Pierwsza z trzech bitew: Man City vs Arsenal

Pierwsza z trzech bitew: Man City vs Arsenal 25.01.2023, 18:37, Dominik Kwacz 1447 komentarzy

Kiedy Kanonierzy ostatni raz zwyciężyli z ekipą Pepa Guardioli w lipcu 2020 roku, trójkę w defensywie stanowili Shkodran Mustafi, David Luiz i Kieran Tierney wspomagani na wahadłach przez Hectora Bellerina i Ainsleya Maintlanda-Nilesa. Dobitnie pokazuje to dwie rzeczy. Po pierwsze starą prawdę, głoszącą, że w futbolu nie ma rzeczy niemożliwych. Po drugie, że podopieczni Mikela Artety są dziś zupełnie inną drużyną. Tamto zwycięstwo było niespodzianką, nieomal sensacją. Jeśli w najbliższy piątek znów zatriumfuje ekipa Arsenalu, nikt nie będzie przecierał ze zdumieniem oczu. Teraz bowiem bój stoczą faworyci do miana najlepszej drużyny w Anglii. Nadchodzi pucharowe starcie Manchesteru City z Arsenalem.

Po niedawnym, wygranym 4:2 spotkaniu z ekipą Antonio Conte, Pep Guardiola był zirytowany. Pomimo zwycięstwa z piątymi obecnie w tabeli kogutami, Hiszpan nie ukrywał zażenowania. Krytykował własnych piłkarzy, nie oszczędzając nawet przybysza z innej planety, Eerlinga Haalanda. Zdaniem Katalończyka jego drużyna stała się organizacją wesołych kwiatków. Znany z uprawiania mind games menadżer oczywiście próbował tym samym trafić do głów swoich podopiecznych, ale przede wszystkim namieszać w obozie przyszłych rywali. Kilkukrotnie wprost odnosił się do drużyny swojego byłego asystenta, stwierdzając nawet, że jeśli nic się nie zmieni, Arsenal unicestwi The Citizens.

To wcale nie znaczy, że Pep się boi. Na półmetku rozgrywek Jej Wysokości Obywatele tracą pięć oczek do ekipy z Londynu i wcale nie wypisali się jeszcze z walki o tytuł. Jest jednak jedna rzecz, której mistrz zazdrości swojemu protegowanemu. Magicznego składnika - pasji.

Naszym problemem jest fakt, że zdobyliśmy tytuł cztery razy w ostatnich pięciu latach, a Arsenal żadnego od niemal dwudziestu. Jesus, Zinchenko, oni nie wygrywali tylko Premier League, ale każdy mecz, każdą piłkę, każdą akcję. Za każdym razem. Brakuje nam tego, straciliśmy to.

Arsenalowi może brakować świeżo zdobytych tytułów, gry w Lidze Mistrzów, ultraszerokiej kadry. Jenak niewątpliwie nie brakuje im pasji - wielokrotnie podkreślają to piłkarze i sam Mikel Arteta. Widać ją również gołym okiem - od przedmeczowych kółeczek z żarliwymi przemowami Zinchenki czy Xhaki, po wspólne świętowanie każdej bramki, czy udanej akcji w obronie. W kadrach uchwycacnych przez stadionowych fotografów. Po straconej bramce w ostatnim meczu z Manchesterem United jedyną reakcją było wzajemne zagrzewanie się do walki, bez obwiniania czy załamywania rąk. Przy remisowym wyniku w drugiej połowie, z każdą upływającą minutą Arsenal zaciskał uścisk wokół pola bramkowego Davida de Gei tak, że podopieczni Eryka Ten Haaga stracili kompletnie wiarę w zwycięstwo i zaczęli kurczowo bronić cennego punktu. Nieustający opór się opłacił, kiedy w doliczonym czasie Eddie ,,twoja obrona ma kłopoty" Nketiah wprawił w ekstazę Emirates strzelając gola dającego upragnione zwycięstwo. Piękny pojedynek, którego nie powstydziliby się Wenger, ani Ferguson. Ten drugi był nawet obecny na trybunach.

Kanonierzy, którzy jeszcze od pod koniec poprzedniego sezonu bywali sinusoidalni i nerwowi, w obecnym zdają się samonapędzającą się maszyną. Maszyną, w której w zasadzie nie ma już słabych ogniw, a każde kolejne udane zagranie, bramka, czy zwycięstwo jest jak łopata węgla dorzucana przez palacza w rozpędzonym parowozie. To najlepiej grający Arsenal od lat, dla wielu młodszych kibiców najlepszy, jaki widzieli w życiu. Być może nawet najlepsza obecnie drużyna w Anglii.

Która jednak nie grała jeszcze z obecnym mistrzem. Mimo porażek w derbach z United i niedawnym remisie z czerwoną latarnią ligi - Evertonem, Citizens wciąż są niesamowicie mocni. Halland szybko udowodnił Guardioli, że nie chce być wesołym kwiatkiem. Jego hattrick w ostatni meczu z Wolverhampton, był już czwartym w tym sezonie. Łączna pula 25 bramek w 21 spotkaniach mówi sama za siebie. A to przecież nie jedyna gwiazda drużyny z Manchesteru, tylko ich najnowszy nabytek.

Najbliższe pucharowe spotkanie to pierwszy z trzech pojedynków pomiędzy Artetą a Guardiolą w tym sezonie. Prywatnie - dobrzy przyjaciele darzący się wzajemnie ogromnym szacunkiem. Zawodowo - dwaj główni pretendenci rywalizujący o wygranie Premier League i FA Cup. Remis oznaczałby powtórkę, przy napiętym terminarzu obaj menadżerowie będą się zapewne starali tego uniknąć. Zwycięstwo, poza awansem do następnej rundy dałoby psychologiczną przewagę w kolejnym, ligowym pojedynku. Nie spodziewajmy się zatem nudnego 0:0

Rozgrywki: FA Cup
Miejsce: Etihad Stadium, Manchester
Data: Piątek 27 stycznia, godzina 21:00 czasu polskiego
Sędzia: Paul Tierney
Transmisja: 21:00 w Eleven
Typ Kanonierzy.com: 1:2

Nie wiesz gdzie oglądać Premier League? Sprawdź artykuł od Zagranie!

FA CupManchester City autor: Dominik Kwacz źrodło: własne
Adamarsenal1 komentarzy: 314227.01.2023, 21:50

Saliba , Zina odrazu do wejścia

Furgunn komentarzy: 921027.01.2023, 21:50

W lidze nie mają z nami szans :]

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020427.01.2023, 21:50

City nic nie gra Arteta troszkę rozgryzł pepa czuje że po przerwie coś strzelimy.

nicniewymysle komentarzy: 42427.01.2023, 21:50

Holding zejdzie, to pewne. Tylko pytanie, czy wejdzie Saliba, czy w ogóle Mikel zmieni środek- bo to raczej niemożliwe, żeby grał dwoma lewonożnymi śó.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11727.01.2023, 21:50

Śmialiście się że mnie od dwóch lat, że Tierney jest za słaby na Arsenal. Teraz wnioski w tej kwestii same się wysuwają

krzykus1990 komentarzy: 516427.01.2023, 21:49

Jeśli chcemy pokonać tych cieniasów to od razu na początku 2 połowy musimy dokonać 3 konkretne zmiany.

patryksz komentarzy: 364827.01.2023, 21:49

@DexteR_000: Turner, Tierney, Holding i Vieira. Tiramisu i Trossard grają dość regularnie.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5027.01.2023, 21:49

@Elastico07 napisał: "To ty masz jakieś rasistowskie skojarzenia"

pracuje z czarnoskórymi w robocie, żaden się nie obraża gdy mówimy "robimy jak czarnuchy"

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11727.01.2023, 21:49

Tierneya w sumie nawet i za 15 mln bym sprzedał. Vieira też słabo z Holdingiem. Wnioski po pierwszej połowie mam takie, że jesteśmy od nich lepsi. Trochę mnie ta pierwsza połowa uspokoiła przed meczami ligowymi.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 827.01.2023, 21:48

@zwierz napisał: "A Ty który gabinet polecasz?"
ten z którego wychodziłeś

jedi133 komentarzy: 146827.01.2023, 21:48

Tierney katastrofa. Dawno nie widziałem u nas tak fatalnego występu indywidualnego.

Koroniarz komentarzy: 1010627.01.2023, 21:48

Holding mógł połamać Haalanda a teraz z żółta to już po ptokach

Adamarsenal1 komentarzy: 314227.01.2023, 21:48

Jak nie zmieni holdinga w przerwie to będzie samogwałt w drugiej połowie skończymy w 10

morfeus komentarzy: 42027.01.2023, 21:47

Ale Zniczenko by tam zasuwał z Trossardem

enrique komentarzy: 1904627.01.2023, 21:47

@Piotrek95: a jak grał Vieira z Oxfordem w 1-szej połowie ? Tak samo jak dziś albo i gorzej,

Craz komentarzy: 356227.01.2023, 21:47

Holdinga gonić czym prędzej , a vieria panienka na wypozyczenie do jakiegoś Brighton chłop niech się ogarnia bo biega jak sarna postrzelona w dupę po tym boisku

Elastico07 komentarzy: 1250827.01.2023, 21:47

@Fabri4 napisał: "Brakuje Fernandinho, brakuje kogoś od czarnej roboty"

Koroniarz komentarzy: 1010627.01.2023, 21:46

Fabio to będzie lipa jak z Lokonga, chyba ze przyjdzie Caicedo i zaczniemy tych łebków wypożyczać

nicniewymysle komentarzy: 42427.01.2023, 21:46

@Fabri4 Tyle że tu akurat ciężko się nie zgodzić- w City brakuje kogoś takiego.
btw, czy Trossard tak skręcił typa, że aż mu kolana zepsuł? Co za kot :D:D

Piotrek95 komentarzy: 947327.01.2023, 21:46

Trossard dziś fantastyczny, 3rdpitch miałby mokro już jakby Mudryk tak zagrał
Holding wiadomo, fajna przygoda z Arsenalem ale nie ten poziom
Vieira widać że technicznie jest git ale brakuje pomysłu, ustawienia się, wyjścia do piłki, ja bym go jednak nie skreśla, pamiętajcie że to City w pierwszym skladzie

ramshere komentarzy: 95927.01.2023, 21:46

trossard juz zalatwil stonesa

Slaviola komentarzy: 1237627.01.2023, 21:46

@Fabri4:

XD

zwierz komentarzy: 154927.01.2023, 21:46

@GunnersFan9: A Ty który gabinet polecasz?

mlody323323 komentarzy: 208427.01.2023, 21:46

Trossard dziś co kontakt to niebezpieczny , szkoda tylko ,że tak mało dostaje szans z piłką przy nodze ale może ode to zmieni

Slaviola komentarzy: 1237627.01.2023, 21:45

Stonesowi mięsień poszedł.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5027.01.2023, 21:45

"Brakuje Fernandinho, brakuje kogoś od czarnej roboty"

to niezły komentarz

ostriket komentarzy: 658827.01.2023, 21:45

Btw nie wiem czy wiecie aleeeeeee Chelsea klepła kolejny transfer xD

Przecież to jest jakieś jawne oszustwo tyle kasy legalnie wydawać w 2 okienka...

Dziadyga komentarzy: 824227.01.2023, 21:45

Holding,Vieira,Tierney do wymiany obowiązkowo,z lepszymi ten mecz byśmy wygrywali a tak będzie niepotrzebny remis,bo czegoś zabraknie,albo co gorsza porażka.

nicniewymysle komentarzy: 42427.01.2023, 21:44

@6harry6 słuchaj, z jednej strony to się nie dziw- gość jest maszyną, dosłownie. Też się Nim jaram, mimo że gra gdzie gra. Obecnie jedyny piłkarz, do którego mam aż taki respekt.

Hans_Zimmer komentarzy: 594527.01.2023, 21:43

Holding zaraz zrobię Tottenham z zeszłego sezonu.

ostriket komentarzy: 658827.01.2023, 21:43

Holdini ehh... Jako 4 stoper spoko, ale na max kilka meczów w sezonie. Zrobił sobie czuprynę i wrócił do poziomu championship.

patryksz komentarzy: 364827.01.2023, 21:43