Podsumowanie 27. kolejki Premier League

Podsumowanie 27. kolejki Premier League 25.02.2013, 23:08, Kamil 24 komentarzy

Za nami 27. kolejka Premier League, w której Arsenal pokonał 2-1 Aston Villę na Emirates Stadium. Poniżej przedstawiamy Wam wyniki, które padły w pozostałych spotkaniach.

Liverpool 5-0 Swansea

Wspaniały występ The Reds. Gospodarze znokautowali gości z Walii, którzy myślami byli już chyba na Wembley, gdzie mieli zmierzyć się z Bradford w fina COC. W tabeli Liverpool zajmuje 8. miejsce, Swansea jest 9.

34' [1 - 0] Gerrard (k.)

46' [2 - 0] Coutinho

50' [3 - 0] Enrique

57' [4 - 0] Suarez

71' [5 - 0] Sturridge (k.)

Fulham 1-0 Stoke

Garncarze ostatnio nie imponują formą. Tym razem porażka na Craven Cottage. Goście nie wykorzystali w tym meczu rzutu karnego. Fulham w tabeli jest na 11. miejscu, Stoke jest na 10.

45' [1 - 0] Berbatov

Norwich 2-1 Everton

Spora niespodzianka na Carrow Road. Everton, który walczy o TOP4, przegrał z Norwich. Kluczowa była końcówka meczu, w której to gracze gości stracili 2 gole. Everton jest 6. w tabeli, Norwich jest na 12. pozycji.

39' [0 - 1] Osman

84' [1 - 1] Kamara

90' [2 - 1] Holt

QPR 0-2 Manchester United

Bez niespodzianki na Loftus Road. Sytuacja gospodarzy w ligowej tabeli wygląda tragicznie. Pięknego gola w tym spotkaniu zdobył Rafael. Po tej kolejce - Manchester United jest na 1. miejscu, OPR na ostatnim.

23' [0 - 1] R.d. Silva

80' [0 - 2] Giggs

Reading 0-3 Wigan Athletic

Nadspodziewane łatwe zwycięstwo Wigan na Madejski Stadium. O wyniku zadecydowała końcówka pierwszej połowy i początek drugiej części gry. Po 27. meczach, Wigan jest 17. w tabeli, Reading jest na 19. pozycji.

44' [0 - 1] Kone

45' [0 - 2] Kone

48' [0 - 3] Figueroa

WBA 2-1 Sunderland

Bardzo ważne zwycięstwo WBA. Belg, który jest wypożyczony z Chelsea - Romelu Lukaku - gra pierwsze skrzypce w drużynie z The Hawthorns. W tabeli WBA zajmuje 7. miejsce, Sunderland jest 15.

35' [1 - 0] Lukaku (k.)

75' [2 - 0] Lukaku

80' [2 - 1] Sessegnon

Manchester City 2-0 Chelsea

Mistrz Anglii górą w hicie kolejki! Zasłużone zwycięstwo Obywateli. Gospodarze tytułu raczej nie obronią, ale są głównym kandydatem do zajęcia drugiej pozycji. Chelsea będzie walczyć o miejsce w czołowej czwórce. W tabeli City zajmuje 2. miejsce, Chelsea jest 4.

63' [1 - 0] Y. Touré

85' [2 - 0] Tevez

Newcastle 4-2 Southampton

Wspaniałe widowisko sprawili kibicom zgromadzonym na St. James Park piłkarze Srok oraz Świętych. Goście prowadzili już od 3. minuty, ale nie dali rady choćby zremisować. W tabeli Newcastle zajmuje 13. miejsce, Southampton jest 16.

3' [0 - 1] Schneiderlin

33' [1 - 1] Sissoko

42' [2 - 1] Cisse

50' [2 - 2] Lambert

67' [3 - 2] Cabaye (k.)

79' [4 - 2] Hooiveld (sam.)

West Ham 2-3 Tottenham

Kto bohaterem Tottenhamu? Niespodzianka! Gareth Bale, który kolejny raz już ratuje Spurs. Ciężko sobie wyobrazić zespół z White Heart Lane bez Walijczyka. W tabeli West Ham zajmuje 14. miejsce, Tottenham awansował na 3. miejsce.

13' [0 - 1] Bale

25' [1 - 1] Carroll (k.)

58' [2 - 1] J. Cole

76' [2 - 2] Sigurdsson

90' [2 - 3] Bale

Podsumowanie autor: Kamil źrodło: Własne
dzikibizon komentarzy: 9627.02.2013, 11:29

Liverpool zaszalał... :o

kolaw1 komentarzy: 10126.02.2013, 20:32

Bale odejdzie w lecie to Kuraki w strefie spadkowej

InArseneWeTrust09876 komentarzy: 29426.02.2013, 20:18

ten Bale jest w tym sezonie dla kurczaków jak van persie w poprzednim dla nas - i mimo, że gra dla kfc, czemu nie spróbować go ściągnąć ? skoro mamy środki to warto spróbować - choć będzie bardzo ciężko przekonać zawodnika i Spurs. jestem pewny, że Bale odejdzie po tym sezonie

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57026.02.2013, 20:13

Teraz Arsenal musi ciągle wygrywać, żeby zwiększać przewagę nad Evertomem i zmniejszać przepaść do Tottenhamu i Chelsea.

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3426.02.2013, 18:47

Było blisko niespodzianki na Upton Park, lecz na nasze nieszczęście Bale uratował Spursy ;p Szkoda.

arthas74 komentarzy: 234326.02.2013, 18:20

No szkoda że wygrali ale równie dobrze my byśmy dali ciała bez Santiego;)

scKanonier94sc komentarzy: 318926.02.2013, 16:47

Szkoda, ze Spurs wygrali, ale taka bramke jak Bale nie oglada sie zbyt czesto.

Leehu komentarzy: 1049626.02.2013, 16:43

Mam nadzieję że Bale wstanie w niedzielę lewą nogą. ;P

A tak na serio to nasi obrońcy muszą się sprężyć jeśli chcą go upilnować. ;P

piotrek08155 komentarzy: 19426.02.2013, 16:37

Bramka Bale poezja tak przymierzyc :)

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125126.02.2013, 16:09

Te KFC bez Bale'a pewnie walczyłoby o utrzymanie.. Mam nadzieję, że po tym sezonie odejdzie ;)

Yakub97 komentarzy: 574626.02.2013, 15:47

Tylko niech nie odchodzi do Mułow :P

Lukiner komentarzy: 194926.02.2013, 15:21

Bale w tym sezonie jest dla Tottenhamu jak van Persie w Arsenalu w tamtym sezonie. Oby poszedł w ślady Holendra i odszedł z Sp*rs.

grzegorz1211 komentarzy: 1030226.02.2013, 13:59

W walce o top4 chyba łatwiej będzie wyprzedzić Chelsea niż koguty. Chelsea gubi wiecej pkt niż kuraki

vP7 komentarzy: 232026.02.2013, 10:51

Idealna kolejka tylko jakby sie zakończyła 5min wcześniej.

IanWright komentarzy: 70126.02.2013, 10:33

jimmykanonier1886

a czy kuraki na tym źle wychodzą???
Puki co grają i przynosi to efekty.
Na koniec sezonu się okaże...
A w sumie nie miałbym nic przeciwko, gdyby u nas taki Żiru grał pierwsze skrzypce i ratował mecze w 90minucie...

mitmichael komentarzy: 4924326.02.2013, 10:19

Wszystko bedzie zalezec od derbow za tydzien jezeli przegramy to powalczymy z Chelsea a jezeli wygramy to wiadomo. Wielka szkoda, ze znowu Tottenhamowi udało sie w koncowce strzelic gola dajacego zwyciestwo

Czeczenia komentarzy: 1248726.02.2013, 09:25

W zeszłym sezonie było podobnie tylko, że one man team nazywał się Robin van Persie.

Santi92 komentarzy: 826.02.2013, 02:08

jest dobrze ale mogło być jeszcze lepiej ahh te kuraki i ten i bejl :P

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078425.02.2013, 23:49

Tottenham to w tej chwili one man team

gunner_girl komentarzy: 45525.02.2013, 23:44

Szkoda meczu Tottenhamu, jak zwykle ostatnio bywa musiało im się poszczęścić w ostatnich minutach :/
Ale za to 3 punkty do Chelsea nadrobione :)

beznazwy komentarzy: 237125.02.2013, 23:30

Tottenham :(

rayuuuu komentarzy: 313225.02.2013, 23:15

@dynamic - praktycznie wszystkie bramki znajdziesz na arsenalist.com. I z pewnością można polecić comiesięczne kompilacje "Goal of the Month" oficjalnej strony Arsenalu.

dynamic komentarzy: 5525.02.2013, 23:10

Wie ktoś skąd ściagnąć sobie na dysk wszystkie gole Arsenalu z obeznego sezonu?