Podróż do Skandynawii, Östersunds vs Arsenal

Podróż do Skandynawii, Östersunds vs Arsenal 14.02.2018, 10:39, Kamil Garczorz 1218 komentarzy

Mamy połowę lutego, a to oznacza, że do kalendarza wracają europejskie puchary, które wkraczają w decydującą fazę. W fazie pucharowej nie ma miejsca na błędy. Arsenal w swoim pierwszym meczu na tym etapie uda się do mroźnej Skandynawii, gdzie zmierzy się ze szwedzkim Östersunds.

Östersunds to klub nieznany szerszej publiczności, założony w roku 1996, miesiąc po objęciu przez Arsene'a Wengera stanowiska menedżera Arsenalu. Ich trenerem od 2011 roku jest Anglik- Graham Potter. Trudno przewidzieć czego można się po tej ekipie spodziewać, ale pokazali już, że potrafią sprawić niespodziankę- w drugiej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy pokonali faworyzowany Galatasaray.

Arsenal do Szwecji poleci po sobotniej porażce w derbach północnego Londynu. Po porażce, która była już ósmą w Premier League, a Kanonierzy stracili w tym meczu swoją 36. bramkę w lidze. Jesienią Arsenal pewnie wygrał swoją grupę w Lidze Europy, ale i tutaj nie obyło się bez wpadek i strat punktów. Londyńczycy przegrali wyjazdowe spotkanie z FC Köln oraz bezbramkowo zremisowali na własnym boisko z Crveną Zvezdą. Östersunds w fazie grupowej pokazała się z dobrej strony, a grupę zakończyli na drugim miejscu z taką samą zdobyczą punktową, jak zwycięzca- Athletic Bilbao, a za ich plecami rozgrywki kończyli Zoria Ługańsk i Hertha Berlin. W Szwecji gra się systemem wiosna-jesień, a co za tym idzie, zespoły z tej ligi znajdują się aktualnie poza sezonem, który rozpoczyna się pierwszego dnia kwietnia.

Do uszu kibiców Arsenalu doszły ostatnio nieciekawe informacje, a londyński zespół do tego meczu przystąpi z ograniczonymi opcjami w ataku. Wiadomym było, że zagrać nie będzie mógł Pierre-Emerick Aubameyang, ale nikt nie spodziewał się, że nie zagra również Alexandre Lacazette, który nabawił się kontuzji i przez kilka tygodni będzie znajdował się poza grą. Pod niewiadomą stoi również występ Ramseya, on również nabawił urazu, który wykluczył go z ostatniego meczu z Tottenhamem. Na próżno szukać informacji o poprzednich meczach pomiędzy obiema ekipami, gdyż takie nie miały miejsca, ale jedno nie napawa optymizmem- forma wyjazdowa graczy The Gunners. Arsenal rozegrał w tym sezonie 14. ligowych spotkań na wyjazdach, z czego 7, czyli połowę, przegrał, a wygrał zaledwie trzy.

Arsene Wenger w fazie grupowej pozwalał na grę zawodnikom, którzy nie mogą liczyć na regularne występy oraz młodym graczom, którzy nie mają co liczyć na grę w ważniejszych rozgrywkach, ale Liga Europy również musi stać się dla Arsenalu ważna, bo to może być jedyna szansa na awans do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Mamy połowę lutego, a sytuacja Kanonierów w lidze się nie poprawia, zajmują szóstą pozycję ze stratą ośmiu punktów do czwartego, pozwalającego na awans do tych elitarnych europejskich rozgrywek, miejsca.

Rozgrywki: 1/16 finału Ligi Europy

Miejsce: Szwecja, Östersund, Jämtkraft Arena

Data: Czwartek, 15 lutego 2018 roku, godzina 19:00 czasu polskiego

Przewidywany skład: Ospina – Chambers, Koscielny, Holding – Maitland-Niles, Nelson, Elneny, Xhaka -Iwobi, Wilshere – Welbeck

Ogi35 komentarzy: 20615.02.2018, 19:35

Z ostatniej chwili : Ghoddos na celowniku Arsenalu! A Welbz swoje...ehh ;p!

PabloCebular komentarzy: 68015.02.2018, 19:34

no i takie mecze Arsenalu to ja szanuję bo można ponarzekać na takiego Chambersa, Bellerina. Xhaka na boisko!

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 115.02.2018, 19:34

Na Iwobiego nie da się patrzeć nawet na tle takiego rywala.

Elastico07 komentarzy: 1243715.02.2018, 19:34

Iwobi-podanie do boku,w tył,strata,do boku,strata,w tył riplej

wejsun komentarzy: 65615.02.2018, 19:33

@wojtek1256: Dzięki :)

wojtek1256 komentarzy: 298515.02.2018, 19:33

Ze tym naszym piłkarzykom sie nie chce to aż dziw... To nawet dla swojej satysfakcji poszalec troche, strzelic sporo bramek. a graja tak zachowawczo i masa błedów..

FanekAFC komentarzy: 511215.02.2018, 19:32

Iwobi jaka padaka, gramy z amatorami a ten ma problem z dokładnym podaniu mając tyle miejsca..

JarEgon komentarzy: 5515.02.2018, 19:32

Poratuje ktoś linkiem??

praptak komentarzy: 869515.02.2018, 19:32

Czyli to był samobój jednak a nie Welbeck..? Haha broniący miał tak dosyć nieporadności Welbza że sam wpakował xD

Ogi35 komentarzy: 20615.02.2018, 19:32

Normalnie nie mogę patrzeć na tego Iwobiego!!

mitmichael komentarzy: 4924315.02.2018, 19:32

Prezenty, prezenciki

Adi17 komentarzy: 293115.02.2018, 19:32

Jaki ten Arsenal jest mizerny, pokazuje ostatnie 5 minut tego meczu...

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11715.02.2018, 19:31

Nawet minimalny pressing takiego Ostersunds i Chambers z Bellerinem nie potrafią z połowy wyjść.

Szebson komentarzy: 351015.02.2018, 19:31

O zaczynamy podawanie do bramkarza. Nawet w LE na takiego przeciwnika. Wstyd.

PabloCebular komentarzy: 68015.02.2018, 19:31

ja pierdziusiam, wreszcie się coś dzieje w tym spotkaniu.

ostriket komentarzy: 655415.02.2018, 19:31

Nie możemy odpuścić bo w 2 połowie nasze gwiazdy uznają że mecz wygrany a tamci przycisną nie mając nic do stracenia :P

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52415.02.2018, 19:31