Piękne gole i nerwowa końcówka: Watford 2-3 Arsenal

Piękne gole i nerwowa końcówka: Watford 2-3 Arsenal 06.03.2022, 15:49, Łukasz Wandzel 1635 komentarzy

W ramach 28. kolejki Premier League Arsenal miał pojechać na Vicarage Road dopełnić formalności. I choć faktycznie Kanonierzy dość dobrze weszli w mecz, szybko wychodząc na prowadzenie, to efektowny gol zawodnika Szerszeni pokrzyżował nieco plany londyńczyków. Później piłkarze Mikela Artety odzyskali kontrolę nad spotkaniem. Strzelili na 2-1 jeszcze przed przerwą, a w drugiej połowie sprawnie powiększyli przewagę. Nie obyło się jednak bez nerwowej końcówki przez gola kontaktowego zdobytego przez Watford.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Xhaka, Partey – Saka, Odegaard, (90’ Holding), Martinelii (73’ Pepe) – Lacazette (80’ Nketiah).

Watford: Foster– Femenia, Samir, Cathcart, Kamara – Cleverley (89’ Kalu), Louza (64’ Kayembe), Sissoko – Hernandez, Dennis, Pedro.

Nie minęło kilkanaście sekund od pierwszego gwizdka, a Dennis już przyjął prostopadłe podanie od partnera i trafił do siatki. Kanonierzy nie popełnili błędu i zostawili napastnika Szerszeni na spalonym. W 5. minucie to goście otworzyli spotkania. Saka z prawej strony odegrał w pole karne do Odegaarda, który strzałem po ziemi pokonał Fostera.

Arsenal forsowali akcję właśnie prawym skrzydłem i widać było, że złapał wiatr w żagle, ale już w 11. minucie piłkarze Watfordu w widowiskowy sposób odpowiedzieli na bramkę rywali. Po dośrodkowaniu gospodarzy Hernandez znakomicie złożył się o strzału z powietrza i było już 1-1.

Watford dostał skrzydeł i przejął kontrolę nad spotkaniem. W 25. minucie Ramsdale zaliczył udaną interwencję przy groźnym strzałem Dennisa. Sytuacja na boisku znowu się odwróciła po połgodzinie gry, kiedy po przejęciu piłki nastąpiła wymiana krótkich podań Saki i Lacazette’a zakończona asystą Francuza oraz bramką młodego Anglika z około 15 metrów.

W drugiej połowie Kanonierzy dosyć szybko postawili kropkę nad i. W 52. minucie Mikel Arteta pomógł Sace błyskawicznie wznowić grę rzutem z autu i momentalnie akcja była już pod polem karnym Watfordu. Lacazette wyłożył futbolówkę Martinellemu, który sprzed szesnastki trafił na 3-1.

Gospodarze mieli swoje szanse, lecz do tej pory nie byli tak skuteczni w kończeniu sytuacji jak goście. W końcówce londyńczcy bawili się pod bramką Szerszeni w poszukiwaniu kolejnego gola, jednak podopieczni Roya Hodgsona jeszcze raz zaskoczyli. Tym razem Hernandez zagrał piłkę do Sissoko. Kapitan Watfordu przyjął piłkę, przebił się przez defensywę Arsenalu i z ostrego kąta pokonał Ramsdale’a.

Gol kontaktowy zapewnił kibicom Kanonierów nerwową końcówkę, jednak londyńczycy nie oddali przewagi i zdobyli komplet punktów.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Marcel90 komentarzy: 816109.03.2022, 22:42

Najwiekszy winny obecnego wyniku to Donnarumma

Oldgunner3 komentarzy: 976009.03.2022, 22:40

PSG znowu samo się wyeliminuje.

grzegorz1211 komentarzy: 1030209.03.2022, 22:40

W LM nadal obowiazuje zasada bramki na wyjeździe podwójnie ???

Traitor komentarzy: 10308 newsów: 2409.03.2022, 22:40

Psg powaznie to Arsenal ligi mistrzow XDD godnie nas zastepuja

Furgunn komentarzy: 924409.03.2022, 22:40

@sWinny: mi Verratti

Pablo11 komentarzy: 82609.03.2022, 22:39

Oj chciałbym takiego młodszego Lewandowskiego lub Benzeme absolutny top typowej 9

ostriket komentarzy: 662809.03.2022, 22:39

Psg to jednak klub mem jest, więcej Messich niech sobie wezmą to na stopro wygrają ligę francuska

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 109.03.2022, 22:39

@Furgunn: na skuterze juz go wieźli xd

mlodykanonier komentarzy: 148509.03.2022, 22:39

Tak właśnie wygląda rywalizacja bez tej durnej zasady bramek na wyjeździe.

Power10 komentarzy: 134009.03.2022, 22:39

A kilka ładnych lat temu mogliśmy mieć Benzo u siebie..

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11709.03.2022, 22:39

Luka Modric to najlepszy pomocnik w tym wieku zdecydowanie

sWinny komentarzy: 783509.03.2022, 22:38

Marzy mi się taki Modric( tylko z 15 lat młodszy) w miejsce czaki!

Furgunn komentarzy: 924409.03.2022, 22:38

Benzema, to prawie jak nasz gość, kiedyś leciał do nas samolotem.

Rynkos7 komentarzy: 680709.03.2022, 22:38

Defensywa a la Shkodran Mustafi albo Pascal Cygan.

Furgunn komentarzy: 924409.03.2022, 22:37

Wróciły stare demony PSG, a Benzema się zapatrzył na lewego.

Reallll

@Theo10: No właśnie jak ruscy się teraz wypstrykają to USA będą miały spokój na zachodzie i będą mogli się zając Chinami.

Theo10 komentarzy: 829109.03.2022, 22:20

@domino178: Akurat Rosja już dawno straciła swój statut supermocarstwa, a ta wojna dodatkowo obnaża słabość ich armii konwencjonalnej i gospodarczo cofa o dziesięciolecia. USA raczej wolało by mieć spokój na zachodzie, bo ich głównym problemem są Chiny i ta wojna kompletnie nie jest im na rękę.

Chiny są natomiast wielkim wygranym, bo USA musiało się zaangażować (i wydać pieniądze) w innym regionie świata. Dodatkowo sankcje to też w pewnym stopniu straty finansowe dla USA.
Rosja zaś jeśli w ogóle przetrwa gospodarczo, to będzie pewnie coraz bardziej zależna od pieniędzy z handlu z Chinami.

Catalonczyk komentarzy: 519809.03.2022, 22:14

Każdy podniecony Mbappe, ale co Verratti kozak to nie mam pytan.

Lamoreaux komentarzy: 344709.03.2022, 22:03

@sWinny: moim zdaniem to pierwsze

sWinny komentarzy: 783509.03.2022, 21:58

Real taki bezjajeczny czy to Psg jest aż tak mocne?

arsenallord komentarzy: 29729 newsów: 11709.03.2022, 21:50

Przepaść między Realem a PSG. Grają z Madrytem jakby na sparingu

Rynkos7 komentarzy: 680709.03.2022, 21:47

Messi już widać cień piłkarza sprzed kilku lat. Nieudane są te jego próby dryblingu, widać już że brakuje u niego tej dynamiki, która była kluczową kwestią w tym w jaki sposób dryblował.

Freo98 komentarzy: 642609.03.2022, 21:47

@ksowa90: no może faktycznie masz racje, no ale jeszcze mając messiego który na nos daje piłki to wystarczy i ten jeden mbappe

ksowa90 komentarzy: 146709.03.2022, 21:45

@Freo98: Nie zgadzam się. Mają jednego zawodnika idealnego na kontry. Ale w zupełności wystarczy

domino178 komentarzy: 243309.03.2022, 21:45

@tony888 napisał: "Taka, że Putin jest drugim Hitlerem, marzy mu się odbudowa ZSRR, jest zbrodniarzem, dyktatorem itd. Bynajmniej nie mam na myśli wersji rosyjskiej. Zastanawia mnie jak to wygląda z punktu geopolityki. Czy któreś kraje mogą jeszcze maczać palce w tej wojnie? Ewentualnie komu jest ona na rękę."

Putin nawet w swym szaleństwie nie myśli o nowym ZSRR. To se ne vrati. Jeśli już to strefy wpływów. To chyba raczej też upadło. Wojna na Ukrainie miała na celu stuknięcie Zelenskiego, i zainstalowanie tam swojego rządu, który nie będzie parł na zachód. Jak na razie też się nie udaje. Pozostało mu zrujnować Ukrainę, bo nikt ruiny nie weźmie w struktury NATO czy UE. Odbudowa miast i infrastruktury potrwa dekady i pochłonie biliony zielonych. To mu wystarczy.
Natomiast komu zależy na wojnie? Chinom i USA. Odpada im mocarstwo. Jakby nie było przez sankcje ruscy cofają się do początku ub wieku jeśli chodzi o gospodarkę. Prędko się nie dźwigną a sama wojna uwidoczniła fakt że jej potęga to fasada.
Jestem ciekaw, czy jakby Putin nacisnął guzik, to czy nie okazałoby się że cygany mu podprowadziły głowice :D
Ale to tylko moja opinia.

Freo98 komentarzy: 642609.03.2022, 21:44

@Furgunn: a to wszystko jasne, miałem w głowie ze 3 im brakuje. No na 2 na pewno bardziej prawdopodobne, ale beda musieli się otworzyć a psg ma idealnych zawodników pod kontry.

Oldgunner3 komentarzy: 976009.03.2022, 21:42

Fajny mecz,ale wygląda na to,że niespodzianki nie będzie.

Furgunn komentarzy: 924409.03.2022, 21:42

@Freo98: nie ma