Podróż do Skandynawii, Östersunds vs Arsenal

Podróż do Skandynawii, Östersunds vs Arsenal 14.02.2018, 10:39, Kamil Garczorz 1218 komentarzy

Mamy połowę lutego, a to oznacza, że do kalendarza wracają europejskie puchary, które wkraczają w decydującą fazę. W fazie pucharowej nie ma miejsca na błędy. Arsenal w swoim pierwszym meczu na tym etapie uda się do mroźnej Skandynawii, gdzie zmierzy się ze szwedzkim Östersunds.

Östersunds to klub nieznany szerszej publiczności, założony w roku 1996, miesiąc po objęciu przez Arsene'a Wengera stanowiska menedżera Arsenalu. Ich trenerem od 2011 roku jest Anglik- Graham Potter. Trudno przewidzieć czego można się po tej ekipie spodziewać, ale pokazali już, że potrafią sprawić niespodziankę- w drugiej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy pokonali faworyzowany Galatasaray.

Arsenal do Szwecji poleci po sobotniej porażce w derbach północnego Londynu. Po porażce, która była już ósmą w Premier League, a Kanonierzy stracili w tym meczu swoją 36. bramkę w lidze. Jesienią Arsenal pewnie wygrał swoją grupę w Lidze Europy, ale i tutaj nie obyło się bez wpadek i strat punktów. Londyńczycy przegrali wyjazdowe spotkanie z FC Köln oraz bezbramkowo zremisowali na własnym boisko z Crveną Zvezdą. Östersunds w fazie grupowej pokazała się z dobrej strony, a grupę zakończyli na drugim miejscu z taką samą zdobyczą punktową, jak zwycięzca- Athletic Bilbao, a za ich plecami rozgrywki kończyli Zoria Ługańsk i Hertha Berlin. W Szwecji gra się systemem wiosna-jesień, a co za tym idzie, zespoły z tej ligi znajdują się aktualnie poza sezonem, który rozpoczyna się pierwszego dnia kwietnia.

Do uszu kibiców Arsenalu doszły ostatnio nieciekawe informacje, a londyński zespół do tego meczu przystąpi z ograniczonymi opcjami w ataku. Wiadomym było, że zagrać nie będzie mógł Pierre-Emerick Aubameyang, ale nikt nie spodziewał się, że nie zagra również Alexandre Lacazette, który nabawił się kontuzji i przez kilka tygodni będzie znajdował się poza grą. Pod niewiadomą stoi również występ Ramseya, on również nabawił urazu, który wykluczył go z ostatniego meczu z Tottenhamem. Na próżno szukać informacji o poprzednich meczach pomiędzy obiema ekipami, gdyż takie nie miały miejsca, ale jedno nie napawa optymizmem- forma wyjazdowa graczy The Gunners. Arsenal rozegrał w tym sezonie 14. ligowych spotkań na wyjazdach, z czego 7, czyli połowę, przegrał, a wygrał zaledwie trzy.

Arsene Wenger w fazie grupowej pozwalał na grę zawodnikom, którzy nie mogą liczyć na regularne występy oraz młodym graczom, którzy nie mają co liczyć na grę w ważniejszych rozgrywkach, ale Liga Europy również musi stać się dla Arsenalu ważna, bo to może być jedyna szansa na awans do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Mamy połowę lutego, a sytuacja Kanonierów w lidze się nie poprawia, zajmują szóstą pozycję ze stratą ośmiu punktów do czwartego, pozwalającego na awans do tych elitarnych europejskich rozgrywek, miejsca.

Rozgrywki: 1/16 finału Ligi Europy

Miejsce: Szwecja, Östersund, Jämtkraft Arena

Data: Czwartek, 15 lutego 2018 roku, godzina 19:00 czasu polskiego

Przewidywany skład: Ospina – Chambers, Koscielny, Holding – Maitland-Niles, Nelson, Elneny, Xhaka -Iwobi, Wilshere – Welbeck

Typ Kanonierzy.com: 0:2

Liga EuropyZapowiedź autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Dewry komentarzy: 8101 newsów: 215.02.2018, 19:21

@Pukawka: Polską ligę podsumowała doniczka Probierza.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.02.2018, 19:21

Jak gra Miki? Pytam bo nie oglądałem początku meczu.

cescafc komentarzy: 47115.02.2018, 19:21

Jezu jacy oni są niedokladni

bartek2815 komentarzy: 84715.02.2018, 19:21

ma ktos link jakis do meczu?

Pukawka komentarzy: 81215.02.2018, 19:20

I takie grajki są w LE a z polski nikogo...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.02.2018, 19:19

Nam nawet pressing nie wychodzi na drużynie Ostersunds :(

wenger2345 komentarzy: 55815.02.2018, 19:18

Miki jaką bramę by miał

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 215.02.2018, 19:18

Sanogo widzę w trakcie przerwy spowodowanej kontuzją zmienił numer na wyższy o jeden. Szkoda, 22 lepiej mu pasował.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.02.2018, 19:17

Idealny rywal dla Arsenalu. Stoją we własnej bramce, nie atakują, nie grają pressingiem tylko czekają na bęcki.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52415.02.2018, 19:17

Pierwszy kwadrans i posiadanie piłki na poziomie... 82%.

SoulStorm komentarzy: 743015.02.2018, 19:16

Taką szmatę Iwobiego wypuścić z rąk.Dramat.

PrzeArs komentarzy: 278415.02.2018, 19:15

Jejkuuu nie pamiętam żeby ktoś tak portami trZął przed nami. Jak byśmy grali podstawa pełna i z auba to tu by z 15-0 było

mitmichael komentarzy: 4924315.02.2018, 19:15