Podróż do Skandynawii, Östersunds vs Arsenal

Podróż do Skandynawii, Östersunds vs Arsenal 14.02.2018, 10:39, Kamil Garczorz 1218 komentarzy

Mamy połowę lutego, a to oznacza, że do kalendarza wracają europejskie puchary, które wkraczają w decydującą fazę. W fazie pucharowej nie ma miejsca na błędy. Arsenal w swoim pierwszym meczu na tym etapie uda się do mroźnej Skandynawii, gdzie zmierzy się ze szwedzkim Östersunds.

Östersunds to klub nieznany szerszej publiczności, założony w roku 1996, miesiąc po objęciu przez Arsene'a Wengera stanowiska menedżera Arsenalu. Ich trenerem od 2011 roku jest Anglik- Graham Potter. Trudno przewidzieć czego można się po tej ekipie spodziewać, ale pokazali już, że potrafią sprawić niespodziankę- w drugiej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy pokonali faworyzowany Galatasaray.

Arsenal do Szwecji poleci po sobotniej porażce w derbach północnego Londynu. Po porażce, która była już ósmą w Premier League, a Kanonierzy stracili w tym meczu swoją 36. bramkę w lidze. Jesienią Arsenal pewnie wygrał swoją grupę w Lidze Europy, ale i tutaj nie obyło się bez wpadek i strat punktów. Londyńczycy przegrali wyjazdowe spotkanie z FC Köln oraz bezbramkowo zremisowali na własnym boisko z Crveną Zvezdą. Östersunds w fazie grupowej pokazała się z dobrej strony, a grupę zakończyli na drugim miejscu z taką samą zdobyczą punktową, jak zwycięzca- Athletic Bilbao, a za ich plecami rozgrywki kończyli Zoria Ługańsk i Hertha Berlin. W Szwecji gra się systemem wiosna-jesień, a co za tym idzie, zespoły z tej ligi znajdują się aktualnie poza sezonem, który rozpoczyna się pierwszego dnia kwietnia.

Do uszu kibiców Arsenalu doszły ostatnio nieciekawe informacje, a londyński zespół do tego meczu przystąpi z ograniczonymi opcjami w ataku. Wiadomym było, że zagrać nie będzie mógł Pierre-Emerick Aubameyang, ale nikt nie spodziewał się, że nie zagra również Alexandre Lacazette, który nabawił się kontuzji i przez kilka tygodni będzie znajdował się poza grą. Pod niewiadomą stoi również występ Ramseya, on również nabawił urazu, który wykluczył go z ostatniego meczu z Tottenhamem. Na próżno szukać informacji o poprzednich meczach pomiędzy obiema ekipami, gdyż takie nie miały miejsca, ale jedno nie napawa optymizmem- forma wyjazdowa graczy The Gunners. Arsenal rozegrał w tym sezonie 14. ligowych spotkań na wyjazdach, z czego 7, czyli połowę, przegrał, a wygrał zaledwie trzy.

Arsene Wenger w fazie grupowej pozwalał na grę zawodnikom, którzy nie mogą liczyć na regularne występy oraz młodym graczom, którzy nie mają co liczyć na grę w ważniejszych rozgrywkach, ale Liga Europy również musi stać się dla Arsenalu ważna, bo to może być jedyna szansa na awans do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Mamy połowę lutego, a sytuacja Kanonierów w lidze się nie poprawia, zajmują szóstą pozycję ze stratą ośmiu punktów do czwartego, pozwalającego na awans do tych elitarnych europejskich rozgrywek, miejsca.

Rozgrywki: 1/16 finału Ligi Europy

Miejsce: Szwecja, Östersund, Jämtkraft Arena

Data: Czwartek, 15 lutego 2018 roku, godzina 19:00 czasu polskiego

Przewidywany skład: Ospina – Chambers, Koscielny, Holding – Maitland-Niles, Nelson, Elneny, Xhaka -Iwobi, Wilshere – Welbeck

Typ Kanonierzy.com: 0:2

Liga EuropyZapowiedź autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18415.02.2018, 19:42

Giroud je popcorn i ciągnie łacha z Welbecka.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.02.2018, 19:42

10 000 komentarz będzie poświęcony Welbeckowi. On jest lepszym komikiem niż Rowan Atkinson.

wejsun komentarzy: 65615.02.2018, 19:42

*przeciwko

TomekO komentarzy: 274615.02.2018, 19:42

wellbec bez formy nie stary on jest taki cienki że yaya byl nawet lepszy bo przynajmniej było zabawnie

lays komentarzy: 3987115.02.2018, 19:42

Co nasi teraz pokazuja ? XDDDDDDDD

Woof komentarzy: 25315.02.2018, 19:42

Przecież Welbeck nawet w tym szwedzkim zespole nie zasługiwałby na grę w podstawie przy takiej grze.

Welbeck musiałby chyba grać z graczami u-12

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 315.02.2018, 19:42

Welbeck po kontuzji jest jeszcze słabszy niż wcześniej.

PabloCebular komentarzy: 68015.02.2018, 19:41

Kiedyś Łolkot teraz Łelbek na spalonym, meh no żeby w takim meczu oni grali tak bojaźliwie..

Gunnerrsaurus komentarzy: 1185115.02.2018, 19:41

Nie pamiętałem Welbecka jako aż tak słabego piłkarza

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 115.02.2018, 19:41

Haha Welbeck, ludzie co to ma być

ostriket komentarzy: 655415.02.2018, 19:41

Klasowy zespół by zabił mecz alho nawet dwumecz w pierwszej połowie, a nasi zadowoleni bo 2 fuksy wpadły na wyjeździe...

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11715.02.2018, 19:41

Kapitalna akcja Welbza.

gunners007 komentarzy: 954315.02.2018, 19:41

Druga połowa będzie taka jak z Evertonem i CP.

FanekAFC komentarzy: 511215.02.2018, 19:41

WELBECK XD

Danny Teo Welbeck :D

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18415.02.2018, 19:41

Kiedy Iwobi ma piłkę, to zwrot: "Szansa na skończenie tej akcji" nabiera innego znaczenia.

silvano95 komentarzy: 977615.02.2018, 19:40

Iwobi i Welbeck to sie nadaja czego nie dotkna zamienia sie w tragedie

Ogi35 komentarzy: 20615.02.2018, 19:40

Iwobi i Welbzinio! Klasa sama w sobie ;p!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.02.2018, 19:40

@praptak:

De Bruyne i Salah również wysyłają pozdrowienia.

Szebson komentarzy: 351015.02.2018, 19:40

Jak zobaczylem, ze Iwobi przy pilce, to sobie odpuscilem dalsze sledzenie akcji.

Adi17 komentarzy: 293115.02.2018, 19:39

@Redzik:
Dawaj komentarz, bo masz 9999

praptak komentarzy: 869515.02.2018, 19:39

Komentator z TVP o Mikim, że MOU nie pozbyłby się zawodnika, który robi różnicę ^^
pozdrawia choćby Lukaku.

cescafc komentarzy: 47115.02.2018, 19:39

Arsenal nawet na tle takich ogurów wyglada mizernie. Porażka

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9215.02.2018, 19:38

Zdrowy Bielik by tu był zawodnikiem meczu.

Pukawka komentarzy: 81115.02.2018, 19:38

Obrona i tak się gubi, ja pie*******

Szebson komentarzy: 351015.02.2018, 19:38

Z komentatorow lepsze trolle niz z imprecisa.

Adi17 komentarzy: 293115.02.2018, 19:38

Tak oglądając ten mecz stwierdzam, że nie licząc zmiany na ławce trenerskiej, bo to oczywiste, do wywalenia jest 80% składu.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36215.02.2018, 19:38

rozkrecaja sie

wojtek1256 komentarzy: 298515.02.2018, 19:38

Ostersund lepiej gra niż Arsenal. Dwie bramki na mega fuksie. Mamy sporo szczescia

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.02.2018, 19:38

"Jose Mourinho nie pozbyłby się zawodnika który jest wartościowy"

Kisnę z komentatora.

pjoter16 komentarzy: 158 newsów: 415.02.2018, 19:37

"status welbecka spowodował podanie do niego zamiast strzału Iwobirgo" buahahahahahahahahah :D aah ci smieszkowie komentatorzy

daniken komentarzy: 348315.02.2018, 19:37

Welbeck,Iwobi i Baleron to poziom Ostersund

Pukawka komentarzy: 81115.02.2018, 19:37

Powinno już być 4:0, tragedia to jest podobno nasz prawie najmocniejszy skład. Z czym do ludzi? LM??? Top4??? Chyba w snach

Szogun komentarzy: 28259 newsów: 315.02.2018, 19:37

Gramy fajnie ale zespół paskudnie przeciętny ale Danny słońce moje to nie jest rugby zebyś wypieprzał piłkę w publikę.

zly_kanonier komentarzy: 511115.02.2018, 19:36

Co za odchylenie Dannyego, brawo

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18415.02.2018, 19:36

Szykujmy się, bo przy kontuzji Lakazeta to Welbeck jest pierwszym rezerwowym i co tydzień będziemy oglądać takie "strzały" przez 30 minut.

wojtek1256 komentarzy: 298515.02.2018, 19:36

Welbz prawie w okno by dokręcił... aj

baranek19 komentarzy: 134115.02.2018, 19:36

Śpię

bartek2815 komentarzy: 84415.02.2018, 19:36

jak sie mozna bac podprowadzic i strzelic z takimi ogorkami, wezcie tego welbeca

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.02.2018, 19:36

Piękne wyprowadzenie kontry. Do czasu aż piłkę dotknęli Iwobi i Welbeck.

Woof komentarzy: 25315.02.2018, 19:36