Piękne gole i nerwowa końcówka: Watford 2-3 Arsenal

Piękne gole i nerwowa końcówka: Watford 2-3 Arsenal 06.03.2022, 15:49, Łukasz Wandzel 1635 komentarzy

W ramach 28. kolejki Premier League Arsenal miał pojechać na Vicarage Road dopełnić formalności. I choć faktycznie Kanonierzy dość dobrze weszli w mecz, szybko wychodząc na prowadzenie, to efektowny gol zawodnika Szerszeni pokrzyżował nieco plany londyńczyków. Później piłkarze Mikela Artety odzyskali kontrolę nad spotkaniem. Strzelili na 2-1 jeszcze przed przerwą, a w drugiej połowie sprawnie powiększyli przewagę. Nie obyło się jednak bez nerwowej końcówki przez gola kontaktowego zdobytego przez Watford.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Xhaka, Partey – Saka, Odegaard, (90’ Holding), Martinelii (73’ Pepe) – Lacazette (80’ Nketiah).

Watford: Foster– Femenia, Samir, Cathcart, Kamara – Cleverley (89’ Kalu), Louza (64’ Kayembe), Sissoko – Hernandez, Dennis, Pedro.

Nie minęło kilkanaście sekund od pierwszego gwizdka, a Dennis już przyjął prostopadłe podanie od partnera i trafił do siatki. Kanonierzy nie popełnili błędu i zostawili napastnika Szerszeni na spalonym. W 5. minucie to goście otworzyli spotkania. Saka z prawej strony odegrał w pole karne do Odegaarda, który strzałem po ziemi pokonał Fostera.

Arsenal forsowali akcję właśnie prawym skrzydłem i widać było, że złapał wiatr w żagle, ale już w 11. minucie piłkarze Watfordu w widowiskowy sposób odpowiedzieli na bramkę rywali. Po dośrodkowaniu gospodarzy Hernandez znakomicie złożył się o strzału z powietrza i było już 1-1.

Watford dostał skrzydeł i przejął kontrolę nad spotkaniem. W 25. minucie Ramsdale zaliczył udaną interwencję przy groźnym strzałem Dennisa. Sytuacja na boisku znowu się odwróciła po połgodzinie gry, kiedy po przejęciu piłki nastąpiła wymiana krótkich podań Saki i Lacazette’a zakończona asystą Francuza oraz bramką młodego Anglika z około 15 metrów.

W drugiej połowie Kanonierzy dosyć szybko postawili kropkę nad i. W 52. minucie Mikel Arteta pomógł Sace błyskawicznie wznowić grę rzutem z autu i momentalnie akcja była już pod polem karnym Watfordu. Lacazette wyłożył futbolówkę Martinellemu, który sprzed szesnastki trafił na 3-1.

Gospodarze mieli swoje szanse, lecz do tej pory nie byli tak skuteczni w kończeniu sytuacji jak goście. W końcówce londyńczcy bawili się pod bramką Szerszeni w poszukiwaniu kolejnego gola, jednak podopieczni Roya Hodgsona jeszcze raz zaskoczyli. Tym razem Hernandez zagrał piłkę do Sissoko. Kapitan Watfordu przyjął piłkę, przebił się przez defensywę Arsenalu i z ostrego kąta pokonał Ramsdale’a.

Gol kontaktowy zapewnił kibicom Kanonierów nerwową końcówkę, jednak londyńczycy nie oddali przewagi i zdobyli komplet punktów.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41271 newsów: 109.03.2022, 23:52

Żołnierze Artety wyjaśnią w przyszłym roku gwiazdeczki z Paryża.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 109.03.2022, 23:50

@Rafson95 napisał: "ale przyjdzie do rozdania ZP na kolejny rok to będą dziennikarze którzy umieszczą go na 1 miejscu choćby grał cały czas tak jak ma to obecnie miejsce ;d"
Nie no, trzeba będzie odwołać w przyszłym roku ballon dor.

Rafson95 komentarzy: 1054909.03.2022, 23:48

@Catalonczyk: ale przyjdzie do rozdania ZP na kolejny rok to będą dziennikarze którzy umieszczą go na 1 miejscu choćby grał cały czas tak jak ma to obecnie miejsce ;d

Moczyknur komentarzy: 183709.03.2022, 23:44

@Vengerberg: bo oni chcą mieć tu i teraz. Nie mają czasu na szlifowanie.

Catalonczyk komentarzy: 519809.03.2022, 23:38

@Rynkos7 napisał: "sWinny:

Potrafię sobie wyobrazić kibiców Messiego, którzy tłumaczą wszystkim, że 10 bramek w nowej lidze, w nowym otoczeniu jest większym osiągnięciem niż zwycięstwo w Lidze Mistrzów :D"

Tylko najlepsze jest to ze takich kibiców nie ma. Nikt nie usprawiedliwia jego słabej gry w PSG, a te wszystkie teorie są zmyślone przez hejterow, którzy pierwszy raz od 15 lat maja coś do powiedzenia xD

cinek92 komentarzy: 14509.03.2022, 23:25

Katarska era naznaczona kasą i frajerstwem.

Vengerberg komentarzy: 51309.03.2022, 23:19

Ja nie wiem, PSG ma swietna szkolke a i tak wola kupowac jakis wypakonych kasztanow. Zamiast skupic sie na tym zeby szlifowac to co juz maja, to wychowankow przewaznie skreslaja (Nkuku chociazby), a sciagaja pokraki xD

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 309.03.2022, 23:18

Fani Messiego są najgorsi, ich bożek stracił wszystkie atuty i gra kompletną kupę, więc zaczęli wynajdowac jakieś nowe statystyki z pupci, żeby wszystkim dookoła udowodnić, że wcale taki cienki nie jest xD

Rynkos7 komentarzy: 680709.03.2022, 23:14

@sWinny:

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 309.03.2022, 23:14

@sWinny:
2 to on chyba dotychczas przez pół sezonu strzelił xddd

sWinny komentarzy: 783309.03.2022, 23:12

@Rynkos7: spokojnie. Messi strzeli ze dwie bramki w lidze. I myk złota piłeczka dla niego ;)

Rynkos7 komentarzy: 680709.03.2022, 23:11

@Bednar:

Bo kiedyś podróże trwały bardzo długo, nie zawsze latano samolotami, była przewaga własnych kibiców a kilkanaście lat temu jak jechałeś na obcy stadion to nikt ciebie o autograf nie prosił tylko co najwyżej napluł na twarz i powiedział w żołnierskich słowach co myśli o twojej matce.

SMTX komentarzy: 204809.03.2022, 23:10

Benzem top, Modric top, Mbappe top. O Realu można różne rzeczy mówić, ale w LM zawsze pełna motywacja i nie ma co się dziwić, że zawodnicy chcą tam przejść nawet jak Real w danym momencie cieniuje.

Jest ktoś w stanie logicznie wytłumaczyć skąd się wzięło powszechne przekonanie, że istniała zasada, że bramki na wyjeździe liczą się podwójnie?

Rynkos7 komentarzy: 680709.03.2022, 23:09

Benzema, Lewa i Salah/Mane to chyba główni pretendenci do Złotej Piłki za rok 2022 na ten moment.

miki9971 komentarzy: 6515 newsów: 209.03.2022, 23:09

Co prawda tylko za 20zł, ale poszło po 11,20 na awans Realu w przerwie.

Benzyna, kot. Ale co zrobił Modrić przy bramce na 2:1, ukłony dla Chorwata.

Arsenal2004 komentarzy: 372209.03.2022, 23:07

Jak nie przepadałem nigdy za Realem, tak mnie to ich zwycięstwo bardzo ucieszyło.

TlicTlac komentarzy: 600909.03.2022, 23:07

@illpadrino:

Jeśli mam być szczery, to dla mnie w tym sezonie póki co Benzema bardziej zasługuje na ZP niż Lewy, w kanadyjce jeden ma 39 G+A, drugi 44 (Lewy), ale Lewy już miał 2 bardzo słabe okresy, a Benzema z pewnego poziomu jednak nie zszedł.

pLYTEK komentarzy: 411809.03.2022, 23:06

Modric tez

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 309.03.2022, 23:06

Messi i Neymar w tym dwumeczu fatalni, ja bym lepiej zagral od tych czlapakow

Arsenal2004 komentarzy: 372209.03.2022, 23:06

PSG to by sie przydał taki defensywny napastnik jakim jest Laca. Neymar i Messi by sobie siedzieli a on by wracał non stop do obrony i by piłki odbierał.

Benzema kozak

ZielonyLisc komentarzy: 2028509.03.2022, 23:04

Heheheh i bardzo dobrze P$G poza grą, niech golą ogórków w ligę

hehe golas

Theo44 komentarzy: 426409.03.2022, 23:04

Real pieknie pressingiem dzis… gra z klepki tez im wychodzila.

Arsenal2004 komentarzy: 372209.03.2022, 23:04

PSG to może i jest dobre, ale w Fifie. Oni nie potrafią zbalansowanej drużyny stworzyć. Po co im był ten Messi? Mieli już Neymara który sobie człapał teraz mają dwóch. Ale beka z tego śmiesznego klubu.

vergil99111 komentarzy: 128609.03.2022, 23:03

Nie ma co się dziwić Mbappe, PSG mogło wygrać nawet LM. Ale to wygląda tak jakby Veratti i Mbappe ciągnęli wózek na którym siedzą np. Messim z Neymarem.

Catalonczyk komentarzy: 519809.03.2022, 23:02

@illpadrino napisał: "to bym już chyba piłki nie włączył klubowej oprócz Arsenalu."

Wielka strata. Nie rób tego, świat się nie podniesie po tym ciosie xD

Ani Lewus nie wygra CL w tym sezonie, ani Messi i CR7 nie będzie w top10 ZP

Rynkos7 komentarzy: 680709.03.2022, 23:02

A właściwie to w tym roku/w przyszłym sezonie.

Theo10 komentarzy: 828409.03.2022, 23:02

Nawet nie oglądałem meczu, ale cieszy mnie przegrana napompowanego gwiazdami za petrodolary PSG.

W przyszłym roku będą mistrzostwa w Katarze i słyszałem plotkę, że ze względu na to Złota Piłka a właściwie głosowanie na nią miałoby być "delikatnie" przesunięte tak aby w głosach uwzględniano właśnie wynik mistrzostw. Wszystko się może zdarzyć, biorąc pod uwagę, że Messi dostał Złotą Piłkę za śmieszne Copa America.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11709.03.2022, 23:01

A trza było Camavinge brać jak była okazja. Młody i ograny. Z Parteyem mógłby dominować w środku pola.

A Vinicius kozak się wyrobił. Mega zawodnik. Chyba TOP LS na świecie obecnie

drewniane_krzeslo komentarzy: 280909.03.2022, 23:01

Widać ile znaczy drużyna. Arsenal ma młodych chłopaków którzy dopiero uczą się dorosłej piłki i sprawia im to wiele radości to jest najlepsze co mogło nas kibiców Arsenalu spotkać w ostatnich kilku latach. U nas chcą grać a nie mają przymusu.

Patrząc na PSG to ulepek przebrzmiałych idoli który nie stanowi żadnego monolitu. Tam powinni grać ale nie chcą.

Widać ile znaczy nieograniczony budżet ściąganie graczy którzy są na chwilę obecną nie TOP tylko "TOP". Nie jestem wielkim fanem Realu ale dla dobra piłki bardzo dobrze się stało, że PSG odpadło.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 309.03.2022, 22:58

Jakby Lewy doszedł do finału LM i ją wygrał i do tego miał kapitalny sezon, a mimo tego nie dostałby złotej piłki tylko, któryś z czereśniaków Messi lub CR7 to bym już chyba piłki nie włączył klubowej oprócz Arsenalu.

Catalonczyk komentarzy: 519809.03.2022, 22:57

Hahahah Paris Saint Germem

TlicTlac komentarzy: 600909.03.2022, 22:57

@erykgunner:

Mam wrażenie, że Ty to tylko te psztyczki do Tottków w komentarzach piszesz. Nie powiem, podoba mi się to ^^

Ups147 komentarzy: 346709.03.2022, 22:56

To co w przyszłym roku Ronaldo w PSG ? Może wtedy się uda xd

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161709.03.2022, 22:56

Możesz zabrać Pochettino z Tottenhamu, ale Tottenhamu z Pochettino już nie.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11709.03.2022, 22:55

Haha PSG. Poch zapraszamy na Old Trafford przegrywie.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 109.03.2022, 22:55

No to Mbappe latem w Realu

Ech0z komentarzy: 1041609.03.2022, 22:54

I to dalej są gwiazdy ? Czy footbal wkoncu dojrzeje do tego by nie robić z kogoś miliardera jeśli nie gra ciągle na najwyższym poziomie ? Kogo obchodzi ich nazwisko skoro nie potrafią nic osiągnąć w europie

Rynkos7 komentarzy: 680709.03.2022, 22:54

PSG straci Mbappe i będą się bujać z Messim i Neymarem z przodu w następnym sezonie, powodzenia xD

drewniane_krzeslo komentarzy: 280909.03.2022, 22:54

W tym roku na frajerów wybrano PSG - to ich kolejny tytuł gratulujemy ! A Messi i tak pewnie dostanie złotą piłkę xd

XandeR komentarzy: 968409.03.2022, 22:51

Żółw ninja niech se szczela w tej śmiesznej lidze. Słaby klub i trener. Brawo Real.

Oldgunner3 komentarzy: 973409.03.2022, 22:51

Neymar dziś gra straszną biedę.A Messi chodzi... do tego obrona to w 2 połowie V kolumna i jest jak jest; Mbappe i Verratti to jednak w tej sytuacji za mało.

Freo98 komentarzy: 642609.03.2022, 22:46