Po 120 minutach wygrana 2:1 i awans do finału FA Cup!

Po 120 minutach wygrana 2:1 i awans do finału FA Cup! 23.04.2017, 17:09, Michał Koba 1710 komentarzy

Choć pierwsza połowa tego nie zapowiadała, wszyscy oglądający drugi półfinał tegorocznej edycji Pucharu Anglii byli świadkami niezłego widowiska. Mieliśmy bramki, zwroty akcji i 120 minut walki, z której to Arsenal wyszedł zwycięsko.

Przed spotkaniem wiele mówiło się, że dla Kanonierów pojedynek z City to mecz o uratowanie sezonu. Podopieczni Wengera przeżywają właśnie najgorszy okres w historii pracy francuskiego szkoleniowca w klubie. Od początku roku nie radzą sobie w lidze i awans do przyszłorocznej Ligi Mistrzów, z której przed kilkoma tygodniami odpadli z hukiem, nie zależy już tylko od nich samych. Czarne chmury krążą nad całym klubem, a zwłaszcza nad jego sternikiem, którego odejścia domaga się spora grupa sympatyków The Gunners, ale dzisiaj niebo znów na chwilę rozjaśniło się dla Arsenalu.

Kanonierzy nie zdemolowali przeciwników, nie byli nawet stroną dominującą, a gdyby nie błąd arbitrów w pierwszej połowie i szczęście w dogrywce wynik mógłby być zupełnie inny, jednak to oni wygrali 2:1 i awansowali do wielkiego finału. Taki sukces był tej drużynie wyraźnie potrzebny, bo dziś kibice, piłkarze i Arsene Wenger tak samo cieszyli się z osiągniętego rezultatu, dzięki czemu choć na chwilę udało się zapomnieć o wielu rozczarowaniach bieżącej kampanii.

Oto składy, w jakich wystąpiły oba zespoły:

Arsenal: Cech - Gabriel, Koscielny, Holding – Oxlade-Chamberlain (116' Bellerin), Xhaka, Ramsey, Monreal – Özil (119' Coquelin), Alexis – Giroud (83' Welbeck).

Manchester City: Bravo - Navas, Kompany , Otamendi, Clichy – Fernandinho (99' Fernando), Toure - De Bruyne, Silva (23' Sterling) (116' Iheanacho), Sane – Aguero (99' Delph).

Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania nie należała do zbyt emocjonujących. Grę prowadziła drużyna z Manchesteru, a Arsenal starał się wychodzić z kontratakami i zagrozić rywalom po stałych fragmentach gry, ale piłkarze Wengera czynili to dość nieudolnie. Po pierwszych 45 minutach więcej mówiło się o pracy arbitra, niż o czysto piłkarskiej jakości spotkania. Pan Craig Pawson nie hamował zapędów piłkarzy kartkami, kiedy powinien był to robić, ale największym jego błędem było nieuznanie prawidłowo zdobytego gola przez City. Sane wrzucał futbolówkę z lewej strony do Aguero, którego strzał Cech odbił już za linia bramkową, a dla pewności poprawił jeszcze Sterling. Sędzia boczny zasugerował jednak głównemu arbitrowi, iż piłka po centrze Sane opuściła już plac gry, a pan Pawson przyjął interpretację liniowego.

Obraz gry w początkowej fazie drugiej połowy nie zmienił się. City wymieniało masę podań, z których niewiele wynikało, a Arsenal próbował zaskakiwać kontrami. Przy jednej z nich Ramsey w dziecinny sposób próbował ograć Toure pod polem karnym zespołu z Manchesteru, na co nabrać nie dał się Iworyjczyk i błyskawicznie długim podaniem uruchomił Aguero. Napastnik City wygrał pojedynek biegowy z Monrealem i pokonał wychodzącego do niego Cecha. Winą za stratę bramki obarczyć należy Ramseya, któremu nie wolno było w tak prosty sposób pozbywać się piłki. Walijczyk przez całe spotkanie, delikatnie mówiąc, nie zachwycał i notował więcej strat niż godnych uwagi zagrań.

Całkowitym przeciwieństwem Rambo w niedzielnym starciu był Oxlade-Chamberlain. Reprezentant Anglii raz po raz siał zamieszanie w szeregach obronnych City, a przy tym bardzo dobrze spisywał się w defensywie. Takimi występami Ox udowadnia, że warto przedstawić mu nową umowę i zatrzymać go na dłużej przy Emirates Stadium. To właśnie 23-latek wspólnie z Monrealem dał nadzieje kibicom Arsenalu. W 71. minucie Chamberlain posłał ostre crossowe podanie w pola karne rywali, które świetnie zamknął Hiszpan, wpakowując piłkę do siatki. Lewy defensor The Gunners przyczynił się do awansu nie tylko zdobytym golem, ale także wyśmienitą postawą w trakcie całego spotkania. Być może plotki, mówiące o tym, że w przyszłym sezonie do Kanonierów dołączy Kolasinac, zmotywowały reprezentanta Hiszpanii.

Po zdobyciu przez oba zespoły bramek mecz się otworzył i coraz częściej byliśmy świadkami wymiany ciosów, a tempo ustało dopiero pod koniec regulaminowych 90 minut, kiedy wszyscy zawodnicy oczekiwali już tylko na dogrywkę. W tej lepsi okazali się Kanonierzy, choć trzeba przyznać, że niewiele brakowało, a wynik spotkania ustalić mogłyby dopiero rzuty karne. City bowiem zmarnowało kilka wyśmienitych okazji do tego, by popsuć święto The Gunners. Fatalnie pudłował Delph, poprzeczkę obił Fernandinho, a raz Arsenal uratował Cech, który musnął atomowe uderzenie Toure, dzięki czemu piłka tylko odbiła się od słupka.

Bardziej zabójczy byli jednak podopieczni Wengera, a dokładniej Alexis Sanchez, który najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i pokonał zasłoniętego Bravo, dając Arsenalowi zwycięską bramkę. Trzeba przyznać, że dwie największe gwiazdy Kanonierów, Sanchez i Özil, nie powalały dziś swą postawą. Chilijczyk jednak dołożył do swego dorobku strzeleckiego kolejnego gola, podczas gdy były gracz Realu Madryt wiele razy źle przyjmował piłkę, wstrzymywał akcje, a w drugiej części dogrywki zmarnował co najmniej dwie świetne okazje na dobicie rywali, choć za to można także winić Wengera. Boss londyńczyków powinien zdjąć z boiska nieziemsko już wtedy zmęczonego Niemca i zastąpić go Iwobim czy Walcottem, którzy mogliby w podobnych sytuacjach lepiej wykańczać akcje.

Arsenal nie rozegrał wybitnego pojedynku; w swoich szeregach miał zawodników, którzy zaprezentowali się mocno przeciętnie jak Özil czy Ramsey, ale także takich, którzy po meczu na pewno zasługują na pochlebne opinie. Obok wymienionych już wcześniej Oxlede'a-Chamberlaina i Monreala postawić można także Gabriela czy Xhakę. Pierwszy z nich wielokrotnie ratował Arsenal przed stratą bramki i zdecydowanie był najlepszym z defensorów The Gunners, natomiast Szwajcar w kolejnym meczu pokazuje, że potrafi przynosić pożytek swojej drużynie w postaci odbiorów, rozciągania akcji i odnajdywania balansu pomiędzy atakiem, a obroną całego zespołu. To, co pokazali dziś jednak Kanonierzy, wystarczyło, by awansować do finału Pucharu Anglii i pozwolić kibicom, Wengerowi i im samym zapomnieć na chwilę o kompromitujących momentach tego sezonu.

Teraz, po tym niezwykle emocjonującym meczu, piłkarze Arsenalu mogą skupić się na lidze i spróbować przenieść solidną postawę także na boiska ligowe. Nieważne już, czy efektywna gra może zapewnić Kanonierom miejsce w Top Four, bo być może przerwa od Ligi Mistrzów dobrze zrobiłaby The Gunners. Istotne jest jednak, by wreszcie zacząć wygrywać regularnie, nabrać pewności siebie, zacząć wzbudzać obawy u przeciwników, przekonać do siebie fanów i do finału Pucharu Anglii z Chelsea podejść, będąc w gazie. Chciałoby się rzec: „Come On You Gunners!".

FA CupManchester CityRaport pomeczowy autor: Michał Koba źrodło: własne
mistiqueAFC komentarzy: 2676924.04.2017, 13:13

@Frytek

Nie jest to Londyn, ale mogę ci polecić Line of Duty

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52424.04.2017, 13:10

Wojakus
Jeśli chodzi o Anglię, to wszystkie transfery są na wikipedii.

Gerwciu komentarzy: 372224.04.2017, 13:09

do oglądania online polecam alltube.tv

Bonafide komentarzy: 14424.04.2017, 13:08

Czy tylko ja byłem przekonany, że Petr spokojnie dobiegnie do piłki? :D

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 624.04.2017, 13:06

Gunnerrsaurus

Na stronie filiser.tv jest pełny sezon z lektorem.

Gryzek komentarzy: 379724.04.2017, 13:06

Dla mnie główna bohaterka to typowa kobieta, tzn.
Mam problem, ale nie powiem ci jaki. Domyśl się :D

Jej traktowanie owszem nie było na miejscu, ale ona sama pchała się w paszczę lwa szukając atencji u szkolnych VIP-ów.

Frytek komentarzy: 320324.04.2017, 13:04

Błąd Ramseya idzie wytłumaczyć tym, że w akcji ofensywnej stracił piłkę na skraju pola karnego. Jednak Cecha się nie da, powinien bez trudu wyjść i wyłapać tą piłkę..

Gunnerrsaurus komentarzy: 1191124.04.2017, 13:04

Gdzie oglądacie ten serial 13 powodów? Nigdy żadnego serialu nie oglądałem , ale chętnie bym zaczął

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 124.04.2017, 13:03

Wojtek musi wrócić po sezonie do nas

Frytek komentarzy: 320324.04.2017, 13:03

Znacie może jakieś dobre seriale lub filmy z akcją w Londynie?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1191124.04.2017, 13:02

Prolaky

Dużo hejtów poleciało o tym. Czech zawalił przy tym golu razem z Ramseyen

mallen komentarzy: 2123924.04.2017, 13:02

@prolaky

Dokładnie do takiego samego wniosku doszedłem podczas oglądania meczu. Można było to wybronić.
Może Wojtek by to ogarną, ale możliwe że on dostałby czerwo ;)

prolaky komentarzy: 2624.04.2017, 12:58

Nie wydaje wam się że przy 1 golu City, Aguero za bardzo wypuścił piłkę i Cech mógł ją zgarnąć przed strzałem jakby wyszedł do niego ?

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.04.2017, 12:56

@Gryzek

Ta dziewczyna ma jakieś zaburzenia wiec jej zachowanie można zrozumieć.Ona normalna nie była, ale czy to był powód do tego by ja traktować?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 324.04.2017, 12:54

Cześć. Znacie może jakieś strony na których są pokazane zarobki piłkarzy od początku XXIw oraz wszystkie transfery wraz z kwotami? potrzebne mi to jest na zajęcia. Tzn chodzi mi o to np jakie pensje były np w 2001 roku itd. Jak znacie takie strony to byłbym wdzięczny jakbyście napisali mi w wiadomości prywatnej

Gryzek komentarzy: 379724.04.2017, 12:48

Te „13 Powodów” to całkiem dobry serial, ale bohaterka z niektórych spraw robi z igły widły.
Na jej kasecie mógłby się znaleźć ktokolwiek, bo np. zjadł jej batonik albo zabrał jej długopis.
Natomiast ostatnie 2 odcinki mocne.

Qarol komentarzy: 1450224.04.2017, 12:45

Oby tak się stało, ewentualne TOP 4 i FA Cup byłyby naprawdę mistrzowską końcówką sezonu, pierwszy mały kroczek wczoraj zrobiliśmy, drugi zrobił dla nas Liverpool ; D

Napalać się nie ma co, ale to jeszcze nie odjechało.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1191124.04.2017, 12:39

Mam przeczucie, że jednak będziemy jakimś cudem w top 4

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.04.2017, 12:38

I uważaj na 2-3 ostatnie odcinki, bo mogą ci serduszko ruszyć do łez nawet :P będzie nawet na początku każdego info, że odcinek jest brutalny.Taki mały spoiler :P

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 124.04.2017, 12:37

mistiqueAFC

Ok. Ja pierwszy sezon Humans oglądałem na raz. Wciągnął mnie strasznie. Tematyką to bardziej przypomina Westworld niż Black Mirror. Nie jest to może poziom wyżej wymienionych, ale jak ktoś lubi taką tematykę i do tego naprawdę ładne aktorki to polecam.

Kysio2607 komentarzy: 1336024.04.2017, 12:35

noo tak to "nazwalem", sens wiadomo jest dużo głębszy :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.04.2017, 12:34

@Kysio

Obejrzałem parę dni temu w półtora dnia i jestem zachwycony.I nie zgodzę się z tym, że jest to serial młodzieżowy :P ostatnie odcnniki są bardzo poważne

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.04.2017, 12:32

Dzięki za pomoc, ale jednak wybiorę The Crown :P już długo się za niego zabieram, a z tego co wyczytałem na naszym FW, czy Imdb to warto dać królowej szansę

@pb

Humans jakoś mnie nie przekonuje, a podchody już nie jeden raz robiłem.Nie wiem czy po Black Mirror coś podobnego będzie mi się aż tak podobało
Into The Badlands wydaje się być za to ciekawe i na przyszłość będę miał tą produkcję na uwadze

@Wilshare

Nie znam, ale z tego co widzę to tematyka do mnie nie przemówi :P

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 124.04.2017, 12:32

Jakby ktoś miał kartę od AMD i coś "ogarniał" to priv.

berno90 komentarzy: 72924.04.2017, 12:32

Serio większość widzi Bellerina na wahadłowym ?
Przecież to jest drugi wallcot jeśli chodzi o atakowanie, koleś jest takim drewnem odkąd przypakował ze az oczy bolą !
Jedyne co potrafi zrobic to wrzucić, zero gry 1v1, no chyba ze zejście do środka, ale potem brakuje mu lewej nogi, w sumie prawa tez ma słaba ..
Dla mnie jeśli chodzi o wahadło to Ox > Bellerin ( tak wiem, juz oceniam a jeszcze go tam nie widziałem), ale sami zobaczycie.

A co do samego Bellerina jeszcze, jak wallcot kilka lat temu miał ten swoj najlepszy sezon, ze wszyscy sie nim podniecali i wychwalali, ja wtedy nic wielkiego w nim nie widziałem.
I to samo mam i miałem w zeszłym sezonie jeśli chodzi o Bellerina, koleś dla
Mnie jest mega słaby, słabo broni, słabo atakuje.
Jedyny atut to szybkość, która stracił tak jak wallcot.
Zobaczycie.

Kysio2607 komentarzy: 1336024.04.2017, 12:30

13 powodów polecam, mlodzieżowy, ale ciekawy :) jestem w trakcie.

13 odcinków jedynie :P

thegunner4life komentarzy: 906524.04.2017, 12:28

My nie będziemy w TOP4, chyba że Liverpool nagle zacznie przegrywać wszystko jak leci. W innym wypadku za rok czeka nas widowisko w czwartki.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.04.2017, 12:21

The Knick

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 124.04.2017, 12:18

mistiqueAFC

Humans? Into The Badlands?

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.04.2017, 12:09

No dobra, więc tak.Poniedziałek wolny, mamy godzinę 12 i do wieczora daleko, więc jest to chyba najlepszy moment na odpalenie jakiegoś serialu :D najlepiej jednosezonówka, bo od jutra będę zarobiony parę dni, a na raty nie lubię oglądać.
Jakieś propozycje, czy muszę sam coś znaleźć?

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041324.04.2017, 12:08

Wenger powiedział że Alexis zostaje na przyszły sezon?

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.04.2017, 12:03

Akurat Oxlade to musi grać na wahadle przy tej formacji, bo wydaje się, że w niego wstąpiło nowe życie.Dużo miejsca na bieganie i odrazu naszym oczyma ukazał się całkiem nowy, myślący (!) Ox

DeWu komentarzy: 85424.04.2017, 12:02

Dziękuję Panom, ja tam zachwycam się OX'em taka kupa wydawałoby się a zamienić jego koszulki z Alexisem a sądzę że nie było by zbyt wiele róznicy :) oczywiście tyczy się to odnosi do wczorajszego spektaklu :D

mallen komentarzy: 2123924.04.2017, 11:57

Dużo pojedynków główkowych wygrał właśnie Granit w środku pola.

Mihex komentarzy: 2360424.04.2017, 11:51

U nas najzwyczajniej jeżeli chcesz grać to nie możesz strzelać z dystansu. Xhaka po dwóch golach z ponad 30 metrów zasiadł na kilka meczów na ławce :P

fabregas1987 komentarzy: 2583824.04.2017, 11:45

Z takimi zawodnikami jak Alexis czy Xhaka powinniśmy strzelać z dystansu. Nawet Giroud i Chamberlain potrafią przycelować z daleka. To chyba wynika z założeń Wengera, może faktycznie po meczu dostają burę za takie zagrania.

Gunner915 komentarzy: 282124.04.2017, 11:44

Nie mówiąć już, że Xhaka mógłby zafundować petardę nie do obrony.

Gunner915 komentarzy: 282124.04.2017, 11:43

Strzały zza pola karnego:
Arsenal 0

Nie ogarniam dlaczego raz na jakiś czas nie może ktoś sprobować uderzyć zza 16. Bez jaj. Przecież często kończy się to rzutem rożnym albo sparowanym strzałem bramkarza pod nogi napastnika...

TlicTlac komentarzy: 603124.04.2017, 11:35

Xhaka to nawet nie był blisko pola karnego, żeby strzelać :)