Podział punktów na Turf Moor, Burnley 0:0 Arsenal

Podział punktów na Turf Moor, Burnley 0:0 Arsenal 02.02.2020, 16:01, Łukasz Wandzel 2945 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety przyjechali na Turf Moor po zwycięstwie w FA Cup przeciwko Bournemouth, jednak w Premier League wygrywanie nie przychodzi im z taką łatwością. W starciach przeciwko teoretycznie słabszym drużynom mają problem z dowiezieniem korzystnego rezultatu do ostatniego gwizdka, jednak w spotkaniu 25. kolejki przeciwko Burnley spotkali się ze ścianą. The Clarets skutecznie bronili dostępu do własnej bramki i byli też znacznie bliżej objęcia prowadzenia niż Kanonierzy. Wydawało się, że jedna bramka zadecyduje albo o porażce, albo o wygranej jednej z drużyn. Ostatecznie żadna z ekip nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Burnley: Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor - Hendrick, Cork, Westwood, McNeil - Wood, Rodriguez.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka (46' Torreira) - Guendouzi, Xhaka - Aubameyang, Özil (63' Willock), Martinelli - Lacazette (89' Nketiah).

Do otwarcia wyniku mogło dojść już w 2. minucie. Alexandre Lacazette otrzymał dośrodkowanie wprost na swoją głowę, lecz nie trafił w światło bramki. Uderzenie Francuza nie było przypadkowe, ponieważ w kolejnych akcjach widać było, że Mikel Arteta dostosował taktykę pod rywala i londyńczycy częściej niż w poprzednich meczach szukali wysokich piłek wrzucanych w pole karne rywali. To jednak Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował najlepszą okazję w pierwszym kwadransie. David Luiz posłał perfekcyjne długie podanie do Gabończyka, lecz ten stracił równowagę i fatalnie strzelił obok słupka bliskiego słupka.

The Clarets zdecydowanie byli najgroźniejsi przy rozgrywaniu rzutów rożnych. Natomiast przyjezdni kreowali sobie okazje znacznie rzadziej i każdą z nich marnowali. Sytuacji nie ułatwiły sposób i poziom sędziowania w Premier League. Po jednej z wygranych piłek przez Gabriela Martinellego, w 31. minucie, futbolówka dostała się pod nogi Lacazette'a. Francuz zasugerował się podniesioną chorągiewką przez sędziego liniowego i nie kontynuował gry. Akcja została przerwana niepotrzebnie, ponieważ Francuz nie znajdował się na pozycji spalonej, a miał otwartą drogę do bramki.

Chwilę później Pierre-Emerick Aubameyang po raz drugi i ostatni otrzymał podanie za plecy obrońców i chciał przelobować golkipera Burnley. Nick Pope znakomicie zachował się w tej sytuacji, skrócił dystans do Gabończyka i po prostu wyłapał piłkę. Po tej sytuacji Arsenal wydawał się wyczekiwać gwizdka sędziego zapraszającego na przerwę. Mogło się to zemścić na piłkarzach Mikela Artety, ponieważ zespół Burnley zintensyfikował swoje ataki, a przy kilku stałych fragmentach to szczęście ratowało Arsenal.

Po przerwie na boisku pojawił się Lucas Torreira. Były gracz Sampdorii zmienił Bukayo Sakę, któremu w pierwszej połowie doskwierał uraz. Dziurę na lewej stronie załatał Granit Xhaka. Kanonierzy nie mogli się odnaleźć w obronie przez około 20 minut i ratowali się faulami, przez co arbiter kilkukrotnie sięgał do kieszeni po żółty kartonik. Ekipa Burnley z każdą wrzutką w szesnastkę wydawała się być coraz bliżej zdobycia gola.

Natomiast pierwszą groźna akcja Arsenalu w drugiej połowie, która mogła zakończyć się golem, miała miejsce w 75. minucie. Wtedy Kanonierzy przeprowadzili kontrę spowolnioną przez Gabriela Martinellego. Młody Brazylijczyk podał do Lacazette'a, a ten dośrodkował na głowę Aubameyanga. Gabończyk chybił, ale kilka minut później to Jay Rodriguez mógł mówić o nieprawdopodobnym pechu. Napastnik Burnley uderzył piłkę z powietrza po wrzutce, a piłka odbiła się od poprzeczki, jednak nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Żadna z drużyn, pomimo swoich szans, nie znalazła drogi do bramki, a oba kluby podzieliły się punktami.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
darek250s komentarzy: 10249 newsów: 514.02.2020, 21:19

No nie pozostało nic jak się napić kulturalnie z parę litrów wódki.

Arsenal96l komentarzy: 499914.02.2020, 21:15

@darek250s: Dowiedziałem się wczoraj że poznała kogoś przy kim czuje się lepiej xD chyba rogaczem zostałem :D

Arsenal96l komentarzy: 499914.02.2020, 21:11

@darek250s: Nie jesteś sam , ja wczoraj się rozstałem i też jestem nie świeżo :) Głowa do góry wariat .

darek250s komentarzy: 10249 newsów: 514.02.2020, 21:08

No w taki dzień to w ogóle dramat.... Jestem totalnie załamany, bo to świeżutka sprawa...

@silvano95:

Młody wygląda tak jakby reszta drużyny stała.
Bardzo fajnie się rozwija i pyka. Non stop do przodu :)

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 314.02.2020, 21:03

Piszczek gol!

darek250s komentarzy: 10249 newsów: 514.02.2020, 21:02

Ma ktoś lek na złamane serce?

Elastico07 komentarzy: 1243714.02.2020, 20:58

@thide napisał: "hahaha City!"
Nie ma co się cieszyć z czyjegoś niepowodzenia tylko trzeba je wykorzystać.Chyba że jest to totenham.

silvano95 komentarzy: 977614.02.2020, 20:56

ESR vs Cardiff:

Patriko komentarzy: 520714.02.2020, 20:53

Mógłby się Pep zawinąć do tego Juventusu, bo ciekawy byłbym jego współpracy z Ronaldo, za bardzo za sobą wcześniej przecież nie przepadali, pamiętam jak był incydent gdy Guardiola nawet ręki Cristiano nie podał na jednej z gal ZP, dodatkowo Pep chyba z milion razy powtórzył, ze to Messi jest najlepszy w historii, z drugiej strony co to by była za historia jakby Guardiola został jedynym trenerem który wygrałby z Ronaldo i Messim LM... tak sobie gdybam.

Pablo11 komentarzy: 82614.02.2020, 20:49

@Patriko: Manchester City został wykluczony z gry w europejskich pucharach na sezony 2020/21 i 2021/22

Patriko komentarzy: 520714.02.2020, 20:48

@Arsenal4Ever14: A dobra przeczytałem już twój komentarz i wiem, że wykluczenie z LM = wykluczenie ogólnie z rozgrywek uefa

Patriko komentarzy: 520714.02.2020, 20:45

W ogóle to jest jakaś sensowna przesłanka któraś mówi, że skoro zostali wykluczeni z LM to w LE też nie pograją, czy wykluczenie z LM nie jest równoznaczne z wykluczeniem ze wszystkich europejskich rozgrywek?

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 314.02.2020, 20:33

Dortmund - Frankfurt nie ma w polskiej TV?!

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333014.02.2020, 20:30

Dzisiaj BVB przegrywa, róbcie screeny.

sWinny komentarzy: 772914.02.2020, 20:26

Śmieszna ta Uefa. Co oni dodawać przychodów nie potrafią, że liczą to dwa lata i na końcu się suma nie zgadza? XD o co tutaj chodzi?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997314.02.2020, 20:23

odwolaja sie i dostana zawiasy

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52414.02.2020, 20:19

Rywale robią, co mogą by Arsenal nie przestał marzyć o LM, nawet UEFA pomaga, a Kanonierzy wystawią wszystkim środkowy palec jak posłanka Lichocka.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333014.02.2020, 20:17

Manchester City zapowiedział już, że będą się odwoływać od zakazu gry w LM, więc jeżeli nie zdążą rozpatrzyć ich odwołania do rozpoczęcia sezonu (lipiec) to City zagra w Lidze Mistrzów 20/21 i zakaz będzie obejmował kolejne dwa sezony w przypadku negatywnego rozpatrzenia odwołania.

ArsenalChampion komentarzy: 798414.02.2020, 20:13

@Elastico07: wykluczenie to nie, bo oczywiście w tym momencie nie gra, ale jeśli by przykładowo Arsenal dostał zakaz na 2 lata gry w Europie, to by mogło zaboleć.

Elastico07 komentarzy: 1243714.02.2020, 20:13

@FabsFAN napisał: "No to teraz Garfield bedzie wyliczal co kolejke strate do Sheffield zamiast do CHelsea"
Teraz dopiero się zacznie gadanie o optymizmie i że wszystko się może zdarzyć

Elastico07 komentarzy: 1243714.02.2020, 20:12

@NineBiteWolf napisał: "Myślicie, że przez wykluczenie z Ligi Mistrzów część zawodników City złoży prośbę o tranfer"
Myślę że tak.Czesc na pewno ucieknie.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 314.02.2020, 20:11

Fani NBA,
co sadzicie o Zionie Willaimsonie??? Dla mnie on wyglada jak talent czystej wody i przyszly dominator calej ligi w niedalekiej przyszlosci.

Elastico07 komentarzy: 1243714.02.2020, 20:11

@ArsenalChampion napisał: "Teraz widać dlaczego Arsenal się tak bał o naruszenie FFP w ostatnich latach"
Akurat Arsenal nie musi się bać u wyrzucenie z lm.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333014.02.2020, 20:11

„W wyniku przesłuchania, do jakiego doszło 22 stycznia 2020 roku, Komórka Orzekająca w Club Financial Control Body (CFCB), której przewodzi José da Cunha Rodrigues, poinformowała dzisiaj Manchester City o ostatecznej decyzji w sprawie, którą zajmował się Główny Śledzczy CFCB.
Komórka orzekająca, biorąc pod uwagę wszystkie dowody, odkryła, że Manchester City popełnił poważne naruszania Licencjowania Klubów i Regulacji Finansowego Fair Play poprzez wyolbrzymianie przychodów sponsorskich na swoich kontach i w finansowych raportwach przekazywanych UEFA między 2012 a 2016 rokiem.
Komórka Orzekająca odkryła także, że w związku z naruszeniem tych przepisów Klub nie współpracował w śledztwie dotyczącym tej sprawy z CFCB.
Komórka Orzekająca nałożyła środki dyscyplinarne na Manchester City, orzekając, że powinien on być wykluczony z udziału w klubowych rozgrywkach UEFA w następnych dwóch sezonach (to znaczy 2020/21 i 2022/22) oraz zapłacić grzywnę w wysokości 30 milionów euro

silvano95 komentarzy: 977614.02.2020, 20:11

@_Dennis_Bergkamp_ Z tonącego do tonącego.

Elastico07 komentarzy: 1243714.02.2020, 20:10

@_Dennis_Bergkamp_ napisał: "Arteta uciekl z tonacego okretu?"
Nie.Po prostu dostał ofertę nie do odrzucenia.

Jeżeli decyzja z City zostanie podtrzymana to niesamowicie się los uśmiecha do nas.Pytanie czy stać nas na to 5 miejsce? Droga jest daleko,będziemy mądrzejsi po 3 najbliższych meczach u siebie.Komplet punktów obowiązkowy.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997314.02.2020, 20:09

Arteta uciekl z tonacego okretu?

ArsenalChampion komentarzy: 798414.02.2020, 20:09

@Simpllemann: wątpię, maksymalnie złagodzą im ta kare na 1 sezon.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52414.02.2020, 20:05

City się odwoła, dostanie 20 milionów euro kary i sprawa rozejdzie się po kościach.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 314.02.2020, 20:04

Spokojnie, City odpadnie w 1/8. Nie ma szans, aby wygrali LM.

mitmichael komentarzy: 4924314.02.2020, 20:03

Jeszcze PSG powinni wywalic

Barney komentarzy: 2058814.02.2020, 20:02

Siemka kto gra w fifie 20 proszę o pw

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1414.02.2020, 20:01

Btw ciekawe jak City wygra LM to kto wejdzie jako obrońca tytułu.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 314.02.2020, 20:01

Champions League or nothing : Manchester City

ArsenalChampion komentarzy: 798414.02.2020, 20:01

Teraz widać dlaczego Arsenal się tak bał o naruszenie FFP w ostatnich latach

@Ranczomen napisał: "Walcott z Iwobim będą grać we wtorki i środy, a w czwartki będą siadać przed telewizorem i śmiać się z Arsenalu xD"
Życzę im tego z całego serca, ale kolejne mecze ich zweryfikują...

Tevez komentarzy: 408714.02.2020, 20:00

Projekt City Guardioli upada z wielkim hukiem. Chyba powinni nakręcić o tym film xD

OFFO komentarzy: 354514.02.2020, 19:57

myslicie ze jak wyrok city faktycznie sie utrzyma to skonczy sie na tym przeciez psg jest kolejnym w kolejce

Ranczomen komentarzy: 1225214.02.2020, 19:55

Skoro nałożyli 30 milionów kary to pewnie trzeba będzie dać z 50 łapówy.

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 314.02.2020, 19:55

Mnie sie wydaje, ze Juve pogoni Sarriego, jesli ten nie wygra LM i tam powedruje Pep.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.02.2020, 19:55