Piękne gole i nerwowa końcówka: Watford 2-3 Arsenal

Piękne gole i nerwowa końcówka: Watford 2-3 Arsenal 06.03.2022, 15:49, Łukasz Wandzel 1635 komentarzy

W ramach 28. kolejki Premier League Arsenal miał pojechać na Vicarage Road dopełnić formalności. I choć faktycznie Kanonierzy dość dobrze weszli w mecz, szybko wychodząc na prowadzenie, to efektowny gol zawodnika Szerszeni pokrzyżował nieco plany londyńczyków. Później piłkarze Mikela Artety odzyskali kontrolę nad spotkaniem. Strzelili na 2-1 jeszcze przed przerwą, a w drugiej połowie sprawnie powiększyli przewagę. Nie obyło się jednak bez nerwowej końcówki przez gola kontaktowego zdobytego przez Watford.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Xhaka, Partey – Saka, Odegaard, (90’ Holding), Martinelii (73’ Pepe) – Lacazette (80’ Nketiah).

Watford: Foster– Femenia, Samir, Cathcart, Kamara – Cleverley (89’ Kalu), Louza (64’ Kayembe), Sissoko – Hernandez, Dennis, Pedro.

Nie minęło kilkanaście sekund od pierwszego gwizdka, a Dennis już przyjął prostopadłe podanie od partnera i trafił do siatki. Kanonierzy nie popełnili błędu i zostawili napastnika Szerszeni na spalonym. W 5. minucie to goście otworzyli spotkania. Saka z prawej strony odegrał w pole karne do Odegaarda, który strzałem po ziemi pokonał Fostera.

Arsenal forsowali akcję właśnie prawym skrzydłem i widać było, że złapał wiatr w żagle, ale już w 11. minucie piłkarze Watfordu w widowiskowy sposób odpowiedzieli na bramkę rywali. Po dośrodkowaniu gospodarzy Hernandez znakomicie złożył się o strzału z powietrza i było już 1-1.

Watford dostał skrzydeł i przejął kontrolę nad spotkaniem. W 25. minucie Ramsdale zaliczył udaną interwencję przy groźnym strzałem Dennisa. Sytuacja na boisku znowu się odwróciła po połgodzinie gry, kiedy po przejęciu piłki nastąpiła wymiana krótkich podań Saki i Lacazette’a zakończona asystą Francuza oraz bramką młodego Anglika z około 15 metrów.

W drugiej połowie Kanonierzy dosyć szybko postawili kropkę nad i. W 52. minucie Mikel Arteta pomógł Sace błyskawicznie wznowić grę rzutem z autu i momentalnie akcja była już pod polem karnym Watfordu. Lacazette wyłożył futbolówkę Martinellemu, który sprzed szesnastki trafił na 3-1.

Gospodarze mieli swoje szanse, lecz do tej pory nie byli tak skuteczni w kończeniu sytuacji jak goście. W końcówce londyńczcy bawili się pod bramką Szerszeni w poszukiwaniu kolejnego gola, jednak podopieczni Roya Hodgsona jeszcze raz zaskoczyli. Tym razem Hernandez zagrał piłkę do Sissoko. Kapitan Watfordu przyjął piłkę, przebił się przez defensywę Arsenalu i z ostrego kąta pokonał Ramsdale’a.

Gol kontaktowy zapewnił kibicom Kanonierów nerwową końcówkę, jednak londyńczycy nie oddali przewagi i zdobyli komplet punktów.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
sWinny komentarzy: 785908.03.2022, 22:59

Dla mnie to obojętne czy to Czechy czy Szwecja. Ja chce zobaczyć jakość i pomysł u naszych zawodników. Bo inaczej to po co pojedziemy znowu na MS?
Uważam, ze za Sousy graliśmy tragicznie. Te jego kombinacje z ustawieniem mnie dobijały. I bardzo się cieszę, ze ten lis odszedł.

Rafson95 komentarzy: 1058708.03.2022, 22:55

nieumiejętność wykrywania ironii jest dla mnie często na tej stronie wręcz zatrważająca

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11708.03.2022, 22:54

@pierre_afc: Ja wolałbym Czechy chyba. Szwecja mega niewygodna.

schnor25 komentarzy: 1854608.03.2022, 22:48

@pierre_afc: z jednymi i drugimi grało się nam zawsze ciężko, chyba ciężej ze Szwedami.

pierre_afc komentarzy: 1207108.03.2022, 22:45

Tak poza tematem Ligi Mistrzów. Skoro FIFA zdecydowała, że nie dostaniemy nowego rywala w barażach o MŚ to z kim wolelibyście się zmierzyć w decydującym meczu? Czechy czy Szwecja?

Mi osobiście wydaje się, że Szwedzi byliby łatwiejszym przeciwnikiem. Czesi mają więcej ciekawych zawodników i wydaje się, że ich ofensywa jest lepsza od tej szwedzkiej.

schnor25 komentarzy: 1854608.03.2022, 22:41

@sWinny: @Marcel90: nie widziałem tego faulu z pierwszej połowy. Być może macie rację, że oliwa sprawiedliwa. Niemniej jeden błąd sędziego, nie może być zasypywany kolejnym.

Moczyknur komentarzy: 185508.03.2022, 22:37

@schnor25: dokładnie tak

Marcel90 komentarzy: 817808.03.2022, 22:35

Tak jak napisał sWinny, Alexis spokojnie mógł zakończyć mecz w doliczonym czasie pierwszej połowy już

sWinny komentarzy: 785908.03.2022, 22:34

Alexis w pierwszej połowie zasłużył na coś pomiędzy żółtą a czerwem za podobny wślizg. Jednak sędzia nie pokazał kartki.
Jednak myśle, ze miał to w pamięci i teraz przy podobnym wślizgu pokazał od razu czerwo. Jesli dodać do siebie te faule to słuszna decyzja sędziego.

schnor25 komentarzy: 1854608.03.2022, 22:34

@Lamoreaux: taka trochę "żółta karteczku" na podobiznę tej RvP z meczu z Barceloną.

Lamoreaux komentarzy: 347608.03.2022, 22:33

@schnor25: @Moczyknur:

bardziej to Fabinho wszedł w tor wślizgu Sancheza niż Sanchez w nogi Fabinho moim zdaniem

Lamoreaux komentarzy: 347608.03.2022, 22:30

Ta kartka taka śmierdzaca moim zdaniem, no nie mogl cofnac nogi i komentatorzy tlumacza to bledem technicznym.

Dziwne to

Moczyknur komentarzy: 185508.03.2022, 22:29

Co niby miał z nogą zrobić? To nie powinna być kartka

schnor25 komentarzy: 1854608.03.2022, 22:28

I co miał zrobić Sanchez? Od momentu dziubnięcia piłki, do momentu draśnięcia Fabinho minęła chwileczka (ktoś powie, no właśnie, miał czas zareagować), ale sunął po murawie, więc jak się miał zatrzymać. Więcej tutaj boiskowego niefartu, niż złośliwości, brutalności. Ot sport kontaktowy.

Marcel90 komentarzy: 817808.03.2022, 22:26

Sanchez dlaczego, mogło być jeszcze ciekawie

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11708.03.2022, 22:26

Balogun pierwszy gol, pozdrawiam jak ktoś myśli że będzie z niego jakiś pożytek

alexis1908 komentarzy: 363508.03.2022, 22:26

O Slaby dla wielu osób tutaj Lautaro właśnie pakuje bramę LFC ;)

sWinny komentarzy: 785908.03.2022, 22:25

Alexis czerwo

sWinny komentarzy: 785908.03.2022, 22:24

Lautaro jakie okno. Piękna bramka.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11708.03.2022, 22:24

@pierre_afc: Wiesz, że to humorystyczny komentarz patrząc na dyskusję sprzed kilku godzin na stronie?

pierre_afc komentarzy: 1207108.03.2022, 22:15

@arsenallord napisał: "Lewy nie poradziłby sobie w Premier League"

XD

Alffik komentarzy: 104208.03.2022, 22:13

I cyk, Balogun z brameczką ;)

domino178 komentarzy: 244208.03.2022, 22:04

@Patriko: w sezonie. Do rekordu Mullera w Bundeslidze jeszcze mu jakieś 50 goli brakuje.

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11708.03.2022, 22:04

Lewy nie poradziłby sobie w Premier League

Patriko komentarzy: 530208.03.2022, 22:02

@drewniane_krzeslo: Przecież już pobił rekord Mullera.

drewniane_krzeslo komentarzy: 280908.03.2022, 22:00

Życzę Lewandowskiemu żeby wygrał LM w tym sezonie i pokazał po raz kolejny, że jest najlepszy na świecie, a także żeby pobił rekord Mullera w ilości strzelonych bramek w Bundeslidze.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 108.03.2022, 22:00

Martin Ødegaard on what convinced him to return to Arsenal last summer: “The project. The way the club & the manager wanted to do things, what they wanted to build here & how they wanted to play & to improve.” [BT] #afc https://t.co/HI1aEWSa1b

Garfield_pl komentarzy: 2830708.03.2022, 21:58

Arsenal will review William Saliba’s situation at the end of the season with preliminary talks over a new contract expected to take place, Football London understands. [@ChrisWheatley_] #afc https://t.co/MTbICMMSa3

Rafson95 komentarzy: 1058708.03.2022, 21:57

@sWinny napisał: "Wiadomo czemu przerwano mecz live?"

Podobno "Piłkarze zeszli obejrzeć powtórki bramek Roberta Lewandowskiego"

Info z FB

PrzeArs komentarzy: 278408.03.2022, 21:55

Tymczasem Hajto w studiu :
,,Nauer to najlepszy bramkarz na świecie "
Chłopu się czas zatrzymał 15 lat temu .....

adias komentarzy: 733 newsów: 808.03.2022, 21:53

Inter przy Liverpoolu wyglada jak drużyna emerytów piłkarskich, fizycznie oczywiście

grzegorz1211 komentarzy: 1031208.03.2022, 21:44

Masz źródło, a jaka panika, powinniśmy brać przykład z Ukraińców, a nie srać w gacie

Lamoreaux komentarzy: 347608.03.2022, 21:41

W Bundeslidze powienien grać jeszcze jeden zespół o nazwie RÖbertcik FC, skoro gość sam wygrywa mecze

Wisnia44 komentarzy: 75908.03.2022, 21:39

@grzegorz1211 napisał: "U.S. Under Secretary of State Nuland says Poland's decision to put all its Mig-29 jets at U.S. disposal was not pre-consulted with the United States"
Piszcie może źródła takich informacji. Przepisywanie każdego newsa bez sprawdzenia czy podania skąd się go ma tworzy chaos informacyjny i może siać panikę wśród ludzi.

grzegorz1211 komentarzy: 1031208.03.2022, 21:36

Dziadyga komentarzy: 837708.03.2022, 21:35

Na 4-0 strzelił mam nadzieję nasz stary-niwy nabytek.Prztdalby się taki gracz cholernie.

Furgunn komentarzy: 926708.03.2022, 21:32

Ale wpiernicz.

AR14 komentarzy: 131508.03.2022, 21:31

@arsenallord

:F

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 108.03.2022, 21:30

Anthony Taylor will take charge of Arsenal against Leicester City on Sunday.

#ARSLEI

Wisnia44 komentarzy: 75908.03.2022, 21:30

W pewnym momenie było widać, że pełno stewardów jest gdzieś na trubynach.

Obstawiam, że jakiś kibic zemdlał i chcieli go najpierw wynieść i udzielić pomocy.

Robercik się wkur...

sWinny komentarzy: 785908.03.2022, 21:29

Wiadomo czemu przerwano mecz live?

grzegorz1211 komentarzy: 1031208.03.2022, 21:28

Większość krajów Nato przekazuje Ukrainie broń Javeliny, Nlav, stingery czy drony Bayraktar to my możemy przekazać Migi. Ja nie wiem dlaczego media tak o tym piszą, to powinno być robione cicho

@Spejsik:

Mam nadzieje, ze nie damy sie zrobic w konia. Koncze na dzisiaj czytanie o wojnie bo tylko mnie nerwy biora wlaczam Bayern i biore zimnego heinekena

Joker_224 komentarzy: 522008.03.2022, 21:22

Niższe ligi angielskie weryfikują gwiazdki naszej akademii. Azeez nie łapał się w trzecioligowym Portsmouth. Balogun bez bramki w Championship, co chwilę ławka. Smutne, ale może go za dużo to niezdrowo, tj. Saka i ESR.

sWinny komentarzy: 785908.03.2022, 21:21

Jednak nie okradziony. LM to jednak nie PL :)

marcingus1 komentarzy: 117808.03.2022, 21:21