Początek drogi na Wembley: Oxford Utd vs Arsenal

Początek drogi na Wembley: Oxford Utd vs Arsenal 09.01.2023, 09:05, Dominik Kwacz 1012 komentarzy

Dziś wieczorem Arsenal rozpocznie swój udział w rozgrywkach Pucharu Anglii. Będąc rekordzistą tych rozgrywek, a zarazem liderem najwyższej klasy rozgrywkowej bez wątpienia można typować londyńczyków jako potencjalnych kandydatów do zwycięstwa. Droga na Wembley jest jednak długa, a pierwszym rywalem, który postara się pokrzyżować plany podopiecznych Mikela Artety, będzie ekipa Oxford United.

Drabinka turniejowa dla trzecioligowców z Oxford nie ułożyła się zbyt łaskawie. Po wygranych z Port Vale i Exeter poprzeczka poszybowała w zasadzie na samą górę, na czoło tabeli Premier League. Jakby tego było mało, gdyby Dawidowi udało się pokonać Goliata, w kolejnej rundzie już czeka mechaniczna pomarańcza Pepa Guardioli. Puchar Anglii to jednak rozgrywki, które w swojej historii widziały wiele niespodzianek, a faworyci niejednokrotnie odpadali z niżej notowanymi rywalami. Zaledwie wczoraj ekipa The Villans sensacyjnie odpadła w spotkaniu z czwartoligowym Stevenage. The U’s zapewne również nie poddadzą się bez walki.

Drużyna z Kassam Stadium zajmuje obecnie ósme miejsce w ligowej tabeli, notując zaledwie jedno zwycięstwo w ostatnich sześciu spotkaniach. Za ich największą gwiazdę uważa się wychowanka akademii Liverpoolu, Camerona Brannigana, który przyciąga uwagę klubów Championship i w przypadku braku awansu najpewniej zmieni barwy już latem. Ostatni pojedynek obu drużyn odbył się jeszcze na Highbury, kiedy to Arsenal zwyciężył 2:0 po golach Denisa Berkampa i samobójczym trafieniu Scotta McNivena.

Ostatnia seria zwycięstw liderów Premier League została przerwana przez bezbramkowy remis z Newcastle. Mecz na Emirates dostarczył emocji i kontrowersyjnych decyzji sędziowskich. Dwie najlepsze defensywy ligi skutecznie zneutralizowały się nawzajem, chociaż to Sroki bardziej cieszyły się z końcowego rezultatu. Kanonierzy podrażnieni potknięciem na własnym stadionie mogą chcieć rozładować frustracje na potencjalnie słabszych rywalach. Brak koncentracji może jednak obrócić się przeciwko Arsenalowi, który rok wcześniej przegrał na tym etapie rozgrywek z Nottingham Forest. Mikel Arteta w przedmeczowej konferencji przyznał, że nie spodziewa się łatwego spotkania:

To zawsze jest trudne. Grałem tam kilka razy i przeżyłem bardzo trudne mecze, więc będzie ciężko. Musimy bardzo poważnie potraktować przeciwnika i zagrać dobrze, na wysokim poziomie, aby wygrać mecz. Z tego, co widzieliśmy, potrafią grac różnymi stylami. To będzie wyjątkowa noc i będą się starali zagrać na swoim najwyższym poziomie, wiec będzie ciężko.

W drużynie Arsenalu szanse pojawienia się na boisku ma powracający po kontuzji Emile Smith Rowe. Poza składem pozostają Gabriel Jesus i Reiss Nelson. U gospodarzy kontuzjowany jest Marcus Browne.

W tym spotkaniu podobnie jak przed rokiem Arsenal zagra w całkowicie białym stroju związanym z kampanią No More Red, która ma na celu ochronę młodych ludzi przed przestępstwami z użyciem noży i przemocą wśród młodzieży.

Faworyt w tym spotkaniu jest oczywisty i każdy wynik poza wysokim zwycięstwem gości będzie uznawany za sensacje. Niezależnie od wystawionej jedenastki, należy się spodziewać wygranej Arsenalu.

Damper komentarzy: 234309.01.2023, 22:20

Arteta jeszcze nie posuwa się do ostateczności, a tą będzie wprowadzenie Odegaarda i Parteya :-D

sonic komentarzy: 61509.01.2023, 22:18

Wie ktoś do kiedy Jesus będzie pauzował.?

damianARSENAL komentarzy: 852709.01.2023, 22:17

Patrząc na ten mecz to Mudryk będzie plastrem na złamanie kości piszczelowej z przemieszczeniem w kolanie

Freo98 komentarzy: 642909.01.2023, 22:17

@sWinny: 2 mecz

damianARSENAL komentarzy: 852709.01.2023, 22:16

@sWinny: rewanż w Londynie

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 109.01.2023, 22:16

@Garfield_pl: wszystko rozgrywa się o premie, ale mamy go już ;)

Yave komentarzy: 170409.01.2023, 22:16

@kylo100: ten komentarz dał mi aż za dużo nostalgii

sWinny komentarzy: 783509.01.2023, 22:16

Przy remisie jest dogrywka?

kylo100 komentarzy: 371109.01.2023, 22:15

Papcio Wenger by powiedział mamy jakość, ale dziś tej jakości zabrakło.

mar12301 komentarzy: 2313709.01.2023, 22:15

Tomijaszu

damianARSENAL komentarzy: 852709.01.2023, 22:15

@Slaviola: Magalęłosz

Garfield_pl komentarzy: 2819609.01.2023, 22:15

Arsenal & Shakhtar Donetsk are ‘close to agreeing’ on a fee for the transfer of Mykhaylo Mudryk. [@yehor__d, SportArena in Ukraine] #afc

angel1953 komentarzy: 68609.01.2023, 22:14

Ciekawe czy kieran kiedyś poza zaangażowaniem da coś drużynie

Garfield_pl komentarzy: 2819609.01.2023, 22:14

Arsenal & Shakhtar Donetsk are discussing the ratio of guaranteed payment & bonuses in the fee for Mykhaylo Mudryk - Arsenal want bonuses to be at least 30% of the fee, while Shakhtar want bonuses to be a maximum of 20% of the fee. [@yehor__d, SportArena] #afc

Slaviola komentarzy: 1237709.01.2023, 22:14

Tymczasem komentator z Eleven:

"Tomijaszu..."

XD

praptak komentarzy: 882109.01.2023, 22:13

@Rynkos7: Z tym potrząsaniem to bym uważał bo niektórzy ludzie wtedy jeszcze bardziej się zmykają wbrew intencji żeby pobudzić go do działania ^^ ale to prawda co mówisz i wydaje mi się że jakiś porządny psycholog mógłby u nas z nim zrobić trochę sesji. Ewidentnie zamknięty jest gość, a przebłyski przecież widać tylko nie są ustawiczne

Nie ma nic nudniejszego niz chuyowy Arsenal i jakies drwale z Angli

Ten komentarz też beznadziejny... to już wolałbym Szaranowicza!

Koroniarz komentarzy: 1018509.01.2023, 22:10

Holding to nowy Mistafi

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 109.01.2023, 22:10

Clubs are close to agreeing the full transfer amount for Mudryk, which includes basic payment and bonuses. The parties discuss the ratio of guaranteed payment and bonuses for the Ukrainian football player. [SportArena]

This journalist was always first to report Arsenal's bids for Mudryk.

Coraz bliżej…

damianARSENAL komentarzy: 852709.01.2023, 22:09

SportArena: Arsenal i Szachtar są bardzo blisko porozumienia w sprawie finalnej opłaty za transfer Mudryka. Strony rozmawiają o stosunku podstawy zarobków i bonusów dla ukraińskiego piłkarza.

Mam nadzieje, ze to nie będzie Vieira v2 bo się pochlastam

praptak komentarzy: 882109.01.2023, 22:09

@Damper napisał: "Bagwell jest jakiś za bardzo przygaszony. W Prison Breaku taki nie był."
Vieira to słaby aktor, gdyby dobrze go grał to nie byłby pasywny

Furgunn komentarzy: 925009.01.2023, 22:09

Ci w białych nic nie grają, czemu ich w końcu nie pociśniemy XD

Rynkos7 komentarzy: 680709.01.2023, 22:09

@praptak:

Chłopak już na filmikach w pre-sezonie sprawiał wrażenie dzieciaka, którego matka zostawiła z zakupami przy kasie w markecie. Nie zna kompletnie języka, drużyny, w gadce typowy introwertyk. W meczach widać, że trochę się chowa, trochę się boi. W każdym razie przydałoby się nim porządnie potrząsnąć bo już pół roku mija i żeby jego aklimatyzacja nie skończyła się tak jak w przypadku Pepe.

miki007 komentarzy: 30709.01.2023, 22:08

Jezu jak ja nie mogę się patrzeć na tego Lokonge

praptak komentarzy: 882109.01.2023, 22:08

Trochę mnie zdziwiło kiedy Twarowski nieprzychylnie wypowiadał się o Holdingu i nie za bardzo się z tym zgadzałem bo uważam że to solidny obrońca, ale sam Rob bardzo chce mnie przekonać że jestem w błędzie

TrueGunner komentarzy: 106009.01.2023, 22:08

Ogólnie to mam przeczucie, że polecimy i z tego pucharu tak jak i z carabao bo zmiennikom najwyraźniej w świecie nie chce się chyba grać... Ja rozumiem brak rytmu meczowego czy pewności ale jak nam środek pola dominuje jakiś 3 ligowiec to jest coś nie halo.
Eleny rozegrał chyba najwięcej piłek do przodu z naszych pomocników bo Lokonga i Vieira to wyglądają jak dwóch juniorów debiutujących w pucharze.

Slaviola komentarzy: 1237709.01.2023, 22:08

Sędzia do utylizacji!

Jak większość w Angli.

Damper komentarzy: 234309.01.2023, 22:07

Bagwell jest jakiś za bardzo przygaszony. W Prison Breaku taki nie był.

damianARSENAL komentarzy: 852709.01.2023, 22:06

Magalęłosz

praptak komentarzy: 882109.01.2023, 22:05

@Rynkos7: Dokładnie opisałeś to jakie wrażenie on robi (wiadomo o co chodzi) i to mnie martwi, uważam że ma duży potencjał i bardzo dziwi mnie ten jakby "strach" przed otrzymaniem podania. Może to kwestia ogrania jak mówisz, może coś innego ale oby się bujnął bo aż szkoda patrzeć a stać go na więcej imo

damianARSENAL komentarzy: 852709.01.2023, 22:04

Arteta wyraźnie powiedział w przerwie: Daje wam 15min inaczej część z was zostanie wystawiona na Allegro

Wielimek93 komentarzy: 75309.01.2023, 22:04

Za dużo panikujecie na stronie... Wygrać, wygramy i to 3 bramkami, trzeba skupić się na Totkach w weekend :)

kylo100 komentarzy: 371109.01.2023, 22:03

Wymęczyć 1-0 i zapomnieć.

Damper komentarzy: 234309.01.2023, 22:02

Myślicie, że Arteta zrobił im suszarkę tak jak w przerwie jakiegoś meczu pucharowego w tamtym sezonie pokazywali w All or Nothing czy na spokoju dzisiaj? :-D

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 309.01.2023, 22:02

Rozumiem,że oni są zmęczeni ale po co wtedy wyszli?.

Garfield_pl komentarzy: 2819609.01.2023, 22:02

@Dziadyga napisał: "Uwielbiam Gabiego,ale może te 200k na stole zaczyna wadzić."
Bo w pucharze gramy pomieszanym składem? Bez wielkiego parcia? Bekowe są te płacze przy takich meczach, nagle wyrzucaja ludzie zawodników,którzy jak do tej pory dają nam 1 miejsce w lidze xD przeżywacie ten mecz jakby to miał być wyznacznik czegokolwiek,a prawda taka że czy odpadniemy, czy będzie skromna wygraną ,czy pogrom w 2 połowie kompletnie ten mecz nie ma znaczenia,ani gra w nim. Z City nie zagra połowa tych zawodników,jeśli przejdziemy do następnej rundy, zluzujcie ;)

Rynkos7 komentarzy: 680709.01.2023, 22:01

@praptak:

No tak, ale w meczu Premier League pełne 90 minut zagrał z Brentford i strzelił bramkę, zagrał 74 minuty w meczu z Wolverhampton i zaliczył asystę. Pozostałe mecze to jakieś ochłapy po 15-17 minut. W Lidze Europy chyba prawie wszystkie mecze graliśmy słabo jako cały zespół. Nawet Saka i Martinelli tam słabo wyglądali, zresztą ostatnie mecze dopiero graliśmy będąc w miarę zmotywowani. Chodzi o to, że Vieira nie miał jeszcze tylu okazji zagrać w meczu Premier League w wyjściowej jedenastce, w meczu o stawkę, o coś ważnego. Cały czas widać, że jest "lekko obsrany" bo po prostu brakuje mu ogrania w meczach o stawkę a nie tylko mecze w Pucharach, które gramy na pół gwizdka.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 309.01.2023, 22:00

Na to nie ma wytłumaczenia. Gdyby zależało zespołowi mógłby różnica umiejętności dać szybkie dwa i potem grać młodymi a to jest tak wielkie męczenie były,że aż przypomina się końcówka ery Wengera.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 109.01.2023, 21:59

@sebaarsenal: hajs pójdzie, ale na jednego zawodnika, czyt. Mudryk