Pogrom na Goodison Park! Everton 1-6 Arsenal! +video

Pogrom na Goodison Park! Everton 1-6 Arsenal! +video 15.08.2009, 19:52, Szymon Ortyl 321 komentarzy

Mecz na Goodison Park był prawdziwą piłkarską ucztą. Kanonierzy nie zawiedli i zaprezentowali niesamowite umiejętności.

Pobierz skrót spotkania

Zawodnicy Arsenalu w pierwszych minutach zaliczyli masę niecelnych podań, często wynikających z braku wyczucia odpowiedniego tempa biegu kolegi z drużyny. Everton był zespołem bardziej zgranym, z większym pomysłem na grę. W 6. minucie pierwsza groźnie wyglądająca akcja Kanonierów – Bendtner ładnie zagrał piłkę do Van Persiego, ten mu ją odegrał, lecz defensywa przeciwnika skutecznie uniemożliwiła mu strzał chwytając go w tzw. „kleszcze”. Minutę później świetne długie podanie dostał Pienaar, lecz Sagna, który zaspał przy tej akcji, w porę zdążył wybić mu piłkę spod nóg. Pod koniec 8. minuty sprzed pola karnego szczęścia próbował Bendtner, lecz jego strzał był mocno niecelny.

Arsene Wenger, mimo swoich pełnych wiary w sukces słów, wyglądał na dość zafrasowanego. W 10. minucie brzydko kopnięty został Sagna, w wyniku czego potrzebna była interwencja służb medycznych. W 12. minucie w polu karnym z piłką znalazł się Van Persie, lecz ta odskoczyła mu za mocno i nawet jego popisowy strzał po obrocie o 180 stopni nie zagroził Howardowi. W okolicach 16. minuty Everton zaaplikował piłkarzom z Londynu serię groźnych dośrodkowań, lecz wszystkie z nich zostały wybite przez obrońców. Dobrze spisywał się Thomas Vermaelen, który raz po raz blokował strzały przeciwników.

W 21. minucie dość duży błąd popełnił wyżej wymieniony Belg, gdyż pozwolił się wyprzedzić w polu karnym, na szczęście na posterunku był Almunia. Jak na razie bardzo dobry mecz rozgrywał Alex Song, czego nie można było niestety powiedzieć o Duńczyku Bendtnerze. Nie zachwycali również Fabregas i Arszawin.

I nagle, ni stąd, ni z owąd zrobiło się 0:1! Fantastycznym strzałem popisał się Denilson! Najpierw Bendtner ograł jednego z przeciwników, podał do Fabregasa, ten wyłożył piłkę Denilsonowi, który huknął z pierwszej piłki w samo okienko! Brawo Denilson! Arsenal prowadzi od 26. minuty!

Kilka chwil później bardzo niecelnie z rzutu wolnego uderzał Van Persie. W 32. minucie gorąco zrobiło się pod bramką The Gunners, na szczęście piłkarzom z Liverpoolu nie udało się przełamać naszej defensywy. Chwilę później po rzucie rożnym dobrą interwencją popsał się Vermaelen. W wyniku jego zagrania Everton otrzymał jeszcze jeden rzut rożny – piłka, odbita od jednego z piłkarzy, leciała dosłownie w światło bramki, lecz z linii wybił ją Denilson! Świetny mecz tego Brazylijczyka! Minutę później futbolówka znalazła się w siatce The Toffees, lecz wcześniej sędzia odgwizdał spalony.

I w 37. minucie trybuny znów oszalały! Po rzucie wolnym, z głębi pola, wykonywanym przez Van Persiego, kapitalną główką popisał się Vermaelen, nie dając żadnych szans Howardowi! Brawo Arsenal! Brawo Thomas!

Pod koniec 39. minuty drużyna w niebieskich koszulkach miała szansę strzelić bramkę kontaktową, jednak w polu karnym nie znalazł się nikt, kto mógłby przeciąć podanie ze skrzydła.

W 41. minucie było już 0:3! Rzut wolny wykonywał Fabregas, dośrodkował głęboko w pole karne, a tam najwyżej do piłki wyskoczył Gallas i muśnięciem skierował ją do siatki! Kapitalne spotkanie Kanonierów!

W 44. minucie przed szansą, po raz kolejny, stanął Denilson, lecz w ostatniej chwili piłkę spod nóg wyłuskał mu Tim Howard.

Dwie minuty po regulaminowych 45. sędzia główny tego spotkania zakończył pierwszą połowę.

2 minuty po wznowieniu gry po fenomenalnym podaniu Robina van Persiego, niepilnowany Cesc Fabregas oddał strzał. Piłka przeleciała między nogami interweniującego Howarda i wpadła do siatki.

Mimo prowadzenia 0-4, podopieczni Arsena Wengera wciąż dążyli do podwyższenia rezultatu, jednak ataki Kanonierów były powstrzymywane w ostatniej chwili. Bramki Arsenalu bardo pewnie bronił Manuel Almunia, który bez problemu wyłapywał piłki po dośrodkowaniach pomocników The Toffies.

W 69. minucie kibice Evertonu przecierali oczy ze zdumienia. Na tablicy wyników widniał napis Everton 0-5 Arsenal. Po wznowieniu gry ręką przez Almunię, Fabregas przebiegł pół boiska i płaskim strzałem pokonał Howarda.

Gra Evertonu nieznacznie poprawiła się po wejściu na murawę Liusa Sahy, jednak piłka po jego strzałach przelatywała obok prawego słupka bramki Almunii.

W 89. minucie Andriej Arszawin, mimo iż naciskany przez 4 piłkarzy zdołał oddać strzał. Piłka prześlizgnęła się po bucie Dana Goslinga i trafiła w słupek. Tam czekał na nią Eduardo i podwyższył wynik na 0-6.

Po wznowieniu gry do ataku rzucili się piłkarze Evertonu. Almunia zdołał obronić strzał Pieenara, jednak przy dobitce Sahy był bezsilny. Francuz zdobył honorową bramkę dla Evertonu.

Kilka chwil później Andriej Arszawin dopadł do piłki przed polem karnym, jednak nie potrafił przerzucić jej nad leżącym na ziemi Howardem. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Everton był w dzisiejszym meczu tylko tłem dla świetnie grających Kanonierów. Na słowa uznania zasługują wszyscy piłkarze Arsenalu, a szczególnie Manuel Almunia, William Gallas, Tomas Vermaelen, Denilson, Alexandre Song, Cesc Fabregas oraz Nicklas Bendtner.

Skrót spotkania:

Everton: Howard, Hibbert(59’ Gosling), Lescott, Yobo, Baines, Osman(59’ Saha), Neville, Pienaar, Fellani, Cahill, Jo(59’ Rodwell)

Rezerwowi: Nash, Saha, Vaughan, Gosling, Rodwell, Duffy, Baxter

Arsenal: Almunia, Sagna, Gallas, Vermaelen, Clichy, Song Billong, Bendtner(63’ Eboue), Denílson, Fàbregas(73’ Ramsey), van Persie(73’ Eduardo), Arszawin

Rezerwowi: Mannone, Eduardo, Ramsey, Silvestre, Eboué, Gibbs, Mérida

EvertonPremier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
remixc4f komentarzy: 20719.08.2009, 14:05

Bo umarł Daniel Jarque i te bramki dedykował dla niego. Jak by co to grał w Espanyol Barcelona.

L_0LEK komentarzy: 29119.08.2009, 07:55

O co chodzi z tym gestem Cesc'a i koszulką numer 21?

EkEl komentarzy: 298917.08.2009, 20:50

Oby tak dalej! GO GO THE GUNNERS!

pietraz komentarzy: 158717.08.2009, 15:52

Dokładnie jak napisał Arsen258 to dopiero pierwszy mecz i niema co się za bardzo ekscytować, chociaż nie ukrywam, że podczas oglądania meczu sam nie mogłem się powstrzymać od okrzyków bo widowisko było przednie :) myślałem, że takie wyniki będą tylko podczas meczów towarzyskich z Szombatelyami i innymi, a tu proszę

Arsenal pokazał piękną grę zespołową i konsekwencje w ataku. W końcu strzelali z daleka co mnie ssstrasznie cieszy!! Gol Denilsona palce lizać a i Fabregasa kozak,oby tak dalej do kolejnych zwycięstw i pucharów.

Teraz do tych którzy są zawiedzeni grą Arshavina. Zauważyłem, że on gra wyśmienicie wtedy kiedy całemu zespołowi jakoś nie idzie, i jest swoistym motorem napędowym drużyny w trudnych chwilach (tak było w meczu z Atletico oraz L'poolem). W sobotę wszystko się kleiło to i Andrzej jakoś nie brylował. On lubi brać ciężar gry na siebie, a z Evertonem nie było takiej potrzeby. Mimo wszystko prawie strzelił bramkę, choć zaliczył nieświadomą asystę.

Arsen258 komentarzy: 3466 newsów: 97917.08.2009, 13:36

Nie podniecajcie się tak po 1 meczu

neastle komentarzy: 59217.08.2009, 10:37

Jeśli tak Arsenal będzie grał cały sezon, Arsene wybaczamy ci wszystko!!!

DawidAFC komentarzy: 155816.08.2009, 18:08

Cesc_Fan> Tu masz skrót i oddzielnie bramki ale zobacz gola na skrócie bo sama bramka jakoś się przycina :/

ebramki.pl/view,1-kolejka-aston-villa-0-2-wigan,6431.html

Gujet komentarzy: 98116.08.2009, 17:55

No i Liv'pool przegrał :]

aRamsey komentarzy: 948616.08.2009, 17:21

2-1 dla Tottenhamu! :D

Sztofort komentarzy: 259516.08.2009, 17:20

Nie zebym mowil ze pilkarze z PL nie maja umiejetnosci, ale ta nowa pilka jest chyba naprawde dobra, patrzac po bramkach Rodallegi z Wigan, Drogby z Chelsea i naszego Denilsona.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 816.08.2009, 17:18

1 do 1-.-Gerrard z karnego-.-

Szef komentarzy: 1303516.08.2009, 17:17

fajne bramki i najwazniejsze ze sezon rozpoczelismy fenomenalnie

Cesc_Fan komentarzy: 452416.08.2009, 17:04

DawidAFC > Chętnie ,ale nigdzie nie mogę znaleźć linku do tej bramki ;/ Jak byś mógł mi podać to z góry dzięki .

dnl9 komentarzy: 583 newsów: 516.08.2009, 16:59

lpool strasznie marnie zaczyna ten sezon, jeden niecelny strzał w pierszej polowie, oby tak dalej;D

DawidAFC komentarzy: 155816.08.2009, 16:59

Cesc Fan zobacz pierwszą bramkę dla Wigan. To jest gol kolejki :D

Cesc_Fan komentarzy: 452416.08.2009, 16:56

Jeżeli patrząc po grze naszych rywali o walkę PL to najlepiej chyba wypadł Manchester i Chelsea .
LFC oddał w pierwszej połowie tylko jeden strzał i to w dodatku niecelny :D

Cesc_Fan komentarzy: 452416.08.2009, 16:54

Wydaje mi się ,że gol piłkarza Tottenhamu zostanie bramką kolejki ;/
Szkoda ,bo Denilson też ładnie uderzył :P

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12616.08.2009, 16:51

Swoją drogą, Liverpool gra dzisiaj taki piach, że głowa mała...

gawliq komentarzy: 112116.08.2009, 16:44

Ale sypnął, łał ;O takie bramy w 1 kolejce że głowa mała.

UltimateE komentarzy: 1304 newsów: 216.08.2009, 16:43

Haha Assou-Ekotto trzasnal dla Spursow po 1 polowie nieoczekiwany wynik 1:0:)

Cesc_Fan komentarzy: 452416.08.2009, 16:43

Assou - Ekotto gol :D Zasadził w okienko .
Ten gol należał się Tottenhamowi .

Cesc_Fan komentarzy: 452416.08.2009, 16:41

Gdyby nie Reina to było ,by 2 : 0 dla
Tottenhamu . Keane nie trafił z czterech metrów z główki Hiszpanowi ;/ Crouch ,by to strzelił :P

justin.tv/lukkaszewski27/popout

Hubert89 komentarzy: 83216.08.2009, 16:30

panowie pytanko, nie zna ktoś jakiejś stronki ze skrótami wszystkich spotkań, w tym przypadku ligi angielskiej, czekam na odpowiedzi ;)

dnl9 komentarzy: 583 newsów: 516.08.2009, 15:52

VdV na pewno opusci real, mysle ze byliby sklonni oddac go nie duze pieniadze, najgorzej jak pojawi sie inny chetny do jego pozyskania, wtedy odpadamy. A fajnie bylo by zobaczyc VdV obok Cesca, przed Songiem w 4-3-3.

Cesc_Fan komentarzy: 452416.08.2009, 15:31

Olimpijczyk > To plota zapewne ;/
Niewiem czy 7 mln euro przekona działaczy Realu .
Prędzej 10 - 12 mln euro . To może tak .
Ponoć Real ze sprzedaży swoich graczy musi zarobić 60 mln euro ,więc Huntelaar - 15 ,
Negredo - 15 , Snejider zapewne też odejdzie ,więc tak gdzieś - 15 i jakaś kasa musi też trafić za VdV . Myślę ,że za 10 mln euro byśmy kupili tego świetnego piłkarza :)

DawidAFC komentarzy: 155816.08.2009, 15:30

Chyba nie, ale dobrze by było jak by złożył :P manu wymęczyło 1-0... :/

Olimpijczyk komentarzy: 109016.08.2009, 15:27

Ej Wenger złożył oferte za Van der Vaarta?

fabri04 komentarzy: 338516.08.2009, 15:26

Chamakh che zakończyć i już chce do nas
skysports.com/story/0,19528,11661_5494316,00.html

crisadus komentarzy: 850716.08.2009, 15:24

MU jak zawsze wygrało 1:0... Szkoda:( Bardzo słabo zagrali, a jednak znów udało im się wygrać.

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 216.08.2009, 15:23

Man Utd - Birmingham 1-0. Niby Reds Devils wygrały ale tak słabego meczu w ich wykonaniu to już dawno nie widziałem.

fabri04 komentarzy: 338516.08.2009, 15:22

Ło kurcze, ale MU zmiotło Birmingham :D Narazie z Big Four najlepiej i najefektowniej, a co najważniejsze z bardzo dobą drużyną!

Polas komentarzy: 55116.08.2009, 15:13

Wszystko pięknie, ale na sam koniec meczu troszkę za dużo nonszalancji i przez to straciliśmy bramkę.
Co do Evertonu to mam nadzieję, że teraz będę grać tylko lepiej, bo chciałbym ich zobaczyć w pierwszej 4 :)

bartek2815 komentarzy: 84816.08.2009, 15:01

ale pięknie ich rozwalili...oby tak dalej

Niewiedza komentarzy: 35616.08.2009, 14:55

Kanonierka jak ty taka piękna jak na awatarze to trudno by sie było na meczu skupić ;p

crisadus komentarzy: 850716.08.2009, 14:28

Szkoda, że Man Utd prowadzi z Birmingham. Teraz to Rooney będzie zawsze im tyłek ratował:)

RadoS komentarzy: 21316.08.2009, 14:24

menchester to cioty birmingham powinno im dowalic!

RadoS komentarzy: 21316.08.2009, 14:23

pojechali ich jak monstertruck malucha!!!!
oby tak do konca sezonu!

Cor_Angar komentarzy: 34216.08.2009, 14:20

Gratulacje, graliście zajebi****, oby tak do końca sezonu chłopaki, liczę na was.

KANONIERKAA komentarzy: 7016.08.2009, 14:19

OMG , ale Fabregas jest kochany , super się zachował . Świetny mecz . Chłopcy , jesteście świetni :*

DanteZZ komentarzy: 116916.08.2009, 14:19

huh z taką formą na początku sezonu mamy pewne miejsce w next rundzie LM..

Cesc_Fan komentarzy: 452416.08.2009, 14:18

MU nieźle ciśnie Birmingham .
Czasem gracze przyjezdnych zaatakują .
Jednak to najbardziej szukają swoich szans przy stałych fragmentach gry .

Ge$iK komentarzy: 57516.08.2009, 14:04

Ale babok hehe,rooney wyskoczyl wyzej niz srodkowi obroncy,dobil i 1:0...kuponik chyba da da xD heeh,a juz bylo tak pieknie 35 min :P