Piękna odpowiedź Kanonierów! Gromimy Nottingham 5:0!

Piękna odpowiedź Kanonierów! Gromimy Nottingham 5:0! 30.10.2022, 15:58, Dawid Wieczorek 1253 komentarzy

Arsenal zrobił dokładnie to, czego od niego oczekiwali wszyscy kibice. Kanonierzy świetnie odpowiedzieli na czwartkową porażkę z PSV Eindhoven i rozgromili ekipę Nottingham Forest aż 5:0. Jedyne, co może martwić fanów The Gunners, to kontuzja Bukayo Saki, który najprawdopodobniej doznał kontuzji kostki. Zastąpił go Reiss Nelson, który ku zaskoczeniu wielu kibiców zdobył dwie bramki oraz zaliczył asystę przy pięknym golu Thomasa Parteya.

Oto składy, w których wyszły na murawę oba zespoły:

Arsenal: Ramsdale - White, Saliba (76' Tierney), Gabriel, Tomiyasu (63' Vieira) - Partey, Xhaka (75' Nketiah) - Saka (27' Nelson), Odegaard, Martinelli (63' Cedric) - Jesus.

Ławka rezerwowych: Hein, Tierney, Holding, Cedric, Sambi Lokonga, Vieira, Nelson, Marquinhos, Nketiah.

Nottingham: Henderson - Aurier, Cook, McKenna, Lodi (64' Worrall) - Yates, Freuler, Kouyate (81' O'Brien) - Gibbs-White (56' Johnson), Awoniyi (64' Williams), Lingard (56' Dennis).

Ławka rezerwowych: Hennessey, Worrall, Mangala, Williams, O'Brien, Surridge, Johnson, Dennis, Boly.

Arsenal pierwszego gola strzelił już w 5. minucie gry, gdy świetne dośrodkowanie od Bukayo Saki wykorzystał Gabriel Martinelli, który sprytnym strzałem głową pokonał Deana Hendersona. Od tego czasu Kanonierzy pewnie kontrolowali przebieg meczu i nie dopuszczali piłkarzy gości do własnego pola karnego.

W jednym ze starć Bukayo Saka doznał urazu kostki i kilkukrotnie próbował wrócić do gry, lecz w ostateczności została podjęta decyzja o zdjęciu Anglika. W 27. minucie na murawie zastąpił go niespodziewanie Reiss Nelson, co później okazało się być świetną decyzją Mikela Artety.

Pod koniec pierwszej części gry Kanonierzy sami stworzyli kilka sytuacji dla piłkarzy Steve'a Coopera, a mowa tutaj przede wszystkim o podaniu Gabriela Magalhaesa do Jessego Lingarda niemal na wysokości rzutu karnego, lecz ofiarnie w tej sytuacji zachował się jeden z obrońców i nie dopuścił do straty gola.

Arsenal świetnie rozpoczął drugą część gry i w 12 minut zdemolował ekipę Nottingham. Już w 49. minucie pierwszą swoją bramkę w tym meczu strzelił Reiss Nelson, który na raty pokonał Hendersona.

3 minuty później w niemałym zamieszaniu gola strzelił ponownie Nelson, który wykorzystał świetną piłkę od Gabriela Jesusa, a w 57. minucie meczu sam asystował koledze z drużyny. 22-letni skrzydłowy posłał piłkę przed pole karne do Thomasa Parteya, który huknął w samo okienko bramki. Stadiony świata!

The Gunners nabrali niesamowitego luzu w grze i było wiadomym, że nic złego podopiecznym Mikela Artety dziś stać się już nie może.

Swojego gola w tym meczu zdobył również Martin Odegaard, który miał tyle miejsca w polu karnym gości, że mógł kilkukrotnie poprawić sobie futbolówkę przed kropnięciem jej pod poprzeczkę. Miało to miejsce w 78. minucie.

Do końca spotkania Kanonierzy stworzyli sobie jeszcze kilka okazji, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Wnioski po meczu? Przede wszystkim w grze Arsenalu zobaczyliśmy to, co chcieliśmy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Zdecydowana dominacja piłkarzy Artety oraz rozwiązany worek z bramkami. Zabrakło przede wszystkim przełamania dla Gabriela Jesusa, który mimo kilku świetnych okazji nie zdołał zdobyć bramki w tym meczu, za to zaliczył dwa kluczowe podania do kolegów z drużyny. Martwić może również uraz Bukayo Saki. Nie znamy pierwszych rokowań, lecz wydawać się może, że Anglika może czekać dłuższa przerwa w grze. W jego buty jednak świetnie wszedł Reiss Nelson, co na pewno cieszy sympatyków The Gunners.

Nottingham ForestRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
Slaviola komentarzy: 1237602.11.2022, 00:04

@Garfield_pl:

Jezu, jak ja to pamiętam.

Dobrze że Conte do Nas nie przyszedł, bo to mogłaby być katastrofa!

Garfield_pl komentarzy: 2775701.11.2022, 23:40

@Slaviola napisał: "Jednak, gdy Ktoś z Was lubi taką "walkę", to na kurnik.pl lubią takie tematy, więc polecam."
Najgorsze, że ludzie tu chcieli conte i zazdrościli kurom xD

Slaviola komentarzy: 1237601.11.2022, 23:38

Garfield_pl komentarzy: 2775701.11.2022, 23:38

@Patriko napisał: "Ehh xD ty to widze pewnie jesteś z tych którzy i uważaja że w sportach walki jest coś takiego jak lucky punch. Dobra bez odbioru."
Nie, ale nie wmowisz mi, że to była zaplanowana taktyka i wszystko poszło zgodnie z planem i tak idzie od początku sezonu;) pamiętam drużyny Conte czy to smerfy czy Inter niedawno i tam był jego styl i gra szła ,nadal brzydka ,ale to co jest teraz a tam to przepaść;)dlatego tak, Kury jadą na farcie w tym sezonie w większości spotkań;) pozdro

Slaviola komentarzy: 1237601.11.2022, 23:37

Walka do końca to była np. w tym sezonie z Live, kiedy wygraliśmy 3:2.

Ludzie, jak czytam że "grą się do końca" to mnie krew zalewa.

Kury niemal każdy mecz w tym sezonie wygrywa w końcówce, jedną bramką.

To jest walka do końca?

Nie! To jest fart, bo niemal cały mecz grają piach, to potem jakiś rzut wolny, czy karny z pupy i wygrywają.

Tak! To jest fart, a nie walka do końca.

Patriko komentarzy: 526901.11.2022, 23:28

@Garfield_pl: Ehh xD ty to widze pewnie jesteś z tych którzy i uważaja że w sportach walki jest coś takiego jak lucky punch. Dobra bez odbioru.

Garfield_pl komentarzy: 2775701.11.2022, 23:26

@Patriko napisał: "Przecież przeprowadzili akcję żeby strzelić gola i tego gola strzelii więc to nie jest fart xd nie zrobili tego przypadkiem, bo biegli się coli napić i ktoś przypadkowo wpadł na piłkę a ta wturlala się do bramki... fart to jest jak dychę znajdziesz. To też nie ich problem, że np Kolasinsc spudłował, swoje zrobili."
To zamień sobie słówko fart na inne dowolne, każdy wie o co chodzi, no chyba że nie oglądałeś meczu, to by wiele tłumaczyło;)

Garfield_pl komentarzy: 2775701.11.2022, 23:25

@Marcinafc93 napisał: "niektórych widzę, jak rywale strzelają w końcówce bramkę na wagę zwycięstwa, czy też remisu włącza się tryb 'na farcie', gra się do końca, taki styl Conte, gra dla oka jest obrzydliwa, ale wyniki są, a to jest najważniejsze."
Tu nawet stylu conte nie było, wygrali na farcie :D

Patriko komentarzy: 526901.11.2022, 23:24

@Garfield_pl: Przecież przeprowadzili akcję żeby strzelić gola i tego gola strzelii więc to nie jest fart xd nie zrobili tego przypadkiem, bo biegli się coli napić i ktoś przypadkowo wpadł na piłkę a ta wturlala się do bramki... fart to jest jak dychę znajdziesz. To też nie ich problem, że np Kolasinsc spudłował, swoje zrobili.

Garfield_pl komentarzy: 2775701.11.2022, 23:23

Teoretycznie Juve też może odpaść z Europy jutro, jeszcze ciekawe rozwiązania czekają .

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 101.11.2022, 23:21

U niektórych widzę, jak rywale strzelają w końcówce bramkę na wagę zwycięstwa, czy też remisu włącza się tryb 'na farcie', gra się do końca, taki styl Conte, gra dla oka jest obrzydliwa, ale wyniki są, a to jest najważniejsze.

Garfield_pl komentarzy: 2775701.11.2022, 23:20

Ciekawie zapowiada się mecz kur z live xD

Garfield_pl komentarzy: 2775701.11.2022, 23:19

@Patriko napisał: "Nie fart tylko gra się do ostatniego gwizdka, bo idąc tym tropem to każdy kto strzela zwycięskiego gola w końcówce wygrywa fartem."
Gdyby oni jeszcze grali ,to bym w to uwierzył, natomiast kuraki nie grały praktycznie nic , jak zresztą zawsze i tak ,fartem wygrali, nic tutaj nawet w słynnym stylu conte nie było ;) z conte też nic nie wygrają, i nadal uważam,że porzuci ich i nie zdziwi mnie, jak będzie to miało miejsce w czasie mś. Druga opcja to nowy kontrakt, scenki po okienku, że nie dostał tych co chciał i wysoka odprawa;)

Patriko komentarzy: 526901.11.2022, 23:05

Taki jest styl Conte, tak wygrał np Serie A z Interem, już tak nie płaczcie nad tym Totenhamem, że awansował jakbyście mieli kompleksy :p

Alffik komentarzy: 104201.11.2022, 23:04

Jaki ten Guendo jest daremny... W najważniejszym etapie gry, gość wyłącza całkowicie mózg, przez co jego drużyna przegrywa. Majsterclass.

Patriko komentarzy: 526901.11.2022, 23:03

@Garfield_pl: Nie fart tylko gra się do ostatniego gwizdka, bo idąc tym tropem to każdy kto strzela zwycięskiego gola w końcówce wygrywa fartem.

Moczyknur komentarzy: 179601.11.2022, 23:03

Serio, ostatnie 5/10 minut to Marsylia grała zachowawczo, jakby pasowała im LE. Nie wkalkulowali że mogą stracić bramkę pomimo przewagi posiadania piłki czy jak?

minio7 komentarzy: 260201.11.2022, 23:01

Tottki wygrana w ostatniej minucie na farcie, nowe nie znałem

Dziadyga komentarzy: 824201.11.2022, 23:00

Kolasinac zyebal awans tym pudłem z 3 m.

Moczyknur komentarzy: 179601.11.2022, 22:59

Radość w Lizbonie.......

Slaviola komentarzy: 1237601.11.2022, 22:59

Kury xD

Dobrze, niech sobie awansują, a i tak trafią na jakiś normalny zespół i odpadną.

Garfield_pl komentarzy: 2775701.11.2022, 22:59

Ale Marsylia dała ciała, a kury znów fart

Thoneick komentarzy: 197301.11.2022, 22:59

Typowy Tottenham. Gol po doliczonym czasie

Slaviola komentarzy: 1237601.11.2022, 22:57

Jednak Live jakoś się obroniło.

Ale jak trafią na dobrze dysponowany, topowy zespół typy Bayern czy Real, to będzie im ciężko.

TlicTlac komentarzy: 600801.11.2022, 22:56

Bawi mnie w sumie, że jak oglądam Totki, to tam 33-letni Perisić praktycznie zawsze najlepiej wydolnościowo wygląda ^^

Thoneick komentarzy: 197301.11.2022, 22:55

Kane uczy się jeździć na rowerze, że ma pozdzierane łokcie? Czy o co chodzi z tym?

Thoneick komentarzy: 197301.11.2022, 22:53

@Ups147 napisał: "Śmiesznie się ta grupa układa,"

Ups147 komentarzy: 345401.11.2022, 22:50

Śmiesznie się ta grupa układa, eintracht do przerwy był ostatni, a wygląda na to, se wygrają grupę, Sporting do przerwy wychodził z pierwszego, a nie będzie ich nawet w le xd

Slaviola komentarzy: 1237601.11.2022, 22:49

Jaki ten kurnik jest daremny.

Muszą grać na czas z OM, bo mają pełne pory.

No XD!

Slaviola komentarzy: 1237601.11.2022, 22:47

Nunez to nie jest zły piłkarz... jednak nagroda Darwina mu się należy :D

Garfield_pl komentarzy: 2775701.11.2022, 22:46

Ale guendo to w ogóle nie wraca do obrony, czlapie jak zawsze ;)

Chakaa komentarzy: 191201.11.2022, 22:45

Nunez dobra zmiana

Moczyknur komentarzy: 179601.11.2022, 22:44

Spurs gra na czas. Przeczuwam, że tego czasu im w końcówce zabraknie.

XD

Jak ja dawno gościa nie widziałem w akcji.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 801.11.2022, 22:34

Lepiej żeby Tottenham przeszedł dalej. Oni i tak odpadną już w 1/8 a w Lidze Europy byliby niewygodnym rywalem. Najgorzej jeszcze jakby na wiosnę wystrzelili w forma.

sWinny komentarzy: 780101.11.2022, 22:30

Oglądam kfc od drugiej połowy. Ktoś narzeka na ich grę? Ok. Ale co powiedzieć o grze Francuzów? Oczy krwawią jak się na to patrzy. Pół składek akcji nie zrobili

Chakaa komentarzy: 191201.11.2022, 22:30

@D14: Mnie dziwi dlaczego Nunez dopiero teraz wszedł xD

D14 komentarzy: 436301.11.2022, 22:27

Oglądam ten liverpool z napoli i strasznie to wygląda.. taka kopanina, że aż oczy krwawią xD

Thoneick komentarzy: 197301.11.2022, 22:27

Barca marzy o pucharach, a tym czasem męczą bułę z Pilznem 2:3

darek250s komentarzy: 10282 newsów: 501.11.2022, 22:21

Nie no fartem to nie, dobrze rozegrany wolny.