Podział punktów na Turf Moor, Burnley 0:0 Arsenal

Podział punktów na Turf Moor, Burnley 0:0 Arsenal 02.02.2020, 16:01, Łukasz Wandzel 2945 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety przyjechali na Turf Moor po zwycięstwie w FA Cup przeciwko Bournemouth, jednak w Premier League wygrywanie nie przychodzi im z taką łatwością. W starciach przeciwko teoretycznie słabszym drużynom mają problem z dowiezieniem korzystnego rezultatu do ostatniego gwizdka, jednak w spotkaniu 25. kolejki przeciwko Burnley spotkali się ze ścianą. The Clarets skutecznie bronili dostępu do własnej bramki i byli też znacznie bliżej objęcia prowadzenia niż Kanonierzy. Wydawało się, że jedna bramka zadecyduje albo o porażce, albo o wygranej jednej z drużyn. Ostatecznie żadna z ekip nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Burnley: Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor - Hendrick, Cork, Westwood, McNeil - Wood, Rodriguez.

Arsenal: Leno - Bellerin, Mustafi, Luiz, Saka (46' Torreira) - Guendouzi, Xhaka - Aubameyang, Özil (63' Willock), Martinelli - Lacazette (89' Nketiah).

Do otwarcia wyniku mogło dojść już w 2. minucie. Alexandre Lacazette otrzymał dośrodkowanie wprost na swoją głowę, lecz nie trafił w światło bramki. Uderzenie Francuza nie było przypadkowe, ponieważ w kolejnych akcjach widać było, że Mikel Arteta dostosował taktykę pod rywala i londyńczycy częściej niż w poprzednich meczach szukali wysokich piłek wrzucanych w pole karne rywali. To jednak Pierre-Emerick Aubameyang zmarnował najlepszą okazję w pierwszym kwadransie. David Luiz posłał perfekcyjne długie podanie do Gabończyka, lecz ten stracił równowagę i fatalnie strzelił obok słupka bliskiego słupka.

The Clarets zdecydowanie byli najgroźniejsi przy rozgrywaniu rzutów rożnych. Natomiast przyjezdni kreowali sobie okazje znacznie rzadziej i każdą z nich marnowali. Sytuacji nie ułatwiły sposób i poziom sędziowania w Premier League. Po jednej z wygranych piłek przez Gabriela Martinellego, w 31. minucie, futbolówka dostała się pod nogi Lacazette'a. Francuz zasugerował się podniesioną chorągiewką przez sędziego liniowego i nie kontynuował gry. Akcja została przerwana niepotrzebnie, ponieważ Francuz nie znajdował się na pozycji spalonej, a miał otwartą drogę do bramki.

Chwilę później Pierre-Emerick Aubameyang po raz drugi i ostatni otrzymał podanie za plecy obrońców i chciał przelobować golkipera Burnley. Nick Pope znakomicie zachował się w tej sytuacji, skrócił dystans do Gabończyka i po prostu wyłapał piłkę. Po tej sytuacji Arsenal wydawał się wyczekiwać gwizdka sędziego zapraszającego na przerwę. Mogło się to zemścić na piłkarzach Mikela Artety, ponieważ zespół Burnley zintensyfikował swoje ataki, a przy kilku stałych fragmentach to szczęście ratowało Arsenal.

Po przerwie na boisku pojawił się Lucas Torreira. Były gracz Sampdorii zmienił Bukayo Sakę, któremu w pierwszej połowie doskwierał uraz. Dziurę na lewej stronie załatał Granit Xhaka. Kanonierzy nie mogli się odnaleźć w obronie przez około 20 minut i ratowali się faulami, przez co arbiter kilkukrotnie sięgał do kieszeni po żółty kartonik. Ekipa Burnley z każdą wrzutką w szesnastkę wydawała się być coraz bliżej zdobycia gola.

Natomiast pierwszą groźna akcja Arsenalu w drugiej połowie, która mogła zakończyć się golem, miała miejsce w 75. minucie. Wtedy Kanonierzy przeprowadzili kontrę spowolnioną przez Gabriela Martinellego. Młody Brazylijczyk podał do Lacazette'a, a ten dośrodkował na głowę Aubameyanga. Gabończyk chybił, ale kilka minut później to Jay Rodriguez mógł mówić o nieprawdopodobnym pechu. Napastnik Burnley uderzył piłkę z powietrza po wrzutce, a piłka odbiła się od poprzeczki, jednak nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej. Żadna z drużyn, pomimo swoich szans, nie znalazła drogi do bramki, a oba kluby podzieliły się punktami.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.02.2020, 19:54

@FabsFAN: napisałem via five o clock, bo skopiowałem to chamsko z Facebooka.

klikasz w google palestra prenumerata... tfu, bbc manchester city champions league i wiesz wszystko

A niech to!

Walcott z Iwobim będą grać we wtorki i środy, a w czwartki będą siadać przed telewizorem i śmiać się z Arsenalu xD

cwalin komentarzy: 236114.02.2020, 19:48

No to za rok bedzie łatwiej wejść do lm.3 sezony wystarczy.I hope

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997314.02.2020, 19:48

ha to dlatego Pep taki zgaszony przez caly sezon

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 314.02.2020, 19:47

No to teraz Garfield bedzie wyliczal co kolejke strate do Sheffield zamiast do CHelsea

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282114.02.2020, 19:47

No to witamy Pepa w Juve.

macc komentarzy: 472814.02.2020, 19:45

Przecież $ię odwołają

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 314.02.2020, 19:44

No to po sezonie wszystko wraca do normy, Pep znowu asystentem P O T Ę Ż N E G O Artety.

@thide:
No ale dales jakies dziwne zrodlo five o clock, o ktorym nigdy nie slyszalem, to co ja mam sadzic??

Traitor komentarzy: 10293 newsów: 2414.02.2020, 19:43

Guardiola niby taki dobry, a nawet co sezon nie umie się zakwalifikować do LM

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.02.2020, 19:43

@FabsFAN: student prawa, a nie potrafi przeczytać pierwszego słowa xD

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 314.02.2020, 19:41

Łysy sie stamtad zawinie po sezonie, jesli ich wyklucza z LM.

@thide:
Oficjalnie?????

silvano95 komentarzy: 979614.02.2020, 19:41

7 miejsce da LE ? Idealnie dla Arsenalu.

Traitor komentarzy: 10293 newsów: 2414.02.2020, 19:40

@RahU:

Przecież nie Arsenal - za długo im kibicujemy i wiemy, jak to się skończy :PP

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214314.02.2020, 19:40

@Traitor napisał: "Panowie az wbilem na kanonierow - 5 miejsce daje LM - city zbanowane na 2 lata z lm !!"
Krótkie spojrzenie na tabelę ligową... Sheffield United i siwy Janusz w kamizelce typu bomber w Lidze Mistrzów. Wyobrażacie sobie?

Garfield_pl komentarzy: 2773314.02.2020, 19:39

@thide: grubo, jednak jest sprawiedliwość :)

Pablo11 komentarzy: 82614.02.2020, 19:38

No to można się starać o 5 miejsce

thide komentarzy: 32389 newsów: 185214.02.2020, 19:35

OFICJALNIE: Manchester City wykluczony z Ligi Mistrzów na 2 sezony i ukarany grzywną 30 mln euro! Chodzi o rażące złamanie Finansowego Fair Play.

via five o clock

hahaha City!

Traitor komentarzy: 10293 newsów: 2414.02.2020, 19:34

macc komentarzy: 472814.02.2020, 18:59

Ważny mecz w niedzielę, jeśli nie wygramy zrobi się nerwowo. Raptem 6 pkt. nad strefą spadkową... Arteta dostał kolejne dwa tygodnie, więc jest nadzieja na poprawę.

Arsenal96l komentarzy: 501614.02.2020, 18:48

@Mico17: A ja Byłem dziś w ogródku obudziłem sie rano zjadłem bułke ze śmietaną

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 114.02.2020, 18:10

Dzisiaj rano zjadłem kanapki z dżemem, a po południu jajecznice bo miałem kaca.

Paul77 komentarzy: 972314.02.2020, 18:09

@Arsenal96l: jak by audyt wypadł źle..
Możliwe że pożegnanie ze swoim stanowiskiem/ pracą. A mam fajną, choć nie łatwą.

Arsenal96l komentarzy: 501614.02.2020, 18:06

@Paul77: A co Ty się na koniec świata przygotowywałeś? :D

Paul77 komentarzy: 972314.02.2020, 18:05

Wreszcie odpoczynek... Wracam do żywych po trzech tygodniach przygotowań i dwudniowej kontroli w pracy. Nawet brakowało czasu by na kanonierzy com zajrzeć...
Ale wszystko pomyślnie poszło, więc otwieram rudą wódkę i napije się z przyjaciółmi dziś, w końcu...
Muszę wrócić do tego co się dzieje w Arsenalu na bieżąco, bo... Nie było kiedy nawet poczytać co w klubie.

Embix komentarzy: 198214.02.2020, 18:05

@cwalin: prędzej uwierzę że obama zostanie do końca kontraktu niż puścimy go za 30 baniek -> patrz Cavani

mallen komentarzy: 2123914.02.2020, 18:04

Arsenal, Chelsea i Manchester City to kluby, które są zainteresowane pozyskaniem Isco. Real Madryt jest gotowy sprzedać zawodnika, ponieważ zbiera pieniądze na następne okienko transferowe.

ElDesmarque

cwalin komentarzy: 236114.02.2020, 17:57

@Spejsik: ze względu na silne huragany na wyspach.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020414.02.2020, 17:56

Panowie jak oceniacie szanse Janka w walce z Andersonem? Ja osobiście mam nadzieję że sprawi niespodziankę i wygra chodź będzie o to trudno.

cwalin komentarzy: 236114.02.2020, 17:44

Do końca sezonu daleko ale dla kibiców Arsenslu zabawa się skończyła.Lato będzie gorące.Obama pójdzie za ok 30 baniek,Lacazette tez może jakaś podmianka.Srodek boiska to będzie priorytet.Nowy napastnik a nawet bramkarz.

Jacek1s komentarzy: 764614.02.2020, 17:34

@GKS_AFC napisał: "Co Arsenal bez LM ma miec 261 mln do wydania haha"

Ty się śmiejesz, a wiesz ile ranczo kosztuje? Chłopie, zostanie nam raptem z 60 milionów na transfery jak dobrze pójdzie.

cwalin komentarzy: 236114.02.2020, 17:33

Podpobno Emery katowal pilkarzy 3 godzinnymi seansami video.Totalny absurd.

Tevez komentarzy: 408714.02.2020, 17:10

Przepraszam bardzo czy to jest strona poświęcona Chelsea? Bo takie można odnieść wrażenie. Co drugi komentarz poświęcony The Blues.

Zolno (zawieszony) komentarzy: 36414.02.2020, 16:37

Dean Jones: Chelsea chciała wykupić Sancho i wypożyczyć go do Borussii do końca sezonu, jednak BVB chcą wstrzymać się ze sprzedażą Jadona do końca Euro, tak aby jego cena jeszcze wzrosła.

Zakup Ziyecha niczego nie zmienia - Sancho jest dla Chelsea numerem jeden.

Marina jest odpowiedzialna za sprowadzenie Sancho, jednak kluczem do transferu ma być Lampard, który jest idolem dla Sancho.

simeges komentarzy: 568 newsów: 1314.02.2020, 16:09

W Manchesterze nie ukrywają, że latem zamierzają poważnie przebudować zespół. Z raportu Soccerex wynika, że mają ku temu największe środki - ponad 273 miliony funtów, które mogą przeznaczyć na transfery. Drugie miejsce pod tym względem zajmuje Arsenal (261 milionów), a trzecie Bayern Monachium (220 milionów).

Pierre-Emerick Aubameyang stanie się celem transferowym Interu w razie odejścia Lautaro Martineza.

La Gazzetta dello Sport

cycatewiewiorki komentarzy: 41214.02.2020, 15:59

Róbcie drafty pełno ikon

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9214.02.2020, 15:54

@ZielonyLisc: Norwich z 10 kontuzjami w składzie pykło potężny Manchester Guardioli. :D Remis z nimi to prawie jak wygrana.

Garfield_pl komentarzy: 2773314.02.2020, 15:48

@Simpllemann: czas się przełamać :)