Piłkarska Bitwa: Arsenal vs Manchester United

Piłkarska Bitwa: Arsenal vs Manchester United 01.09.2023, 23:07, Dominik Kwacz 2129 komentarzy

Zważywszy na klasę rywali w trzech pierwszych kolejkach, zdobycie siedmiu punktów może być powodem do narzekań. Jednak bardziej niż utracone punkty martwić może postawa Kanonierów, którzy w żadnym ze spotkań nie potrafili zapewnić sobie bezpiecznej przewagi bramkowej, popełniając przy tym sporo niewymuszonych błędów. W czwartej kolejce na Emirates zawita trudniejszy rywal - Manchester United, by po raz 240 zmierzyć się z londyńczykami w jednym z największych piłkarskich pojedynków w Anglii.

To zadziwiająca statystyka: gol stracony przez Arsenal w meczu z Fulham był już trzecim trafieniem na bramkę Ramsdale'a w pierwszej minucie spotkania w tym roku. Poza brakiem koncentracji pokazuje to również, że głównym rywalem podopiecznych hiszpańskiego menedżera często są oni sami. Podarowywanie bramek rywalom, czy to po nieudanym podaniu (gol Pereiry), czy po stałym fragmencie grając z przewagą jednego zawodnika (gol Palihni), to główne przyczyny, dla których fani The Gunners są zmuszeni drżeć o wynik do ostatnich sekund. Nie pomagają też eksperymenty z taktyką. Zarówno kibice, jak i eksperci drapią się po głowach, próbując zrozumieć dlaczego kwartet White – Saliba – Gabriel - Zinchenko pomimo gotowości do gry, wciąż nie powrócił. Pozostaje też kwestia usilnego wystawiania od pierwszej minuty Kaia Havertza, którego obecność na boisku zdaje się czasami zaskakiwać nawet jego samego.

Wynik punktowy może nieco maskować styl, a w zasadzie jego brak, jaki na początku rozgrywek prezentuje ekipa Ten Haga. Dwa gole stracone w pierwszych czterech minutach na Old Trafford w meczu z Nottingham to niechlubny rekord klubu. Chociaż ostatecznie udało się uratować trzy punkty, niewątpliwie forma United pozostawia wiele do życzenia.

Ostatnie pojedynki obu drużyn na Emirates zdominowali gospodarze – są niepokonani od pięciu spotkań przed własną publicznością (4Z 1R). Co więcej, dla Manchesteru ostatnie dziesięć wizyt w stolicy to zaledwie jedno zwycięstwo (3R 6P). Bukayo Saka i Marcus Rashford spisują się w tych starciach szczególnie dobrze, Rashford strzelając trzy bramki w dwóch ostatnich pojedynkach, a Saka trafiając w każdym z trzech ostatnich.

W kadrach obu drużyn zabraknie kilku piłkarzy dostępnych jeszcze niedawno, choć powody w obu przypadkach są zgoła inne. Goście zmagają się z plagą kontuzji, gospodarze z kolei postanowili pozbyć się piłkarzy, którzy nie mieścili się w składzie. Kanonierów opuścili Folarin Balogun, Kieran Tierney i Nuno Tavares, jedną nogą poza klubem jest też dołączający do Crystal Palace Rob Holding. Kontuzjowani pozostają Elneny i Timber. Jeśli chodzi o United, zabraknie Diallo, Heatona, Mainoo, Malacii, Mounta, Shawa i Varane’a. Swój debiut może za to zaliczyć Rasmus Højlund, Sergio Reguilon i Sofyan Amrabat.

To starcie niewątpliwie zapowiada się na hit kolejki. Manchester niewątpliwie będzie dążył do przełamania złej passy na Emirates, Kanonierzy z kolei potrzebują solidnego zwycięstwa z mocnym rywalem. W meczu tych drużyn od lat chodzi o coś więcej niż trzy punkty, należy się zatem spodziewać prawdziwej piłkarskiej bitwy.

WukaEs komentarzy: 29803.09.2023, 19:30

Pipki wychodzące przed końcem meczu. Powinni dostać zakazu stadionowe.

Rynkos7 komentarzy: 682403.09.2023, 19:29

Gabriel Magalhaes i Rice dwójka najlepszych piłkarzy dzisiaj moim zdaniem.

Oldgunner3 komentarzy: 977803.09.2023, 19:29

Taylor może jeszcze budować napięcie.

Er4s komentarzy: 316503.09.2023, 19:28

Jest Holding za Odegaarda

gbn komentarzy: 380003.09.2023, 19:28

Declan to będzie nasz najlepszy zawodnik w sezonie!

minio7 komentarzy: 273903.09.2023, 19:28

2 minutki i idę oglądać pękające anusy na DP

mdr_AFC komentarzy: 305003.09.2023, 19:28

Ci którzy 10 min temu nazywali nas frajerami i tonącym statkiem nie mają prawa się cieszyć. Wypierdalać chorągiewki:D

Kris3Tears komentarzy: 442503.09.2023, 19:27

@Marzag napisał: "i co tam frajerze? Jednak Rice gol :)"

Chyba nie do mnie to miało być?

lordoftheboard komentarzy: 822903.09.2023, 19:27

Trzeba było analogicznie jak United Evansa, wziąć Santiego Cazorle.

Gorzej niż ten Niemiec by nie zagrał

ELAdzik komentarzy: 250903.09.2023, 19:27

Brawo Rice. Gość był dziś najlepszy i zasłużył na to żeby tak zakończyć ten mecz.

swistak86 komentarzy: 121003.09.2023, 19:27

Chociaż ten transfer jest na 100% udany

Theo10 komentarzy: 829503.09.2023, 19:27

@executer1: odszczekuj teraz łazjo co pisałeś i nie nazywaj się więcej kibicem Arsenalu.

Rynkos7 komentarzy: 682403.09.2023, 19:26

Czy można sobie lepiej wymarzyć swojego pierwszego gola w barwach Arsenalu? Coś pięknego. Pamiątka na całe życie :D

Womanizer komentarzy: 992803.09.2023, 19:26