Piękna odpowiedź Kanonierów! Gromimy Nottingham 5:0!

Piękna odpowiedź Kanonierów! Gromimy Nottingham 5:0! 30.10.2022, 15:58, Dawid Wieczorek 1253 komentarzy

Arsenal zrobił dokładnie to, czego od niego oczekiwali wszyscy kibice. Kanonierzy świetnie odpowiedzieli na czwartkową porażkę z PSV Eindhoven i rozgromili ekipę Nottingham Forest aż 5:0. Jedyne, co może martwić fanów The Gunners, to kontuzja Bukayo Saki, który najprawdopodobniej doznał kontuzji kostki. Zastąpił go Reiss Nelson, który ku zaskoczeniu wielu kibiców zdobył dwie bramki oraz zaliczył asystę przy pięknym golu Thomasa Parteya.

Oto składy, w których wyszły na murawę oba zespoły:

Arsenal: Ramsdale - White, Saliba (76' Tierney), Gabriel, Tomiyasu (63' Vieira) - Partey, Xhaka (75' Nketiah) - Saka (27' Nelson), Odegaard, Martinelli (63' Cedric) - Jesus.

Ławka rezerwowych: Hein, Tierney, Holding, Cedric, Sambi Lokonga, Vieira, Nelson, Marquinhos, Nketiah.

Nottingham: Henderson - Aurier, Cook, McKenna, Lodi (64' Worrall) - Yates, Freuler, Kouyate (81' O'Brien) - Gibbs-White (56' Johnson), Awoniyi (64' Williams), Lingard (56' Dennis).

Ławka rezerwowych: Hennessey, Worrall, Mangala, Williams, O'Brien, Surridge, Johnson, Dennis, Boly.

Arsenal pierwszego gola strzelił już w 5. minucie gry, gdy świetne dośrodkowanie od Bukayo Saki wykorzystał Gabriel Martinelli, który sprytnym strzałem głową pokonał Deana Hendersona. Od tego czasu Kanonierzy pewnie kontrolowali przebieg meczu i nie dopuszczali piłkarzy gości do własnego pola karnego.

W jednym ze starć Bukayo Saka doznał urazu kostki i kilkukrotnie próbował wrócić do gry, lecz w ostateczności została podjęta decyzja o zdjęciu Anglika. W 27. minucie na murawie zastąpił go niespodziewanie Reiss Nelson, co później okazało się być świetną decyzją Mikela Artety.

Pod koniec pierwszej części gry Kanonierzy sami stworzyli kilka sytuacji dla piłkarzy Steve'a Coopera, a mowa tutaj przede wszystkim o podaniu Gabriela Magalhaesa do Jessego Lingarda niemal na wysokości rzutu karnego, lecz ofiarnie w tej sytuacji zachował się jeden z obrońców i nie dopuścił do straty gola.

Arsenal świetnie rozpoczął drugą część gry i w 12 minut zdemolował ekipę Nottingham. Już w 49. minucie pierwszą swoją bramkę w tym meczu strzelił Reiss Nelson, który na raty pokonał Hendersona.

3 minuty później w niemałym zamieszaniu gola strzelił ponownie Nelson, który wykorzystał świetną piłkę od Gabriela Jesusa, a w 57. minucie meczu sam asystował koledze z drużyny. 22-letni skrzydłowy posłał piłkę przed pole karne do Thomasa Parteya, który huknął w samo okienko bramki. Stadiony świata!

The Gunners nabrali niesamowitego luzu w grze i było wiadomym, że nic złego podopiecznym Mikela Artety dziś stać się już nie może.

Swojego gola w tym meczu zdobył również Martin Odegaard, który miał tyle miejsca w polu karnym gości, że mógł kilkukrotnie poprawić sobie futbolówkę przed kropnięciem jej pod poprzeczkę. Miało to miejsce w 78. minucie.

Do końca spotkania Kanonierzy stworzyli sobie jeszcze kilka okazji, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Wnioski po meczu? Przede wszystkim w grze Arsenalu zobaczyliśmy to, co chcieliśmy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Zdecydowana dominacja piłkarzy Artety oraz rozwiązany worek z bramkami. Zabrakło przede wszystkim przełamania dla Gabriela Jesusa, który mimo kilku świetnych okazji nie zdołał zdobyć bramki w tym meczu, za to zaliczył dwa kluczowe podania do kolegów z drużyny. Martwić może również uraz Bukayo Saki. Nie znamy pierwszych rokowań, lecz wydawać się może, że Anglika może czekać dłuższa przerwa w grze. W jego buty jednak świetnie wszedł Reiss Nelson, co na pewno cieszy sympatyków The Gunners.

Nottingham ForestRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
Dzulian komentarzy: 256401.11.2022, 13:00

@Piotrek95: Jak będzie info ze źródła tier 1 to będzie pole do dyskusji. Póki co znicza możesz zapalić na jakimś grobie, a nie siej fermentu na stronie.

Paul77 komentarzy: 982201.11.2022, 12:52

Moim zdaniem to Real będzie szukał o profilu Benzemy. Interesowali się Jesusem , ale czy tak jest obecnie, wątpię.

Furgunn komentarzy: 923601.11.2022, 12:52

@Dominik17: na pewno

Piotrek95 komentarzy: 964501.11.2022, 12:49

@Dzulian: No do tej pory tak, w przyszłym sezonie już nie. + kontuzje coraz częściej. Nie zarttujmy że 35 latek nadal będzie cisnął tak dużo meczów sezonie

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52401.11.2022, 12:34

Czy Partey najlepszy? Może. Na pewno najważniejszy. Mecze bez niego to pokazują.

DzejCoop komentarzy: 326401.11.2022, 12:29

Moim zdaniem również Partey jest najlepszy. Bez niego nie potrafimy przechodzić z obrony do ataku. Po nim w hierarchii u mnie jest Jesus, potem Saliba/Saka/Ode.

Dzulian komentarzy: 256401.11.2022, 12:28

@Piotrek95: I co z tego że 35? 2 tygodnie temu odebrał złotą piłkę dla najlepszego piłkarza na świecie. W pojedynke wyrzucił z LM City, Chelsea i PSG.

Wystarczy że Benzema jest zdrowy i nawet Haaland byłby rotowany.

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 301.11.2022, 12:22

Jeśli Real faktycznie zgłosi się po Jesusa to jestem niemal pewny, że odejdzie. Niemal wszystkim mięknie jak się po nich zgłasza Real czy Barca.

Dominik17 komentarzy: 313601.11.2022, 12:19

@Furgunn: A to ma jakiś ulubiony ? XD

Catalonczyk komentarzy: 519801.11.2022, 12:16

@Matelko:

Nie przesadzaj ze to najlepszy gracz w druzynie. Moim zdaniem są lepsi.

DzejCoop komentarzy: 326401.11.2022, 12:15

Ktoś w kogoś w naszym podstawowym składzie wątpi? Ja już od dłuższego czasu nie, cieszę się tym co jest. Zwłaszcza po tak długim czasie degrengolady. Jest fajnie, Panowie.

Furgunn komentarzy: 923601.11.2022, 12:10

Jak myślicie, Tomiyasu zmieni jeszcze numer?

damianARSENAL komentarzy: 852001.11.2022, 12:07

Jak można zwątpić w Jesusa?

Piotrek95 komentarzy: 964501.11.2022, 12:07

@Dzulian napisał: "Jesus uciekł z City, bo miał dość grania po 1500 minut i kasowania kolejnych mistrzostw. To teraz zrobi to samo, tylko żeby na ławie w Hiszpanii siedzieć.
Bardzo logiczny ruch.

Zródło pewnie pokroju AS, czyli jak sama nazwa wskazuje z dupy."

Jak na ławce w Hiszpanii? Przecież Benzema ma 35 lat

Mickeylo komentarzy: 274101.11.2022, 12:07

Dla mnie najlepsi w tym sezonie jak narazie:

1.Partey/Xhaka/Martinelli
2. Saliba/White/Saka/Jesus

Furgunn komentarzy: 923601.11.2022, 12:04

@ArekKanonier napisał: "Musicie tylko uwierzyć w Jesusa a wszystko będzie lepsze. Zaufajcie mu a on się odpłaci."

Amen.

ArekKanonier komentarzy: 191201.11.2022, 12:00

Furgunn komentarzy: 923601.11.2022, 11:59

Kalidou Koulibaly:

- W tym sezonie możemy wygrać Premier League. Chcę w tym klubie napisać własną historię.

- Trafiłem do Chelsea, kiedy prowadził ją trener, który chciał mnie za wszelką cenę, a następnie został zwolniony. Mimo to zarówno Tuchel jak i Potter grają trójką obrońców, kiedy ja w Napoli byłem przyzwyczajony do gry w czwórce.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 901.11.2022, 11:50

Dorabialiście kiedyś jakoś popołudniami? Szukam sprawdzonych sposobów.

nt2b komentarzy: 201 newsów: 401.11.2022, 11:47

@Matelko: stawiałbym, że jednak Partey.

Dominik17 komentarzy: 313601.11.2022, 11:46

Za bardzo nie rozumiem po co w ogóle wchodzicie w dyskusję na temat transferu Jesusa :D , Ktoś kto chce go sprzedać działa na niekorzyść klubu i ma gucio pojęcia o piłce i kieruje sie tylko statystykami

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11701.11.2022, 11:46

@Matelko: Dla mnie najlepszy nasz piłkarz to Partey. Później Saliba i na trzecim miejscu Jesus/Saka

Zina ma być na Chelsea niby.

Matelko komentarzy: 320501.11.2022, 11:41

Jesus to nasz najlepszy gracz bez podziału na pozycje. Gdyby nie jego transfer pewnie bylibyśmy teraz przy united w tabeli.

Slaviola komentarzy: 1237701.11.2022, 11:37

Właśnie wróciłem z cmentarza, z mszy.

No i czytam że Jesus ma być latem sprzedany... chyba mogłem tam zostać xD

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19201.11.2022, 11:31

Wara od Jezusa, będzie strzelał tylko przestańcie kłapać.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 101.11.2022, 11:29

@mruw napisał: "W ogole widzieliście jaki Partey ma wyrzut z autu? Prawie jak dośrodkowanie, mamy takiego swojego Roryego Delapa"
Jakby sędzia chciał to by te jego auty mógł gwizdać bo często wychodzi za linię :p

ArekKanonier komentarzy: 191201.11.2022, 11:22

@chicken1990: Oj tak. Policzona szama to świetny kanał. Sam korzystam z przepisów od dawna.

Thoneick komentarzy: 198101.11.2022, 11:15

Wymiana za Viniciusa jr czemu nie

Dzulian komentarzy: 256401.11.2022, 10:51

Zródło pewnie pokroju AS, czyli jak sama nazwa wskazuje z dupy.

Piotrek95 komentarzy: 964501.11.2022, 10:47

@ZielonyLisc: Śmietniskowe byłoby gdyby dotyczyło United czy Atletico, jak Real się za coś weźmie to raczej to dopina, a to że szukają napastnika wie każdy

ZielonyLisc komentarzy: 2028501.11.2022, 10:34

Że chce wam się wrzucać jakieś smietniskowe info o sprzedaży Jesusa...

Furgunn komentarzy: 923601.11.2022, 10:30

@Piotrek95 napisał: "Prawdopodobnie niedługo nie będziecie musieli znosić jego nieskuteczności i płakać jaki jest słaby."

A niech go biorą, dobrą kasę wyciągnąć tylko ;)

Piotrek95 komentarzy: 964501.11.2022, 10:29

Real jest w bardzo dużej potrzebie kupna napastnika, wiecnwcale bym się nie zdziwił

Garfield_pl komentarzy: 2808501.11.2022, 10:21

@danielosik napisał: "Nie no wątpię, żeby Jesus od nas tak szybko odszedł. Chyba musiałaby wpaść oferta nie do odrzucenia."
Za jakieś 150 baniek możemy rozważyć;)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698201.11.2022, 10:15

rafal1990 komentarzy: 39601.11.2022, 10:12

@damianARSENAL: To był chyba koszmar a nie sen XD

Piotrek95 komentarzy: 964501.11.2022, 10:04

Kilka źródeł z Hiszpanii (na razie niezbyt konkretnych) mówi o tym że Gabriel Jesus to teraz cel nr1 Realu Madryt. Transfer miałby zostać przeprowadzony latem.

damianARSENAL komentarzy: 852001.11.2022, 09:42

Dzisiaj miałem sen. Do 87min prowadziliśmy z City 5:4, skończyło się 6:5 dla obywateli.

mruw komentarzy: 413401.11.2022, 09:34

@Lamoreaux: twoja wypowiedź zainspirowala mnie do zamówienia kebaba xD

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11701.11.2022, 09:26

A w weekend jeszcze skoki. Mam nadzieję, że po tym weekendzie w Wiśle FIS pójdzie po rozum do głowy i zrezygnuje z inauguracji w tak wczesnym terminie.

chicken1990 komentarzy: 120901.11.2022, 09:17

@MadMax14: Polecam dodatkowo rzucić okiem na kanał YT Policzona szama. Gościu wrzuca super przepisy z podanym makro a niektóre są sztosem pod względem smaku, łatwości przygotowania czy czasu na to potrzebnego.
Ja zjechałem jakiś czas temu z 96 do 84 w ciągu jakichś 2,5 miesiąca. Ale poza michą wjechała siłka i treningi piłkarskie więc praktycznie 5 dni w tygodniu wysiłku. Ogólnie też nie zażynałem się ze swoimi postanowieniami. Wjeżdża co jakiś czas jakiś fastfood, procenty czy ciastko/cukierek (moja największa słabość). Ale np. cukier w napojach całkowicie odrzuciłem (woda, herbata nie słodzona albo napoje zero)

stefan komentarzy: 48701.11.2022, 08:26

@Barney: Selekcjonerzy muszą ogłosić swoje składy na katarski turniej najpóźniej do 11 listopada

stanyal komentarzy: 138101.11.2022, 08:21

@MadMax14 napisał: "Postanowiłem coś z tym zrobić i chce zacząć od podstaw - chodzenia/biegania."

Basen polecam.

Skotii komentarzy: 1709 newsów: 801.11.2022, 07:53

@MadMax14: Nieee, widziałem na YT tylko jak ludzie panikują z tą deską, pewnie immersja jest ogromna xD.
Ja i tak nadal mam problem z błędnikiem, kiedy postać w grze się porusza za pomocą gałki, a ja stoję. Po dłuższym graniu chce mi się wymiotować. Dlatego też wolę grać w gry opierające się na ruchu w wyznaczonym polu.

kamil47 komentarzy: 268501.11.2022, 07:24

@Lamoreaux: Dlatego właśnie współpraca powinna być ciekawa oparta na spotkaniach, stałe prowadzenie. A nie na zasadzie, wezmę kartkę z rozpisaną dietą czy treningiem i lecimy z tematem. Oczywiście to wiele zależy od charakteru / naszego ego. Więc sami musimy sobie zadać pytanie czy potrafię sam to zrobić, czy potrzebuje kogoś kto mnie wesprze.

kamil47 komentarzy: 268501.11.2022, 07:21

@MadMax14 napisał: "Napisz na priv do mnie co nie zapomnę :D
Napiszę jutro"

ok

Barney komentarzy: 2095001.11.2022, 07:11

Do kiedy max poznany powołania wszystkich zespołów na ms?

Jestem ciekaw kto dostanie najwięcej powołań z top six. U nas sporo podstawowej 11 nie pojedzie tak z pamieci White ,Gabriel , odegaard. Nie wiadomo czy powołają martinelliego i Jesusa.

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 301.11.2022, 07:02

@MadMax14: w kwestii biegania. Dlatego 8km?

Najczęściej we wszelkich poradnikach jest 5/10km. 8km to dużo na początek. Weź sobie dystans 5km.

Na początek 3 min wolnego biegu / minuta lub półtorej szybkiego marszu. Dowolna taka kombinacja. I zmieniasz proporcje bieg/marsz co tydzień lub mniej. Jak tam dasz radę. Zanim się obejrzysz to zrobisz te 5 km w ciągłym biegu.

Ja akurat biegałem do max 30 minut. Zwyczajnie nie mam czasu na więcej.

MadMax14 komentarzy: 266701.11.2022, 03:57

@Skotii: Dzięki za polecajke vr'a.
Okazało się, że znajomy ma i z chęcią mi pożyczy na jakiś czas wiec sprawdzę w akcji to cudo.
Dużo dobrego słyszałem o tym boksie więc od razu wleci na tapet, a Beat Saber to wiadomo, klasyk :D

P.S. Grałeś, a raczej sprawdzałeś ten tytuł gdzie się wjeżdża windą na maksymalne piętro wieżowca i trzeba wejść na deskę? Jeśli tak to jak wrażenia?

Theo44 komentarzy: 426401.11.2022, 03:37