Pogrom na Goodison Park! Everton 1-6 Arsenal! +video

Pogrom na Goodison Park! Everton 1-6 Arsenal! +video 15.08.2009, 19:52, Szymon Ortyl 321 komentarzy

Mecz na Goodison Park był prawdziwą piłkarską ucztą. Kanonierzy nie zawiedli i zaprezentowali niesamowite umiejętności.

Pobierz skrót spotkania

Zawodnicy Arsenalu w pierwszych minutach zaliczyli masę niecelnych podań, często wynikających z braku wyczucia odpowiedniego tempa biegu kolegi z drużyny. Everton był zespołem bardziej zgranym, z większym pomysłem na grę. W 6. minucie pierwsza groźnie wyglądająca akcja Kanonierów – Bendtner ładnie zagrał piłkę do Van Persiego, ten mu ją odegrał, lecz defensywa przeciwnika skutecznie uniemożliwiła mu strzał chwytając go w tzw. „kleszcze”. Minutę później świetne długie podanie dostał Pienaar, lecz Sagna, który zaspał przy tej akcji, w porę zdążył wybić mu piłkę spod nóg. Pod koniec 8. minuty sprzed pola karnego szczęścia próbował Bendtner, lecz jego strzał był mocno niecelny.

Arsene Wenger, mimo swoich pełnych wiary w sukces słów, wyglądał na dość zafrasowanego. W 10. minucie brzydko kopnięty został Sagna, w wyniku czego potrzebna była interwencja służb medycznych. W 12. minucie w polu karnym z piłką znalazł się Van Persie, lecz ta odskoczyła mu za mocno i nawet jego popisowy strzał po obrocie o 180 stopni nie zagroził Howardowi. W okolicach 16. minuty Everton zaaplikował piłkarzom z Londynu serię groźnych dośrodkowań, lecz wszystkie z nich zostały wybite przez obrońców. Dobrze spisywał się Thomas Vermaelen, który raz po raz blokował strzały przeciwników.

W 21. minucie dość duży błąd popełnił wyżej wymieniony Belg, gdyż pozwolił się wyprzedzić w polu karnym, na szczęście na posterunku był Almunia. Jak na razie bardzo dobry mecz rozgrywał Alex Song, czego nie można było niestety powiedzieć o Duńczyku Bendtnerze. Nie zachwycali również Fabregas i Arszawin.

I nagle, ni stąd, ni z owąd zrobiło się 0:1! Fantastycznym strzałem popisał się Denilson! Najpierw Bendtner ograł jednego z przeciwników, podał do Fabregasa, ten wyłożył piłkę Denilsonowi, który huknął z pierwszej piłki w samo okienko! Brawo Denilson! Arsenal prowadzi od 26. minuty!

Kilka chwil później bardzo niecelnie z rzutu wolnego uderzał Van Persie. W 32. minucie gorąco zrobiło się pod bramką The Gunners, na szczęście piłkarzom z Liverpoolu nie udało się przełamać naszej defensywy. Chwilę później po rzucie rożnym dobrą interwencją popsał się Vermaelen. W wyniku jego zagrania Everton otrzymał jeszcze jeden rzut rożny – piłka, odbita od jednego z piłkarzy, leciała dosłownie w światło bramki, lecz z linii wybił ją Denilson! Świetny mecz tego Brazylijczyka! Minutę później futbolówka znalazła się w siatce The Toffees, lecz wcześniej sędzia odgwizdał spalony.

I w 37. minucie trybuny znów oszalały! Po rzucie wolnym, z głębi pola, wykonywanym przez Van Persiego, kapitalną główką popisał się Vermaelen, nie dając żadnych szans Howardowi! Brawo Arsenal! Brawo Thomas!

Pod koniec 39. minuty drużyna w niebieskich koszulkach miała szansę strzelić bramkę kontaktową, jednak w polu karnym nie znalazł się nikt, kto mógłby przeciąć podanie ze skrzydła.

W 41. minucie było już 0:3! Rzut wolny wykonywał Fabregas, dośrodkował głęboko w pole karne, a tam najwyżej do piłki wyskoczył Gallas i muśnięciem skierował ją do siatki! Kapitalne spotkanie Kanonierów!

W 44. minucie przed szansą, po raz kolejny, stanął Denilson, lecz w ostatniej chwili piłkę spod nóg wyłuskał mu Tim Howard.

Dwie minuty po regulaminowych 45. sędzia główny tego spotkania zakończył pierwszą połowę.

2 minuty po wznowieniu gry po fenomenalnym podaniu Robina van Persiego, niepilnowany Cesc Fabregas oddał strzał. Piłka przeleciała między nogami interweniującego Howarda i wpadła do siatki.

Mimo prowadzenia 0-4, podopieczni Arsena Wengera wciąż dążyli do podwyższenia rezultatu, jednak ataki Kanonierów były powstrzymywane w ostatniej chwili. Bramki Arsenalu bardo pewnie bronił Manuel Almunia, który bez problemu wyłapywał piłki po dośrodkowaniach pomocników The Toffies.

W 69. minucie kibice Evertonu przecierali oczy ze zdumienia. Na tablicy wyników widniał napis Everton 0-5 Arsenal. Po wznowieniu gry ręką przez Almunię, Fabregas przebiegł pół boiska i płaskim strzałem pokonał Howarda.

Gra Evertonu nieznacznie poprawiła się po wejściu na murawę Liusa Sahy, jednak piłka po jego strzałach przelatywała obok prawego słupka bramki Almunii.

W 89. minucie Andriej Arszawin, mimo iż naciskany przez 4 piłkarzy zdołał oddać strzał. Piłka prześlizgnęła się po bucie Dana Goslinga i trafiła w słupek. Tam czekał na nią Eduardo i podwyższył wynik na 0-6.

Po wznowieniu gry do ataku rzucili się piłkarze Evertonu. Almunia zdołał obronić strzał Pieenara, jednak przy dobitce Sahy był bezsilny. Francuz zdobył honorową bramkę dla Evertonu.

Kilka chwil później Andriej Arszawin dopadł do piłki przed polem karnym, jednak nie potrafił przerzucić jej nad leżącym na ziemi Howardem. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Everton był w dzisiejszym meczu tylko tłem dla świetnie grających Kanonierów. Na słowa uznania zasługują wszyscy piłkarze Arsenalu, a szczególnie Manuel Almunia, William Gallas, Tomas Vermaelen, Denilson, Alexandre Song, Cesc Fabregas oraz Nicklas Bendtner.

Skrót spotkania:

Everton: Howard, Hibbert(59’ Gosling), Lescott, Yobo, Baines, Osman(59’ Saha), Neville, Pienaar, Fellani, Cahill, Jo(59’ Rodwell)

Rezerwowi: Nash, Saha, Vaughan, Gosling, Rodwell, Duffy, Baxter

Arsenal: Almunia, Sagna, Gallas, Vermaelen, Clichy, Song Billong, Bendtner(63’ Eboue), Denílson, Fàbregas(73’ Ramsey), van Persie(73’ Eduardo), Arszawin

Rezerwowi: Mannone, Eduardo, Ramsey, Silvestre, Eboué, Gibbs, Mérida

EvertonPremier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
Cesc_Fan komentarzy: 452416.08.2009, 13:52

Vpr > Ja mimo ,że wole LFC niż Tottenham to dziś jestem za naszymi rywalami z miasta :P
Oni nam nie mogą zagrozić w walce o mistrzostwo Anglii ,a LFC może ,więc było by lepiej jakby Liverpool już od samego początku stracił parę punktów . Liczę ,więc na zwycięstwo Kogutów :D
Tylko dziś :P I w spotkaniach z MU i Chelsea :)

Ge$iK komentarzy: 57516.08.2009, 13:50

Dalem w toto mixie na remis do przerwy mulow,piekny kurs 3,15 jak narazie nie graja nic pieknego wiec moze sie utrzyma 0:0 xD
Vpr---> na tottenh tez dalem remis ale tak jak mowisz lepiej byloby jak juz gdyby wygrali zydki niz liverpool :)

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56716.08.2009, 13:47

Komu dziś kibicujecie, Kogutom czy Liverpoolowi? Z trudem przechodzi mi to przez gardło/palce, ale jednak stawiam na Koguty, oni przynajmniej nie zagrożą nam w walce o tytuł.

Ge$iK komentarzy: 57516.08.2009, 13:44

ustream.tv/channel-popup/premier-league-live MU- Birmin

Hubert89 komentarzy: 83216.08.2009, 13:26

nie ma co narzekać na pojedynki z Fellainim, gość ma 194 cm i nie jest łatwo z nim wygrać walkę a jakąkolwiek piłkę w powietrzu, Vermaeleen radził sobie z nim jak mógł, jak dla mnie jego postawa była odpowiedzią na nasze obawy po stracie Kolo, jest ambitny i waleczny i naprawdę dobrze czyta gre, oby tak dalej.

fabri04 komentarzy: 338516.08.2009, 13:24

Ma ktoś linka do meczu MU-Birmingham???

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56716.08.2009, 13:22

Nareszcie czuję to, czego tak bardzo mi brakowało, chyba od meczu z MU na Emirates w listopadzie 2008 - dumę! Jestem cholernie dumny z naszej drużyny, bo zagrali fantastyczny mecz z nie byle jakim przeciwnikiem. Bramka Denilsona wbiła mnie w krzesło, a główka Vermaelena wywołała uśmiech na mojej twarzy - taki debiut to jest coś :) Wreszcie mamy swojego Vidicia. Najbliższe mecze zweryfikują, ale jeśli TV dalej będzie tak grał, to po Toure nie będę płakał.

malan2503 komentarzy: 2316.08.2009, 13:18

gratulacje chlopaki i Wenger!! przedewszystkim dobrze zagrala defensywa vermalen z gallasem swietny mecz do tego song i fabregas ktory swietnie sie zachowal dedykujac bramke Jarque....troche slabo areszawin ale on mial chyba slabszy mecz.....teraz czekac tylko na powrot reszty a transfery i tak by sie przydaly zeby jeszcze zwiekszyc rywalizacje pomiedzy zawodnikami;) slyszalem o VdV z RM ale nie wiadomo czy to nie plotki chociasz za takie pieniadze to powiini go kupicc:D!!!

diana004 komentarzy: 10716.08.2009, 13:12

Piękne zachowanie Cesca w tym meczu;)
Bramki też niczego sobie;DD

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52016.08.2009, 13:10

ale zauważcie ile sie pojawiło strzałów z dystansu

danilson i fabregas

ale przy rożnym dla evertonu fellaini spokojnie stojąc oddał strzał , tam gdzie denilson wybijał z linii tam musi wiecej pracowac bendtner i song

fabri04 komentarzy: 338516.08.2009, 12:21

leon31---> w Madrycie :/ Santiago Bernabeu...

leon31 komentarzy: 125816.08.2009, 12:19

Mam pytanko ;)

Gdzie zaplanowany jest finał LM tej edycji ? ;>

Ge$iK komentarzy: 57516.08.2009, 12:10

Rahu piszac "bordowe" chodzilo mi o koszulki wyjazdowe,nazwij je jak chcesz.. granatowe czy niebieskie,napisalem bordowe bo nazwal je tak predzej cesc_fan.

fabri04 komentarzy: 338516.08.2009, 12:06

Podobno jesteśmy zainteresowani VdV z Realu??? Chyba to jednak plota, ale moze jednak

ps. Gol Denilsona...MIODZIO!

ArseFan komentarzy: 53516.08.2009, 11:59

To ustawienie daje nam bardzo dużo możliwości.
Środkowi napastnicy to RvP i Eduardo. Boczni to Bendtner i Walcott oraz Arshavin i Vela. Jak Nasri wyzdrowieje to wejdzie za Denilsona a zmiennikiem Nasriego będzie Rosicky, nie wspomnę już o tym, że Arshavin także może grać na tej pozycji. Song jako Defensywny pomocnik i przed nim Fabregas, którego zmiennikiem może być Merida . Za Clichy'ego mamy znakomitych zmienników- Gibbs i Traore. Za Gallasa jest Djorou a Vermalena- Silvestre, Sagne moze zastępować Eboue, który może także grać na skrzydle i za Nasriego.
Przypominam, że nie wspomniałem o Ramsey'u, Diabym, Wilshere i Senderosie o ile nie odejdzie.

Teraz pojawia się pytanie, czy nasza ławka jest rzeczywiście krótka? potrzeba nam transferów????

jurgen komentarzy: 7916.08.2009, 11:44

Czyli Wenger wie co robi...

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214316.08.2009, 11:42

@Ge$iK: Bordowe? Ktoś tu jest chyba daltonistą.

Turasek44 komentarzy: 35516.08.2009, 11:34

Swietny mecz The Gunners na i bramka Vermaelena

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 216.08.2009, 11:25

Liczyłem na to, że gol Denilsona będzie murowanym kandydatem do bramki kolejki ale po obejrzeniu skrótów innych wczorajszych spotkań myślę, że faworytem jest Hugo Rodallega z Wigan (Aston Villa - Wigan, bramka na 0-1). Podobną bramkę do Denilsona strzelił też Mark Noble z WHU (Wolves - WHU, bramka na 0-1). Nie biorę pod uwagę drugiej bramki Drogby gdyż Didier przyznał się po meczu, że w 92 min. próbował dośrodkowywać.

jarek1 komentarzy: 59616.08.2009, 11:22

Znakomicie 1-6 na poczatek bajka jak by mi ktos powiedzial ze tyle wygra AFC to by go uznal za szalonego czlowieka ale jednak co za klasa byla AFC oby tak dalej AFC!

Robin_11 komentarzy: 7116.08.2009, 11:20

Fajnie Vermaelen w debiucie w Premier League strzelił sobie bramkę

waldek_89 komentarzy: 573516.08.2009, 11:12

piękny mecz, ładne bramki,świetnie się zapowiada, oby tak dalej! gratulacje dla strzelców!

AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 516.08.2009, 11:08

Chcieliśmy kupna dobrego DP a tu Song sie wczoraj spisał jak jeden z najlepszych na świecie. Z obroną też jest bardzo dobrze bo Vermalen świetnie się zaprezentował w pierwszym meczu, z atakiem też nie ma problemów bo bardzo dobrze wczoraj zagrali RvP, Dudu i Benio.

Tak więc widzę przyszłość Arsenalu bardzo dobrze i uważam że nie ma obaw o nasze miejsce w "TOP 4"

madjer komentarzy: 553416.08.2009, 11:08

Bramka na 6: 0 ozdobą meczu ...

Ge$iK komentarzy: 57516.08.2009, 11:04

Mamy nowe koszulki bordowe(wyjazdowe) biale(alternatywne) a nie mamy domowych new? Przeciez to podstawa,dziwne

Ge$iK komentarzy: 57516.08.2009, 10:47

Ej ludki wiem ze nie zalozylismy koszulek bordowych bo myliloby sie :) ale sadzilem ze jezeli mamy new koszulki wyjazdowe to sa tez nowe domowe :P

Paaluch komentarzy: 20016.08.2009, 10:43

Jarque , kapitan Espanoylu Barcelona zmarł niedawno [*]

Misiaq komentarzy: 19116.08.2009, 10:39

co za koszulke fabreGAS PODNISOL PO STRZELENIU BRAMKI ??

Cesc_Fan komentarzy: 452416.08.2009, 10:34

Ge$iK > Gdybyśmy zagrali w tych bordowych strojach to mogło by się trochę mylić zawodnikom .
Czerwony i niebieski to są przeciwieństwa ,więc mogliśmy w takich strojach zagrać . Z Celtikiem myślę ,że już może będziemy grać w wyjazdowych strojach .

Paaluch komentarzy: 20016.08.2009, 10:32

Bo nasze wyjazdowe są "podobne" do ich domowych.

Ge$iK komentarzy: 57516.08.2009, 10:18

Moze mi tylko ktos powiedziec dlaczego nie gralismy w nowych koszulkach?!!!!

RvP345 komentarzy: 36416.08.2009, 10:16

Debiut marzenie Vermaelena :) Oglądalem ten mecz na żywo i mi się najbardzej podobały bramki Denilsona i Fabregasa.

Misiaq komentarzy: 19116.08.2009, 10:10

skroty macie zawsze tu na drugi dzien max !!!!

sportizo.com/

mikros7 komentarzy: 114616.08.2009, 10:03

wszystko super, ale te zwycięstwo może miec zgubne skutki, ponieważ jeśli tak będzie dalej to Wenger stwierdzi że wzmocnienia nie są konieczne i po jakimś czasie drużyna może stracic impet i wtedy może się okazac że właśnie tego jednego zawodnika brakuje. nie daj boże jak będą kontuzje!

Mateu5h komentarzy: 19116.08.2009, 10:02

mecz super tylko tak dalej...:)

Filip151 komentarzy: 1885 newsów: 216.08.2009, 10:02

Świetny mecz w wykonaniu naszych, co za pogrom Everton w ogóle nie istniał w tym meczu nie umieli sobie stworzyć akcji, cieszy mnie postawa naszej obrony i 2 bramki naszych stoperów, Galas i Vermaelen myślę że to może być niezły duet w tym sezonie. Graliśmy bardzo dobrą piłkę aż miło było patrzeć na grę naszych, oby tak było w następnych meczach. Świetna postawa Song to będzie bardzo dobry piłkarz, teraz czekam na wygraną z Celtikiem:).

Yaiba komentarzy: 20216.08.2009, 10:01

Wrzuciłem skrót do ściągnięcia na inny serwer ;)
wyslijto.pl/plik/cg4ldggldl

bibo komentarzy: 416.08.2009, 10:00

Jarque to kumpel Fabregasa jeszcze z reprezentacji U21 ktory zmarl na atak serca w trakcie zgrupowania Espanyolu przed sezonem... przez 5 sezonow gral w espanyolu z nr 21...

mikros7 komentarzy: 114616.08.2009, 10:00