Piękna odpowiedź Kanonierów! Gromimy Nottingham 5:0!

Piękna odpowiedź Kanonierów! Gromimy Nottingham 5:0! 30.10.2022, 15:58, Dawid Wieczorek 1253 komentarzy

Arsenal zrobił dokładnie to, czego od niego oczekiwali wszyscy kibice. Kanonierzy świetnie odpowiedzieli na czwartkową porażkę z PSV Eindhoven i rozgromili ekipę Nottingham Forest aż 5:0. Jedyne, co może martwić fanów The Gunners, to kontuzja Bukayo Saki, który najprawdopodobniej doznał kontuzji kostki. Zastąpił go Reiss Nelson, który ku zaskoczeniu wielu kibiców zdobył dwie bramki oraz zaliczył asystę przy pięknym golu Thomasa Parteya.

Oto składy, w których wyszły na murawę oba zespoły:

Arsenal: Ramsdale - White, Saliba (76' Tierney), Gabriel, Tomiyasu (63' Vieira) - Partey, Xhaka (75' Nketiah) - Saka (27' Nelson), Odegaard, Martinelli (63' Cedric) - Jesus.

Ławka rezerwowych: Hein, Tierney, Holding, Cedric, Sambi Lokonga, Vieira, Nelson, Marquinhos, Nketiah.

Nottingham: Henderson - Aurier, Cook, McKenna, Lodi (64' Worrall) - Yates, Freuler, Kouyate (81' O'Brien) - Gibbs-White (56' Johnson), Awoniyi (64' Williams), Lingard (56' Dennis).

Ławka rezerwowych: Hennessey, Worrall, Mangala, Williams, O'Brien, Surridge, Johnson, Dennis, Boly.

Arsenal pierwszego gola strzelił już w 5. minucie gry, gdy świetne dośrodkowanie od Bukayo Saki wykorzystał Gabriel Martinelli, który sprytnym strzałem głową pokonał Deana Hendersona. Od tego czasu Kanonierzy pewnie kontrolowali przebieg meczu i nie dopuszczali piłkarzy gości do własnego pola karnego.

W jednym ze starć Bukayo Saka doznał urazu kostki i kilkukrotnie próbował wrócić do gry, lecz w ostateczności została podjęta decyzja o zdjęciu Anglika. W 27. minucie na murawie zastąpił go niespodziewanie Reiss Nelson, co później okazało się być świetną decyzją Mikela Artety.

Pod koniec pierwszej części gry Kanonierzy sami stworzyli kilka sytuacji dla piłkarzy Steve'a Coopera, a mowa tutaj przede wszystkim o podaniu Gabriela Magalhaesa do Jessego Lingarda niemal na wysokości rzutu karnego, lecz ofiarnie w tej sytuacji zachował się jeden z obrońców i nie dopuścił do straty gola.

Arsenal świetnie rozpoczął drugą część gry i w 12 minut zdemolował ekipę Nottingham. Już w 49. minucie pierwszą swoją bramkę w tym meczu strzelił Reiss Nelson, który na raty pokonał Hendersona.

3 minuty później w niemałym zamieszaniu gola strzelił ponownie Nelson, który wykorzystał świetną piłkę od Gabriela Jesusa, a w 57. minucie meczu sam asystował koledze z drużyny. 22-letni skrzydłowy posłał piłkę przed pole karne do Thomasa Parteya, który huknął w samo okienko bramki. Stadiony świata!

The Gunners nabrali niesamowitego luzu w grze i było wiadomym, że nic złego podopiecznym Mikela Artety dziś stać się już nie może.

Swojego gola w tym meczu zdobył również Martin Odegaard, który miał tyle miejsca w polu karnym gości, że mógł kilkukrotnie poprawić sobie futbolówkę przed kropnięciem jej pod poprzeczkę. Miało to miejsce w 78. minucie.

Do końca spotkania Kanonierzy stworzyli sobie jeszcze kilka okazji, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Wnioski po meczu? Przede wszystkim w grze Arsenalu zobaczyliśmy to, co chcieliśmy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Zdecydowana dominacja piłkarzy Artety oraz rozwiązany worek z bramkami. Zabrakło przede wszystkim przełamania dla Gabriela Jesusa, który mimo kilku świetnych okazji nie zdołał zdobyć bramki w tym meczu, za to zaliczył dwa kluczowe podania do kolegów z drużyny. Martwić może również uraz Bukayo Saki. Nie znamy pierwszych rokowań, lecz wydawać się może, że Anglika może czekać dłuższa przerwa w grze. W jego buty jednak świetnie wszedł Reiss Nelson, co na pewno cieszy sympatyków The Gunners.

Nottingham ForestRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło: własne
Mizzou komentarzy: 605301.11.2022, 15:16

wieczny kibic Olympique Marsylia :)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698201.11.2022, 15:15

Taki Alexis w tamtej formie i w tamtym wieku to byłby sztos dodatek do składu.

Selekcjoner12 komentarzy: 4901.11.2022, 15:09

Charles Watts: Edu Gaspar odbędzie w ten weekend rozmowy z przedstawicielami Facundo Torresa w sprawie potencjalnego transferu na Emirates Stadium. To jeszcze bardzo wstępna faza negocjacji, ale Arsenal aktywnie szuka na rynku zmiennika dla Bukayo Saki.

@danielosik:

kwestia jest taka, ze Ozila zaden klub z premier league w jego formie nie chciał, co widać po tym jak niesamowicie gra od odejścia (w tym sezonie wchodził na oklapy w basekhisarze jakos tak)

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5001.11.2022, 15:06

@danielosik: Jeszcze te jego ostatnie wywiady o Artecie etc.
Zresztą jego odejścia z BVB i AFC potwierdzają dobitnie jak u niego głowa słabo pracuje

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698201.11.2022, 15:02

@Fabri4: dla mnie Auba był obojętny, ale odkąd przeszedł do Chelsea to chce zapomnieć że u nas grał wgl, zero szacunku.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5001.11.2022, 14:59

@arsenallord napisał: "Saka miał słabszy początek sezonu i nic złego w tym nie było gdyby Arteta raz dał go na ławkę. Nie piszę chociaż bzdur typu Nelson > Salah"

Racja, Saka na początku sezonu grał słabiutko, podczas gdy Jesus, Gabi i Ode parli do przodu to Saka był bardzo niewidoczny, totalnie bez formy

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11701.11.2022, 14:57

@Piotrek95: Saka miał słabszy początek sezonu i nic złego w tym nie było gdyby Arteta raz dał go na ławkę. Nie piszę chociaż bzdur typu Nelson > Salah

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5001.11.2022, 14:56

@danielosik: Auba chciał być jak Henry, a stał się Adebayorem. Rozmienił swój szacunek na drobne. Ozila też chwalił nie będę, bo mimo super początku, odszedł z niesmakiem, ale przynajmniej po odejściu nadal jest Kanonierem czego nie można powiedzieć po Gabończyku. TFU

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698201.11.2022, 14:56

@MadMax14: jako rezerwowy za Odegaarda by się przydał teraz

MadMax14 komentarzy: 266701.11.2022, 14:54

@danielosik: Mega szkoda tego Mesuta. Szkoda, że z niego był taki leniuszek.
Chciałbym zobaczyć prime Mesuta w obecnym składzie.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698201.11.2022, 14:52

Dr Erkut Sogut (agent Mesuta Özila): „Mesut nigdy nie mógłby grać dla innego angielskiego klubu. Nie jest taki jak Aubameyang. Uwielbiał swój czas w Arsenalu i nadal jest w kontakcie z wieloma graczami, nie tylko z Saką. Mają wyjątkową relacje

Dlatego co jak co szacun dla Mesuta

Piotrek95 komentarzy: 964501.11.2022, 14:52

@arsenallord: Tak, odkąd Ci napisałem że sadzanie Saki na ławce to idiotyczny pomysł to mnie nie lubisz

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5001.11.2022, 14:50

@Thoneick: Xhaka również

Thoneick komentarzy: 198101.11.2022, 14:49

@MadMax14 napisał: "Tak z ciekawości.
Kto z naszych ma doświadczenie gry w LM?"

Partey, Zina, Jesus i jakieś tam Elneny

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5001.11.2022, 14:48

@MadMax14: @MadMax14 napisał: "Tak z ciekawości.

Chociażby Gabriel Jesus

MadMax14 komentarzy: 266701.11.2022, 14:47

Tak z ciekawości.
Kto z naszych ma doświadczenie gry w LM?

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5001.11.2022, 14:45

@ArekKanonier napisał: "Musicie tylko uwierzyć w Jesusa a wszystko będzie lepsze. Zaufajcie mu a on się odpłaci."

Ament

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5001.11.2022, 14:43

@Mickeylo napisał: "Kogo byście woleli do rywalizacji z Jesusem?

Mitro czy Toney?"

Toney

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698201.11.2022, 14:42

@Mickeylo: Mitro

Mickeylo komentarzy: 274101.11.2022, 14:38

Kogo byście woleli do rywalizacji z Jesusem?

Mitro czy Toney?

pLYTEK komentarzy: 411801.11.2022, 14:21

@Piotrek95 napisał: "Obrzydliwe zachowanie, żart ze zmarłych"
@Piotrek95 napisał: "Ale ja nie pisze że ktoś zmarłych obraził"

To o co ci w zasadzie chodzi ?

Dziadyga komentarzy: 828601.11.2022, 14:14

Piotrus Ty to ciagle placzesz..a jak ktos zwroci uwage to jak ze wscieklizna sie rzucasz.Pierwszy Tobie zwrocilem uwage ze 2 miesiace temu i widze,ze ludzi tez denerwuje ten Twoj ton.

WYLUZUJ.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11701.11.2022, 14:11

@Piotrek95 to mega dziwny typ.

Dominik17 komentarzy: 313601.11.2022, 14:07

@DeptaGUNNER: No właśnie

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214301.11.2022, 13:59

@pLYTEK napisał: "Nie przypominam sobie, zebym na groby bez kurtki szedł, jak dzisiaj. Bylo kiedys tak cieplo w listopadzie ?"
W 2015 było jeszcze cieplej. Pamiętam, bo właziłem na Śnieżkę 31 października w krótkim rękawku, potem wracałem do domu i ludzie w pełnym słoneczku na cmentarzach stali w krótkich rękawach. Dość osobliwie to wyglądało.

DeptaGUNNER komentarzy: 209901.11.2022, 13:59

Coś wiadomo co z pięknym Bukayo?

Womanizer komentarzy: 991801.11.2022, 13:59

@Womanizer: Jak ktoś Ci napisze "Kup mamie kwiaty na urodziny" analogiczna sytuacja to uznasz to za jakiś atak?
Nie zachowujmy się jak w piaskownicy.

Garfield_pl komentarzy: 2808501.11.2022, 13:57

Piotrek95 czasem ciągnie tematy jak losnumeros, może to multi ;) swoją drogą losnumeros chyba się obraził na dobrze grający Arsenal i chłop przepadł xD chyba tylko umiał być kibicem jak nie szło ;)

pLYTEK komentarzy: 411801.11.2022, 13:55

Podoba mi sie, chyba musze zwiekszyc emisje CO2

Piotrek95 komentarzy: 964501.11.2022, 13:53

@Womanizer: Ale ja nie pisze że ktoś zmarłych obraził

Womanizer komentarzy: 991801.11.2022, 13:49

@Piotrek95: Nikt tutaj żadnych zmarłych nie obraźił. Palenie zniczy to okazanie szacunku i pamięci. Chyba że jesteś inaczej wychowany i traktujesz takie czynności jako obraze.

Piotrek95 komentarzy: 964501.11.2022, 13:44

@Dzulian: Rozumiem że jest zakaz pisania o transferach? Nie można? Jedź bezpiecznie, żeby rodzinka nie musiała dodatkowych zniczy kupować

Thoneick komentarzy: 198101.11.2022, 13:42

A Barcelona chce Artete i co z tego? Po co miałby pójść do gorszej ligi i drużyny?

Dzulian komentarzy: 256401.11.2022, 13:41

@Piotrek95: Niestety nie mam czasu pisać z mitomanami, bo za 15 minut musze być w trasie.

Możesz wrócić do czytania hiszpańskich meczyków czy WP, kogo tam Real będzie kupował, pewnie ze 20 nazwisk przewiniesz.

Piotrek95 komentarzy: 964501.11.2022, 13:39

Obrzydliwe zachowanie, żart ze zmarłych, a potem ,,hehe, przewrażliwiony jesteś" i jeszcze to plusujecie

Piotrek95 komentarzy: 964501.11.2022, 13:36

@Dzulian: Ja też mam dla Ciebie SUGESTIE, jak to zrobisz to wtedy zastosuje się do Twojej

Dzulian komentarzy: 256401.11.2022, 13:32

@Piotrek95: To nie było żadne ciśnięcie tylko SUGESTIA żebyś zrobił coś pożytecznego, zamiast pisać zmyślone farmazony kogo to Real kupuje 1 listopada. Przewrażliwiony jesteś i tyle.

Piotrek95 komentarzy: 964501.11.2022, 13:27

@Dzulian: Akurat swieto zmarłych w tym roku jest dość emocjonalne dla mnie a Ty sobie ciśniesz w ten sposób, żebyś tylko miał tyle dystansu jak będę podobne teksty do Ciebie pisał

Furgunn komentarzy: 923601.11.2022, 13:26

@WindKai: jak wpłynie kasa za Jesusa, to Arteta wsadzi go w samolot do Madrytu, Gabriel wrzuci z niego post na insta, a w połowie drogi miki go zawróci ;)

Zemsta.

Piotrek95 komentarzy: 964501.11.2022, 13:24

@Dzulian: No i po co takie coś piszesz? Napisałem że źródła hiszpańskie tak podają, nie że to pewny transfer.
Serio taki tekst ,,znicza na grobie możesz zapalić"?

WindKai komentarzy: 88501.11.2022, 13:21

Jesus niedawno trafił do naszego zespołu i jest związany z nami kilkuletnim kontraktem. To my rozdajemy w tej sytuacji karty, więc jeżeli rzeczywiście Real będzie chciał ściągnąć Gabriela do siebie, to będzie musiał bardzo słono zapłacić.

Garfield_pl komentarzy: 2808501.11.2022, 13:18

Chelsea midfielder Mateo Kovacic missed training this week alongside Kepa and Kalidou Koulibaly.

Arsenal face the Blues at Stamford Bridge on Sunday.

Matelko komentarzy: 320501.11.2022, 13:16

Partey jest ważna postacią ale niestety często leczy urazy, gra już u nas kilka sezonów i jak na razie bez sukcesów. Natomiast Jesus pierwszy sezon i mamy duze szanse na grę w lidze mistrzow.

damianARSENAL komentarzy: 852001.11.2022, 13:06

@DzejCoop: u mnie bez zmian, patrz avatar