Podsumowanie 12. kolejki Premier League

Podsumowanie 12. kolejki Premier League 18.11.2012, 20:04, Kamil 18 komentarzy

Za nami 12. kolejka najlepszej ligi świata - Premier League. W tej kolejce - Arsenal podejmował Tottenham w derbach północnego Londynu. Kanonierzy rozstrzelali rywali i wygrali 5-2. Pragniemy państwu przedstawić wyniki, które padły w pozostałych spotkaniach.

Liverpool 3-0 Wigan

Fani The Reds nareszcie mogą powiedzieć, że taki Liverpool chcą oglądać jak w meczu z Wigan. Na Anfield, gospodarze totalnie zdominowali mecz i pokonali gości 3-0. Bohaterem meczu był nowy lider tabeli strzelców - Luis Suarez. Po tej kolejce, Liverpool jest na 11. pozycji w tabeli, Wigan jest 15.

47' [1 - 0] Suarez

58' [2 - 0] Suarez

66' [3 - 0] Enrique

Manchester City 5-0 Aston Villa

Zdecydowanym faworytem meczu na Etihad Stadium był Manchester City. Mistrz Anglii nie zawiódł swoich fanów pokonując gości z Birmingham 5-0. Mecz był popisem Argentyńskich gwiazd City - Aguero i Tevez zdobyli po dwa gole. Po 12. rozegranych meczach - Man City na 1. miejscu, Aston Villa jest 18.

43' [1 - 0] Silva

54' [2 - 0] Aguero (k.)

65' [3 - 0] Tevez (k.)

67' [4 - 0] Aguero

74' [5 - 0] Tevez

Reading 2-1 Everton

Na Madejski Stadium, gdzie swoje mecze rozgrywa Reading, przyjechał Everton. Mimo prowadzenia gości, mecz wygrali gospodarze sprawiając nie lada niespodziankę. Po tym meczu zespół Reading wydostał się z strefy spadkowej i wskoczył na 17. miejsce, Everton jest wciąż na wysokim - 5. miejscu.

10' [0 - 1] Naismith

51' [1 - 1] Le Fondre

79' [2 - 1] Le Fondre (k.)

West Bromwich Albion 2-1 Chelsea

Jeżeli ktoś myślał, że Chelsea łatwo zdobędzie komplet punktów w meczu z WBA, gorzko się rozczarował. The Blues, którzy jednak nie błyszczą ostatnio formą, przegrali spotkanie z jedną z rewelacji sezonu. W tabeli Chelsea zajmuje 3. miejsce, WBA jest 4.

10' [1 - 0] Long

39' [1 - 1] Hazard

50' [2 - 1] Odemwingie

Queens Park Rangers 1-3 Southampton

Queens Park Rangers - To zespół, który przed sezonem, po transferach jakich dokonał, stawiano w gronie zespołów, które mogą namieszać w tym sezonie. Teraz to główny kandydat do spadku. Tym razem zespół z Londynu przegrał z drużyną Southampton 3-1. Po tej serii gier, Southampton jest na 19. miejscu, QPR cały czas na ostatnim.

23' [0 - 1] Lambert

45' [0 - 2] Puncheon

49' [1 - 2] Hoilett

83' [1 - 3] Ferdinand (sam.)

Newcastle 1-2 Swansea

Na St. James' Park przyjechał jedyny zespół z poza Anglii w PL - Swansea. Goście zasłużenie wygrali to spotkanie, kolejnego gola zdobył Michu, który jest bardzo wysoko w tabeli strzelców. Newcastle jest w tabeli na 12. miejscu, Swansea jest 10.

58' [0 - 1] Michu

87' [0 - 2] De Guzman

90' [1 - 2] Demba Ba

Norwich 1-0 Manchester United

Na Carrow Road zespół Norwich podejmował lidera - Man Utd. Kanarki sprawiły niewątpliwie największą niespodziankę kolejki, pokonując Czerwone Diabły. Bohaterem meczu był strzelec bramki - Anthony Pilkington. Po tym spotkaniu Man Utd stracił pozycję lidera, spadając na 2. miejsce, Norwich jest 13.

60' [1 - 0] Pilkington

Fulham 1-3 Sunderland

Sunderland podobnie jak Arsenal, wykorzystał grę w przewadze przez większą część meczu i spokojnie pokonał Fulham 3-1. Anty-bohaterem meczu został Brede Hangeland, który już w 30. minucie wyleciał z boiska za brutalny faul. Po tej kolejce - Fulham jest 9. w tabeli, Sunderland zajmuje 15. miejsce.

50' [0 - 1] Fletcher

62' [1 - 1] Petric

65' [1 - 2] Cuellar

70' [1 - 3] Sessegnon

West Ham - Stoke

W ostatnim meczu 13. kolejki Premier League, na Upton Park - West Ham podejmował zespół Stoke. Gospodarze, którzy byli faworytem meczu, zremisowali z drużyną Tony'ego Pullinsa 1-1. Po tej kolejce, WHA jest 7. w tabeli, Stoke jest 14.

13' [0 - 1] Walters

48' [1 - 1] O'Brien

PodsumowaniePremier League autor: Kamil źrodło: Własne
Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068719.11.2012, 15:44

Reading, West Brom i Norwich zrobiły niespodzianki :)

danio2706 komentarzy: 219.11.2012, 10:15

świetna kolejka dla nas :)

ziom komentarzy: 190019.11.2012, 10:00

City zdobedzie mistrzostwo,nie ma innej opcji,żaden inny klub w Premiership i na świecie nie ma tak mocnej ławki rezerwowych jak oni.Paradoksalnie,odpadnięcie z ligi mistrzów,a na to się zanosi,tylko im w tym pomoże,kiedy reszta konkurencji będzie grać na innych frontach,ci tylko skupią się na lidze.Mistrzostwo zdobywa ta drużyna która ma najlepszą ławkę rezerwowych.Co prawa nowy mistrz Anglii zdobędzie mniej punktów niż poprzedni,a wszystko przez to że poziom sportowy i finansowy innych klubów podnosi sie z roku na rok.Bardzo mnie cieszy że w Premiership nie ma takiego podziału pieniędzy z praw transmisyjnych jaki jest w lidze hiszpańskiej,gdzie praktycznie cały tort zgarnia Barca z Realem,dla reszty pozostaja ochłapy,a przez to poziom innych klubów nie podnosi się,a u nas?,każdy może wygrać z kazdym,wystarczy tylko słabszy dzień faworyta.Przez to nasza liga jest taka ciekawa.

Walcott1990 komentarzy: 16019.11.2012, 09:59

w premier league każdy może wygrać z każdym..a w hiszpanii tylko farsa i real

luku komentarzy: 37319.11.2012, 08:24

Bardzo dobra dla nas kolejka ;) Muły i Chelsea wreszcie straciły pkt ^^ Musimy grać pewnie do końca. A noż może będzie niespodzianka na koniec sezonu :) Trzeba wierzyć. :D DO boju kanonierzy!

mitmichael komentarzy: 4924319.11.2012, 07:51

Pomyslec, ze niedawno tracilismy do Chelsea 10 punktow a teraz jest tylko 5. Fulham i Everton straciły punkty, zostało jeszcze WBA i po meczu z Chelsea juz wiadomo, ze kazdej druzynie bedzie w meczu z Nimi ciezko na ich stadionie oczywiscie. Li

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 319.11.2012, 00:32

Kolejka bardzo dobra (może poza rezultatami w meczach MC - AV oraz LFC - Wigan).
Co do wczorajszego meczu - zważywszy na formę Sunderlandu w tym sezonie (do tej kolejki najmniej strzałów na bramkę i goli), zaskakująca jest nie tylko ich wygrana na Craven Cottage, ale i to, że aż trzy razy trafili do bramki rywala. Nawet, jeśli weźmie się pod uwagę to, że przez godzinę grali w przewadze, bo czerwoną kartę za faul na Cattermole'u (sic!) dostał Hangeland.

cwalin komentarzy: 236419.11.2012, 00:24

Teraz latwiej strawic porazke Arsenalu z kanarkami.

DamiannArteta komentarzy: 22418.11.2012, 23:47

Trochę się nadrobiło i git,ale nie ma co skakać z radości jeszcze xD Do roboty Kanonierzy

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125118.11.2012, 22:12

@MUSC: idź na swoje forum spamować i wkurzać ludzi. Mnie osobiście gówno obchodzi że odzyskacie, lub też nie fotel lidera :)

MUSC komentarzy: 9718.11.2012, 21:24

W następnej kolejce odzyskujemy fotel lidera:)

MU - QPR
Chelsea - City

Glory Glory Man. United!:D

TW_Szczepan komentarzy: 188418.11.2012, 21:03

Proponowałbym sprawdzać tekst pod kątem interpunkcji i ortografii

fabregas1987 komentarzy: 2579318.11.2012, 20:52

strata do lidera to 9 pkt., ważne, że po tej kolejce jest to już "tylko" liczba jednocyfrowa ;p

kwiatinho komentarzy: 1312818.11.2012, 20:38

Świetne wyniki... Jestem ciekaw kiedy zmiana przy sterze QPR.
Piłkarze potrzebują zmiany i porządnego kopa żeby walczyć o utrzymanie w lidze. Lepiej dla wszystkich byłoby żeby pozostali na kolejny sezon. Jakby nie patrzeć kolejna drużyna z Londynu kolejne derby. mają niezłych grajków i liczyłem że od tej kolejki ruszą do przodu a tu jak nie widać zwycięstwa tak nie widać. Niech obejmie ich Harry Redknap to znowu będa ciekawe potyczki na lini Wenger Harry Hudini

aaddii9042 komentarzy: 73718.11.2012, 20:15