsny. Reasumując, podopieczni Wengera rozegrali kolejny bardzo dobry mecz i miejmy nadzieję, że zwycięską passę podtrzymają już do końca sezonu.

MolineuxWolverhampton Wanderers autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1414.04.2012, 16:59

Co racja to racja. Jak za rok będzie tak samo jak teraz czyli "wow mamy 3 miejsce" i to będzie wielkie osiągniecie to się zdenerwuje.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.04.2012, 16:59

Luke Freeman zdobył gola dla Stevenage .
Były zawodnik Arsenalu .

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1414.04.2012, 16:59

David92... W pewnym sensie ma racje, w końcu teraz (takim składem i w takiej dyspozycji) możemy walczyć o mistrza, a dodaj jeszcze niby transfer Jacka, Diabyego, Coquelina i transfer Vertongena, Poldiego, a i jeszcze powrót Ryo... Więc.. powinno być ok, chociaż jeszcze ktoś by się przydał. :)

4cesc44 komentarzy: 136714.04.2012, 16:58

David92
A Podolski?

marcin04c komentarzy: 302914.04.2012, 16:56

Gilif świetnego gola strzelił, on jest prawo nożny czy lewo?;-)

David92 komentarzy: 640014.04.2012, 16:55

Dawid04111 - to smutne ale niestety Wenger na 100% traktuje tak powrót Wilshera...

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1414.04.2012, 16:54

Kehl.. 2:1 BvB :)

thegunner4life komentarzy: 900614.04.2012, 16:54

Trofea to cel w piłce nożnej nikt nie pamięta tych co zajeli 3-2 miejsce, tylko tych co wygrali. Taki to bonus. No to jak trener bez ambicji to i drużyna taka sama.

David92 komentarzy: 640014.04.2012, 16:53

Borussia wygrywa :]

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1414.04.2012, 16:52

Jeden transfer już mamy zaklepany.. a mianowicie.. Jack Wilshere. :P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.04.2012, 16:52

thegunner4life > Boss kiedyś powiedział ,że jakby mu zaoferowano 10 lat bez trofeów ,ale cały czas Arsenal miałby 2 miejsce w tabeli to Wenger powiedział ,że przyjąłby tą ofertę bez wahania .
Dla niego puchary to bonus .
Mieć minimum 4 miejsce w lidze to dla niego świetny wynik . Trofea na bok .

4cesc44 komentarzy: 136714.04.2012, 16:51

Arsenal_1886

Dobrze, że prowadzą, gorzej jakby przegrywali albo remisowali, a tak to luz.

David92 komentarzy: 640014.04.2012, 16:51

No niestety, jak co roku odejdzie ktos znaczacy a my sprowadzimy w to miejsce kogos minimalnie gorszego to nigdy nie przeskoczymy tego poziomu z walczacych o top4 na walczacych o mistrza. Zeby walczyc o mistrza albo LM trzeba zatrzymac najlepszych graczy aktualnie i do tego cos dokupic, sprzedac tez ochlapy typu Chamakh, Squill itd.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.04.2012, 16:50

Henri Lansubury na koniec 1 połowy marnuje dogodną sytuację ;/ To mu nie pomoże w utrzymaniu się w podstawowym składzie Młotów .
Przez całą pierwszą połowę był niewidoczny .
Młoty prowadzą 3:0 z Brighton .

thegunner4life komentarzy: 900614.04.2012, 16:47

LM też nie wygramy znowu będzie oklep. Wenger już potwierdził, że nie będziemy rozrzutni, nie ma z czego się cieszyć, teraz zarząd widzi, że taką drużyną dalej można walczyć o TOP4 to po co marnować pieniądze na wzmocnienia. Swoją drogą po co puchary jak 20 lat bez niczego albo co roku z LM to też sukces.

David92 komentarzy: 640014.04.2012, 16:46

Wole grac w LM niz o te puchary, jeden wygrali ale o drugi latwo nie bedzie.

thegunner4life komentarzy: 900614.04.2012, 16:44

Liverpool już gra o 2 puchar.. My gramy o honor.

4cesc44 komentarzy: 136714.04.2012, 16:44

No ładnie, Swansea już 2:0 :)

berni33 komentarzy: 138914.04.2012, 16:41

co ten teves jeszcze w kategorii strzelców liczy na wysoka pozycje ;D

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 214.04.2012, 16:31

Samir Nasri - 5.5 - Przeciętny występ Francuza, wyraźnie odstawał na tle reszty ofensywnych zawodników.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.04.2012, 16:16

Henri Lansbury gra od początku dla Młotów :)
Mecz na Sport Klub .

triumphst666 komentarzy: 257414.04.2012, 16:16

No dokładnie. Czyli Tottenham również gra w innym terminie... Trudno, trzeba zadowolic sie swansea na C+ ^

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1414.04.2012, 16:15

Z tego co czytałem to Chelsea zagra z Newcastle 2 maja wieczorem.

4cesc44 komentarzy: 136714.04.2012, 16:15

GunnerForLive

drhtv.tv/pl-schedule.html

4cesc44 komentarzy: 136714.04.2012, 16:14

Pewnie mecz ze srokami przełożą na inny termin, bo w następnym tygodniu LM chyba tak?

triumphst666 komentarzy: 257414.04.2012, 16:11

4cesc44
właśnie wiem, kiedy w takim razie ze Srokami;>?

GunnerForLife komentarzy: 335514.04.2012, 16:11

Ma ktoś link do meczu pokazywanego przez C+ ?

veron komentarzy: 459214.04.2012, 16:11

West Ham 11 minut i już 3:0 :D

berc1k komentarzy: 465 newsów: 114.04.2012, 16:11

West Ham już 3:0 :DD

Bo tak dzień po dniu by grali..? Jutro mają FA Cup z Rosołęm przecież;> sorry za spam

4cesc44 komentarzy: 136714.04.2012, 16:10

triumphst

Chelsea w FA cup gra jutro.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1414.04.2012, 16:10

@triumphst666 Jutro z Tottenhamem gra Chelsea. Kolega się pomylił

triumphst666 komentarzy: 257414.04.2012, 16:09

Dzieki panowie, ale na pewno Chelsea dzisiaj gra, a nie jutro;>?????

Vermaelen5 komentarzy: 265914.04.2012, 16:08

Schalke wygra. Farfan strzeli drugą;)

berc1k komentarzy: 465 newsów: 114.04.2012, 16:06

Lansbury gra w XI West Hamu :)

4cesc44 komentarzy: 136714.04.2012, 16:06

Kurcze Portsmouth już 2:0 przegrywa- a dopiero początek spotkania..

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1414.04.2012, 16:04

Fabs, Miovo... A jednak... Sory, ale jak przed meczem pokazywali Sunderland vs Wolves... Ale teraz się obróciłem i jednak Swensea.. dziwne.. :p

arthas74 komentarzy: 234314.04.2012, 16:04

city ładnie zaszalalo;p

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16414.04.2012, 16:00

Zaczęli na c+ gol pokazywać Wilki. Teraz "przełączyli" na Swansea. Chyba jakieś problemy techniczne mieli.

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1414.04.2012, 15:59

Ale dla nas jako kibiców Kanonierów nuda, bo nie gramy my, CFC, Spurs, Newcastle i Bolton. :p

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1414.04.2012, 15:59

@Dawid04111 No to chyba zmienili stroje bo ja widzę Swansea i Blackburn na boisku :D

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17214.04.2012, 15:59