Po pierwsze domowe zwycięstwo! Arsenal - Liverpool

Po pierwsze domowe zwycięstwo! Arsenal - Liverpool 23.08.2015, 01:10, bojowy schabowy 3168 komentarzy

Szlagierowe starcie 3. kolejki Premier League między Arsenalem a Liverpoolem to prawdziwa zagadka. Czytając wypowiedzi fanów obydwu zespołów można dojść do prostego wniosku, nikt nie jest pewny zwycięstwa. Zapał kibiców Kanonierów, dotyczący możliwości konkurowania o tytuł, ostudziły pierwsze mecze sezonu, w których zawodnicy Wengera nie zachwycili. Podobna sytuacja dotyczy kibiców The Reds. Oczywiście nie mogą narzekać na komplet punktów, jednak wiele do życzenia pozostawia styl gry podopiecznych Rodgersa.

Liverpool po dwóch kolejkach sezonu pozostaje niepokonany. Na inaugurację pokonał Stoke City, w drugim meczu sezonu zmierzył się z beniaminkiem - Bournemouth – z którym również sobie poradził. Po początku sezonu można wysnuć tezę, że Brendan Rogers poprawił grę defensywną swojego zespołu, The Reds w bieżących rozgrywkach nie stracili jeszcze gola.

Liverpool po odejściu Suareza w końcu doczekał się klasowego napastnika, który większość czasu spędził na boisku, nie w gabinetach lekarskich. Mowa o Christianie Benteke. Belg powoli zaczął się spłacać, zagwarantował swojej drużynie zwycięstwo w meczu z Bournemouth strzelając bramkę po stałym fragmencie gry. Defensorzy Arsenalu będą musieli mieć oko na byłego gracza Aston Villi.

Przed meczem optymizmem napawać mogą ostatnie wyniki Kanonierów z ich poniedziałkowym rywalem. Arsenal w ciągu ostatnich 14 lat przegrał na własnym obiekcie z Liverpoolem jedynie raz, w 2011 roku. Ostatnie starcie między oboma zespołami zakończyło się wysoką wygraną Arsenalu, 4-1. Miało to miejsce na The Emirates.

Statystycznie rywalizacja pomiędzy Kanonierami a The Reds jest bardzo zażarta. Zespoły spotkały się ze sobą na boisku aż 218 razy. Arsenal górą był w 78 meczach, Liverpool wygrał 83 pojedynków. Wyjątkowo często padał wynik remisowy – 57 razy.

Arsene Wenger w piątkowym wywiadzie odniósł się do kadry, którą będzie dysponował na poniedziałkowy mecz. Dostępni będą wszyscy zawodnicy, którzy byli brani pod uwagę przy ustalaniu składu przeciwko Crystal Palace. Na powrót Wilshere’a trzeba będzie poczekać do drugiej połowy września. Welbeck wciąż poddawany jest kuracji, a Tomas Rosicky leczy długoterminowy uraz. W obozie przeciwnika sytuacja wygląda na napiętą, Brendan Rodgers informował media o wątpliwym występie kapitana zespołu – Jordana Hendersona – który w wyniku kontuzji musiał przedwcześnie opuścić boisko w ostatnim meczu. Niepewna sytuacja dotyczy również Joe Allena, jednak Rodgers nie chciał się wypowiadać na temat zdrowia Walijczyka. Poza grą wciąż są Sturridge oraz Flanagan.

Bez wątpienia starcie Arsenalu z Liverpoolem to prawdziwa gratka dla fanów angielskiej piłki. Ostatnie mecze stoczone między oboma zespołami dostarczyły kibicom wielu emocji. Podopieczni Wengera będą chcieli udowodnić, że pierwszy mecz sezonu był tylko wpadką i wciąż liczą się w walce o mistrzostwo Anglii. Brendan Rodgers udzielając wywiadów nie krył, że jego celem jest wywalczenie przez Liverpool miejsca w TOP4. Przed nami zapowiada się wspaniałe widowisko, które z pewnością dostarczy każdemu fanowi dobrej piłki wielu pozytywnych emocji.

Typ kanonierzy.com: Arsenal 2-0 Liverpool

LiverpoolPremier LeagueZapowiedź autor: bojowy schabowy źrodło: własne
DontCry komentarzy: 760824.08.2015, 21:45

Więc mówicie Cech słaby ?

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370024.08.2015, 21:45

Klasa światowa, więcej takich sabotażystów.

cakE256 komentarzy: 221724.08.2015, 21:45

Pierwszy mecz w tym sezonie który oglądam, a oni grają jak ... gówno :< moze ja sobie pójde ?

bacik91 komentarzy: 5124.08.2015, 21:45

Jak my z taką grą w obronie zagramy dzisiaj na 0 to będzie cud..

marz2 komentarzy: 521924.08.2015, 21:44

Różnica taka, że jak Calum robił błędy na boku to środkowi mogli to jeszcze naprawić. Teraz niestety jak popełni błąd to automatycznie rywale mają groźną sytuację i to bardzo.

kubex komentarzy: 575324.08.2015, 21:44

Cech na słupek

gunners007 komentarzy: 954324.08.2015, 21:44

Chambers musi opuścić boisku w przerwie nie ma innej opcji Wenger nie może być ślepy! Debuchy za niego.

fcescf komentarzy: 255424.08.2015, 21:44

Cazorla kręci kółeczka a reszta zawodników stoi na 16 metrze Liverpoolu

ale nas klepią w śrdoku

mic_now komentarzy: 218924.08.2015, 21:44

nie pamietam zebym kiedys na jakiegos zawidnika tak narzekał jak dzis na chambersa. Parodia co on gra

Jubek komentarzy: 29824.08.2015, 21:44

Heh, hejtrzy Pera pewnie się cieszą z dzisiejszego meczu.

Mihex komentarzy: 2360424.08.2015, 21:43

Kurczę, aż szkoda patrzeć na Chambersa. W zeszłym sezonie był graczem sierpnia u nas, a tu taki spadek formy.

AaronRambo komentarzy: 128024.08.2015, 21:43

jak Wenger go zostawi po przerwie to przestaje ogladac szkoda nerwow

Gofer999 komentarzy: 1468624.08.2015, 21:43

Ktoś napisałem że to kwestia iloma golami wygramy a nie czy wygramy ten mecz. A na razie to straszna mordęga jest. Zawsze tak jest kiedy większość użytkowników strony zakłada pewne zwycięstwo... do tej pory nie rozumiecie że dla Arsenalu nie ma łatwych spotkań? (Pozdro New_Star)xD

fabregas1987 komentarzy: 2581424.08.2015, 21:43

W drugiej połowie wolałbym zobaczyć Debuchy'ego na ŚO

gunnereight komentarzy: 40124.08.2015, 21:43

Oj Chambers zdecydowanie lepiej na boku niż na środku.

jurasmolas44 komentarzy: 184924.08.2015, 21:43

Calum na sprzedaż po tej połowie a giroud robi tyle w ataku co calum u nas w obronie

xif komentarzy: 35224.08.2015, 21:43

To jest niemożliwe, jak wielki zjazd zaliczył Chambers..

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 124.08.2015, 21:43

CHAMBERS CO TY ROBISZ KARTOFLANY TŁUKU?!
Le Coq propsy.

james68 komentarzy: 87724.08.2015, 21:43

Zara nam mecz zawali Chambers

kubex komentarzy: 575324.08.2015, 21:43

Chambers powinien zostac zmienioniony dla zasady bo nie mozna tak grać

prolaky komentarzy: 2624.08.2015, 21:43

Zawodnik liverpoolu przewrócił się, dogonił naszego obrońce i jeszcze zabrał mu piłkę, super poprostu

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9224.08.2015, 21:42

Chambers na whoscored.com na 6.8 note. Kpina.

Sympatyczny komentarzy: 170724.08.2015, 21:42

Ten co wyprawia.....

cobi90 komentarzy: 125724.08.2015, 21:42

Wypie*dalac z tym chambersem i zirudem

KySiO komentarzy: 66724.08.2015, 21:42

No mam nadzieję, że Chambers zejdzie po tej połowie. Byle tylko dotrzymać do tej przerwy...

marz2 komentarzy: 521924.08.2015, 21:42

Jeśli Liverpool nie trafi dzisiaj chociaż jednego gola to będą frajerami kolejki.

songoku95 komentarzy: 2348624.08.2015, 21:42