Piękna odpowiedź Kanonierów! Gromimy Nottingham 5:0!

Piękna odpowiedź Kanonierów! Gromimy Nottingham 5:0! 30.10.2022, 15:58, Dawid Wieczorek 1253 komentarzy

Arsenal zrobił dokładnie to, czego od niego oczekiwali wszyscy kibice. Kanonierzy świetnie odpowiedzieli na czwartkową porażkę z PSV Eindhoven i rozgromili ekipę Nottingham Forest aż 5:0. Jedyne, co może martwić fanów The Gunners, to kontuzja Bukayo Saki, który najprawdopodobniej doznał kontuzji kostki. Zastąpił go Reiss Nelson, który ku zaskoczeniu wielu kibiców zdobył dwie bramki oraz zaliczył asystę przy pięknym golu Thomasa Parteya.

Oto składy, w których wyszły na murawę oba zespoły:

Arsenal: Ramsdale - White, Saliba (76' Tierney), Gabriel, Tomiyasu (63' Vieira) - Partey, Xhaka (75' Nketiah) - Saka (27' Nelson), Odegaard, Martinelli (63' Cedric) - Jesus.

Ławka rezerwowych: Hein, Tierney, Holding, Cedric, Sambi Lokonga, Vieira, Nelson, Marquinhos, Nketiah.

Nottingham: Henderson - Aurier, Cook, McKenna, Lodi (64' Worrall) - Yates, Freuler, Kouyate (81' O'Brien) - Gibbs-White (56' Johnson), Awoniyi (64' Williams), Lingard (56' Dennis).

Ławka rezerwowych: Hennessey, Worrall, Mangala, Williams, O'Brien, Surridge, Johnson, Dennis, Boly.

Arsenal pierwszego gola strzelił już w 5. minucie gry, gdy świetne dośrodkowanie od Bukayo Saki wykorzystał Gabriel Martinelli, który sprytnym strzałem głową pokonał Deana Hendersona. Od tego czasu Kanonierzy pewnie kontrolowali przebieg meczu i nie dopuszczali piłkarzy gości do własnego pola karnego.

W jednym ze starć Bukayo Saka doznał urazu kostki i kilkukrotnie próbował wrócić do gry, lecz w ostateczności została podjęta decyzja o zdjęciu Anglika. W 27. minucie na murawie zastąpił go niespodziewanie Reiss Nelson, co później okazało się być świetną decyzją Mikela Artety.

Pod koniec pierwszej części gry Kanonierzy sami stworzyli kilka sytuacji dla piłkarzy Steve'a Coopera, a mowa tutaj przede wszystkim o podaniu Gabriela Magalhaesa do Jessego Lingarda niemal na wysokości rzutu karnego, lecz ofiarnie w tej sytuacji zachował się jeden z obrońców i nie dopuścił do straty gola.

Arsenal świetnie rozpoczął drugą część gry i w 12 minut zdemolował ekipę Nottingham. Już w 49. minucie pierwszą swoją bramkę w tym meczu strzelił Reiss Nelson, który na raty pokonał Hendersona.

3 minuty później w niemałym zamieszaniu gola strzelił ponownie Nelson, który wykorzystał świetną piłkę od Gabriela Jesusa, a w 57. minucie meczu sam asystował koledze z drużyny. 22-letni skrzydłowy posłał piłkę przed pole karne do Thomasa Parteya, który huknął w samo okienko bramki. Stadiony świata!

The Gunners nabrali niesamowitego luzu w grze i było wiadomym, że nic złego podopiecznym Mikela Artety dziś stać się już nie może.

Swojego gola w tym meczu zdobył również Martin Odegaard, który miał tyle miejsca w polu karnym gości, że mógł kilkukrotnie poprawić sobie futbolówkę przed kropnięciem jej pod poprzeczkę. Miało to miejsce w 78. minucie.

Do końca spotkania Kanonierzy stworzyli sobie jeszcze kilka okazji, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Wnioski po meczu? Przede wszystkim w grze Arsenalu zobaczyliśmy to, co chcieliśmy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Zdecydowana dominacja piłkarzy Artety oraz rozwiązany worek z bramkami. Zabrakło przede wszystkim przełamania dla Gabriela Jesusa, który mimo kilku świetnych okazji nie zdołał zdobyć bramki w tym meczu, za to zaliczył dwa kluczowe podania do kolegów z drużyny. Martwić może również uraz Bukayo Saki. Nie znamy pierwszych rokowań, lecz wydawać się może, że Anglika może czekać dłuższa przerwa w grze. W jego buty jednak świetnie wszedł Reiss Nelson, co na pewno cieszy sympatyków The Gunners.

Nottingham ForestRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
Cartman_KG komentarzy: 363301.11.2022, 22:18

@GreKa napisał: "piłkarza ubogiego technicznie , zwłaszcza na pozycji której się tego wymaga to zapraszam na mecze Arsenalu z udziałem Nketiaha"
To chyba pomyliłeś go z Lokongą...

Nie jestem fanem Nketiaha jakby co. Chciałem go w pi z du żeby sprzedali. Ale Lokongą w przyjęciu piłki przy nim to amator na tenom3nt.

Thoneick komentarzy: 197301.11.2022, 22:10

Bez kitu.. Obecność kurczaków w LM to przejaw braku szacunku dla rozgrywek i kibiców

Napoli prowadzi 1:0

Slaviola komentarzy: 1237601.11.2022, 22:09

Kury na minusie?

Oj jak mi przykro... no nie, żartuję :D

TlicTlac komentarzy: 600901.11.2022, 22:06

@GreKa:

W tym meczu widziałem 1 dobrą wrzutkę Tavaresa, może 2, na 5-6 prób? Większość bije na siłę, bez rotacji.

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 301.11.2022, 22:05

@Dzulian napisał: "To tak jakbyś menela na bankiet wpuścił."

hehe trafne porownanie.

Ciekawe jak totki beda wygladac bez kane'a i sona, pewnie totalna tragedia.

TlicTlac komentarzy: 600901.11.2022, 22:05

@Dziadyga:

Ciężko by nie oglądać dobrej piłki Totków jak tam jeszcze Modrić i Bale grali.

GreKa komentarzy: 337701.11.2022, 22:05

@TlicTlac: mówisz o poprzednim sezonie? Daj mu czas. Zobacz ilu młodych po prostu nie daje rady psychicznie. Dla mnie on ma mega potencjał. Oglądałeś jakieś mecze OM? Zobacz dzisiejszy mecz . Tierney od 12 meczy nie miał celnej wrzutki....a Tavares pomimo drewnianego przyjęcia potrafi:⁠-⁠)

eisz komentarzy: 48201.11.2022, 22:04

Boże, Kury grają taki paździerz, że aż oczy bolą. Oni z Marsylią nie mogą wyjść z własnej połowy, posiadanie 66%-34% na korzyść OM. Oby drugą połowę zagrali tak samo i najlepiej żeby kontynuowali to z Live, w najbliższy weekend.

Dzulian komentarzy: 254301.11.2022, 22:02

Kury sie po prostu nie nadają do LM. To tak jakbyś menela na bankiet wpuścił.
Prymitywny chamski futbol, 6 goli w 6 meczach, szarpanina, kopanina, awantury Conte za linią i czerwone kartki. No wtf :D

TlicTlac komentarzy: 600901.11.2022, 22:01

@GreKa:

Widziałeś spotkania Tavaresa w Arsenalu xD?
Przecież mu piłka odskakiwała na 2m podczas przyjęcia.

Gość się nie nadaje do szybko grającego piłką Arsenalu według mnie.

GreKa komentarzy: 337701.11.2022, 21:59

@TlicTlac napisał: "Z Tavaresa nic nie będzie.
On jest okropnie ubogi technicznie, pierwsze przyjęcie piłki prawie zawsze drewniane."

Jak chcesz zobaczyć piłkarza ubogiego technicznie , zwłaszcza na pozycji której się tego wymaga to zapraszam na mecze Arsenalu z udziałem Nketiaha ....

TlicTlac komentarzy: 600901.11.2022, 21:59

@darek250s:

Podczas wyskoku zderzył się głową z barkiem czy też głową rywala, przymroczyło go, nie wiedział gdzie jest, cały czas patrzył pod siebie (nie przed) i zszedł.

Dziadyga komentarzy: 824601.11.2022, 21:57

Można nie lubić tottenhamu,ale kurde kilka sezonów temu na początku pochettino czy za Harry'ego Redknapa dalo się ta drużynę dosyć przyjemnie oglądać(całe szczęście,że i wtedy bez sukcesów xD) ale drużyna miała jakiś tam charakter i styl a od tych 2-3 lat to taka kaszanę grają,że nie cierpię ich dodatkowo za ten styl.Angielskue Atletico jak to i h określiłem na początku sezonu.Ci fani,że za gunwo jeszcze płacą? Nie pojęte :D

darek250s komentarzy: 10283 newsów: 501.11.2022, 21:56

Czekajcie ogląda ktoś ich mecz? Czemu Son zszedł kosztem Bissoumy? Kontuzja? czy zmiana taktyczna? XD

new_star komentarzy: 6851 newsów: 901.11.2022, 21:56

Dorabialiście kiedyś jakoś popołudniami? Szukam sprawdzonych sposobów

Dominik17 komentarzy: 313601.11.2022, 21:56

@Dzulian: Może to głupie co napisze ale , uważam przez przebieg tego sezonu to dobrze że tam nie gramy , bo nie mamy kadry na grę w LM i walkę o top.4 a tak na wiosne będą już spotkania z drużynami pokroju LM , dobre przetarcie przed następny sezonem

PrzeArs komentarzy: 278401.11.2022, 21:56

@darek250s: oni nie zasługują żeby grać w LE , nawet w lidze konferencji nie powinni grać .

KapitanJack10 komentarzy: 5374 newsów: 401.11.2022, 21:55

Najlepszy w tym wyniku jest fakt, że oni przez całą fazę grupową musieli grać na 100%. Szósty mecz, gdzie od pierwszej do ostatniej minuty grają o być albo nie być w LM.
Już widać po nich w lidze, bez Kulu i Richarlisona kołderka już nie taka imponująca, że mają zadyszkę.
I wszystkie te mecze, które kosztowały ich tyle energii mogą skończyć się totalnym fiaskiem.

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 301.11.2022, 21:52

Jak mozna w lidze mistrzow grac tak jak totki?
przeciez to jest plaskacz w pysk dla kibicow, ktorzy tam przyjechali ten mecz ogladac.

Dobrze, ze wcisneli im do szatni

Dzulian komentarzy: 254301.11.2022, 21:50

Jak awanturnik odpadnie kosztem Marsyli i Sportingu to kibice mu tej kompromitacji nie zapomną. Wszedł do LM tylko po to żeby sie ośmieszyć.

GreKa komentarzy: 337701.11.2022, 21:49

W OM na skrzydle biega taki młody Tavares. Ten by się nam przydał :⁠-⁠)

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125101.11.2022, 21:48

@TlicTlac: w Arsenalu pewnie nic, ale zarobek na nim będzie na pewno, więc transfer trzeba ocenić na plus.

Dominik17 komentarzy: 313601.11.2022, 21:48

@Garfield_pl: Conte out ?.xd lepiej nie bo wezmą Tuchela :P

Thoneick komentarzy: 197301.11.2022, 21:48

@Dziadyga napisał: "Ten Harry"zero" Kejn to wgl jest na tym boisku?"

Dziadyga komentarzy: 824601.11.2022, 21:44

Ten Harry"zero" Kejn to wgl jest na tym boisku?

TlicTlac komentarzy: 600901.11.2022, 21:42

Z Tavaresa nic nie będzie.

lordoftheboard komentarzy: 822601.11.2022, 21:34

@Furgunn: w finale to nie, bo jakiś farfocel im wejdzie, w dwumeczu spokojnie

Thoneick komentarzy: 197301.11.2022, 21:32

@Dziadyga napisał: "Sam sobie walnął."
Całkiem możliwe, że wybił sobie LM z głowy. Zobaczymy :)

Dziadyga komentarzy: 824601.11.2022, 21:30

@Thoneick napisał: "Ale Son dostał gonga. Chłop nie wie gdzie jest"

Sam sobie walnął.

Moczyknur komentarzy: 179801.11.2022, 21:29

Son wie że dostaną wiec poszedł pod prysznic już.

Thoneick komentarzy: 197301.11.2022, 21:28

Ktoś wie dlaczego nie gra dzisiaj Patino?
Ale Son dostał gonga. Chłop nie wie gdzie jest

sickstick komentarzy: 275901.11.2022, 21:25

@TlicTlac napisał: "Ostatni sezon Atleti: 65 bramek, 3 miejsce w lidze, tylko 3 mniej niż Barcelona, 1,71 gola na mecz;
przedostatni sezon Atleti: 67 bramek, 2 miejsce w lidze, tyle samo co Real Madryt, 1,76 gola na mecz"

W ostatnich 2 sezonach nie wygląda to tak źle, jak we 3 wcześniejszych (poniżej 60 bramek).
Już od tych 2 sezonów Simeone próbuje coś kombinować z taktyką, tylko od jakiegoś czasu mu nie wychodzi."

Golę wpadają, ale choćby dziś ich jedyny pomysł na atakowanie to piłka do wahadłowego i wrzutka na głowę Felixa / Griezmana. Jak dla mnie totalnie zaibja to potencał tych piłkarzy.

Thoneick komentarzy: 197301.11.2022, 21:22