Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR!

Plan minimum wykonany, Arsenal 1-0 QPR! 27.10.2012, 18:44, Kuba Tomaszkiewicz 1933 komentarzy

Najważniejszą informacją dla kibiców Kanonierów przed spotkaniem był powrót Bacary'ego Sagny, a zwłaszcza Jacka Wilshere'a, nowej dziesiątki Arsenalu, jednego z najbardziej utalentowanych graczy w Anglii. Mieli oni pomóc zakończyć beznadziejny wręcz okres drużyny z The Emirates. Po słabym meczu na Carrow Road i kompromitacji w Lidze Mistrzów przeciwko Schalke, Kanonierzy zmierzyli się w derbach Londynu z Queens Park Rangers!

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Od początku wyrysowała się duża przewaga gospodarzy. Napędzani przez tercet Arteta-Wilshere-Cazorla i podłączających się Santosa oraz Sagnę nie pozwolili graczom z Loftus Road zbliżyć się do bramki Mannone.

W 8. minucie po niskim dośrodkowaniu Brazylijczyka i rykoszecie jednego z obrońców QPR, refleksem popisał się Julio Cesar. Najpierw instynktownie odbił piłkę ręką, a następnie w ekwilibrystyczny sposób wykopnął piłkę jak najdalej do przodu. Chwilę później dośrodkowywał Sagna, a Aaron Ramsey trafił głową w poprzeczkę.

Arsenal przeważał także w statystykach. Po 15 minutach podopieczni Wengera mieli 77 procent posiadania piłki.

Jack Wilshere potwierdził swoją dobrą grę w środku pola pierwszą ofensywną akcją. Po klepce z Santim Cazorlą młody Anglik oddał celny strzał, który z problemami obronił bramkarz QPR.

Po tej akcji nastąpiła krótka chwila dekoncentracji Arsenalu. Shaun Wright-Phillips i Jose Bosingwa poprowadzili kilka akcji prawym skrzydłem. Jednak "dominacja" podopiecznych Marka Hughesa skończyła się wraz z mocnym strzałem Girouda z ostrego kąta w 29. minucie. Znowu bez zarzutu Cesar.

Ostatni kwadrans pierwszej połowy toczył się głównie w środkowej strefie boiska. Mieliśmy rzut rożny dla QPR, który zostanie odnotowany, oraz słaby strzał Andre Santosa. Gospodarze, mimo bezbramkowego remisu, zagrali dużo lepiej niż w ostatnich dwóch spotkaniach. Warto dodać, że z trybun mecz obserwował Sir Alex Ferguson.

Druga połowa zaczęła się zupełnie tak samo jak pierwsza. Jednak w 48. minucie tętno wszystkich kibiców Arsenalu gwałtownie się podniosło. Jack Wilshere zwijał się z bólu po ostrym wejściu Estebana Granero. Na szczęście gracz z numerem 10 szybko wrócił do gry.

W 50. minucie bliski pokonania Cesara był napastnik QPR Bobby Zamora. Po chwili David Hoilett lobem pokonał Vito Mannone, jednak wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Pierwszą żółtą kartkę w meczu, za kolejny, aczkolwiek dyskusyjny faul na Wisherze otrzymał Granero. Tak samo w 60. minucie został ukarany Giroud za czysty wślizg w piłkę. Sędzia Taylor rozgrywał tragiczne zawody.

Znowu nastąpił przestój w meczu. Arsene Wenger, żeby to zmienić, w 66. minucie dokonał pierwszej zmiany. Zmęczonego Wilshera zastąpił wracający po urazie klatki piersiowej Theo Walcott. Zaraz po tej zmianie bezproduktywnego Lukasa Podolskiego zmienił Gervinho.

Na pierwszą stuprocentową sytuację musieliśmy czekać do 75. minuty. Santi Cazorla znalazł się sam w odległości 10 metrów od bramki Julio Cesara, jednak zamiast profesorskiego wykończenia a la Thierry Henry, musieliśmy patrzeć, jak Hiszpan posyła piłkę podobnie do słynnego już karnego Sergio Ramosa w półfinale Ligi Mistrzów.

79. minucie nastąpił przełom. Po totalnie bezsensownym, żeby nie powiedzieć głupim kopnięciu M'bii w kapitana Arsenalu, Thomasa Vermaelena, obrońca QPR otrzymał czerwoną kartkę.

Tuż po tym kontuzjowanego Gervinho zmienił Andrej Arszawin.

To właśnie Rosjanin w 84. minucie rozpoczął akcję bramkową. Po jego dośrodkowaniu gracze Arsenalu musieli potwornie się namęczyć, aby strzelić bramkę. Cudowna interwencja Cesara, poprzeczka, wybicie z linii bramkowej i wreszcie Mikel Arteta wpakował piłkę do bramki.

Wydawałoby się, że Kanonierzy wpakują w derbach jeszcze kilka bramek. Próbowali Ramsey i Cazorla, jednak żaden z nich nie mógł znaleźć sposobu na byłego bramkarza Interu, który zdecydowanie powinien otrzymać nagrodę Man of The Match.

Niespodziewanie w pięciu doliczonych minutach to gracze w biało-niebieskich koszulkach powinni strzelić bramkę. Najpierw po podaniu Taarabta okazji nie wykorzystał Granero, a po chwili Mackie przeprowadził akcję, której nie powstydziłby się sam gwiazdor Barcelony Leo Messi. Gracz QPR minął Artetę, Santosa i Vermaelena, jednak nie był już w stanie pokonać Vito Mannone.

To, co kibice Kanonierów zobaczyli na The Emirates, mogło się podobać. Na uwagę zasługuje świetna gra Sagny i Wilshera. Niestety, Gervinho odniósł kontuzję, która wyglądała dość poważnie. Arsenal pokonał w derbach stolicy Queens Park Rangers 1-0!

Queens Park RangersRaport pomeczowy autor: Kuba Tomaszkiewicz źrodło: własne
MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.10.2012, 18:50

Jak Chelsea strzeli to pokaże, ze ze spalonego cholerny oszust bo mu Ferguson banknoty do gaci wsadził

MaikKanonier komentarzy: 228.10.2012, 18:49

Haha jeszcze ma czelnosc sumulowac:D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41228.10.2012, 18:49

Z takim sędziowaniem nie ma co liczyć, by Chelsea wyrównało.

gunners007 komentarzy: 954328.10.2012, 18:49

Clattenburg próbuje ratować swój wizerunek...

Szogun komentarzy: 28670 newsów: 328.10.2012, 18:48

Jak zawsze SAF dobrze zainwestował pieniądze i zamiast zawodników sypnął kasę na sędziów . Smutne

MateuszK4nonier komentarzy: 440428.10.2012, 18:48

Przecież to było oczywiste, że United wygra ten mecz. Ostatni mecz united jaki sędziował Clattenburg to mecz z City 1-6. Zgodnie z zasadami jakie panują w FA, po takim meczu, następny sędziowany przez takiego sędziego jest zwycięski dla diabłów, po karnym lub przy pomocy czerwonej kartki. Nie wiedzieliście o tym ?

dani_ars komentarzy: 20728.10.2012, 18:48

Obawiam się, że my też meczu z Mułami w 11 nie dokończymy...

Theo44 komentarzy: 426428.10.2012, 18:48

Fergi tajm??? czyzby Clattenburg obstawil handicap?

szymoniq97 komentarzy: 166828.10.2012, 18:48

kierowcamechanik
A gdzie tu grać , jak śnieg za oknem? :P

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.10.2012, 18:48

Gratulacje tylko dla piłkarzy Chelsea za walkę z OSZUSTWEM. Ja bym nie wytrzymał i bym zszedł z boiska.

@krawiec

daj spokój...sędzi już biegł do Torresa z kartką...nawet nie skonsultował się z bocznym

a spalony metrowy..... boczny sędzia może i to widzał ale nie machnął chorągiewką

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.10.2012, 18:47

wyobrażacie sobie taką sytuację, że w meczu Chelsea-Arsenal jest 2-2, a Wenger wprowadza Chamakha za Wilshere'a, a ten strzela gola na 2-3? :D

Theo44 komentarzy: 426428.10.2012, 18:46

To juz jest naprawde druga farsa...te ciagle rozkladanie rak Judasza, Evansa, Younga tez jest znamienne...

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.10.2012, 18:46

Leż oszuście na ziemi i gryź trawę zdrajco

mitmichael komentarzy: 4924328.10.2012, 18:46

Jedyny pozytyw dla Nas jezeli United wygra z Chelsea to to, ze The Invicibles nie beda juz w tym sezonie zagrozeni przynajmniej ze strony Chelsea a pozostanie tylko Manchester City. Jezeli jednak patrzymy na gonienie czołowki to lepiej jednak by padł remis.

royal komentarzy: 41728.10.2012, 18:46

Gofer999 nie bronię naszej bramki, ale jeśli mamy być szczerzy to sedzia w naszym meczy popełniał błedy na korzyść obu drużyn (częściej QPR). Teraz popełnia "błędy" tylko na korzyść mułów. To chyba lekka różnica.

FcArs komentarzy: 127528.10.2012, 18:46

UWAGA!! Zbliza sie 90 minuta zaraz bedzie karny dla gumozujow

krawiec256 komentarzy: 54228.10.2012, 18:46

panowie nie popadajmy w paranoje- 2 sytuacje na styku (przy spalonym zawinił boczny ), na pierwszy rzut oka faktycznie wyglądało jak torres daje nura, a chyba sędziowie dostali zalecenie aby karać takie rzeczy..

Kysio2607 komentarzy: 1336028.10.2012, 18:46

Jee Robin się zwija! :D

steveaoki komentarzy: 76628.10.2012, 18:45

MIEvo ---> Dobrze mówisz jak mamy wygrać z oszustami???

piootrek2 komentarzy: 101828.10.2012, 18:45

PANOWIE, kto się ma przyjżeć sędziemu skoro przewodniczącym komisji do spraw sędziów jest dyrektor (chyba) wykonawczy UNITED!!! Kpina...

MaikKanonier komentarzy: 228.10.2012, 18:45

Aż szkoda mi sie zrobilo CFC.Pokonaliby by dzisiaj muly ale coz...

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.10.2012, 18:45

Glory glory fucking cheaters UNITED !

mazibos komentarzy: 80728.10.2012, 18:44

HAHAHAHA PRZEKRĘT STULECIA!!! FIFA I UEFA dalej będziecie bronić się przed powtórkami video?!

Chyba kończę oglądać futbol. To jest bez sensu.

gunners007 komentarzy: 954328.10.2012, 18:44

Ja bym wolał przegrać uczciwie niż wygrać tak jak wygrało United.

steveaoki komentarzy: 76628.10.2012, 18:44

Tak United wygrywa mistrzostwa, to przykre!!!

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.10.2012, 18:43

Nie mamy szans z MU - nawet jak będziemy grać jak z kosmosu to sędzia nas okradnie. Typowe

kierowcamechanik komentarzy: 31028.10.2012, 18:43

haha na debilpage usuwają komentarze o tej farsie

pewues komentarzy: 59728.10.2012, 18:43

luiz pracuje na czerwo ;)

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1428.10.2012, 18:42

A potem płaczą w mediach, że to przez Suareza się ludzie odwracają od piłki nożnej. Prawda jest taka, że ludzie mają dość piłki przez OSZUSTÓW takich jak MU I SĘDZIOWIE

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1428.10.2012, 18:42

pumeks, zależy czy sedzia będzie od UEFy, czy od FA xD

pumeks komentarzy: 2080828.10.2012, 18:42

i już wiadomo CO WCZORAJ GUMA ROBIŁ NA MECZU ARSENALU !!!

pewues komentarzy: 59728.10.2012, 18:41

sir alex szacun że widzisz :D

bozinov komentarzy: 28028.10.2012, 18:41

znowu sedziowie pomagaja mułom?

Gofer999 komentarzy: 1470428.10.2012, 18:41

@Misq Ta, co my takiego graliśmy? Wielki nic. Takie QPR to my ze 2-0 powinniśmy zrobić, a my wygraliśmy z pomocą sędziego.

skyrim komentarzy: 807128.10.2012, 18:41

Po takim pokazie jestem wręcz pewien że Clattenburg przy udziale kogoś zaufanego obstawił ten mecz u buka na dużą kasę - gdyby pomylił się raz - ok, zdarza się; dwa razy - cóż, sędzia ma zły dzień; ale 3 wielkie pomyłki + totalne sędziowanie w stronę UTD włączając w to brak czerwonej kartki dla Rooneya to ewidentny wałek.

Temu Panu FA powinno się bardzo dokładnie przyjrzeć.