Piłkarska Bitwa: Arsenal vs Manchester United

Piłkarska Bitwa: Arsenal vs Manchester United 01.09.2023, 23:07, Dominik Kwacz 2129 komentarzy

Zważywszy na klasę rywali w trzech pierwszych kolejkach, zdobycie siedmiu punktów może być powodem do narzekań. Jednak bardziej niż utracone punkty martwić może postawa Kanonierów, którzy w żadnym ze spotkań nie potrafili zapewnić sobie bezpiecznej przewagi bramkowej, popełniając przy tym sporo niewymuszonych błędów. W czwartej kolejce na Emirates zawita trudniejszy rywal - Manchester United, by po raz 240 zmierzyć się z londyńczykami w jednym z największych piłkarskich pojedynków w Anglii.

To zadziwiająca statystyka: gol stracony przez Arsenal w meczu z Fulham był już trzecim trafieniem na bramkę Ramsdale'a w pierwszej minucie spotkania w tym roku. Poza brakiem koncentracji pokazuje to również, że głównym rywalem podopiecznych hiszpańskiego menedżera często są oni sami. Podarowywanie bramek rywalom, czy to po nieudanym podaniu (gol Pereiry), czy po stałym fragmencie grając z przewagą jednego zawodnika (gol Palihni), to główne przyczyny, dla których fani The Gunners są zmuszeni drżeć o wynik do ostatnich sekund. Nie pomagają też eksperymenty z taktyką. Zarówno kibice, jak i eksperci drapią się po głowach, próbując zrozumieć dlaczego kwartet White – Saliba – Gabriel - Zinchenko pomimo gotowości do gry, wciąż nie powrócił. Pozostaje też kwestia usilnego wystawiania od pierwszej minuty Kaia Havertza, którego obecność na boisku zdaje się czasami zaskakiwać nawet jego samego.

Wynik punktowy może nieco maskować styl, a w zasadzie jego brak, jaki na początku rozgrywek prezentuje ekipa Ten Haga. Dwa gole stracone w pierwszych czterech minutach na Old Trafford w meczu z Nottingham to niechlubny rekord klubu. Chociaż ostatecznie udało się uratować trzy punkty, niewątpliwie forma United pozostawia wiele do życzenia.

Ostatnie pojedynki obu drużyn na Emirates zdominowali gospodarze – są niepokonani od pięciu spotkań przed własną publicznością (4Z 1R). Co więcej, dla Manchesteru ostatnie dziesięć wizyt w stolicy to zaledwie jedno zwycięstwo (3R 6P). Bukayo Saka i Marcus Rashford spisują się w tych starciach szczególnie dobrze, Rashford strzelając trzy bramki w dwóch ostatnich pojedynkach, a Saka trafiając w każdym z trzech ostatnich.

W kadrach obu drużyn zabraknie kilku piłkarzy dostępnych jeszcze niedawno, choć powody w obu przypadkach są zgoła inne. Goście zmagają się z plagą kontuzji, gospodarze z kolei postanowili pozbyć się piłkarzy, którzy nie mieścili się w składzie. Kanonierów opuścili Folarin Balogun, Kieran Tierney i Nuno Tavares, jedną nogą poza klubem jest też dołączający do Crystal Palace Rob Holding. Kontuzjowani pozostają Elneny i Timber. Jeśli chodzi o United, zabraknie Diallo, Heatona, Mainoo, Malacii, Mounta, Shawa i Varane’a. Swój debiut może za to zaliczyć Rasmus Højlund, Sergio Reguilon i Sofyan Amrabat.

To starcie niewątpliwie zapowiada się na hit kolejki. Manchester niewątpliwie będzie dążył do przełamania złej passy na Emirates, Kanonierzy z kolei potrzebują solidnego zwycięstwa z mocnym rywalem. W meczu tych drużyn od lat chodzi o coś więcej niż trzy punkty, należy się zatem spodziewać prawdziwej piłkarskiej bitwy.

swistak86 komentarzy: 120803.09.2023, 19:33

Vieira może też przez większą część gry nie zachwyca i nie bierze na siebie odpowiedzialności za grę, ale przynajmniej asystuje od czasu do czasu

ELAdzik komentarzy: 250903.09.2023, 19:33

Weekend można uznać za udany. Rice Rice Baby!!!!

kamo99111 komentarzy: 692503.09.2023, 19:33

Jesus - dzięki Ci ojcze za te bramkę :-D

Adi17 komentarzy: 300603.09.2023, 19:33

Dobry mecz w starym ustawieniu. Gitara!

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 103.09.2023, 19:33

@executer1 napisał: "Mówiłem tydzień temu, że Ten Hag wyjaśni tego amatora. Dwie kontry i dowidzenia.
Milimetrowy spalony jedynie ratuje mu tyłek, że wynik jest jeszcze jaki jest choć remis u siebie po wydaniu takich pieniędzy to jest kpina.
Ten cienias pewnie nawet z tej śmiesznej grupy nie wyjdzie"

Proszę państwa, oto debil. Możecie się napatrzeć.

GreKa komentarzy: 339303.09.2023, 19:33